W.o. Psach cz.10

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Współczuję.. Ja swoją ponad 16letnia suczke byłam zmuszona uśpić tydzień temu.. ;:145 Była już bardzo słaba, obsiadały ja zielone muchy jak wychodziła na dwór. Nie mogłam pozwolić żeby się męczyła..
Pozdrawiam ;)
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Rodusik to bardzo smutne :( . Współczuję z całego serca. Ja w ciągu kilku miesięcy straciłam owczarka niemieckiego i bernardyna ;:167 . Została mi bigielka i już się martwię co to będzie gdy nadejdzie "ten" czas. ;:222
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
pawelbak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 wrz 2019, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Czy was pies też wykopuje tylko tulipany
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

A czy nie masz pod nimi tunelu od gryzonia? Sprawdź sobie.
pawelbak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 wrz 2019, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Nie ma nic pod nimi sama ziemia. Jak już jesteśmy przy psach to jakie smaczki polecacie dla psów
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Nie byłabym taka pewna;)psy doskonale wiedzą o wszelkim źyciu podziemnym. Mój to nawiązuje takie kontakty że nieraz jestem w szoku. Np potrafi wyczuć kreta nim pojawi się kopczyk. Ale nawet tak doskonały myśliwy nie radzi sobie z mocą podziemi i nie jest w stanie ostatecznie wygrac tej walki.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Zgadzam się z Tobą ;:215 Mają węch i słuch. Nieraz wściekałam się na psa że cebule lub rośliny podkopuje ale, zawsze ma rację.Jak go odsunę i zacznę ja grzebać w jego dołku to zawsze jest korytarz :D Podziwiam z jaką zawziętą pasją szybko wykopuje dołek i fuczy do niego.

Mój ,,smaczki"dostaje sporadycznie. Jak mu nie zasmakuje to zostawi lub zakopie. Preferuje mięsistą kość karkową o swojej porze. Chyba jest uzależniony bo potrafi się przypomnieć że ,,jak mogłam zapomnieć" szczekaniem w kierunku lodówki lub wylewem uczuć z podawaniem łap :D
myszka
200p
200p
Posty: 420
Od: 9 lip 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Mam poważny problem z moim rocznym pupilem .Bardzo szczeka na mężczyzn w czapce i okularach i nie wiem jak go tego oduczyć.Może ktoś miał podobne doświadczenie ze swoim pieskiem?
Pozdrawiam!!!
5ynTaX
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 31 gru 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szwecja

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Bardzo poważny?
Pies po prostu uznaje ze jesteś słaba i zamiast słuchać szczeka gdy uznaje że zbliża się niebezpieczny obiekt
Podstawowy kurs z posłuszeństwa był?

Domyślam się że nie.

Jeśli nie ma możliwości, to zacznij ćwiczyć z psem.
Przy pierwszej oznace agresji lub szczeknieciu musi się skupić na twoim niezadowoleniu a nie na zbliżającym się osobniku. Więc np sygnał smyczą, obrót o 180 i stanowcze :nie wolno!

Niestety większość problemów wynika z tego że właściciel nie tylko nie rozumie sygnałów jakie wysyła pies, ale często podswiadmie potęguje psie lęki lub wysyła złe sygnały. Np przechodzicie obok kogoś i nie ufasz psu, myśląc że zacznie szczekać. Podświadomie naciągasz lekko smycz (lub zmieniasz rytm kroków, może usiłujesz zejść komuś z drogi) a pies dostaje jasną wiadomość: moja pani się boi!
S? też inne opcje, ale polecam przeczytać książkę o wychowaniu psa lub pójść na kurs z podstaw posłuszeństwa.
Mały piesek może odstraszać szczekaniem, ale gdy urośnie może być to groźne i pojawiać się w różnych sytuacjach.
Ps: daj zdjęcie psiaka :)
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Takiego roczniaka już musisz szkolić i nie ustępować mu.Teraz to jest bardzo ważny czas na naukę.Pomału kończy mu się dzieciństwo.
Ja przy takim szczekaniu czy warczeniu łapałam za pysk i przytrzymując mówiłam ,,imię psa-spokój" lub ,,imię psa-nie!, nie wolno".
Pies zwraca uwagę na swoje imię i jeśli dalej się ,,nakręcał" to łapałam za pysk, śmiesznie to wyglądało bo wtedy wydawał dźwięk jak ,,murmurando" i wydawałam spokojną komendę j/w lub zdecydowanym głosem. Potem nieraz widziałam że, miał ochotę na coś zareagować ale jak popatrzył na mnie i usłyszał ,,spokój" to i tak musiał wydać choć ciche burkniecie :D . Teraz na spacerze jak go coś zaintryguje to sobie stanie , popatrzy na mnie a potem spokojnie obserwuje obiekt.
Tak więc, musisz mu teraz poświęcić więcej czasu i małymi kroczkami szkolić. Ważne też jest aby go od razu przy komendzie nauczyć reagować na gesty dłonią. Nie zawsze trzeba wydawać głośne komendy. Wystarczy zawołać imię i gest dłoni.
Nieraz znajomi się śmiali że pies mnie słuch bez słów a on po prostu odczytuje gest dłoni.
myszka
200p
200p
Posty: 420
Od: 9 lip 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

To jest mój drugi pies.Miałam suczkę i po 16 latach musiałam ją uśpić.
Mój nowy nabytek był wzięty ze schroniska i od początku postępowałam z nim podobnie jak z poprzednim.SynTaX dziękuję za rady,ale chyba nie jest to reakcja na mój strach,bo zazwyczaj szczekanie występuje przy wyjściu z windy lub przypadkowym spotkaniu np.wyjściu zza rogu budynku.Inne przypadki staram się uprzedzić i wcześniej zainteresować czymś pieska.Być może jest to reakcja po sterylizacji .Pies jest teraz jakby bardziej lękliwy i kłótliwy.
Jolek dzięki za rady .Staram się właśnie postępować jak Ty i zaciskam mu pyszczek.Miałam zamiar zakładać mu kaganiec jako karę za awantury,ale nie jest to łatwe.Podbudowałaś mnie ,że moje starania dadzą w końcu jakieś wyniki.
Piesek bardzo szybko nauczył się podążać w kierunku wskazanym palcem ,chętnie siada i tak dalej.Podstawy ma w miarę opanowane.Szczeka głównie jak jest na smyczy.Odpięty jest grzeczniejszy.
Nie mogę dać zdjęcia bo zepsuł mi się aparat.
Pozdrawiam!!!
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Uśmiałam się przy jednym z marketów w Niemczech:

Obrazek
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
5ynTaX
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 31 gru 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szwecja

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Nie widzę nic śmiesznego. W Szwecji też pod sklepami są podobne znaki i miejsca. Latem obsługa sklepu codziennie zmienia tam wodę...
Może za kilka lat doczekamy tego i w naszym kraju.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”