W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Piękne te niebieskie marcinki :D
Gaura ciekawa.Floksy pięknie wciąż kwitną ;:173
Drakiew kosmosy,, śliczne .
Piękna ta waniliowa chryzantema.Moje jeszcze nie wszystkie kwitną .
A to https://www.fotosik.pl/zdjecie/dd99db2b9ab0f474 zdjęcie bardzo, bardzo mi sie podoba ;:63 ;:63
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu takie cudne kwiatki pokazujesz ,że gdzie tu jesień ;:63 ;:63 ;:63 ,ja sok z czarnego bzu zawsze robiłam z liśćmi wisni ,od razu część odlewałam dałam spirytus i pyszna nalweka była a w tym roku zrobiłam tylko przez sokownik ale kusi mnie żeby jeszcze porcje zrobić z lisćmi ,nawet dzisiaj sobie przyniosłam liście ;:224 .U nas we wtorek padał taki grad ,że jak siostra jechała po mnie na stacje to musiała stanąć bo biała ściana była przed nią do tego jeszcze grzmiało i błyskało się bardzo ;:222 .Wycieczka do koleżanki udała się bardzo ale przywiazłam tylko czosnki i te babcine narcyzy ,które i tak nie chcą u mnie rosnąć.Pan poradził mi żebyposadzić je na płasko,zobaczymy.
Pozdrawiam serdecznie ;:168
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu Kochana piękne zdjęcia, takie bardzo klimatyczne, gra światła o tej porze roku podbija efekt, np. na tym zdjęciu https://www.fotosik.pl/zdjecie/09740be7a6f77fd7 ;:215

Gratuluję udanego spotkania oraz podziwiam piękne dary.

Ty skosiłaś eMowi winorośl, a mój eM podkaszarką skosił mi różę - dwie gałazki, a ostatnią trzecią tak oskórował, że nadaje się tylko do wycięcia ;:223 Ogólnie to niestety jednym z większych szkutników wśród moich roślinek w tym roku to jest właśnie On :lol: albo coś przytnie, albo coś podkosi, albo zwyczajnie w coś wlezie jak w szkodę ;:219 - no jak słoń w składzie porcelany. Ale sprawiedliwie mówiąc i ja mam na swoim kącie kilka takich wpadek - więc skoro ja nie jestem idealna, to co będę się czepiać roślinnego dyletanta ;:306

Znowu pojawiła się ćma bukszpanowa, nie wiem, czy będę walczyć, bo jak szłam obok innych działek to widok bukszpanów, a właściwie tego, co po nich zostało podpowiada mi, że moja walka jest jakby z wiatrakami. Szkoda mi wszystkich krzaków, ale najbardziej tego wariegata. No cóż, co ma wisieć nie utonie.

U mnie zrobiło się bardzo zimno, a do tego wietrznie - a ja mam tyle pracy na działce jeszcze.
Jak się już czasowo odrobiłam po urlopie, po weselu syna, po opiece nad bliźniakami, gdy ich rodzice wyjechali na tydzień, po powrocie do pracy, to teraz znowu jest może nawet nie tyle zimno w dzień, ale wietrznie i deszczowo. Jak ubogim w taniec, to muzyka......

W mieszkaniu też nieprzyjemnie, ciekawe kiedy zaczną grzać. Ale znowu jak zaczną grzać, to wróci ten wstrętny smog.

Dziękuję Kochana za życzenia, szczególnie zdrówka, które z całego ;:167 odwzajemniam w dwójnasób ;:196 ;:196 ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

:shock: Faktycznie twoje Heptakodium boskie ;:333 :) Reszta również :)
Pytasz cyt; "co ja posiałam??? To wyglada troszke jakby miało dębolistne liscie...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Dzień dobry Marysiu ;:196
Jeszcze mamy kolorowo w ogrodach. Dzielżany bardzo lubię, koniecznie muszę sobie posadzić. Moje floksy kwitły tylko raz, ale bardzo późno wyszły z ziemi, może to dlatego. A cukinia i u mnie się nie udała. Ogórków było dużo, a dynie z 3 krzaków aż 5 sztuk. Ale cóż, nie można mieć wszystkiego.
Miłego piątku.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu całkiem gustowna ozdoba ogrodowa, co na niej jest, czy to może pamiątki znad morza? Różowa gaura to klejnocik, ale chyba chyba jest niezbyt trwała ;:218 . Przez kilka lat z rzędu, miałam białą gaurę, aż po jednej zimie wyginęła, w tym roku odnowiłam ją w ogrodzie, fajne są. Tajemnicza roślina ma listki nieco podobne do tiarelli.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu jak widzę to floksy radzą sobie w ogrodach znakomicie, ozdoba prezentuje się tak muzycznie ;:215 U mnie biała gaura od 3 sezonów ale na zimę przykrywam, a różowa to taki zdrewniały krzaczek... i dopiero teraz zaczyna kwitnąć bo do tej pory była tylko zielenina ;:306 a pod białą kwitną różowe siewki ... coś im się poplątało. Zdrówka i ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16556
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Gratuluję zakupów, Marysiu. ;:138 ;:138
Bardzo jestem ciekawa, czy moja gaura przezimuje. Polubiłam ją bardzo. zabezpieczę ją przed mrozem, może odwdzięczy się za troskę.... ;:218
Mam nadzieję, że zbierasz nasiona driakwi. U mnie zakwitła tylko biała jednoroczna, już przekwitła, ale nasiona zaopiekowane. ;:108
Zdolna z Ciebie kobitka. Ozdobę ogrodową wykoncypowałaś ciekawą ;:215 i domyślam się, że umila Ci życie swoją grą na wietrze. ;:138
Floksy jeszcze pachną ;:333
Dawno nie byłam na działce, więc nawet nie wiem, co tam mi jeszcze kwitnie. ;:224
Dzisiaj cieplutko i słonecznie ;:3 ;:3 , u Ciebie - jak sądzę - również, więc niech taka pogoda utrzyma się jak najdłużej.
Pozdrawiam cieplutko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

U mnie niestety gaura nie chce zimować. próbowałam już kilka razy ale nie chce współpracować
Czytam, że kupiłaś w zeszłym roku barbule.
Ja kupiłam teraz. Jestem nią zachwycona, ale czytałam, że ona też nie lubi zim. Ciekawa jestem, czy u mnie da radę
Mam kilka nasion orlai, których nie wysiałam. Czy wysiać je teraz, czy raczej wiosną?
Bo moje siewki już wzeszły w gruncie
Awatar użytkownika
magos13
500p
500p
Posty: 636
Od: 2 lut 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Margo2 pisze:U mnie niestety gaura nie chce zimować.
U mnie też nie chce.
Czytam, że kupiłaś w zeszłym roku barbule.
Ja kupiłam teraz. Jestem nią zachwycona, ale czytałam, że ona też nie lubi zim. Ciekawa jestem, czy u mnie da radę.
U mnie nie dała rady.

Ale klimat się zmienia, idzie ocieplenie, więc może Tobie się uda, czego serdecznie życzę.
Pozdrawiam. Gosia
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7940
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Fajowe zakupy ;:224
Na Twoim miejscu też bym je wybrała :D
Gaura u mnie przezimowała i w donicy i w gruncie, ale było łagodnie.
Ta którą mam ,biała od Joli G. jest wysoka i się sieje sama. :)
Marcinek piękny jest, ciekawa jestem ,czy to Holandia :?:
Był normalnie w doniczce czy jeszcze w kolorowej folii :?:
Cudne masz Marysiu jeszcze floksiki i rudbekie, nic nie znać po nich końca lata i brzydkiej aury.
Ozdoba z drewienek była gotowa ,czy sama zmontowałaś :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Podoba mi się ten marcinek ;:63 Patrzyłam w necie, na Heptakodium - spore rośnie, nie na moją działeczkę. Floksy jeszcze Ci kwitną, ja zamówiłam sobie 5 odmian :wink: , tylko boję się mączniaka, czy nie będzie ich atakował.
Miłego dnia i prac ogrodowych, bo pewnie pójdziesz :wit
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam w jesienny poranek!

Zmobilizowałam się i posadziłam szparagi, bo siewki czekały dość długo. Cały czas pracuję w ogrodzie, bo pogoda sprzyja. Sadzę, przesadzam i w dalszym ciągu walczę ze skalniakami niestety przez jedną roślinę skończę na wiosnę. Zerwałam większość winogron, z których zrobiłam sok i galaretkę z przetartych owoców dodając pektynę. Do zebrania zostały jabłka...może niewiele, ale kilka kilogramów będzie, a M jeszcze przed winobraniem i winorobieniem :D

Dorotko jak go ujrzałam musiałam go mieć. Był jeszcze drugi w innym kolorze, ale w misie cmentarnej i nie kupiłam a teraz żałuję :wink: Z kupowanych chryzantem zaczyna kwitnąć pierwsza i już widzę, że takiej na pewno nie zamawiałam, u Ciebie odmiany się zgadzają?
Gaura biała rośnie u mnie kilka lat, ale jak wykopałam ostatnio kawałek to się obraziła i długo nie wychodziła ...teraz kwitnie, ale w znikomej ilości. Tą pani kazała przed zimą ściąć i okryć. Nie obcinałam do tej pory więc nie wiem... U mnie nieźle wyrósł czosnek, buraki i papryka, ale niestety coś się pokiciło i większość mam ostrej o dużych strąkach.
Ozdoba z patyczków plażowych wisi od dawna doszedł sznur korali ;:218
Oj! ja też nie lubię ubierania się....szczególnie rano.

Aniu dziękuję za miłe słowa. U mnie też jeszcze nie wszystkie chryzantemy kwitną, a właściwie kwitną dopiero pierwsze. Floksy kwitną te przycinane po pierwszym kwitnieniu.

Tereniu dla mnie ten grad to zupełnie niezrozumiałe zjawisko, bo zawsze grad kojarzy mi się z burzą kiedy jest bardzo ciepło, a tu było raczej zimno. U mnie czarny bez skutecznie objadają ptaki i nie ma mowy o soku ;:306 Babcine narcyzy dostałam dawno temu od koleżanki z FO i cały czas są tylko szczypiorki i ani razu nie kwitły. Teraz w dodatku zostały na skutek przesadzania przemieszczone i nie wiem gdzie są. Pozdrawiam cieplutko Obrazek

Beatko witam Cię serdecznie po letniej przerwie ;:196 W tym sezonie jakoś nie miałam ręki do fotografii, pewnie dlatego, że nie wstawałam o świcie a najlepsze zdjęcia miewałam w świetle wschodzącego słońca.
Mnie M skosił kilka roślin, ale też to przeżywał chociaż nie dawał po sobie poznać. Najczęściej odkupywał rośliny, a z czasem przestał kosić tam gdzie rosną moje kwiatki :uszy Ja też sobie coś uszkodzę lub wręcz skoszę, ale inaczej ma się do siebie pretensje ;:306
Bukszpany straciłam już prawie wszystkie... ja i sąsiedzi....niestety gdzieś czytałam, że ćma znalazła sobie kolejnego żywiciela tj. rozchodniki.
Lato miałaś bogate w wydarzenia i na pewno nie nudziłaś się! Mam nadzieję, że jesień będzie ciepła i długa to zdążysz wszystko na działce uporządkować i jeszcze nacieszyć się nią.
Posyłam serdeczności i ucałowania Obrazek

Igalo Heptakodium zawsze mocno cięłam, a w tym roku jedynie boki przycięłam i rozszalało się ;:oj Jest to piękne drzewko...krzew, zależy jak prowadzone i rozjaśnia o tej porze ogród białym kwieciem.
Roślina ma 15-20 cm i jest to kwiatek, który oczywiście posiałam ale podpis się zawieruszył już wcześniej. Zachowuję wysiane opakowania i gdybym przeglądnęła to pewnie dopasowałabym coś do niego, ale nie mam czasu a jak mam to mi się niekce ;:306

Kasiu dzielżany koniecznie trzeba mieć, bo o tej porze atrakcyjnie wyglądają, ale dzieli się je póki są niziutkie i wtedy na pewno Ci je wyślę (tylko zapisz proszę). Floksy białe kwitną mi późno (teraz pierwszy raz), ale reszta kwitła wcześniej i krótko dlatego mogłam poeksperymentować z cięciem.
Kasiu znikoma jest moja wiedza o uprawach i nie mam pretensji do siebie, ale mojemu rolnikowi kiepsko udały się ziemniaki, które sadzi od zawsze. Nie udały się kupione sadzeniaki...kupowane tam gdzie zawsze od profesjonalnego sprzedawcy, więc coś jest nie tak. Modyfikują nasiona, sadzonki przystosowując do warunków glebowych pogodowych i potem jak coś nie pasuje to klapa! Bo jego sadzone ziemniaki od lat udały się jak zawsze! Miłego tygodnia Obrazek

Olu ozdoba powstała z drewienek znad morza, ale dorobiłam do niej korale zainspirowana obserwowaną stroną https://www.facebook.com/love.bohemstyle/ ;:215
Zobaczymy jak gaura się przyjmie, bo biała jakoś daje radę.
Olu triarella inaczej kwitnie, a tu nie wiem czy to pączki czy już kwiatki w taki czubek...iglica ;:218

Ewciu floksy co roku kwitną inaczej, a wszystko zależne od pogody. Ładnie napisałaś o ozdobie ;:168
Ja swoją gaurę też okrywam, ale jak jednego roku nie okryłam to też przetrwała. Zaś jednego roku okryłam ściętą wiechą kwiatostanową i coś jej nie pasowało, bo bardzo późno wystartowała. Czytałam o różowych siewkach u Ciebie. Zdróweczka ;Obrazek

Lucynko trzymam kciuki za nasze wszystkie gaury. Dla mnie ma szczególny wymiar, bo poznałam ją na rynku w Brukseli...jak zobaczyłam to musiałam mieć. Nie kupiłam, bo leciałam samolotem i pewnie by mi ją zabrali... ale zdobyłam na miejscu.
Driakiew ciągle kwitnie i jedynie dwa kwiatki zmieniły się z nasiona, ale liczę na długą jesień bez przymrozków. Późno ją posiałam i dlatego teraz dopiero jest w pełni kwitnienia.
Lubię nietypowe ozdoby i lubię kolor zielony dlatego korale wolę tu niż na szyi ;:306 Mojej żabci (którą kupiłaś) odpadł łebek ;:145
Jesień piękna Lucynko i niech trwa jak najdłużej czego Tobie i sobie życzę! Zdróweczka Obrazek

Gosiu ja mam białą gaurę kilka lat i na razie jest a różowa? ...zobaczymy!
Barbule kupiłam dwie, jedną na wiosnę taką zwykłą i jest chociaż w gorszej trochę formie niż ta druga kupiona okazyjnie późną jesienią. Ta jest o złotych listkach i bujnie kwitnie. Obydwie były okryte gałązkami igliwiowymi i bardzo późno wystartowały...tak późno, że myślałam że nie przezimowały ;:218
Orlayę wysiewam wiosną, a w miejscu gdzie rosła rok temu nie ma żadnej siewki czyli w mojej zimnej glinie trzeba siać wiosną. U Ciebie ziemia jest lżejsza to może nasiona czy siewki przeżyją.

Witaj nowy Gościu magos13 u mnie gaura zimuje, ale oczywiście lekko ją okrywam gałązkami iglastymi.
Barbula bez problemu przetrwała zimę, oczywiście również okryta. Startuje bardzo późno więc należy wykazać się cierpliwością.

Agnieszko ja posadziłam swoją gaurę do gruntu i może posłucham sprzedawczyni...przytnę i okryję, a jak nie to może będzie miała znowu na wiosnę ;:306 Za 6 zł może być jednoroczna. Obydwie roślinki były tylko w doniczkach czyli raczej z polskiej szkółki jednak nie było na doniczkach naklejonej etykiety z nazwą i logo szkółki.
Białą gaurę mam od forumki, która milczy od dawna Zosia Zwkwiat.
Floksy kwitną drugi raz po obcięciu wg instrukcji, jedynie białe dopiero teraz kwitną. Rudbekie bogato kwitną późne czyli błyskotliwe, a pozostałe częściowo przekwitły tylko je obrywam.
Ozdoba jest w całości wymyślona i zmontowana przeze mnie. Patyczki z Ustki, a korale to ozdoby wzorowane na wątku facebukowym.

Justynko Heptakodium można mocno ciąć więc można go skarlać, po raz pierwszy pozwoliłam mu poszaleć, ale na wiosnę mocno przytnę! Floksy kwitną drugi raz. Wyjątkowo w tym roku jeden z moich floksów ma mączniaka. Kwitnie w cieniu, bo tam ma fajny niebieski kolor, ale przez skłonności przesadzę go na pewno w inne miejsce.
Dziękuję Justynko, dzisiaj odpuszczam ogród bo w środku dnia mam termin do lekarza specjalisty.
Pozdrawiam cieplutko Obrazek

no to jedziemy...

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tak żeniszek zmienił kolor
Obrazek


Obrazek

Bulbine ładnie się rozrosło i cały czas kwitnie..kolejne doniczka do przezimowania w domu
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dobrego dnia!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”