Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

U mnie też przymrozki załatwiły dalie ,a dzisiaj nawet nie zajrzałam do ogródka po drugiej mroźnej nocy ;:222 Teraz natomiast pada deszcz to już całkowita klapa będzie .Rano okaże się co zostało na razie,a co odeszło w zapomnienie do wiosny czyli dalie .U wszystkich chyba przymrozki załatwiły rośliny może jednak różanym pąkom ten przymrozek nie zaszkodził. Daysy my sobie wciąż bierzemy kłopoty na swój grzbiet zmieniając nasz otoczenie :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, kochana ;:196
Pokrzepiłaś mnie tą odpowiedzią do mnie.
Może i tak i bez róż ogród żyje .Ale nie poddaję sie jeszcze z nimi.Jeszcze będę o nie walczyć.
Owszem już cały ogród mnie cieszy.
Chociaż i u mnie trochę brak tych jesiennych kolorów w sensie czerwieni i pomarańczu.I tu coś trzeba zmienić. ;:108 ;:108
Pozdrawiam cieplutko i życzę ;:3
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam

Pogoda iście butelkowa, nie narzekam jednak, cieszę się, że rośliny uzupełnią braki wody z całego sezonu, u mnie nawet z kilku ;:224 .
Ponieważ zapowiadają jeszcze ciepełko może uda się nadgonić niektóre prace w ogrodzie. Póki co pogoda raczej im nie sprzyjała.
Dzisiaj pogoda w kratkę albo świeci słońce albo pada, jeszcze z przewagą deszczu, ale od jutra już ma być coraz lepiej i tego będę się trzymać ;:333

Sławka różę Kosmos dostałam w prezencie w 2017 roku, więc mam ją niedługo. Krzaczki są raczej niskie, ładnie się krzewią, mają przepiękne, wielkie kwiaty i jak do tej pory nie chorowały ani w zeszłym roku ani w tym, bardzo trudnym sezonie dla większości moich róż.
Jestem z nich jak do tej pory bardzo zadowolona.

Jadziu, różom przymrozek nie zrobił większej krzywdy, zwłaszcza tym rosnącym blisko domu lub w zacisznym miejscu. Dalie miałam w donicy na tarasie, nie chowałam ich bo tutaj zawsze cieplej, niestety obie zmrożone. Dzisiaj obcinam i zabieram je do pomieszczenia.
Jadziu można powiedzieć - kłopoty to moja specjalność, ale jeśli tylko ogrodnicze to nie ma się czym martwić ;:333
Od prawie 40 lat ciągle coś zmieniam i końca nie widać ;:306

Aniu, przecież napisałam tylko to co widzę, zupełnie nie widać, że czegoś w Twoim ogrodzie brakuje. Piękny ogród nie znaczy, że w nim same róże rosną, każdy ma swój charakter. Moim zdaniem ogród jest odzwierciedleniem naszej duszy, widać, że masz ją ciepłą i piękną ;:108 .
I tak trzymaj ;:196 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

O waw . Pięknie to napisałaś . ;:cm
I do mnie też. :D
Masz rację ;nasze ogrody tworzymy tak jak gra nam w duszy. ;:167
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Moje wszystkie dalie zmrożone, jednak te wielkie dalej siedzą w ziemi ,tylko te doniczkowe poszły już do przechowalni.Daysy czyżbyś wciąż pracowała w ogródku ;:202 , zresztą ja też powoli robię porządki ,jednak w tym roku bardziej kiepsko mi to idzie ;:222 Jednak wole teraz zrobić większość porządków, bo nie wiadomo co mi przyniesie wiosna . ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witaj Daysy dawno nie zaglądałam ,a u Ciebie już taka piękna jesień. U mnie brakuje jesiennych kwiatków takich jak np astry ,złocienie ,czy chryzantemy .Muszę to zmienić ;:108 .U nas również spadło sporo deszczu ,roślinki w końcu dostały wilgoci.
Ja posadziłam czosnki krzyska ,ponieważ bardzo mi się spodobały,są takie wielkie i ażurowe .
Co do zmian w ogrodzie to chyba na tym forum wszyscy tak mamy :lol: ,zawsze jest coś do przerobienia,przesadzenia,czy wymienienia :;230
Moje dalie jeszcze kwitną,muszę się zastanowić gdzie je przezimuje ;:124 .Nie mam piwnicy,a garaż ogrzewany hmm.W blaszanym garażu może być za zimno ?
Daysy cebulki mam przeważnie posadzone przy brzegu rabaty ,tylko ja rabaty mam w lini prostej ,może dlatego tak łatwo mi je znaleźć :D
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Na pewno coś wymyślisz z tych roślin. Masz ich tyle, że powstanie cudowna rabata.
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

-Daysy Mam bardzo podobnie , niestety już ogarnia mnie taki smutek, że lato się kończy. Przeraża mnie wizja krótkich , deszczowych jesiennych dni oraz długich , ciemnych wieczorów. Na pocieszenie pozostają Nam wspominkowe zdjęcia :)?
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam przemiłych gości ;:167

Długo kazałam Wam czekać na odpowiedź, wiem opuściłam się strasznie, nawet nie będę się tłumaczyć, bo nie mam żadnego usprawiedliwienia dla lenistwa.
Sezon różany możemy uważać za skończony. U mnie co prawda w tym roku skończył się znacznie wcześniej więc nie było za bardzo o czym pisać. Narzekanie nic by nie pomogło a i pokazywać też nie było co. Po części więc czuję się usprawiedliwiona ;:333
Przyrzekałam sobie, że już żadnej róży do ogrodu nie sprowadzę i co, znowu klapa, za sprawą szczodrości Ali/Georginii zawitały do mnie 3 odmiany Mme Knorr, Gentle Hermiona i The Shepherdess po 3 sztuki, czyli 9 nowych panienek.
Ponieważ nie było już gdzie wcisnąć nowych nabytków trzeba było uśmiechnąć się do syna by przesunąć planowany warzywnik na jego część i tym sposobem mogła powstać nowa rabata, już naprawdę ostatnia ;:108 .
Na tę rabatę trafił również nieplanowany zakup Eden Rose /rekalmacja/ oraz Wildeve i Terra Limburgia, które nie radziły sobie na poprzednich miejscach.
Nie wiem, czy różomaniactwo nie jest bardziej niebezpiecznym i czy w ogóle uleczalnym nałogiem w odróżnieniu od bardziej znanych używek :;230 :;230 :;230
Co prawda czasem przychodzi chwila otrzeźwienia, jednak nawroty są nieuniknione i powracają ze zdwojona siłą ;:124 ;:124 ;:124


Joasiu, zdjęcia zawsze poprawiają humor, nie zmienia to faktu, że ten sezon nie zaliczam do udanych i pragnę o nim jak najszybciej zapomnieć. Całe szczęście, że pierwsze kwitnienie było super i jest do czego wracać wspomnieniami.

Gosiu, no widzisz zamiast rabaty typowo bylinowej powstała rabata różana z dodatkami bylin, ale się nie poddaję, wiosną powalczę o typowo bylinową, coś się przesadzi, dosadzi i na pewno w końcu powstanie.

Ada, tez mam mało koloru jesienią i po troszku próbuję wprowadzić więcej roślin atrakcyjnych jesienią, niekoniecznie kwitnących, byleby swoim kolorem rozświetliły przygnębiający obraz ogrodu tak późna jesienią jak i zimą. Myślałam o ogniku, dereniu. Piękne są klony palmowe, ale u mnie niestety przemarzają ;:131 .
Nic dziwnego, że przerabiamy swoje ogrody, co byśmy robiły, gdyby ogród był doskonały, nawet w piosence jest o gonieniu króliczka ;:306
Cebulki staram się sadzić gdzieś głębiej na rabatach, wolę kiedy są zasłonięte przez wyższe byliny w czasie zasychania pędów.

Jadziu mam naprawdę mało czasu na prace ogrodowe, zwłaszcza teraz, kiedy dzień jest zdecydowanie za krótki, wracam z pracy jest ciemno, mogę tylko w soboty i niedziele nadgonić wszystkie zaległe prace. Czasem i te dni wypadają, sama wiesz jak to jest a to nie zapowiedziani goście a to pada albo wieje jak to jesienią.
Ta jesień i tak wyjątkowo sprzyja wszelkim pracom, długa i ciepła nad podziw, mogłoby tak pozostać jeszcze dłużej. Zimę lubię ale jak jest śnieg i mróz. Jak ma być taka jak w zeszłym roku to może nie być jej wcale.

Aniu, to jest prawda, jeśli same "projektujemy" swoje ogrody, same w nim pracujemy, to jest on nasz w każdym calu a jak do tego dodamy swoją duszę, a tak robi każda z nas ,to jest on odzwierciedleniem nas samych.
Ogród zmienia się, bo i my z czasem się zmieniamy, dojrzewamy, czasem nie mamy czasu, innym razem brakuje funduszy, to wszystko kształtuje i wpływa na wygląd naszych ogrodów, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Tym samym jest dla nas jedynym, niepowtarzalnym, prawdziwie NASZYM ogrodem.
Tak też bywa z roślinami, każda wyhodowana przez nas jest najcenniejsza.,
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, no pięknie, pięknie! :lol: Ale przecież wiadomo, że normy ilościowe odnośnie zakupu róż dla ogrodników chorych na różycę są inne niż dla pozostałych ogrodników. Nie martw się, w tym przypadku dziewięć róż mieści się w kategorii "ilość śladowa", tym bardziej, że kilka krzewów w jednej odmianie :lol: .
Niby można próbować leczyć to uzależnienie, ale po co?! Fajne jest!
Jeżeli chodzi o rośliny atrakcyjne nawet jeżeli nie kwitną, to polecam ... różę Westerland ;:306 .
Tak to jest między nami - nałogowcami :lol: .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Nowa rabata przy której było sporo pracy Daysy to dobre wytłumaczenie ,bo przecież samo sie nie zrobi.No sporo nowych nabytków i to w dodatku już rozrośniętych, wiec już na samym początku wiesz ile potrzebne miejsca i jakie wysokości osiągają i nic Cię nie zaskoczy.Oby tylko jakiś deszcz porządny spadł u mnie znów trochę popadało, a przydałby sie 100 razy tyle.Może chociaż śnieg sypnie obficie i zaspokoi zapotrzebowanie na wodę .Życzę Ci obfitego podlewania z nieba ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Ale dlaczego ma być rabata tylko bylinowa?
Ja mam wszędzie porozrzucane róże, a pomiędzy nimi byliny.
To cudowne połączenie.
Ale przyznaję, że jesteś nieuleczalnie chora ;:306
Ja nie kupiłam ani jednej róży, a wręcz przeciwnie pozbyłam się już kilku
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, od dawna cierpimy na "różyczkomanię", ale chyba jednak wolę takie uzależnienie... :wink: Pomimo wszystko chyba jest mniej groźne :;230
Tworzenie nowej rabaty w pełni uzasadnione i już teraz jestem ciekawa efektu. Gentle Hermione posiadam i jestem z niej zadowolona. A The Shepherdess będę podglądała u Ciebie. Oj, bedzie się działo w nowym sezonie ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”