Moje wędrówki po kraju i świecie...

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Witam bardzo serdecznie w Nowym Roku. Kilkukrotnie przeczytałam ostatnie relacje i są one dla mnie kolejnymi inspiracjami ;:196 Nie chce zapeszać, przymierzam się do kilku kierunków :wink: Wspominam również moje zeszłoroczne wyprawy, zeszły rok był dla mnie bardzo udany, pod względem podróży, liczę że i ten taki będzie :D Z niecierpliwością, czekam na kolejne relacje ;:196 Pragnę życzyć, dużo zdrowia i kolejnych bajkowych podróży w tym roku :wink:
Pozdrawiam ciepło :wit
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Anetko - witaj :wit
Dzięki za odwiedziny i bardzo miłe słowa pod adresem moim i moich fotorelacji z podróży ;:196
Cieszę się,że swoimi relacjami,opisami i zdjęciami mogę Cię inspirować do dalszych wędrówek po kraju i świecie ;:138
Pozdrawiam Cię serdecznie :wit i zapraszam do kolejnych odwiedzin.
Pozdrawiam również Wszystkich Forumowiczów i Gości,którzy odwiedzili mój wątek podróżniczy i zapraszam do kolejnych odwiedzin.

Dzisiaj ciąg dalszy wędrówki po Województwie Wielkopolskim.Kolejnym etapem naszej wędrówki był Kórnik i Rogalin.

Kórnik to jeden z tych zamków, które trzeba zobaczyć obowiązkowo, szczególnie że w Wielkopolsce nie ma ich zbyt wiele. Obiekt stoi na terenie nizinnym przy Jeziorze Kórnickim i jest otoczony wciąż nawodnioną fosą. Prezentuje się niezwykle interesująco, choć widać że przydałby mu się remont elewacji. W smukłej sylwetce budowli odnajdziemy bogactwo różnych elementów architektonicznych jak wieże, wieżyczki, ryzality, loggie, wykusze, strzelnice i wiele dekoracyjnych detali. Obiekt zarządzany od ponad pół wieku przez Polską Akademię Nauk, oddany jest do zwiedzania standardowo bez przewodnika. Sporą jego część zajmuje słynna biblioteka założona przez Tytusa Działyńskiego, mająca również filię w pałacu Działyńskich w Poznaniu. Kto odwiedził wcześniej Gołuchów nie może nie zauważyć bliźniaczych podobieństw obu miejsc. I tu i tu w XIX wieku ród Działyńskich nadał rezydencjom nowy charakter, obie budowle otaczały ogrody i park z egzotycznymi uprawami, które z czasem przerodziły się w arboreta, w obu zamkach urządzone są wspaniałe muzea wnętrz, a niedaleko od nich znajduje się jezioro z kąpieliskiem.Źródło tekst:Zamki Polskie


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Kórnik? miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, nad Jeziorem Kórnickim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kórnik.
Prywatne miasto szlacheckie lokowane w 1458 roku, do XIX w. nazywane zwykle Kurnikiem (w tekstach łacińskich jako Curnik), choć alternatywne wersje pisowni (Cornik, Kurnyk, Curnyk, Curniki, Kornik, Kórnik) pojawiały się już od XIV wieku[3][4]. Według XVI-wiecznego podziału administracyjnego, położone było w województwie kaliskim[5]. W latach 1975?1998 miasto administracyjnie należało do woj. poznańskiego. Położone 20 km na południowy wschód od Poznania przy drodze krajowej nr 11.
Pierwsze wzmianki o miejscowości Kórnik pochodzą z XII wieku. Był wówczas osadą wiejską pod władzą rodu Górków. W 1426 r. Mikołaj Górka wybudował drewniany łącznik zamku, natomiast ok. 1437 r. Łukasz Górka kościół parafialny. Około 1450 r. nastąpiła lokacja miasta na prawie magdeburskim. Po śmierci ostatniego członka rodu Górków (Stanisław Górka, zm. 1592), majątek przechodził kolejno w ręce rodu Czarnkowskich i Grudzińskich.Żródło tekst:Wikipedia


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Rogalin ? wieś w województwie wielkopolskim, powiecie poznańskim, gminie Mosina, położona 20 km na południe od Poznania nad rzeką Wartą,
Wieś Rogalin, sięga swymi początkami XIII w. Swą sławę zawdzięcza pięknemu położeniu, ciekawej historii i niemal nienaruszonej kompozycji zespołu pałacowo-parkowego - głównej siedziby zasłużonego dla Polski rodu Raczyńskich. Przed jego powstaniem w istniejącym tu wcześniej dworze urodził się Krzysztof Arciszewski, słynny admirał floty holenderskiej i generał artylerii króla Władysława IV.
Pałac Raczyńskich w Rogalinie jest jednym z najwybitniejszych przykładów architektury rezydencjonalnej w Polsce i jednym z najpiękniejszych założeń pałacowo-parkowych w Wielkopolsce i kraju. Po dwuletniej renowacji pałac w Rogalinie zostałod połowy czerwca ponownie otwarty dla zwiedzających.
Pałac w Rogalinie zbudowano w drugiej połowie XVIII wieku jako rodową siedzibę Kazimierza Raczyńskiego, pisarza koronnego, późniejszego starosty generalnego Wielkopolski i marszałka nadwornego koronnego na dworze Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Pałac składa się z głównego budynku i połączonych z nim ćwierćkolistymi skrzydłami galeriowymi dwóch oficyn bocznych. Wzdłuż poprzedzających go dziedzińców usytuowano drewutnię, stajnię, powozownię i dworskie czworaki. Za pałacem rozciąga się ogród francuski z zamykającym go od zachodu kopcem widokowym.
Pałac składa się z głównego budynku i połączonych z nim ćwierćkolistymi skrzydłami galeriowymi dwóch oficyn bocznych. Wzdłuż poprzedzających go dziedzińców usytuowano drewutnię, stajnię, powozownię i dworskie czworaki. Za pałacem rozciąga się ogród francuski z zamykającym go od zachodu kopcem widokowym.Żródło tekst:Onet Podróże


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Rogalin - Parafia świętego Marcelina ? rzymskokatolicka parafia znajdująca się we wsi Rogalin, w gminie Mosina, w powiecie poznańskim. Należy do dekanatu kórnickiego.
Kościół pod wezwaniem Św. Marcelina wybudowano na polecenie Edwarda Raczyńskiego w 1820 roku (jego budowa rozpoczęła się w 1817). W dolnej części kościoła ? w mauzoleum znajdują się trzy sarkofagi, w których pochowano: Prezydenta Hr. Edwarda Raczyńskiego, Konstancję i Rogera Raczyńskich. Spoczywa tam również serce fundatora[1].
Kościół parafialny w Rogalinie wyróżnia nietypowa architektura.
Wzorem dla tego kościoła była świątynia rzymska, zwana Maison Carree, znajdująca się we francuskim Nimes, pochodząca z I w. p.n.e.
Fronton budynku stanowi sześć kolumn, a boczną elewację zdobią półkolumny.
Kościół podzielony jest na dwie kondygnacje ? górna pełniła pierwotnie funkcję kaplicy pałacowej (obecnie to kościół parafialny), dolną stanowi mauzoleum.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Zaliczyliśmy wspaniałą wycieczkę wzbogaconą o nowe odrestaurowane zabytki,które zrobiły na nas niesamowite i niezapomniane wrażenie.Drodzy Forumowicze i Goście,jeżeli nie byliście jeszcze w tych stronach proponuję abyście zrobili to przy nadarzającej się okazji a zapewniam Was,że nie będziecie żałowali a wprost przeciwnie będziecie chcieli raz jeszcze przyjechać w te strony.


Pozdrawiam i życzę miłych wrażeń :wit
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Ale piękności pokazujesz. Większość nie widziałam . Było na co popatrzeć ;:63 :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Emi22
200p
200p
Posty: 305
Od: 12 cze 2016, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Witaj :wit

ciekawy wątek. Trochę Polski i trochę zagranicy można obejrzeć.
Też jestem podróżnikiem. Jak tylko są możliwości - zmykam w świat ;:138
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Karolinko - Emi

Miło mi,że odwiedziłyście mój podróżniczy wątek za odwiedziny i bardzo miłe w treści posty bardzo Wam dziękuję ;:180 ;:180 ;:180 i serdecznie pozdrawiam :wit

Nadszedł wreszcie czas na odwlekaną z różnych powodów fotorelację z autokarowej wycieczki do Tejedy na którą Wybraliśmy się w trakcie pobytu na wypoczynku na Wyspach Kanaryjskich w miejscowości San Augustin w styczniu tego roku.
Tak między nami mówiąc to powód odwlekania tego postu był taki,że materiał foto do niego jest ilościowo skromny i niezbyt ciekawy co wzięło się z wprowadzenia nas w błąd jeśli chodzi o samą wycieczkę zatytułowaną "Festiwal kwiatów".Na miejscu okazało się,że jest to jarmark na którym miejscowi mieszkańcy sprzedawali na straganach swoje wyroby a nie wystawa kwiatów.Okazuje się,że w tym rejonie jest mnóstwo ciekawych obiektów do zwiedzania.
Wycieczka w ogóle pechowa bo zepsuł się autokar mający nas odwieźć do ośrodka wczasowego i to nie jeden bo aż trzy po drodze.
Wróciliśmy późno w nocy bardzo zawiedzeni,zmarznięci ponieważ jak to wysoko w górach pogoda szybko się zmienia,zaczęło wiać i padać i nagle zrobiło się zimno.Przyjemności tyle,że po drodze do Tejedy mieliśmy wspaniałe widoki-zdjęć nie robiłem bo i szyby autokaru nie zbyt czyste a i droga bardzo kręta,jechaliśmy samymi serpentynami.

Prowincja Tejeda znajduje się w odległości 44 kilometrów od stolicy wyspy, Las Palmas de Gran Canaria. Można stamtąd dojechać do Tejeda kierując się wgłąb wyspy autostradą Carretera del Centro GC-15; jest to dość kręta trasa, zapewniająca piękne widoki i prowadząca przez Santa Brigida i San Mateo. Czas podróży, potrzebny na pokonanie tych 44 kilometrów samochodem, wynosi około 1 godziny.
Kultura i sztuka stanowią w Tejeda uzupełnienie oferty turystyczno rekreacyjnej. Można zwiedzić miejsca takie jak Muzeum Rzeźby Abrahama Cárdenes, gdzie można podziwiać część dzieł tego wybitnego artysty kanaryjskiego, urodzonego w Tejeda i zafascynowanego tą ziemią. Jest tu również Muzeum Etnograficzne, w którym odwiedzający ma możliwość odbycia podróży w czasie poznając historię wyspy i prowincji.Źródło tekst-Gran Canaria.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Jeden z wielu straganów wystawiających do sprzedaży swoje wyroby.

Obrazek

Układy taneczne folklorystycznego zespołu ludowego.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Miejscowy cmentarz.

Obrazek


Obrazek


Do fotorelacji z Tejedy wklejam jeszcze zdjęcia samego Maspalomas robiącego na przybyszach wspaniałe wrażenie.

Maspalomas ? najstarszy ośrodek turystyczny w południowej części wyspy Gran Canaria w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jest on częścią gminy San Bartolomé de Tirajana. Miejsce to jest znane turystom zwłaszcza dzięki tamtejszym hotelom, plażom i przede wszystkim wydmom chronionym w rezerwacie ?Dunas de Maspalomas?. Wikipedia


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Lewe i prawe skrzydło reprezentacyjnego hotelu RIU.

Obrazek


Obrazek

Wejście do hotelu,które przechodzi po jego drugiej stronie w pasaż prowadzący na wydmy i do oceanu.


Obrazek

Hotel RIU w całej krasie.

Obrazek


Obrazek

Zdjęcia hotelu od strony wydm.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich :wit i zapraszam do kolejnych odwiedzin
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Świetne zdjęcia ;:333 Ależ te palmy olbrzymie!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Hooth
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 10 sty 2018, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Również mogę polecić wycieczkę na Gran Canarie.Odwiedziłem wyspę w styczniu tego roku oraz bardzo miło miejsce wspominam.Cala wyprada niewiele nas kosztowała. Warto samodzielnie planować wycieczki szukając lotów na portalu fly 4 free z uwagi na to, mozna znaleźć niedrogie wyloty

O dziwo zaskoczyła nas pogoda bo w styczniu była idealna. 23 stopnie , w górach 15 stopni. A w Maspalomas na południu po prostu upał.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

ą

Post »

Igo - Hooth

Dzięki za odwiedziny ;:180 ;:180 ;:180 i sympatyczne w treści posty ;:108
Pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości :wit i zapraszam do kolejnej wizyty w moim wątku.

Co prawda jeszcze kilka miesięcy do lata choć zima za oknami ale warto wrócić wspomnieniami do minionego lata,zwłaszcza,że są to bardzo miłe wspomnienia z przejażdżek po kraju,naszym pięknym kraju a piękniejącym coraz bardziej.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji a właściwie migawek z niej z poszczególnych regionów Polski a dokładniej górzystego-Górnego i Dolnego Śląska.
Szczyrk-piękne miasto w Beskidzie Śląskim.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Szklarska Poręba-równie piękna na Dolnym Śląsku-pasmo górskie Karkonosze.Na zdjęciach jedynie zakręt śmierci jako,że czas naglił i trzeba było pędzić dalej.

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Karpacz-piękne,zadbane i powszechnie znane miasto w paśmie górskim Sudety.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Jelenia Góra - piękniejące z dnia na dzień miasto w Karkonoszach.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Polecam obejrzenie tych uroczych miejsc ;:108
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Witam Wszystkich-Forumowiczów i Gości naszego Forum Ogrodniczego w moim wątku podróżniczym po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 :wit ;:138 :heja

Niestety ale prawda jest taka,co z wielkim żalem stwierdzam,że wszystkie wyjazdy bliskie i dalekie spoza naszego miejsca zamieszkania stały się prawie niemożliwe.Piszę prawie,ponieważ cała rzesza naszych Rodaków po niezbyt długim okresie przestoju w turystyce i początkowych obostrzeniach nie przejmując się pandemią,ryzykując zdrowiem a nawet życiem wyruszała w świat by go zwiedzać i wypoczywać.My woleliśmy nie brać na siebie ryzyka bo życie mimo,że różami usłane nie jest,było i jest nam miłe.
Nie łatwy był to dla nas okres w życiu ale uważam,że przetrwaliśmy najgorszy czas by znów cieszyć się nim,nie zapominając jednak o ofiarach jakie poniosły społeczeństwa,które spowodowała pandemia w początkowym jej okresie.
Zaszczepiliśmy się ale bądźmy mimo wszystko rozważni i ostrożni bo i my mimo to aż tak bardzo bezpieczni nie jesteśmy-mądre to przysłowie,które mówi,że:"strzeżonego Pan Bóg strzeże"

To tyle wstępu,którego nie mogłem pominąć i bez niego przejść od razu do rzeczy,czyli nawiązać do naszej pierwszej po tym strasznym okresie podróży aby wreszcie odpocząć po dwóch latach i nacieszyć się świeżym,zdrowym powietrzem i słońcem,którego tak bardzo łaknęliśmy w tym czasie.
Kolejny raz ale pod dwuletniej przerwie wybraliśmy się na dziesięć dni wypoczynku na Wyspy Kanaryjskie wybierając tym razem wyspę Lanzarote
Wyspa przepiękna,malownicza niemalże rajska ale.....trochę wg mnie wysunięta za daleko na północ.
No i niestety nie wybraliśmy za dobrze bo i skusiła nas stosunkowo niska cena ;:185 Radzili nam nasi znajomi zabrać z sobą dres z kapturem bo tam "trochę" wieje.Okazało się na miejscu,że tam wieje owszem ale bardzo!!!Przeważały temperatury 19°C oczywiście zbyt niskie przy tak silnym wietrze,jak to się potocznie mówi "łeb chciało urwać".Wygrzewaliśmy się tylko na tarasie,który był nieco odsłonięty od wiatru w słońcu,które pokazywało się ukradkiem między jedną a drugą chmurą.Były zaledwie dwa dni z temp.20 i 21°C.
Wg nas na Lanzarotewybierać się lepiej latem gdy temperatury sięgają 24,25 i więcej °C bo taki wiatr przy takich temperaturach jest bardzo wskazany.Aby nie być gołosłownym cytuję tekst z jednej z internetowych stron:Lanzarote cz.I - Wietrzna Diabelska Wyspa:) - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika piea."Tak tam wiało..., że mnie w końcu wywiało. Wróciłam chora, z bólem gardła, kaszlem, zapaleniem krtani i ucha. No cóż... w końcu to diabelska wyspa!"Źródło tekst:TRAVELMANIACY>PL
Tym,którzy takim wianiem się nie zrażają i planują mimo wszystko wylot na Lanzarote proponuję przeczytać artykuł z powyższej strony w którym mowa o ciekawych miejscach do zwiedzania.
Poniżej publikuję trochę zdjęć jedynie z obiektami usytuowanymi wokół naszej kwatery.

Na zdjęciach poniżej fronton naszego hotelu
Skrzydło lewe.
i
Obrazek

Widok nieco z prawej strony.

Obrazek

Fronton hotelu.

Obrazek

Chodnik prowadzący do recepcji hotelu,prze wejściem pergola a pod nim stoliki krzesła i wygodne ławy.Wszystko przyozdobione egzotyczną roślinnoścą.

Obrazek

Malownicze piętrowe domki dla turystów otoczone palmami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W dali ocean.

Obrazek

Nasze domki kwatery o zmierzchu z podświetlonymi palmami.

Obrazek

Obrazek

Główna ulica z przystankiem dla busów wożących turystów do zwiedzania ciekawych miejsc.

Obrazek

Jeden z trzech basenów w naszym ośrodku-basen dolny najniżej położony.

Obrazek

Jego druga część.

Obrazek

Basen środkowy prawie,że pod naszymi oknami.

Obrazek

Jego druga część.

Obrazek

Centrum handlowe z barami,kafejkami i marketem Spar.

Obrazek

Zapraszam Wszystkich do mojego wątku ;:180
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Witam, po przerwie, także mojej w podróżowaniu... w tym roku zdecydowaliśmy się na Czarnogóre.Bardzo też dotknęła mnie ta przerwa w podróżowaniu jednak zdrowie najważniejsze.Z przyjemnością poczytałam i pooglądałam zdjęcia i czekam z niecierpliwością na kolejne relacje które często są naszą inspiracją i wracamy do wcześniejszych ;:oj :D
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Arkadiuszu ,pytanie albo stwierdzenie mam,oświeć mnie jak się mylę ,na pierwszej stronie jest zdjęcie jest zdjęcie starówki Krakowa z kościołem i parasolami a nie daleko potem zdjęcie ze starej pocztówki,jak dla mnie to jest to samo zdjęcie tylko ucharakteryzowane na stara pocztówkę.Poprzednio tego nie wychwyciłam ale teraz dokładniej się przyglądnęłam i zaobserwowałam osoby są te same tylko zdjęcie lekko ucięte ,może tylko ja tak późno łapię?Lecę dalej zwiedzać. :wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Z wielką przyjemnością przejrzałam ten wątek.
Chociaż tak sobie popodróżuję. Już mi nic nie umknie, bo wątek zapisany. :D
Pozdrawiam ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”