Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7956
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 3

Post »

Jadziu
Kapusta ozdobna jest w doniczce i urosła co mnie zaskoczyło bo przeważnie trwały zawsze w niezmienionej formie.
Była malutka a teraz jest średnia. :)
Trudno wyczuć z domowymi kwiatami ,ale już czas kalendarzowy.
Oj fikus benjamin upierdliwy jest :lol:
Wczoraj ostatnie miniaturowe ogóreczki z żalem pozbierałam i zrobiłam do słoika.
Cukinie małe zostały ,ale chyba nie urosną już.
Nemezje są w doniczce ,wyjątkowo opóźnione, dzięki temu mogę oglądać kolorowe kwiatuszki. :)
Że też oslizglaki są wstanie bezkarnie strawić jedną z najgorszych toksyn roślinnych :evil:
Świecznicę mam dopiero trzeci rok i kępy liściowej nie ma aż takiej rozbudowanej.

Jurku
Wolę ciepło ,ale przy upałach robię wysiadkę. :?
W tym roku jest jak by przeskok z lata od razu do późnej jesieni.
Nemezje to już nie są te same co kiedyś ,albo nie potrafię ich hodować.
Moja Babcia siała wprost do gruntu i miała wielobarwny rząd średnio wysokich roślin ze sporymi kwiatkami. Mi co roku kurduple wychodzą.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7956
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 3

Post »

Witajcie
Mamy tu mały Armageddon ,ale kwiaty trwają. :wink:
Wczoraj spadło 12 cm. wody i nas podtopiło.
Warzywa stoją w wodzie.
Na dodatek okupacja drogowców w rozkwicie, robią nam różne głupie kawały. ;:163


Obrazek
Takie piękne prawdziwki skosił przez pół godziny mój Z.
30 km. od nas na zachód.


Obrazek
A tu cały kosz kań. Grzybki już zagospodarowane. :)
Dziś będzie zapiekanka z kaszy gryczanej z ich udziałem z śliwkami suszonymi i bryndzą.


Obrazek
Pomarańczowa cynia.


Obrazek
Trzmielina, rozchodnik i cyklantera.


Obrazek
Asterek od Mamy.


Obrazek
Czarne petunie z nasion.


Obrazek
Piękny aster od Jacka.


Obrazek
''Winston Churchill''


Obrazek
Czerwona nemezja.


Obrazek
Rewelacyjny asterek od Pawła.


Obrazek
Nagietek z Tigera.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2593
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 3

Post »

Cudnie u ciebie jeszcze wszystko kwitnie! Lato dojrzałe w pełni :D Aż miło popatrzeć. Z jednym wyjątkiem
bo ja nie znoszę czarnych kwiatkow; ciemny fiolet to najdalej jak tylko mogę pójść :;230
U mnie dzisiaj gorąco i latam w tych krótszych gatkach o których wspominałaś wcześniej;i jest mi gorąco jak pracuje bo ogród mam na patelni. Chciałabym aby mi tak podlał moją glinę jak tobie bo twarda jak skała chociaż wczoraj i przedwczoraj trochę padało. Fajnie że masz ogród podlany,zwłaszcza iglaki i zimnozielone
chociaż mogłoby byc inaczej to zrobione :wink:
Trzymam kciuki abyś jakoś wytrzymała najazd koparowców i okupacja szybko się skończyła. ;:215 ;:167
Grzybki aż mi zapachniały; no i te dania z nimi co o nich piszesz :D
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 3

Post »

Petuniowy kolor niespotykany, ale podoba mi się .Astry to teraz kwiat nr1 no i dalie.Mogło trochę do mnie przygnać tego deszczu bo tyle co spadło to jakby kot napłakał .Grzybki pachnące lasem i słońcem nie to co sklepowe Agusiu bedziesz musiała cos wymyślić z tym warzywnikiem ,żeby go wciąż nie zalewalo bo szkoda pracy i warzyw ;:168
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 3

Post »

Aguś w życiu bym nie powiedziała, że to aster, cudny jest. Od dawno go masz? Kapustka ozdobna u mnie chyba główek nie zawiąże niestety. U mnie mieczyki kwitły jako tako, też miałam lidlową mieszankę, najwięcej było w niej białych. Grzybków zazdroszczę. Życzę szybkiego zakończnia drogowych prac :wink:
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7956
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 3

Post »

Igo
Nie chce mi się wierzyć ,że w krótkich gatkach latasz :lol:
U nas od miesiąca strój jesienny a od paru dni przychodzę przemoczona.
Posłała bym chętnie do Was trochę deszczu. :)
U nas wlało całą zaległą od kwietnia wodę i jest błoto, rośliny mają dosłownie korzenie w wodzie.
Hehe ja lubię czarne kwiaty. :D
Petunie mają czasem ślady bordo i fioletu.
One są w takiej formie ,że zastanawiam się ,czy aby ich nie przezimować.
Dzięki ;:196 Dziś jest strasznie i pęka mi czacha.

Jadziu
Petunie są żałobne ,ale fajnie wyglądają zestawione z żarówiasto - różową begonią.
Niesprawiedliwe ,że u nas tak wlało a Wam ciągle brakuje wody.
Za grzybkami byliśmy stęsknieni bo ostatnio mało ich było 8-)
W zeszłym roku z trudem uzbieraliśmy na wigilijną zupę ,tylko dla tego ,że ktoś nam podarował.
Mama moja robi postną grzybową z samych prawdziwków na 8 osób. :)
Kurczaczki w warzywniku jest wykopany rów odwadniający , wczoraj przelewałam wodę.
Jak jest taki duży opad wszędzie stoi woda, ale tam jest niecka i glina pod spodem.

Kasiu
O którego astra chodzi, tego różowego od mojej Rodzicielki :?:
Ten akurat rozrasta się mocno. :)
Kapustka i tak będzie zdobić ,gdy wszystko zmarznie.
U mnie jest jeden biały ,ale za to mieszanka fioletowych mnie zawiodła.
Miały być same różne fiolety, zakwitł jeden mieczyk ,reszta była nijaka bladoróżowa.
Cieszymy się z grzybków bo w tym roku skromnie ze wszystkim.
Śmieję się ,że barszcz będzie na tapecie ciągle bo dużo buraków i grzybki do smaku są. :D
Faceci od drogi męczą nas okrutnie ,od 7 - mej rano do 17 - tej.
Nie mogę wyjechać i odpuścić ,za dużo pracy teraz ,no i trzeba ich pilnować.
Straty już są. Bardzo dużo zniszczyli.
Wczoraj wleźli kilkadziesiąt metrów w głąb naszego terenu ,gdzie były tylko paliki ze sznurkiem przeciw krowom, zniszczyli mi kępę astra i podeptali maliny a to dla tego ,że szukali orzechów.
Nie powinni w ogóle włazić na prywatny teren. ;:185
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 3

Post »

Agusiu trzeba się poskarżyć szefowi jak mogą włazić na teren prywatny i do tego jeszcze wszystko niszczą .U nas dzisiaj pada teraz solidnie jednak mnie to nie przeszkadza.Trochę sie ochłodziło ,ale idzie wytrzymać taka pogoda ma się utrzymać do przyszłego czwartku ,ale jak długo będzie padać to się przekonamy.Mojemu ogródkowi żadne opady nie są straszne on wszystko przetrzyma bo przelatuje wszystko jak przez durszlak. Zdróweczka Agusiu i oby głowa przestała boleć ,bo mnie te okropne wiatry które były u nas zdołowały całkowicie ,ale dzisiaj już lepiej ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7956
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 3

Post »

Jadziu
Oczywiście ,że się poskarżyłam :)
Zawsze zdobywam numery telefonów firm ,które coś wykonują i nigdy nie są bezużyteczne :twisted:
Chyba tylko panowie od wodociągu nic nie zniszczyli.
W tej chwili mamy wszystko tak rozbabrane i zabłocone ,jak na poligonie czy froncie wojennym.
Zresztą czujemy się jak by nie przymierzając Armia Czerwona wkroczyła i nas okupowała.
Nawet z taczką trudno jest wyjechać.

Wczoraj ochłodziło się i wpadłam w panikę ,że mróz idzie.
Poprzykrywałam pomidory i papryki, pochowałam doniczki.
Pozrywałam sporo ,ale serce boli tyle jeszcze nierozwiniętych owocków.
U nas też były wiatry ,ale nie takie straszne ,jak się obawialiśmy.
Przecież nie może tyle nieszczęść na raz spaść na jeden mały sztetl. :;230
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12091
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 3

Post »

Wiesz, ja w ogóle mam wrażenie, że u mnie są tylko dwie pory roku: saharyjskie lato oraz śródziemnomorska zima. Bez żadnego przejścia między obiema? Tak zwaną wiosną pamiętam doskonale co się stało? Kilkanaście stopni i ciągły deszcz przeszło skokowo w jeden weekend w trzydzieści i suszę? Większość jednorocznych fatalnie znosi takie przeskoki ? i już kolejny rok z rzędu niespecjalnie mi wychodzą ? i nemezje nie są tu wyjątkiem (doczekałem się jednego karłowatego kwiatu w tym roku, nie, nie zrozum mnie źle, nie jednej roślinki ? jednego jedynego kwiatu)? Teraz mam odwrotność i trzydzieści stopni plus susza przeszło skokowo w jeden tydzień w kilkanaście stopni i deszcz? Ba, miałem już nawet pierwszy przymrozek tak że w trybie pilnym doniczkowce ewakuowałem do chałupy w środku tygodnia?

Grzybki cudne? Ja ostatnio korzystam z wysypu boczniaków w sklepach? Dwa tygodnie temu leczo z boczniaków, tydzień temu sos boczniakowo-dyniowy z makaronem, dzisiaj boczniaki ze śliwkami w winie (to ostatnie takie sobie wyszło, nie to, że niesmaczne, ale d**y nie urywa jak to mówi młode pokolenie)?

Utrapienia z robotnikami współczuję? Chyba bym ich zatłukł motyką i wykorzystał jako nawóz? Ja w tym roku miałem remont dachu w maju oraz fasady we wrześniu (bo już chałupkę trzeba było odświeżyć, korzystając z tego, że chwilowo z żoną finansową sytuację mamy niezgorszą, co w sumie kij wie ile potrwa ? umowa o pracę kończy mi się 31. stycznia, ponoć mają mi przedłużyć do 30. września, ale potem to już jedna wielka niewiadoma) i choć robotnicy naprawdę się starali (zwłaszcza szef firmy od dachu okazał się być zapalonym ogrodnikiem, prosił, żeby do niego zadzwonić jak mi Dracunculus zakwitnie ? i rzeczywiście, choć robotę już skończył, przyjechał specjalnie, by go sobie oglądnąć, obfocić i obwąchać, prosił także o namiary na sprawdzone szkółki), to i tak bez strat się nie obeszło? Facet od fasady musiał zgolić ogromne, kwitnące dziwaczki, które niestety przy samej fasadzie rosły, potem też przez nieuwagę zadeptał mi zimowity? No nic? Mówi się trudno i żyje się dalej...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7956
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 3

Post »

Jurku
Tak to się porobiło z pogodą.
U nas jest dużo zimniej a w nocy przymrozek. :?
Ostatnio Panowie wykopali małą koparką rów pod krawężnik od chodnika tuż pod skarpą domu \ swoją drogą kto tak zadecydował :evil: \
Zakopując brutalnie kilka gałęzi różanecznika rosnącego już na skarpie z domem.
Wkurzyłam się, bo przecież takie gałęzie kilka lat odrastają, różanecznik stary.
Powiedziałam Facetowi ,że taka nowa roślina kilka stówek kosztuje , w sumie źle powiedziałam bo pewnie 1000 - 2000 pln. w donicy.
Jeszcze jedną roślinę zniszczą to zamienię się z kulturalnej pani w średnim wieku w wilkołaka... :twisted:

;:3 ;:3 ;:3

Kochani
Dalie już niestety zmarznięte. :(
Co się dało przykryłam i schowałam a w szklarni zapaliłam znicze.
Wczoraj się nalatałam z doniczkami, samych mieczyków było z 13 pojemników.
Posadziłam szafirki i hiacynty do donic, jeszcze sporo hiacyntów czeka.
Ale będą cały czas w pomieszczeniu więc zdążą się ukorzenić. :wink:
Tulipanów jeszcze nie zaczęłam sadzić.
Najważniejsze są warzywa.


Obrazek
Dalia przy szklarni - to już wspomnienie.


Obrazek
Tę niską dość odmianę przykryłam i żyje.


Obrazek
''My Love'' zmarzła z obu stron. ;:131


Obrazek
Mieczyki zostały ukryte pod włókniną :twisted:


Obrazek
Szkoda ich, jeszcze dużo pąków mają.


Obrazek
Dalia karłowa w donicy ma się dobrze bo była w garażu.


Obrazek
Róża ''New Down''.Dziś już ciemno i padał deszcz, ale w nocy pokazały się gwiazdki...


Obrazek
Piękny aster nowoangielski od Pawła w tym roku umęczony przez deszcze.


Obrazek
Winko na altance pięknie się czerwieni ,lecz listki opadają po mroźnej nocy.


Obrazek
Mam kilka dużych krzewów tego najpospolitszego z nowoangielskich ,ale lubię go za wytrzymałość.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 3

Post »

Agnieszko!
Dawno mnie nie było, ale dzisiaj pogoniona wstydem nadrabiam zaległości w ulubionych wątkach :oops: ;:196
https://www.fotosik.pl/zdjecie/3a46ac4d65f844ff ładny asterek czy taki ma kolor? Kolor podobny do mojego pełnego ale twój jest jakby półpełny :D W ogóle śliczne masz asterki a najbardziej mnie wzrusza że pamiętasz który od kogo ;:oj
Ja kiedyś jak dostałam kilka na raz i w jednym miejscu sadziłam to pamiętałam, ale jak je rozsadziłam to się skończyło pamiętanie :;230
U mnie już definitywny koniec lata...dalie wykopane, a wszystkie kwiatostany hortensji bukietowych brązowe. Doniczki i skrzynki do połowy salonu, bo w piwniczce zamieszkała taka co wszystko gryzie i nijak jej wytępić nie możemy...sklonowała się czy rozmnożyła? Trzeba zamurować wywietrznik ale to już nie będzie piwniczka, bo będzie ciepło ;:oj
Grzybki już pewnie ususzone na święta, a kani od lat nie jadam ;:131
Ściskam ;:4 ;:167
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7956
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 3

Post »

Marysiu
Nie wiem ,jaki asterek :oops: :?: Jakiś obcy ogród się pokazuje na zdjęciu. :wink:
U mnie sprawa jest prosta bo mam astry praktycznie tylko od dwóch forumowiczów. :)
Wcześniej ,jak nie miałam absolutnie nic dostałam od Geni i Małgosi z szachulcowego domku.
Zresztą po Mamie nauczycielce mam dobrą pamięć do ludzi i podobnych spraw.
Z roślinami mamy podobnie, wtłoczone do części pszczelarsko - gospodarczej domku, ruszyć się nie można.
Część powystawiam jeszcze na dwór.
W poprzednim roku mieliśmy upierdliwego ,mysiego gościa , który gryzł wosk do stopienia i rośliny też.
Nie dał się za nic złapać na pułapki, cwana bestia :evil: Polałam trucizną w płynie ten wosk ,zjadła i nic. Byliśmy już tym zdołowani, ale kot złapał trzy młodziaki - dzieci tej nornicy.
W końcu wysypałam zatrute ziarno i nie pokazała się już.
W tym roku dużo gryzoni, ciągle wysypuję różowe ziarno i znika.
Marysiu grzybki upakowane do słoja i czekają na zupę świąteczną :D
Jeszcze dodatkowo Z. znalazł za stodołą przy starych świerkach olbrzyma - borowika ,zdrowego.
Wczoraj tam chodziłam i jeszcze następny rośnie :)
Fajnie mieć tak przy domu grzybki :D
Dziś już lepsza pogoda, słonko wychodzi ;:3
Wczoraj w dzień było 5 stopni i deszcz, zbierałam orzechy i grabiłam liście.
W ogrodzie jeszcze tyle do zrobienia, full cebulek tulipanów do posadzenia.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
pitertom
500p
500p
Posty: 670
Od: 17 lut 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 3

Post »

Obrazek
Asterek od Mamy.
Agnieszko ten Asterek to 'Piter Harrison' mam go od Ciebie i w tym roku też od Jacka, okazało się że, to ta sama odmiana :)
U mnie sporo roślin zmroziło, kwiatki Astrów chryzantem też podmarznięte i do tego jeszcze wczoraj ulewny deszcz. Rabaty astrowe już ładnie nie wyglądają :( ale jeszcze czekam na kwitnienie tych najpóźniejszych odmian Astrów, duńskich, bocznolistnego ,tatarskiego i może ten holenderski od Ciebie zakwitnie w tym roku, pąki zawiązał, ale wszystko zależy od pogody
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”