Moja skromna działka Ada.kj cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Moja skromna działka Ada.kj cz.1

Post »

Witajcie kochani. Z wielką nieśmiałością postanowiłam i ja pokazać swoją działkę, chociaż na razie nie ma co pokazywać. Wszystko przysypane śniegiem. Zwiedzam Wasze, zachwycam się i znów czuję, że potrzebne są u mnie zmiany. A już wydawało mi się, że w miarę uporządkowałam swoją działkę.
Ale trochę historii. Jest to działka ROD-wska, typowa 300m z dodatkowym pasem ziemi wzdłuż służbowego ogrodzenia. Działka znajduje się przy głównej alei, którą przechodzi większość działkowców. Działka nim ją kupiłam stała trzy lata zaniedbana, porośnięta na metr chwastami, a wcześniej również nie miała szczęścia do właścicieli. Jak naliczyłam było ich przede mną chyba 5. Wszystko co można było wykraść zostało zabrane, łącznie z kwiatami, płytkami chodnikowymi, kranem do wody itp. Rosło kilka bardzo starych drzew owocowych, dużo krzaków czarnej porzeczki również starych zaniedbanych. Ze starych nasadzeń zostały tylko dwie czereśnie, w tym jedna bardzo stara i zniszczona ale znakomicie owocująca, i druga bardzo nie fachowo obcięta, może ktoś ją wcześniej złamał, nie wiem, dająca nie wiele owoców , jedna jabłonka i brzoskwinka. Całą działkę musiałam, porządnie skopać, i na części zasiałam trawę. Przed kopaniem dwukrotnie stosowałam oprysk Raundapem. Na części, która była przeznaczona pod warzywa i kwiaty zasiałam jesienią żyto wraz z wyką, aby jeszcze wydusić perz, podagrycznik i inne tego rodzaju chwasty. Dopiero wiosną działka była ponownie kopana, aby można było zacząć siewy i sadzenie roślin. Wiosną zaczęło się dopiero sadzenie kwiatów, organizowanie ogrodu i wytyczanie ścieżek itp. Ponieważ działka jest w drugiej części miasta, dojazd 2 autobusami ok. 1 godz. łącznie w jedną stronę, a ja nie jestem zmotoryzowana, więc muszę tak ją prowadzić, aby jakoś się wyrobić z pracą na niej. Działkę uprawiam zupełnie sama, nie ma mnie kto pomóc. Altanka jest tylko składzikiem na narzędzia i można przeczekać deszcz, jeżeli przypadkiem mnie dorwie w trakcie pobytu na działce. Przy nasadzeniach biorę pod uwagę fakt, że np. iglaki, rododendrony, azalie błyskawicznie znajdują nowych właścicieli. Rok temu wsadziłam 3 wrzosy ostał się tylko jeden /najmniejszy/ i chyba dlatego, że go nie zauważono.
Część kwiatów czyli bylin porozrastało się tak, że musiałam je znów przenosić, ograniczać powierzchnię. Dobrze, że istnieje forum, to będę mogła dzielić się nimi, gdyż szkoda wiele roślin dawać na kompostownik. Co prawda nie mam wielkiego wyboru, ale może niektóre przydadzą się innym działkowcom, a ja będę miała miejsce na inne nasadzenia. Jak widzę ilość roślin i kwiatów u innych to mnie zazdrość bierze. Postanowiłam oglądając Wasze ogrody na forum znowu dokonać zmian, wprowadzić więcej krzewów ozdobnych, aby trochę zmniejszyć ilość pracy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post »

ada.kj, witam serdecznie na forum!
Dużo już pracy zrobiłaś i mam nadzieję, że niedługo będziesz miała bardziej przyjemne zajęcie - sadzenie roślinek na wiosnę!
Pozdrawiam serdecznie :D
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dzięki Łano. Pracy na pewno dużo. Już nie mogę się doczekać wiosny i nowych zmian i nasadzeń. Już jak wielu forumowiczów zaczynam robić zamówienia i w marcu liczę, że bedzie można ruszyć do naszych ogródków. Zaraz się wybiorę z wizytą do Ciebie. :lol:
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj Ado! Bardzi dzielna z Ciebie Kobieta! Kawał roboty zrobione, no i odwagi i zacięcia do realiów życia działkowiczów...Przy Tobie na pewno rozkwitnie działka, tak, że ci co wątpili- uwierzą. Że warto. Że można i że czasem trzeba włożyć pracę, a rośliny odpłaca się pięknem. Życzę Ci wspaniałej wiosny ogrodowej!
Awatar użytkownika
k-c
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2285
Od: 3 wrz 2007, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj Ado :) cieszę się że założyłaś swój wątek ... pewnie wkrótce zalejesz nas mnóstwem fotek kwiatów w Twoim ogrodzie :)

a zimową porą ogród też wygląda ładnie - tak biało i czysto :)
pozdrawiam, Karol
moje wątki
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj Karolku. i Agape.Bardzo się cieszę z Waszych odwiedzin. Cieszę się, że mi się udało wczoraj zrobić zdjęcia / to jedne z pierwszych moich fotek/, pierwszy raz je dodawałam na forum, więc czuję się trochę jak ta forumowa dziewica. :oops: :oops: :oops: Nawet fotosik był dla mnie dziś łaskawy. A bałam się tego bardzo, słysząc narzekania wszystkich. Ale udało się ;:48 ;:50 ;:48 ;:49 ;:50
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Krysieńko! :D Jak miło, że założyłaś wątek!
:D
Widzę, że podobnie jak ja, wszystko robisz sama.
Dzielna kobitka z Ciebie! :wink: Jeszcze pracujesz, ciężko z czasem...
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Jak się cieszę, że mnie odwiedziłaś Aguniu. Odwiedzam Twoją działeczkę i Twój wątek cichcem, ale Cię podziwiam i bardzo lubię. Byle do wiosny. Ja już na szczęscie nie pracuję zawodowo, ale praca mnie kocha albo ja ją, więc nigdy jej mi nie brakuje. Cieszę się , że z Twoją córcią już jest lepiej. Trzymałam za nią i za Ciebie kciuki. Ściskam i zapraszam serdecznie.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ado fajnie, że założyłaś swój wątek :D bardzo chętnie będę odwiedzała Twój ogródek. Naprawdę bardzo Cię podziwiam, że taki kawał drogi jeździsz na działeczkę i nie rezygnujesz. Ja nie wiem czy bym wytrwała :?
Awatar użytkownika
szafir44
500p
500p
Posty: 537
Od: 28 paź 2008, o 19:21
Lokalizacja: wielkopolskie

Post »

Witaj Ado też miałam problem aby odważyć się i pokazać moją działeczkę.Ale to już za mną
i teraz twierdzę że nie taki diabeł straszny a forumowicze przyjęli mnie mile.
Masz takiej samej wielkości działeczkę jak ja i wyobrażam sobie ile Cię kosztowało
pracy aby doprowadzić do takiego stanu. Najgorsze są te działki zaniedbane i po
kilku właścicielach którzy nic na nich nie robili, miałam ten sam problem ale teraz po
3latach już mnie trochę widać. Życzę Ci dalszej wytrwałości będę Cię odwiedzać.

pozdrawiam Małgorzata

[/i]
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dzięki wszystkim za słowa otuchy i tak ciepłe przyjęcie. Wiosną, jak się wszystko zazieleni i kwiaty zaczną wychodzić i kwitnąć każda działka będzie piękna. Również odwiedzam Wasze działeczki, podglądam i podziwiam.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
sława66
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 18 gru 2008, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie,pow.pilski

Post »

Witaj Ado,dzięki za Twoje posty.
Ja rozpoczęłam przygodę z działką po przejściu na emeryturę. Cieszyłam się,że wypełnię czas aktywnie i to przyniesie mi radość. Niestety, los tak zrządził, że czasu na działkę mam niewiele, gdyż więcej czasu spędzam poza domem, u syna i wnuków. Z działki jednak nie zrezygnowałam, bo to cała moja radość. Robię, na ile mi czas pozwala, ale nie śmiem jeszcze pokazywać swojej działki. Ty dodajesz mi odwagi. Może z wiosną i ja spróbuję, tylko muszę opanować dobrze wstawiane zdjęć.
Droga Ado,podobnie jak Ty podpatruję działeczki Forumowiczów i to mi pomaga.
Dzięki Tobie nabrałam odwagi i może też pochwalę sie swoim dorobkiem ogrodowym?
Pozdrawiam swerdecznie.
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Sławo. Ja również zajęłam się działką po przejściu na emeryturę, a jeszcze w międzyczasie zmarł mój mąż. Syn mój jeszcze nie chce się żenić, więc obowiązków związanych z wnukami nie mam. Uważam, że działka ma nam dawać przyjemność i relaks, oraz trochę ruchu na świeżym powietrzu. Odważ się pokazać swoją działkę. Ja dziś fotki wklejałam na forum po raz pierwszy. Jest to w sumie bardzo łatwe. A zdjęć z działki nie robiłam, gdyż nie miałam aparatu fotograficznego. Co prawda mam aparat w komórce, ale z niego jakość zdjęć nie jest dobra, lecz jestem blondynką i nie pomyślałam, że z nich też możnaby zrobić dokumentację. ;:7 Ale byle do wiosny. Zapraszam do odwiedzin wszystkich, którzy tu zaglądają
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”