Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

A u Stanisława, niestety, już po sezonie. Przymroziło ;:145 Ciekawe co ja zastanę jutro u siebie. Było 3 stopnie u mnie za oknem, więc może być nerwowo. Dziś też zapowiedzieli bardzo zimną noc... A u mnie nawet jeszcze nie wszystkie zdążyły zakwitnąć ;:202
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Chyba raczej AC Inara i Blue Okanagon? Obydwie ciekawe. Druga kwitła u mnie w ub. roku. Gitt's Crazy też fajna, bo musi być dość zaskakująca w zmienności kolorów :) Dzięki ostatnim zdjęciom udało mi się prawidłowo nazwać Beretta i Mom & Dad. Wielkie dzięki! Natomiast coś masz Mistrzu niedokładny opis nowej dalii 'Straupe' Ivarsa. Wg mojego "śledztwa" to jest 'Straupe', która pięknie u mnie zakwitła:
Obrazek

a wg Twojego opisu 'Straupe' to ta:
Obrazek
piękna ale chyba inaczej się nazywa. Może znajdziesz w swoich zapiskach, od kogo to cudo?

I jeszcze jedna, o której dyskutujemy od dwóch dni z Basią i Grzesiem ;:162 Moje typy albo 'Wyn's Aspen Glow', albo 'Yuuraku', albo 'Yamabiraki', a co to jest wg Mistrza? Dodam że bardzo napakowana płatkami, dekoracyjna i średnica kwiatu ok.25cm:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Florianie,
przychyliłabym się w stronę Wyn's Aspen Glow - jest w naszym katalogu

viewtopic.php?p=5600726#p5600726

Yuuraku na pewno nie - nie ma tego "różowego" środka i kształt kwiatu jest inny, poza tym to dalia dekoracyjna - jest też w naszym katalogu

viewtopic.php?p=5164618#p5164618

Moja tegoroczna Yuuraku

Obrazek

Co do odm. Straupe Aivarsa Baroni?š jest tu:

https://picnano.com/p/dahlia-straupe-au ... 0YE60OBpd7

A ta w kolorze łososiowym to chyba przepiękny stallar Hans Auinger, tylko stracił białe końcówki płatków

https://www.ogrod-pl.com/ei/pl/04512-C3 ... s-auinger/
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Już przymroziło?... Wielka szkoda. Strasznie krótki ten sezon. U nas na szczęście jeszcze nie było przymrozków. Ciekawe czy tak zostanie chociaż do piątku... Też jeszcze sporo odmian nie rozwinęło pąków, a kilka zapewne w ogóle nie zdąży zakwitnąć.
Koshu jak dla mnie najpiękniejsza ;:167
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

U mnie tylko postraszyło skrobaniem szyby w aucie,po pracy do domu jechałam cała w nerwach i od razu pędziłam do ogrodu .Na szczęście daliom nic się nie stało kwitną nadal.U mnie też jeszcze kilka nie kwitło,ale pąki są obiecujące.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Dzięki Basiu za podpowiedzi. Będę obserwował, czy domniemany 'Hans Auinger' pokaże białe końce (takiego go znam z ub. roku, a ta sadzonka jest nowa) i czy 'Wyn's Aspen Glow' wybarwi się bardzie, bo też znam tę odmianę ale znacznie bardziej pomarańczową.
No i 'Straupe'.... Opierałem się na katalogu i kalendarzu Rity Zala, gdzie 'Straupe' wygląda inaczej a tu niespodzianka. Ale jaka fajna :tan
Kolejna dalia dotarła do mnie z nazwą ale nigdzie nie mogę znaleźć jej w necie, by potwierdzić jej zgodność. Dziś Mistrz potwierdził, że jest taka odmiana. A sama dalia bardzo ładna:
Santa Germania
Obrazek

Już Basia podała mi pełną nazwę: Madeline de Saint Germaine :tan
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Florianie,
Madeleine de Saint Germaine - nieco starsza odmiana, ale bardzo ładna - prawdopodobnie amerykańska.

Dziś sfotografowałam kilka moich świeżo rozkwitłych dalii, ale było już dość późno, więc zdjęcia średniej jakości...

Obrazek
X-Factor

Obrazek
Vera's Elma

Obrazek
Autumn Sunburst

Obrazek
Grenidor Pastelle

Obrazek
Formby Kaitlyn

Obrazek
Klondike

Obrazek
NN

Obrazek
Wyn's Pure Magic

Obrazek
Noh Butai

Obrazek
NN

Obrazek
Emory Paul

Obrazek
Myth

Obrazek
Sonic Bloom
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
man211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1656
Od: 16 paź 2007, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czyżowice (Górny Śląsk) k.Wodzisławia Śląskiego

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Obiecane fotki dla Floriana.
Zapewne Wyn's Aspen Glow to jest to czego szukasz .

Wyn's Aspen Glow

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Yamabiraki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Yuuraku

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

U mnie żadnych większych pogodowych szkód- poza deszczem i wiatrem które trochę połamały
Współczuję P. Stanisławowi-takie połacie barwnego życia i nagle, tak wcześnie wszystko sczerniałe :(

A ja podziwiam Wasze dalie, swoje w ogrodzie i nie ustaję w wysiłkach ponazywania...
Narine -dziękuję za Nonette - to będzie to, jest charakterystyczna.
Gorzej będzie z tą
Jest zdecydowanie wysoka, kwiat duży
Obrazek
Patrzę na post wyżej i zastanawiam się - czy to może być Yuuraku?

Ta również ma bardzo duże kuliste kwiaty, kwitnie obficie; bazowy kolor ma lekko kremową barwę, czego zdjęcie,z uwagi na późną porę nie pokazało - piękna dalia...
Obrazek

kwiat duży, na niskiej łodydze, ale to za rok może się zmienić
Obrazek
zdjęcie pod wieczór
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Dziękuję Basiu ;:333
Dzięki Grzesiek! Po Twoich zdjęciach jestem niemal pewien, że to Wyn's Aspen Glow. Bardzo się cieszę, bo chyba mi wypadła ta odmiana.
A tymczasem zakwitają kolejne odmiany od Mistrza :tan
Tej odmiany nie sprawdziłem, bo nie mogę znaleźć jej w necie. Mam nadzieję, że jest zgodna (?)
Joku No Mara
Obrazek

AC Cougar (nie przezimowała dobrze ale już mam ją z powrotem :tan )
Obrazek

Summer Rain
Obrazek

Camano Concord
Obrazek

Interblue (olbrzym!)
Obrazek
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Zastanawiam się, czy ta poniżej to może być AC Cougar? Mam ją opisaną jako Harry Meggos, ale zastanawiam się czy nią jest...W katalogu Harry Meggos podobna w budowie, ale bardziej żółta..

Obrazek
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Adawi,
do Twojego poprzedniego zapytania:
1. Daleko Polonia
2. Galaktika
3. Odo

A co do ostatniej fotki, to na pewno nie jest AC Cougar. Ale nie wiem co - może podasz jakieś parametry?

Florianie,
same piękności! Interblue - imponująca! ;:333

Dla podziwiania i rozweselenia oraz ku pokrzepieniu serc

Bloemencorso Zundert 2019

https://www.youtube.com/watch?v=jKjOR3d76fQ

https://corsozundert.nl/en/home-2/

Bajkowo i fantastycznie ;:114
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Basiu
ad Daleko Polonia- to by był drugi egzemplarz- pierwszy, z numerkiem właściwym Polonii zakwitł dość wcześnie, pokazywałam zdjęcia, a potem się wyłamał, tak, że został tylko jeden boczny pęd, któremu nie daję kwitnąć- niech karmi karpę- tak, że zestawienie kwiatów za rok... na razie porównuję zdjęcia- niby podobne , ale nie całkiem..no, ale dalie zmienna bywa.

Tu tez zajrzałam http://www.dahlie.net/dyn/einzel.php?lang=de zdjęcie z tego katalogu jakby było kopią mojego zdjęcia, haha- to chyba rozwiewa wątpliwości - no to mam dwie Daleko Polonie.

Ad Galaktika - mam tak oznaczoną inną roślinę ( pokazywałam ją już wcześniej, wygląda całkiem inaczej, właściwie kiepsko wygląda, niewielkie białe kwiaty ze śladem kropek ( może miejsce jej nie służy). A ta którą teraz pokazałam ma nr. 675 - miała być Adelką. No to zmieniam imię na Galaktika (i dalej obserwuję).

Ad Odo- to już czwarte " Odo" w moim ogrodzie- każde inne - to z tego ostatniego zdjęcia jest dużo mniejsze niż inne Odo, które w tym roku dotarło do mnie z nr 670.... no nie wiem..do obserwacji... ( za ze zdjęciami coś pomieszałam - ostatnie to na pewno ta Daleko Polonia- widać inny środek kwiatu niż u tych nad nią).

Oczywiście bardzo wdzięczna jestem za uwagę i wysiłek włożony w rozpoznawanie ;:167
Parametry "Harry Meggos"- kwiat ok. 15-18 cm; wysokość ok.120; na wybarwienie może wpłynęła mała ilość słońca? Zacieniły go sąsiadki; wyróżnia się niezwykle staranną budową kwiatu, również liście pięknie powycinane, jedynie kwiatów dał mało.


Edit zajrzałam Tu http://www.dahlie.net/dyn/einzel.php?lang=de i rzeczywiście - wszystko pasuje do Galaktiki u tej mojej, nawet kolor podstawowy opisano jako kremowobiały, i wysokość też się zgadza. Ciekawe w takim razie czym jest ta z numerkiem odpowiadającym Galaktice?

Tu jest wcześniejsze zdjęcie tej która teraz wydaje się być Odo.

Obrazek

To wcześniej prezentowana Galaktika- napisałam, że na pewno" się poprawi i będzie miała więcej tych kropek i kresek a tymczasem nic takiego się nie dzieje, jest biała, mała ok .12-14 cm więc to chyba nie Galaktika...
Obrazek
Pozdrawiam
Wiesia
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”