Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Awokado pięknie się prezentuje ;:138 , podobnie, jak pozostałe rośliny.
Koleus odwdzięcza się za uratowanie życia, i ja użalam się nad każdym badylkiem, co źle się dla mnie kończy.
Pięknie u Ciebie ;:63 .
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Igo - Mieczysławie - Natalko - Basiu

Dziękuję za kolejne odwiedziny w moim wątku,jak również za bardzo miłe w treści posty ;:180 ;:180 ;:180
Pozdrawiam serdecznie Was,Forumowiczów i Gości :wit i zapraszam już tradycyjnie do kolejnych odwiedzin.

I tym razem dla urozmaicenia wątku pozostawiamy moje roślinki na parapetach,półkach,kwietnikach itp-niech sobie zdrowo i spokojnie rosną i kwitną aby wybrać się na spacer po bajkowym niemalże Ogrodzie Botanicznym"Mała Japonia" w Przysiece.
Tam też dotarliśmy w trakcie tegorocznych urlopowych wędrówek.
Fotorelację ze względu na dużą ilość zdjęć podzieliłem na dwie części,dzisiaj zapraszam do obejrzenia części I-szej.

Przesieka to wczasowa, podgórska miejscowość położona niedaleko Jeleniej Góry i Karpacza. Wioska położona jest na wysokościach 480 - 650 m n.p.m. w dolinie Czerwienia, Myi i Podgórnej. Pierwsze potwierdzone wzmianki dotyczące Przesieki odnoszą się do wieku XVII-tego. Cesarz podarował wieś Georgowi Andreasowi Schwinghammerowi - weteranowi wojny trzydziestoletniej. Wioska do roku 1945 nazywała się Hain, a po wojnie przez krótki czas Matejkowice - za sprawą odnalezienia zrabowanych obrazów Matejki. Od 1946 roku ustanowiono nazwę Przesieka.

Prawdziwą atrakcją jest Siruwia prawdziwy ogród japoński. Znajduje się w Przesiece przy ul. Brzozowe Wzgórze 8b,pomiędzy Jelenią Górą a Karpaczem.To właśnie tutaj, w cichej dolince, na powierzchni 1,5 ha państwo Sylwia i Jakub Kurowscy realizują swoje marzenie.
Suriwia to ogród skomponowany zgodnie z japońską sztuką zakładania ogrodów i filozofią feng shui.Źródło tekst:Karkonosze i Willa Greta.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Na terenie ogrodu znajduje się wystawa"Samuraj-|Rycerz dawnej Japonii"


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Początek kolekcji kilkudziesięciu miniaturowych drzewek prowadzonych zgodnie ze sztuką bonsai.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Nasza polska brzoza-drzewko ma już dwadzieścia lat.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Zapraszam wkrótce do obejrzenia części II-giej :wit
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku normalnie zbieram szczękę z podłogi :shock:
Cudowne widoki. Bonsai bardzo mi się podoba nawet sama kilka roślin próbuję w ten sposób prowadzić, choć to storczyki są moją pierwszą miłością roślinną.
Ogród warty zobaczenia a że nie mam aż tak daleko to pewnie z wiosny się tam wybiorę.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Interesujące zdjęcia; bonzai śliczne. Zaskoczona jestem że z polskiej brzozy da sie zrobic bonzai :)
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj :wit
Nawet nie wiedziałam, że takie miejsce jest. Dobrze zaglądać do różnych wątków, człowiek uczy się całe życie. Piękne te bonsai. ;:108 ;:138
Pozdrawiam - Justyna
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Tego ogrodu jeszcze nie zwiedziłam, muszę go wpisać do planu przyszłorocznego.
Jak zwykle nie zawiodłeś w zdjęciach. ;:63
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Fajna fotorelacja, bardzo ładny ten ogród japoński :) Może kiedyś się tam wybiorę choć kawałek drogi mam :wink:
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękna fotorelacja ;:138 . Drzewka bonsai - niedościgniony wzór, dla cierpliwych i młodych przede wszystkim :) .
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Kasiu - Igo - Justynko - Grażynko - Sauromatum - Basiu

Gościć Was w moim wątku to czysta przyjemność i jeszcze większa radość :tan Dziękuję bardzo za odwiedziny jak również za bardzo miłe w treści posty ;:180 ;:180 ;:180
Pozdrawiam serdecznie Was,Forumowiczów i Gości i zapraszam ponownie :wit

Tradycyjnie już aby przeglądaniem całej fotorelacji nie wprowadzać Was w monotonię proponuję obejrzenie drugiej części z Ogrodu Japońskiego w Przesiece w następnym poście.
W dzisiejszym dla odmiany zapraszam do przeglądu moich parapetów i nowości,których jest dwie ale,żeby za bardzo Was nie rozpieszczać
dzisiaj pochwalę się jedną :lol: a przy okazji drugą :)

Ta nowość to kroton pstry a dokładniej to Trójskrzyn pstry - Cadiaeum variegatum
Jest to już drugi w mojej karierze hodowcy ale pierwszy tej odmiany.Poprzednik przed laty zakończył wegetację po przekwitnieniu.
Mam nadzieję,że pstry nie zrobi mi takiej niespodzianki i pozwoli cieszyć oko swoim wyglądem o wiele dłużej?
Zakwitł po dwóch tygodniach od nabycia go w markecie.


Obrazek

Na zdjęciu widoczny jest już pęd kwiatowy.

Obrazek


Obrazek

Na kolejnych zdjęciach zrobionych ad hoc na parapecie widoczne dojrzałe pąki kwiatowe.

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Zdjęcie makro rozwiniętych bardzo drobnych kwiatów.

Obrazek

Kroton tuż po przekwitnięciu.

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Nie sposób nie pokazać mojego krasnoluda,który znów poczynił postępy a mianowicie wypuszcza kolejny ósmy już liść!
Poprzedni siódmy ma już mierząc go od jego podstawy 28cm!!! i przerósł wszystkie pozostałe.Można by zadać sobie pytanie ileż można mieć centymetrów? ale bez skojarzeń proszę ;:306

Sansewieria cylindryczna krasnolud - Sansevieria cylindrica Boncellensis

Obrazek

Na zdjęciu zaznaczony kółkiem zawiązek kolejnego ósmego liścia.

Obrazek

Młody krasnolud jeszcze razem z mamusią rośnie jak na drożdżach w przeciwieństwie do odciętego i przesadzonego już do doniczki z ziemią-co znaczy matczyne dokarmianie :D

Obrazek

To już jego braciszek na swoim :)

Obrazek

Jociec popisał się jeszcze bardziej bo młody pęd ukorzeniany w czasie naszego urlopu zakwitł dwoma kwiatami będąc jeszcze w wodzie,aktualnie jest już w doniczce z ziemią i zakwitł sześcioma kwiatami!

Jociec wspaniały - Aeschynantus speciosus

Obrazek


Obrazek

Pokrzywka też nie pozostaje w tyle bo nie chwaląc się dobrze karmiona bardziej się rozkrzewiła i nabrała żywszych barw.

Pokrzywka - Koleus

Obrazek

Obrazek

Grudnik o narodowych barwach wcale nie zamierzał czekać z kwitnieniem do grudnia i zaczął kwitnąć tydzień temu.

Grudnik zygokaktus - Schlumbergera

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam raz jeszcze :wit
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku widzę że u Ciebie to i kij od szczotki by zakwitł. Aeschynantus kwitnący w trakcie ukorzeniania. Kwitnący kroton ;:138 do tego pokrzywka gęsta że szpilki nie wsadzisz no a kwitnącymi grudnikami to mnie rozwaliłeś totalnie. I właśnie zdałam sobie sprawę że czerwonego nie mam, a były ostatnio w Biedrze trzeba było brać. ;:14
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Wszystko rośnie jak na drożdżach ;:138 . Masz piękne zadbane rośliny, a kwiat na krotonie bardzo ciekawy, fajnie go pokazałeś.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękny nowy nabytek - też miałam kiedyś krotony i do dzisiaj je uwielbiam ;:167 Pośpieszył się Twój grudnik, wczoraj zauważyłam na jednym dopiero malutki pąk ;:oj
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Cudowny biały grudnik.
Kiedyś dawno dawno temu.... kiedy nie było i mnie storczyków miałam krotona, byłam w szoku kiedy zakwitł bo nie często kwitną. Zabiła go znajoma o złym spojrzeniu, nie żartuję to nie czary sama tego doświadczyłam.
Sansevieria pięknie Ci rośnie.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”