Ogrodowe Impresje

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodowe Impresje

Post »

I wzajemnie ;:196
Mam nadzieję, ze wszystkie odmiany zgodne. Miałam na jesieni pomocnicę w pakowaniu i niestety teraz odkrywam, że niektóre odmiany są trochę przemieszane.
Ja mam maluśkie bukszpaniki w doniczkach i jak tak czytam, to aż sie boję wysadzić je do gruntu. Moi sąsiedzi też niespecjalnie przejmują się ogrodem.

Może przy okazji kolejnego oprysku idź do sąsiadów i powiedz, ze zostało Ci trochę środka w spryskiwaczu, to żeby się nie zmarnował opryskasz też ich krzaczek... Ewentualnie można jeszcze im poopowiadać jakie są groźne te ćmy dla ludzi :wink:
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogrodowe Impresje

Post »

Witaj Narine :wit
Przyszłam z rewizytą i już od pierwszego zdjęcia zachwyciła mnie mnogość liliowców i dalii ;:215
Dalie masz cudowne, a ich ilość i różnorodność może przyprawić o zawrót głowy. Każdego roku miałam kilkanaście odmian, ale ostatecznie w tym sezonie dość skromnie, bo zostało u mnie tylko trzy sztuki. Chętnie bym zaprosiła do siebie kilka, ale tylko do donic, bo na rabatach królują róże i miejsca jak na lekarstwo. Poszukuję niezbyt wysokich, nadających się do uprawy w donicach. Może masz jakieś sprawdzone odmiany, które mogłabyś polecić. W przyszłym sezonie chciałabym postawić te donice na tarasie.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogrodowe Impresje

Post »

Witaj ;:196 wreszcie udało mi się dotrzeć do Ciebie :oops: i już jestem zachwycona Twoim królestwem, piękne Dalie i Liliowce ;:138
Z Daliami mam małe doświadczenie, bo te co miałam w tamtym roku nie przetrwały{ nie mam piwnicy} trzymałam w garażu wolno stojącym nieogrzewanym, w tym roku kupiłam dwie karpy, które aktualnie suszę,dość ładnie przybrały na masie przez sezon letni, myślę włożyć do kotłowni, którą mam w domu, teraz mam piec gazowy, więc nie będzie w niej tak ciepło, jak był tam węglowy, gdzie zimujesz swoje karpy?
Walki z tą wstrętną ćmą nie zazdroszczę, ja też mam sąsiadów, których nie interesują plagi i nic nigdy z tym nie robią więc wiem o czym piszesz, jest to trudne, dotrzeć do nich. Pozdrawiam i życzę pozytywnego zakończenia walki ;:196
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2321
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogrodowe Impresje

Post »

Witaj! Cieszę się, że mogłem zobaczyć Twoje dalie na żywo na wystawie, a teraz przyszła kolej na Twój wątek. Tak jak w Olsztynie spodobały mi się Twoje dalie, a jeszcze bardziej ich wyeksponowanie, tak i teraz podziwiam dalie w wątku a jeszcze bardziej jakość zdjęć ;:180
Można by rzec - dalie jak żywe!
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogrodowe Impresje

Post »

U mnie odmiana Jetfire zupełnie odwrotnie niż u Ciebie. W zeszłym roku kiepściutko, mało kwiatów i nędzne, a w tym byłam bardzo zadowolona. Byłam... bo dzisiaj w nocy po raz pierwszy mieliśmy przymrozek. :(
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogrodowe Impresje

Post »

Cudeńka te dalie. ;:oj
Każda piękna i każdy ich kolor zachwyca.
I chociaż sama preferowałam te w odcieniach różu i purpury, to Twoje złote mnie zachęciły i do takich barw.
Pomyślę o nich na wiosnę.
Zobacz pw.
:wit
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogrodowe klimaty

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cudne dalie. Jeśli będziesz miała nadwyżki teraz na wiosnę, to ja chętna jestem na te odmiany ;:167
Cudna kolekcja w całym ogrodzie ;:oj
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogrodowe Impresje

Post »

Witajcie w nowym sezonie ;:197 Jakże mi miło, że tyle z Was odwiedziło mój wątek ;:196
Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale zimą właściwie tu nie zaglądam.

Jeszcze jesienią uporałam się w końcu z urządzeniem różanego kawałka. Efekt będzie za minimum 3 lata, ale może będę mogła pokazać Wam jakiś inny kwietny łebek, niż daliowy.
Sklaniak... Trzeci sezon czeka na renowację i chyba tej wiosny znowu się nie doczeka, bo przyszedł czas na sadzenie dalii.
A wśród dalii, jak co roku, nie obyło się bez strat. Przybyło też trochę nowych odmian więc znów zagwozdka z zaplanowaniem jak to wszystko w miarę kolorystycznie posadzić :roll:


anabuko1 Powodzenie się przyda na nowy sezon, choć póki co objawów ćmy nie widać.

Annes 77 Miło mi, że wpadłaś ;:3 Wiosna już jest, więc jeszcze trochę i mam nadzieję będziemy podziwiać dalie u Ciebie :)

vimen Pomocnica nie pomieszała :) Wszystkie, które zakwitły były zgodne ;:196 Dwie straciłam dzięki buszowaniu siostrzeńców. Kilkukrotnie je zdeptali w poszukiwaniu piłki, która notorycznie im wpadała w to samo miejsce ;:145
A jak moje? Mój mały pomocnik lubi czasem "poczytać" metki, choć wie, że przekładać nie wolno. Tylko kto nadąży za pomysłami czterolatka ;:173

dorotka350 Witaj w moich progach ;:168
Szczerze mówiąc ja też coraz częściej poszukuję niższych odmian. Zwłaszcza rabatowych.
Niestety nie mam doświadczenia w uprawie w donicach, więc nie doradzę która odmiana się do nich nadaje. U mnie, z niższych (do 100cm) najchętniej i najobficiej kwitnie Tutti Frutti, Karma Fuchsiana, Nati, Purple Pearl, Oreti Adele, Petra, Pirat i Snow Flake.
Z ciekawością zajrzę do Ciebie, co posadziłaś.

Witaj Krychna ;:196 Karpy zimuję w piwnicy, luzem w skrzynkach. W tym roku coś bardziej mi je przesuszyło. Chyba spróbuję w kolejnym roku przysypać je torfem. Ale co ja tu o zimie, skoro wiosna dopiero :lol:
Ćmy, jeśli są, póki co się nie ujawniają. Niedługo wywieszę pułapki i zobaczymy ;:224

Witaj Florian ;:3 Dziękuję Ci za miłe słowa, choć zdjęcia pozostawiają wiele do życzenia. To zwykłe "małpkowe" :wink:
A ekspozycja... realizowana w nocy, w deszczu, po ciemku, przy światłach samochodu... ;:128

wanda7 W tym roku Jetfire wróci na lepszą miejscówkę i zobaczymy czy się nawróci.

Ignis05 Miło mi, że dałaś się oczarować. ;:173 Ja też preferuję te w odcieniach różu. Jednak i inne barwy coraz skuteczniej zdobywają mój zachwyt. Choćby połączenie żółci i pomarańczu u Paso Doble ;:167
Właściwie to jedynie nie ciągnie mnie do cytrynowych.

Alania Niestety z tych odmian nie mam nadwyżek. A ta z ostatniego zdjęcia zakończyła swój żywot tej zimy :(

Pogodnych dni Wam wszystkim i zdrowia ;:3
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogrodowe Impresje

Post »

;:7
Wpadłam z rewizytą i już na pierwszej stronie trafiłam na to, co tygryski lubią najbardziej :D Piękne masz liliowce ;:108 Dalie też niesamowite ;:oj
Przykro mi, że dopadła cię plaga ćmy bukszpanowej ;:222 Ja mam zaledwie dwie sztuki, ale bardzo je lubię i nie chciałabym stracić. Zanotowałam sobie twoje rady odnośnie walki z nimi, na razie u mnie nie widzę ćmy, ale będę przygotowana jakby co ;:163 A te pułapki feromonowe mają jakąś nazwę? Są jakieś specjalne pod konkretne owady?
Liczyłam na kolejne pokazy w nowym sezonie, a tu nic???
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogrodowe Impresje

Post »

Witaj Clem Dziękuję za miłe słowa. :D
Napisałam cały "poemat" do Ciebie a propos ćmy i wszystko poszło w eter! ;:223
O ćmie napiszę więc innym razem, a dziś zostawiam specjalnie dla Ciebie liliowca, który łaskawie zakwitł po 2 latach od zakupu. ;:180
Ballyhoo

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogrodowe Impresje

Post »

Witaj Narine:)

Okaz ładny, długo kazał na siebie czekać, ale się udało.Czekam na inne okazy i dalie, które masz cudowne:)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogrodowe Impresje

Post »

Warto było czekać dwa lata, liliowiec cudny. ;:oj
Miłego ogródkowania. ;:3
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogrodowe Impresje

Post »

Witajcie dziewczyny ;:3
Na wątek w tym roku brakuje czasu...

Ballyhoo rzeczywiście wart czekania. Na żywo dużo ładniejszy.
Jednak prawdziwym "tyranem czekania" okazał się u mnie Fire and Fog. Po 5-u latach oczekiwania na kwitnienie, właściwie "wyrzuciłam" go, tj. przesadziłam w nieciekawą miejscówkę. Skoro i tak nie kwitnie, niech przynajmniej nie zajmuje najlepszego miejsca.
I co? I oto on! :D

Obrazek

Wracając do ćmy... Jeszcze 2 tygodnie temu było optymistycznie.
Oprysk wykonaliśmy raz - późną wiosną - właściwie prewencyjnie, bo śladów żerowania nie było. W sąsiedztwie bukszpany łyse.
Pułapkę wywiesiłam dopiero w czerwcu. Długo nic się nie łapało, potem może ze dwie.
Od kilku dni mniej optymistycznie. Zaatakowane są trzy wielkie bukszpany rosnące bliżej sąsiadów. Cóż, oprysk zrobiony.
Ogólnie uważam, że warto zawalczyć. W tym roku Lepinox Plus można już kupić w porcjach 10g (pod szyldem Targeta), więc nie jest to aż taki koszt jak wcześniej. A dwa bukszpany łatwo kontrolować :wink:
Jakoś w czerwcu byłam w pobliskiej szkółce. Sprzedawali przecenione bukszpany. W połowie łyse, z widocznymi gąsiennicami! ;:161 Zirytowało nas to na tyle, że zwróciliśmy uwagę sprzedawcy. Może nieświadomy? :roll: W odpowiedzi usłyszeliśmy : "Tak, tak, wiemy. Pryskaliśmy rożnymi środkami i nic".
Jeśli szkółkarz ma taką "wiedzę" i podejście, to co się dziwić mniej zainteresowanemu posiadaczowi ogrodu..

Cyma pułapki są różne. Ja mam tzw lejkową/kominową. Myślę, że najwygodniejsza. Dokupujesz do niej dyspenser feromonowy zwabiający samce ćmy bukszpanowej. (CYDALIMA PERSPECTALIS) Dyspenser działa do 6 tygodni.
Są też pułapki typu delta - z plastikowej okładki, z lepem. Na nim też musisz umieścić ten feromon.
Jeśli chodzi o wyłapywanie innych owadów, same pułapki są uniwersalne. Tylko dyspensery są inne do każdego rodzaju szkodnika.

Kilka nowości w mojej daliowej kolekcji ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”