Parapecik na zielono

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Parapecik na zielono

Post »

Cudne te koleusy! Ja na kilka dni wniosłam doniczki do domu a dzisiaj wywaliłam na dwór z powrotem bo pełno na nich juz tego dziadostwa :roll: Tylko szałwia się trzyma zdrowo.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

O jakim dziadostwie mówisz?
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Parapecik na zielono

Post »

U mnie na kwiatkach pojawiły się takie jasne muszki; wszystko wyniosłam na taras.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parapecik na zielono

Post »

Ciężko pryskać na balkonie bo ranki chłodne, potem słonecznie i już zbliża się zimny wieczór.
Na razie regularnie pryskam Pepino bo jeszcze mocno ulistnione i na dodatek przysmakiem przędziora jest. Ale jak widzę, u Ciebie więcej prac ręcznych.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Ja p?ki co nic nie pryskam, bo mnie plagi omijają. Po przędziorkach nie ma śladu ( to znaczy jest w postaci uszkodzobych lisci, ale samych robali chyba nie ma) ale jeszcze rośliny prysznicuję przez jakiś czas.
Kwestię much zostawiam pająkom, ale też nie widzę. Lepy od kilku dobrych mcy czyste. Nie mogę w to uwierzyć ale chyba wygrałam z ziemiórkami.

Wczoraj wywaliłam z balkonu kocankę i tymianki i przerzuciłam na działkę. Posprzątałam, pomyłam i pochowałam donice i czekają na następny rok.
Zrobiło się biednie, puściutko.
Papryki poszly na miejsce ziół i w sumie na zewnątrz mam tylko 5 doniczek.
Reo po zabraniu do domu odzyskało sztywność i kolor, a ja odkryłam, że w starym jest kolejny młody odrost. Coraz bardziej mam ochotę poszatkować starą roślinę na kawałki tylko nie mam co zrobić z taką ilością sadzonek i tylko to mnie wstrzymuje.

Z koleus?w dalej zbieram nasiona, ale już zostały mi pospolite,więc robię ogólne mieszanki . Zebrałam nasiona z kolorowego ( vel Watermelon) ale powiem szczerze, że bez szału. Chyba nie zapyliły się..
Combat jeszcze kwitnie, więc jego zbiorę osobno i chyba będzie na tyle.
:?:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Parapecik na zielono

Post »

Robię przegląd forum po długiej przerwie, trafiłam i tutaj :oops: Przyjemnie się czytało o Twoich porządkach w zieleninie, chociaż to już przygotowania do zimy... Ale każdy sezon kiedyś musi się skończyć, żeby kolejny mógł się zacząć ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

W rzeczywistości kiedy jeden sezon się kończy to drugi się zaczyna.

U mnie właśnie się zaczął sezon zapchanego parapetu i sezon kaloryferowy.
I jest ciężko.

Pająkwokado wróciło do domu.
Pająk był w ciężkim szoku, wpadł w panikę, ale dłużej czekać nie mogłam, bo już na zewnątrz jest w granicach zera. Dzieci pająka się wyprowadziły tak więc na szczęście wzęłam tylko jego. Myślałam urwać ten liść, ale zrobiło mi się go szkoda. I liścia i pająka. Awokado jest bardzo ładne, ma coś koło 55 cm i świeży czub i ładne listki. Mam tylko nadzieję, że kaloryfery mu nie zaszkodzą, bo do tej pory było bezproblemowe i bezobsługowe. Oby tak zostało.
Obrazek

Jak widać obok króluje zielistka. Tego roku nie żałowałam kwiatom żarełka i efekt jest taki że puściła wielkie sterczące liście. Nowe szczepki też wyskakują w górę, a ja w międzyczasie dorobiłam się kolejnej. Moje dziecko na dniach dzielnicy poleciało na warsztaty robienia lasu w słoiku i przyniosło mi takie cuś.

Obrazek

Z całości nazwy zgadza się głównie słoik, ale jestem z młodej dumna, że choć odrobinę podziela moje pasje. Póki co słoik ozdabia krajobraz ale jak duma z dzieła trochę minie to będę musiała to cudo wsadzić do doniczki po ludzku.

Obrazek
Liczi dorobiło się kolejnego pięterka i puszcza co jakiś czas nowe listki. To jest ładne, natomiast drugie wygląda zupełnie kiepsko, w dodatku kilkakrotnie mi przyschło. Podobnie mam z figami - na 2 sztuki jedna jest ekstra zachwycająca, a druga się karaska, dostaje plam i gubi liście . Póki co ją jeszcze trzymam, bo biorę tu swoją winę - położyłam ją na przeciągu w uchyle okna i to jej mogło zaszkodzić, ale jak się nie zbierze to nie będę się z nią bawić.
Jak widać w doniczcde z liczim są też "trawki". To młode rea. Ładnie rosną choć nie wiem po co. Ze starą rośliną dalej nic nie zrobiłam i nie zapowiada się żebym ją ruszyła. Teraz to szkoda mi miejsca, każdy skrawek się liczy.

Koleusy zapchały całe parapety i trochę tego żałuję. Zrobiły sę bardzo nieatrakcyjne, pokwitły, gubią liście i tracą kolor. Uparłam się, że chce je trzymać na zimę, nawożę,
cuduję, ale ile dotrwa do wiosny - nie wiem. Jedno jest pewne - już nie są ozdobą.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W innych donicach spokojnie. Hoja się ukorzenia, miskant rośnie. Podjęłam też kolejną próbę i zasadziłam imbir. Póki co wystawił zieloną igłę, zobaczymy czy mi coś urośnie,bo zawsze ponosiłam klęskę w temacie.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapecik na zielono

Post »

Koleusy zapchały całe parapety i trochę tego żałuję. Zrobiły sę bardzo nieatrakcyjne, pokwitły, gubią liście i tracą kolor. Uparłam się, że chce je trzymać na zimę, nawożę,
cuduję, ale ile dotrwa do wiosny - nie wiem. Jedno jest pewne - już nie są ozdobą.
Tacy, jak my mają rośliny nie dla ozdoby, ale dla samej przyjemności siania i obserwowania, ukorzeniania i obserwowania, ratowania i ...obserwowania :lol: .

Las w słoiku rzeczywiście trochę mało skomplikowany :wink: , ważne, że dziecko szczęśliwe i wie, że zielonym do góry.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Parapecik na zielono

Post »

Trochę jest w tym racji, a może po prostu źle się wyraziłam - kończymy sezon na grzebanie w ziemi na zewnątrz, możemy ewentualnie pogrzebać w ziemi w doniczkach ;:224 Koleusy na zdjęciach nie wyglądają tak źle, ale wierzę na słowo że zrobiły się brzydkie - trzymam kciuki aby przetrwały zimę ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Parapecik na zielono

Post »

@foxowa jak awokada? Moje największe mamą 2,2m :D
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Awokado mam juž tylko jedno, stoi w domu i co dalej zobaczymy.

Za to wczoraj byłam na wsi i spakowałam już do piwniczki na zimowanie cytrynę i granat.
Obrazek
Granat jest łysy. Tak trochę chyba za wcześnie,ale wieś ma ostry klimat g?rski, arktyczne wichry i był przymrozek,więc się miało prawo tak porobić.
Cytrynka trochę zż?łkła,ale miejmy nadzieję,że nic jej nie będzie.

W wiejskim domku dołączyły do nich jeszcze 2 papryki, heliotropy i lantany. Zobaczymy czy to przetrwają. Nigdy jeszcze nie wykopywałam roślin i nie zimowałam,ale coś mnie wzięło i nie ma odwrotu.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Parapecik na zielono

Post »

No to trzymam kciuki, oby zimowanie się udało ;:333 A tak z ciekawości, jak uzyskiwałaś te rośliny w poprzednich latach? Zimowałaś szczepki, kupowałaś...?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Parapecik na zielono

Post »

Twoje kwiatuszki już w ciepełku moje jeszcze na działce w altanie przy oknie. Na działce coraz mniej kwiatków to w domku będą cieszyły twoje oczy. Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”