Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.II (2018-2020)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Florysta1114
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 sie 2019, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Dziękuję odpowiedź i rady i sorki że tak marudzę, ale mam pierwszy rok wielkokwiatowe i nie wiem jeszcze dokładnie co i jak, a mógłbym jeszcze prosić żebyście wystawili zdjęcia swoich chryzantem z widokiem na pąka?
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Jak wrócr jutro z wakacji to zrobię zdjęcie jak moje wyglądają :D
Florysta1114
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 sie 2019, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Mógłbyś wstawić te fotki, będę wdzięczny :-D
NowaUla
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 wrz 2019, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Rozłamane chryzantemy

Post »

Dzień dobry
Uprawiam chryzantemy i w tym roku znaczna ich część rośnie krzywo tzn. są takie rozłamane :( . Proszę o podpowiedź co może być tego przyczyną.

Obrazek
Obrazek
Florysta1114
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 sie 2019, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

U mnie też parę doniczek podobnie wygląda, ale jak je podglądałem od dołu to tłumaczę tym że za wysoko od ziemi są pierwsze gałązki i w momencie rośnięcia pod ciężarem opuściły się i oparły na rancie doniczki co spowowalo te dziury w krzaku widziane z góry. Ja u siebie podejrzewam że za dużo ziemi nasypalem do doniczki albo za wysoko uszczypalem, ale to są moje przemyślenia jak patrzę na swoje krzaki
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Obrazek

Obrazek
Sorry ze tak późno ale nie miałem jak się ogarnąć. Te bardziej szerzej osadzone pąki to komodo a bardziej ściśnięte to sunbery. Sunbery znacząco mniejsze niż komodo. Komodo ma średnicę mna dzień dzisiejszy jak 1-2gr. Co do pękania to sa 2 opcje na mój gust. 1 brak wapnia i roślina jest krucha. Chryzantema potrzebuje bardzo dużo wapnia. 2 powiązana z 1. Jeśli lejesz wężem z góry to masz za duże ciśnienie i się łamie
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Jest jeszcze jedna możliwość, wybiegnięte i słabe sadzonki. Jeśli wybiegną przed doniczkowaniem, trzeba je bardzo mocno przyciąć, a i tak potrafią się rozłożyć. W tym roku dostałem takie wielkokwiatowe, cieniutkie jak zapałki. Przy czyszczeniu związałem je czarną wstążką, bo nie utrzymały by ciężaru kwiatów, a w przyszłym roku raczej wielkokwiatowe zamówię u innego dostawcy, bo nie był to pierwszy raz :( :( :(
Florysta1114
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 sie 2019, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Dzięki za zdjęcia, ja mam też w takiej fazie a niektóre większe i trochę panikuje że nie zdążą się rozwinąć :-P a co do tego że rozłamują się przez to że sadzonki były wybiegniete to też może być, ja za długo przytrzymalem w palecie i te które skrocilem mocno są ok a te które dłużej to są takie luzniejsze i wyższe
Daniel91
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 14 paź 2015, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Jak tam wasze chryzantemy drobne te na 1 listopad ? Moje już zaczynają kwitnąć zastanawiam się czy to nie za wcześnie ? Da się jakoś opóźnić?
Florysta1114
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 sie 2019, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Obrazek

Obrazek
Na kilku doniczkach z jednej odmianie z wielkokwiatowych na pąku głównym robi mi się coś takiego jakby w środku był zapadniety i ciemniejszy środek, zerwalem jednego pąka i rozbroiłem i robaka nie widać, po krzaku nie widać żeby jakąś choroba go drążyła, podpowiedzcie czy to normalne czy coś się dzieje i co można poradzić
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Mi się wydaje że po prostu pęka. Ew wciornastek go gryzie. Na zdjęciach nie wiele widać. Ja pryskam profilaktycznie Decisem
Florysta1114
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 sie 2019, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Powiedzcie czy to normalne że wielkokwiatowe chryzantemy mają jeszcze zielone pąki? U mnie tylko jedna odmiana pokazuje kolor, a reszta zielony pąk, nie wiem co mam robić, nawóz dostają z dużą ilością potasu i fosforu nie przesuszam ich. U was też w takim stadium są? Znajomy co choduje je od lat twierdzi że na duży pąk co pokazuje kolor to za wcześnie jeszcze, ale czy zdąży zakwitnac? Drobnokwiatowe mam ok ładny pączek i w niedzielę planuje przenieść do tunelu je.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

według mnie jak najbardziej ok kolor powinno pokazać na 1 października to jest tak optymalnie. Obficie podlewając je opóźniasz kwitnienie
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”