Róże i inne kwiatki u Adki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Ado pięknie Ci róże powtarzają kwitnienie. Grunt to dobra ziemia. Jak ziemia zatrzymuje wodę, to i rośliny kwitną pięknie.
Ładnie się prezentuje jeżówka, mikołajek i hortensje, które lubią wodę.
Ado ja kiedyś też miałam dużo traw blisko róż, ale je przesadziłam, a różom to wyszło na zdrowie. Miskanty też lubię, ale rosną w innym miejscu.
Aphrotide przepiękna. ;:63
Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Cudne te różyczki ;:215 Moje też powolutku zaczynają.
Rabata z miskantami cudna, dobrze że znalazłaś rozwiązanie swojego problemu, bo szkoda by było ją "psuć" :wink:
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Witajcie kochani po długiej przerwie nieobecności.Ten ostatni czas jakoś nie sprzyjał mojej wizycie na forum .Zawsze coś jak nie urok to....ale nie o tym chcę pisać.

Irenko staram się dogodzić jak mogę moim różyczkom ,o ile się da ,ale rożnie to bywa.Na pogodę już nie mamy wpływu niestety.
Chyba jednak będę musiała przesadzić róże.Traw w zasadzie już nie mam gdzie że tak napisze wcisnąć ,niby jeszcze trawnika zostało :;230 ,ale planowo przeznaczony jest na co innego ...zwane różami ;:124

Małgosiu dzięki

Podsumowując różany sezon to nie było tak źle z królowymi ,mimo tych przeokropnych upałów letnich. Prawdziwe terminatorki praktycznie kwitły z malutkimi przerwami np Mw,afrodytka,marc schagall, graham thomas, okrywowki ,stefka,.
Muszę Wam napisać ze tworzy się nowa rabata różana ...a nawet dwie ;:224 Jedna z tyłu ,druga w przedogródku . Sukcesywnie trawnik maleje ;:138 .Na szczęście mój m nie ma mi za złe,a nawet mu się podoba.Jak na razie ;:oj .

Tutaj zdjęcie rabaty na przodzie .Na środku będzie rosnąc magnolia na pniu .Rosplenice odmiana read head jest wrażliwa na mrozy,no cóż ja zaryzykuję .To miejsce jest nasłonecznione .Tam gdzie dałam czerwone ptaszki będa roże. W miejsce trzmielinowych kwadracików pójdą stożki bukszpanowe .Mam mieszane uczucia co do bukszpanu,ze względu na ćmę .W razie coś będę walczyć.Przed kulkami danica posadzę żurawki z każdej strony będzie inny kolor . Może jakieś sugestie z waszej strony co do tej rabaty mile widziane.

Obrazek

a tu zdjecie z gory

Obrazek

a tak rozrosła się rabata z tego roku, która wrzucałam na początku wątku. . Wzdłuż brzegu posadziłam lawendę.



Obrazek

Za traw afrodyta jeszcze wychyla swoje piękne główki i już 3 raz po przycięciu kwitnie delikatnie ostróżka


Obrazek

okrywowa jeszcze daje radę


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Fajna ta nowa rabatka ;:333 , jednak obawiam sie Ado ,ze za parę lat będziesz musiała usuwać Danici, no chyba ,że będziesz je ostro przycinać . Prawie wszystkie moje róże oszalały w tym sezonie i rozrosły się okropnie ,a Aphrodite ma chyba ze 120 w pasie jeden krzew .Wiadomo zima zweryfikuje ich zapędy a może i nie :) U mnie ze względu na ciasne nasadzenia wciąż muszę usuwać rośliny towarzyszące różom, bo róż szkoda mi ruszać, a rozrosły się niemożliwie w tym roku, jednak ja żaden ekspert w nasadzeniach bo sama robię błędy :) Dziękuję pięknie za życzenia ;:196 ;:180
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Jadziu fajnie ze Ci się rabatka podoba ..chociaż jeszcze niedokończona . Ta danica to wolno rosnąca odmiana , karłowa wiec myślę ,ze nie będzie tak źle, najwyżej będę ciachać .Bardziej się obawiam jak patrze na te rozplenice ,no chyba ze po zimie padną.Ale z nimi nie będzie problemu w razie coś pójdą na tyły domu :;230 .Jadziu... a któż nie robi błędów ;:180
Na swoich doświadczeniach i błędach najlepiej się człowiek uczy...chociaż niekoniecznie ;:306
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Ewuniu mój wnuk tak samo mówi gdy mu coś powiemy to on woli sie na swoich błędach uczyć bo myśli ,ze źle mu mówimy .Gdy sadzi się rosliny one tak niewinnie wyglądają i wydaje nam się ,ze tyle miejsca dla nich zostawiamy, a za parę lat płacz :;230 Przerabiałam nie raz te tematy a i tak robię te same błędy, ale w mniejszym stopniu :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Adka, fajny pomysł na nową rabatę ;:215 Też mnie zastanawia, czy te kulki za kilka lat nie będą zajmować zbyt dużo miejsca? Ciekawa jestem jakie róże chcesz posadzić na nowej rabacie? Masz już coś wybrane?
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Witajcie. Jadziu pewnie miałaś na myśli Adunie :D
Masz rację rożnie to bywa z tym uczeniem się na błedach ;:224 .No ale cóż ,czasem trzeba sobie poutrudniać ,żeby pozniej było co robić ;:306
Dorotko tak zamówiłam roze na jesien.Koszyk był zmieniany na bieżąco ,oo losie ;:124 .Niech juz wysyłaja bo za dużo chciejstw.
Część z nich pojdzie na ta frontowa rabatę,a częsć na tyły
A oto zamowione różyczki
Pare austinek bedzie ;:138
Malaga
Voyage
Ashram
Johann Strauss.
Candlelight
Nostalgie
Pink Peace
Comte de Chambord.
Augusta Luise
First Lady
Gartentraume
Irina
Maxim
Parole
Purple Eden
Benjamin Britten
The prince
Tradescant
Falstaff
James.l.Austin
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Adka, lista długa. Fajne odmiany wybrałaś ;:333 Oj, będzie się działo u Ciebie w nowym sezonie ;:224
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

No to będzie co podziwiać w nowym sezonie Adrianno tyle ślicznotek zaprosiłaś do siebie.Ja już dano powiedziałam Pass bo miejsca brak. Pink peace, Tradescanta i The Princa też mam. Niestety te dwie ostatnie słabo u mnie rosną zresztą jak prawie wszystkie angielki ;:145
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Zauroczyła mnie nowa rabata ;:173 Naprawdę fajnie to wymyśliłaś ;:108 Te długie rabaty też mi się podobają.
Zaszalałaś z zakupami różanymi ;:224 Ale jak pięknie będzie u ciebie, gdy zaczną wszystkie kwitnąć...
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Adko, lista Twoich nowych róż imponująca! Ależ to będą piękne chwile tak czekać na każdą z nich jak zakwitnie. To jest to co najfajniejsze.
Nowa rabata bardzo ciekawa, niewiele widziałam tak geometrycznych form. I to jest właśnie piękne, że nasze ogrody są takie różne. Jak to tam wszystko zacznie kwitnąć, to dopiero będzie widok!
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
igaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 27 lis 2019, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 6B

Re: Róże i inne kwiatki u Adki

Post »

Zauroczyły mnie Twoje ostróżki, mają piękny kolor. Posadziłaś je w różach i myślę ze to będzie dla nich dobre towarzystwo podporowe :wink: Moje lubią się przewracać. Nowe róże już posadziłaś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”