Doniczkowe - barbra13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Niezwykła kolekcja niezwykłych okazów tilansji-prezentacji takich super kompozycji pozazdrościć może nie tylko niejeden forumowicz ale i niejedno egzotarium ;:433
Pozrawiam :wit
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Bardzo dziękuję, za tak pochlebne komentarze, ale ja to mały pikuś jestem :D . Moja oplątwowa kolekcja jest niewielka, a doświadczenie jeszcze mniejsze. Staram się i dbam o roślinki na tyle, na ile mogę, czas pokaże, czy wystarczająco. Póki co, rosną :) .
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Wiesz, jednoroczne zimowane stają się wieloletnie ;)
W sumie ja tez nigdy nie zimowałam, ale szkoda kupować co rok nowe sadzonki jak caly sezon dorabiałam się ładnego krzaczka i w ostateczności ma się spisać na zmarnienie.

Ale te oplątwy cudne. Dla mnie to one są takie... żywe. Jak takie ośmiorniczki czy inne istotki. Strasznie mnie to skojarzenie zawsze śmieszy ale ile razy na nie patrzę to mi się to przypomina i robi mi się wesoło.
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Piękna kolekcja Tillandsi ;:oj Najbardziej chyba mi się podoba T.tectorum. Moje oko za nią widzi Cerooegie 8-) Ostatnio już miałam zakupić zestaw Tillandsi, jednak jakoś ciągle się wzbraniam hehe. Będę zerkać na nie póki co u Ciebie Basiu :)
Naprawdę są cucne ;:167
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

:wit Piękne tillandsie. ;:138 Możesz zdradzić jak je pielęgnujesz, na jakim są stanowisku? Ja mam swoich dwie sztuki z czego każda wypuściła trójkę dzieci. Nie raszam ich, tylko raz na 5 dni moczę je w wodzie.
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Piękne masz te Tillandsie ;:108
Może kiedyś... Podobają się, ale nie wiem cyz byłoby im u mnie dobrze, zresztą, na razie i tak nie mma za bardzo miejsca już na nowe dopóki nie zaopatrze się w jakieś regały.
Także będę je podziwiać u ciebie :D
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Po długim niebycie na forum nadrabiam zaległości :wit wspaniałe kolekcje roślin, można oczy nacieszyć ;:63 Podziwiam zwłaszcza sanseverie, jako jedne z moich ulubionych roślin - sporo odmian widzę po raz pierwszy ;:oj
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Natalio, bardzo się cieszę, że wróciłaś do nas ;:196 . I ja uwielbiam sansewierie i też jeszcze wielu odmian nie widziałam.

Agnieszka, jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz :wink: . Podobnie było ze mną.

Gagapi, nie wzbraniaj się, szkoda czasu :) .

Majka, to skojarzenie z innymi istotkami bardzo mi się podoba :D

Maciek, tillandsje mam na wschodnim parapecie, nie ma pod nim kaloryfera, a do tego jest to kuchnia, więc podczas gotowania sporo wilgoci w powietrzu. Zraszam je wodą destylowaną co kilka dni i raz na tydzień, teraz już raz na dwa tygodnie, kąpię po kilka, kilkanaście minut. Dodaję kropelkę odżywki (żel do storczyków) do wody.


;:306 Medusa, jeszcze raz :lol: . Sory za wygłupy, ale nie mogłam się powstrzymać :lol: . Studiuję właśnie wątek Ewy321
viewtopic.php?f=36&t=81788&start=588

Jeżeli ktoś nie ma łez jednorożca, niech nie patrzy ;:191

Obrazek

Obrazek

I do rzeczy - nie idźcie tą drogą :lol: , nie dajcie się wodzić roślinom za nos, tak jak ja. Dokopałam się wreszcie do okna, hoje zarosły je całkowicie, dobrze, że mam ich niewiele :D .
H.Thomsonii, najgrzeczniejsza, tu jeszcze przed kąpielą, ze śladami po nektarze kerrii
Obrazek

H.kerrii, ma zakaz wydawania kwiatów na świat
Obrazek

Obrazek

H.polineura 'Broget', już wróciła na okno
Obrazek

H. minibell - ta nie wróci, prześcigala się z kerrii, obie zarosły okno, Thompsoni też próbowała, ale szybko została spacyfikowana, bo ma wiotkie pędy.
Obrazek

Obrazek
Ech, i po co mi to było :;230 .
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Nie ma to jak wejść na forum przed spaniem. Po zdjęciach Twoich hoi to zasnąć będzie trudno, piękne olbrzymie krzaki.
H. kerri mnie najbardziej zaskoczyła bo ją kojarzę sprzedawaną na walentynki w doniczce z jednym lustkiem a u Ciebie taka spora pannica. Ten zakaz kwitnienia to ze względu na zapach czy wydzielaną rosę?
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Ładnie i ciekawie u Ciebie. Hoje dorodne, widać, że im jest autentycznie dobrze. ;:173
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Kasiu, obrywam kwiaty właśnie ze względu na nektar. Może przy jednym kwiatuszku nie jest to problem, ale ta hoja u mnie miewa ich bardzo dużo i wszystko wokół jest upaćkane na brązowo.
Heniu, mam wrażenie, że za dobrze im u mnie :) , nie ingeruję w to, jak rosną, ale widzę, że powinnam je trochę w ryzach trzymać.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Niesamowicie piękne tillandsie, a Medusa - najpiękniejsza. Wygląda niemal, jak Cthulhu ;:167

A te hoje.... mmmm....

Ehhh, gdym miała więcej miejsca.... ;:224 ...to nie wiem, co by było, bo ja i tak już od dawien dawna daję się wodzić roślinom za nos :wink:
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Łał, piękne hoye, ale z doświadczenia wiem jak u***we potrafią być ich kwiaty - albo śmierdzą (mam jedną taką) albo produkują ogromną ilość nektaru ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”