Doniczkowe - barbra13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Tak naprawdę to nie powinienem tutaj zaglądać... ;:218

Te rośliny mi się naprawdę podobają! ;:108 ;:173 A różnorodność tych które pokazujesz imponuje. Wspaniałe. ;:oj

Brawo Ty! ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Bardzo ciekawa kolekcja "grubaśnych"sansewierii ale s.parva wyjątkowo dekoracyjna ;:138
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

:wit Po raz pierwszy widzę "zwisające" sansevierie. ;:oj Cudne są. Ja mam tylko dwie sansevierie- Kiriki Silver Blue i jakąś niezidentyfikowaną.
Czekam na dalszą fotorelację. ;:333
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Patrzę tak na tą S. parva i myślę sobie jaka fajna i jak fajnie byłoby ją mieć. Kojarzy mi się trochę z... zielistką z odrostami :)
I gdybym nie potrzebowała tego kartonu dziś to nie wiem kiedy bym ją odkryła :;230 Normalnie żałoba narodowa jakbym suszka po czasie znalazła. Nie dość, że masoniana by mi "umknęła", to jeszcze to ;:223

Ceny potrafią wbić w fotel, to prawda, ale czego się nie robi dla wymarzonej rośliny ;:108 Nawiasem mówiąc... Aubrytiana ma mi przyjść jeszcze w tym tyg :;230

Będę cię śledzić dalej, głównie ze względu na Sansevierie ;:215
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Dziękuję, że zaglądacie :) .
Agnieszka, zwolnij trochę :lol: . I nie chodzi mi o tempo obrastania w sansewierie :wink: .

Walczyłam ze sobą już od dawna, tłumaczyłam sobie, ze przecież podobna do tych, co mam i uległam ;:204 . Kupiłam S.t. 'Black Coral'. Od zwykłej S.trifasciata różni go układ kolorów, w tej zwykłej na jasnym tle są ciemne wzorki, a na 'Black Coral' na odwrót, chociaż i tu i tu pojawiają się pojedyncze liście, które przeczą regule. Zwyciężyła moja fascynacja ciemnymi sansewieriami i nie żałuję :) . Moja ślicznotka w środku wśród zwykłych trifasciat
Obrazek

Obrazek

Oczywiście w kłącza były przysypane po uszy, jedno jest w reanimacji, okrojone i zacynamonowane, nie miałam sumienia wyrzucić.
Obrazek

Trochę kolorów. Z tarasowych kloniki na pewno zostają, a z niektórymi roślinami chyba się pożegnam, bo w te upały nie wyrabiam z podlewaniem, a jak wyjeżdżam, to wszystko marnieje
Obrazek


Obrazek

Nad fuksjami jeszcze się zastanowię i miałam już ich nie kupować, a tu w lipcu nabyłam jakąś wyprzedażową za grosze, bo miała pełno pąków. Kwitnie pięknie do tej pory.
Wersja dzienna i nocna
Obrazek

Obrazek

Kwitła Tillandsia schiedeana, taka kupiona z litości, bo straszny połamaniec z niej był. Bardzo mnie ciekawi, co po kwitnieniu, czy coś wypuści, czy przeżyje?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Faktycznie wisząca sansevieria wygląda mega ciekawie.

A pr?bowałaś na taras hydrożelu? U mnie poniekąd się sprawdził. Tylko zauważyłam, że trzeba go układać z warstwą oddzielającą, bo jak jest za blisko korzenia to pełni odwrotną funkcję i się gotuje zupka korzeniowa ;)
Ale dzięki niemu na moich parapetach sporo roślin przeżyło wyjazdy.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Jeżeli chodzi o hydrożel, to kiedyś próbowałam w skrzynkach balkonowych z pelargoniami, ale to były małe ilości i jakoś nie zauważyłam różnicy.
Natomiast co do tarasu, to bardzo chciałabym go mieć, na razie mam tylko rośliny tarasowe :lol: i nie zanosi się na zmianę.
To duże rośliny, jak np.oleandry, potrzebowałabym tego żelu mnóstwo. Nawiasem mówiąc oleandry wyglądają nieciekawie i nawet nie ma co pokazywać. To żarłoczne rośliny, a ja już nie nadążałam karmić i podlewać tego tałatajstwa.
Tak, czy siak, na odstrzał pewnie pójdą begonie bulwiaste, przynajmniej część i pewnie jakieś fuksje, bo też są niewyględne. Zresztą niektórzy traktują je jako rośliny sezonowe i wiosną kupują nowe. Boję się, że jak dojdzie do czego, to żal mi będzie każdej roślinki.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

barbra13 pisze: Boję się, że jak dojdzie do czego, to żal mi będzie każdej roślinki.
Haha skąd ja to znam. Odbicie się od posezonowego zostawiania roślin na pastwę losu tak się własnie kończy. Mam dokladnie to samo. Doszłam już do tego etapu że nie tylko zimuję jednoroczne balkonowe ale biorę na parapet to co powinno skonac na działce. Na szczęscie większości zapominam wykopać albo nie zdążam i problem się sam rozwiązuje.

A jak o hydrożel chodzi to też nie trzeba go wcale dużo. Na początku dawałam go sporo i efekt byl taki jakby roślina ciagle stała przelana. Dopiero potem si? nauczyłam nim lepiej wspomagać roślinki i robić warstwy. Ewentualnie dobrze się sprawdza tacka z keramzytem.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Twoja fascynacja sanseveriami jest godna najwyższego podziwu. I pochwały. Jestem pod wielkim wrażeniem! ;:180

Nowość czyli Sanseviera trifasciata Black Coral jest kolejną perłą w Twojej wspaniałej kolekcji. ;:138

Kolory stanowią doskonałe uzupełnienie Twojej kaktusowej i sansevieriowej pasji. Niby zainteresowanie poboczne ale rośliny potrzebne i naprawdę ładne. ;:333

Szczególnie tillandsie u Ciebie mi się podobają. Może czas je pokazać? Na pewno urosły i wyładniały. ;:204
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Z moją jedyną fuksją mam to samo, od 2 lat ja wyrzucam, ale jakoś zawsze żal, tym bardziej, że w tym roku trochę się poprawiła.
T. schiedeana - brawo, wcale nie wygląda na połamaną, nie widziałaś mojej (nie dość że połamana, to jeszcze ździebko przypalona). Myślę, że po kwitnieniu będzie skłonna wypuścić odrosty, to zależy, czy Cię polubiła ;:306
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Majka, jak to dobrze być wśród swoich ;:215 . Ale ja jednorocznych nie zimuję :lol: .
Monika, schiedeanie obcięłam połamane listki zaraz po zakupie, szkoda, że nie zrobiłam jej przedtem zdjęcia. O jej dawnym wyglądzie świadczy cena - całe 8zł razem ze stojaczkiem :) .
Heniu, są tillandsje na życzenie 8-)


T.ionantha, kwitła rok temu, rodzinka się powiększyła, mamusia wyraźnie osłabła
Obrazek

Pierzasta T.tectorum, trochę urosła, bo była plaskata
Obrazek

Obrazek

T.seleriana, po przygodzie ze ślimakami żyje, a i ja już biorę ją do ręki z małą tylko obawą, że coś wypełznie mi na palce :D
Obrazek

Obrazek


T.juncea i T.melanocrater, trudno zauważyć, czy rosną, czy nie.
Obrazek


T.caput medusae, zupełnie na luzie :)
Obrazek

Dwie po kąpieli, jedne modelki pluskały się w wodzie, podczas gdy inne pozowały :lol:
Obrazek

Ta mocno wyblakła, wyraźnie lubi więcej słońca
Obrazek

To ta najbardziej czerwona, świeżo po zakupie
Obrazek

Nn srebrzysta
Obrazek

Maluchy
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

;:oj Co za widoki! ;:oj

Śliczne rośliny, cudowne, niezwykle gustowne kompozycje. Tak doskonałego pokazu nie widziałem dawno. ;:138 ;:138

Trochę próbowałem hodować te rośliny - ze skutkiem... różnym. ;:218 Wiem o czym piszę jak chwalę. A chwalę bo naprawdę trzeba, takie rośliny są nieczęstym widokiem na forach roślinnych i nawet wśród najbardziej doświadczonych hodowców są nieczęsto widywane.

Ty to potrafisz! Chylę czoła. ;:180
Awatar użytkownika
eDorka
100p
100p
Posty: 126
Od: 24 paź 2013, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

;:138

Piękne czuprynki! Widać, że im dobrze ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”