W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, i kolejny cudny zachód słońca, świetna kolorystyka.
Pozwoliłam odpisać sobie przepis na te bułeczki od Marty.
No rzeczywiście masz zaborcze te niektóre rośliny co Ci z ogrodu do łóżka włażą ;:306 Są wyjątkowo ekspansywne. :;230
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Pięknie, zachód miodzio. U mnie Michałki nazywają się Marcinki ;:oj
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu u Ciebie to zawsze coś nowego , bardzo mi się spodobała ta biała mała różyczka , czy znasz może jej nazwę pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu przyszłam zobaczyć jakie roślinki dostałaś na imprezie gminnej, a tu nic nie pokazujesz.
I mnie zainteresowała ta roślinka https://images90.fotosik.pl/244/6542a99e6bfe0e16.jpg ma takie interesujące pokręcone kwiaty. Liście ma podobne do babki lancetowatej.
Jak czuje się Monia.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3653
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu i mnie zainteresowała ta roślinka co Dorotkę, czy to jakiś pierwiosnek? Takie hosty widziałam wczoraj w sąsiedniej wsi, mają takie długie kwiaty tak? Jeżyny chętnie przygarnę, a jakbyś miała na pole wyrzucać i to skalniaczki się przydadzą. Co prawda u mnie skalniak dopiero w planach, ale miejsce tymczasowe jest. Dobrego tygodnia.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam Miłych Gości!

Leje! dzisiaj było wszystko ...grzmoty o świcie z przebłyskami słońca, deszcz. A po południu nieźle grzmiało i niebo było aż czarne!
Wczoraj mieliśmy piknik gminny i za zużyte elektroprzedmioty dostawaliśmy rośliny. Zainteresowanie było ogromne kolejka ludzi z najróżniejszymi przedmiotami była bardzo długa.
Od czterech lat ta sama firma przywozi rośliny, które są bardzo dobrej jakości, bo dwa lata temu dostałam malinojeżynę. W ubiegłym roku nie byliśmy, bo przegapiliśmy termin więc uzbierało się dużo przedmiotów za które razem z M dostaliśmy 6 roślin Obrazek 2 ładne żurawki, świdośliwę o dużych owocach, malinotruskawkę, malinę Polankę (takiej nie mam) i lawendę francuską, którą spróbuję przezimować Obrazek
Poza tym były lokalne przysmaki takie jak miody, wina, chleby, piwo. Oczywiście zakupiłam różne pyszności w większości do picia ;:136 Najwięcej atrakcji było dla dzieci.
Prace w ogrodzie zmarły, bo sporo się działo w moim życiu pozaogrodowym.

Aniu u mnie funkcjonują zarówno marcinki jak i michałki. Obrazek
Heptakodium sobie kup bo o tej porze kwitnące drzewo to rzadkość. Można go mocno ciąć i ma bardzo ciekawą korę. Dziękuję za miłe słowa ;:168

Igalo dziękuję! roślina o którą pytasz to babka zwyczajna 'Rosularis'.

Tereniu nie mam przepisu tylko na wzór tych puszkowych sparzam mniejsze pomidory i obieram ze skórki, a część pomidorów zagotuję i przecieram. Lekko solę i po zalaniu słoiki pasteryzuję ...ja w piekarniku. Wybacz, ale nie powiem Ci jak długo bo zawsze robię to na oko w 100 st.
Tereniu dla mnie też sporo roślin to nowości. Pozdrawiam serdecznie Obrazek

Iwonko dla dzieci wszystko Obrazek Oczywiście że Ci podeślę pomponika i mam zaległego jaśmina Stefana Obrazek W wilgotnym piasku, albo torfie odkwaszonym powinny przetrwać ...niestety u mnie też różnie bywa. Najlepiej przechowują się mieczyki. Zrobiło się zimno i strasznie mokro...woda stoi w ogrodzie. Może w końcu się wyleje. Wczoraj najpierw lało okropnie, a potem zrobiło się ciepło i słonecznie Obrazek

Lucynko dziękuję ;:168
Moja pigwa co roku kwitnie i co roku ma sporo owoców, tylko czasem podgniwają i połowa spada. W tym roku na razie jest ok! Za mało ją wykorzystuję ;:131 Kiedyś mój milin też rósł w całkowitym cieniu i mało kwitł ale kwitł. Jeżynki wykopię i poślę w najbliższym czasie, bo mam dobre odmiany i dają sporo odrostów...a ile można zjeść. Moja trójsklepka też jest Twoja ;:168 Cebulki przytulę z radością i przy okazji nasion poproszę. Nie wiem ale kiedyś już miałam i chyba podczas przechowywania coś było nie tak ;:131
Ściskam Cię serdecznie i pozdrawiam Obrazek

Martusiu dziękuję za przepis i teraz muszę zgromadzić składniki, mąki mam, proszek kupiłam w moim Lewiatanie, a zamówić muszę te łuski.
Smakowały mi (nam) bułeczki więc upiekę i zamrożę. Prawie w ogóle nie kupuję pieczywa i powiem szczerze że zupełnie inaczej się czuję odkąd nie jem wszelkich polepszaczy.
Oprócz nogi jeszcze ząb dał Ci w kość ;:168 Bardzo dobrze, że słuchasz lekarza.
Martusiu życzę Ci zdrowia i serdecznie pozdrawiam Obrazek

Beatko Juni czy babkę można z nasion? na pewno chociaż ja dostałam roślinkę, ale zbiorę nasiona. Mam już na wiosenne sianie inną babkę Alisma parviflora - babka drobnokwiatowa Obrazek mogę się podzielić nasionami.

Basiu a w oryginale to pewna kucharka zawodowa poradziła dodawanie tego sera do białego barszczu i tam jeszcze lepiej smakuje, bo kwas bardziej zmienia strukturę twarogu. ;:333

Beatko Beaby dziękuję ;:168
Jadłam bułeczki i polecam bo dostałam odmrożone a smakowały parę dni jak świeże.
Moje rośliny są rozbestwione i myślą że wszystko im wolno ;:306 teraz jeszcze mamy w elewacji domu dzięcioła. Wykuł sobie sporą dziurę i co rano wita mnie łebek jak sąsiadka siedząca w oknie ;:306
Pozdrawiam :wit

Ed u mnie funkcjonują obydwie nazwy :D Miło że słonko się podobało ;:180

Tereniu nie znam nazwy różyczki bo mam ją chyba w dwóch egzemplarzach od dwóch różnych osób , chociaż druga nie wiem czy nie ma mniejszych kwiatuszków....muszę porównać. Sprawdzę czy nie ma odrostów to mogę Ci posłać albo przysypię gałązkę ;:215 Pozdrawiam cieplutko ;:168

Dorotko co dostałam to piszę powyżej, ana zdjęciu jest babka zwyczajna 'Rosularis'. Pozbieram nasiona bo to efektowna roślina mimo że zielona, ale i nie ekspansywna. Miałam jeszcze babkę olbrzymią to mimo, że wykopałam rozsiała się wszędzie a ta nigdzie. Monia po zastrzykach i na antybiotyku chyba czuje się lepiej, a wyniki poznamy jutro. Robiłam je kompleksowe badania.

Kasiu napisze jeszcze raz ...to babka zwyczajna 'Rosularis'. Jak będziesz chciała różne hosty to się podzielę, ale dopiero wiosną. Mam już przygotowane pudełko i będę kompletowała paczkę dla Ciebie. Wiem że Ci obiecałam irysy, skalnych różnych dołożę i jeżynę też ...ewentualnie przypomnij co jeszcze miało być ;:168 I Tobie Kasiu dobrego tygodnia Obrazek

To teraz kilka zdjęć, moje odkopane kamienie ;:333 drugie tyle jeszcze do odzyskania.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kolejne kwiatostany na floksie hortensjowym
Obrazek


kwitną kupione jesienią barbule


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wczorajsze łupy!
Obrazek


Obrazek

Obrazek

i żółty


Obrazek


dzisiejsze groźne niebo!


Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Piękne rudbekie, róże
zimowity i asterki wnoszą jesienne klimaty.. :)
barbula ślicznie kwitnie.I ja mam ja od nie dawna i zaczyna kwitnąc,
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

To u mnie takie niebo było dzisiaj rano ;:202 Ale tylko tak groźnie wyglądało, deszczu z tego nie było. Za to było bardzo zimno i wiało okrutnie, a wczoraj dla odmiany cieplutko, jak latem.
Z odzyskanych kamulców powstanie piękny skalniak ;:63
Pomysł z roślinnymi nagrodami za elektroprzedmioty godny naśladowania ;:63 Na pewno mniej ich będzie się poniewierało po nielegalnych śmietniskach.
Jesienny ogród ciągle jeszcze zachwyca ;:oj Floksy, różyczki i niezastąpione o tej porze barbule. Zachwycam się nimi co roku, ale już nie wcisnę do siebie, w tym wypadku jednak rozmiar ma znaczenie ;:306
Pozdrawiam i miłego dzionka życzę ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16499
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, nieźle się obłowiłaś, kochana, podczas piknikowej zabawy! ;:138 ;:138
Jeszcze i kamieni Ci się narodziło tyle, że ze dwa ogrody mogłabyś nimi obdzielić. ;:333 Cóż, takiej to i kamienie same rosną. ;:113
Będę pamiętała o cebulach, a na temat nasion to jeszcze się porozumiemy, bo na dziś pamiętam tylko o daliach z ciemnymi liśćmi. ;:108
U mnie też nareszcie porządnie podlało minionej nocy. ;:303 Nawet budził mnie deszcz uderzający w zewnętrzne parapety.

Twój ogród ozdobny jak zawsze w rozmaite ciekawe i piękne roślinki: różyczki, floksy, chryzantemy, barbule, ciekawe wilczomlecze, przecudnej urody i aromatyczne "trąby anielskie" tudzież wszelkie inne kwiatuszki, ;:138 ;:138 ;:138 np. ten, co to ja się Ciebie zapytowywuję: Co to jest? https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/df16560a3e52ac38

Moje niebo też pięknem dzisiaj nie grzeszyło, ale tylko do południa. Później już świeciło słonko. :tan
Niech więc Twoje niebo wypogodzi się na jutro, byś mogła pokazać nam wschodzące słoneczko i wędrujące po lazurowym niebie. ;:167
Zdrówka. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu dziękuje za przepisik ;:224 ,w tym roku już nie zrobie bo w gruncie zaraza wlazła na pomidory a w foliaku sa większe i też na ukończeniu.Prezenty dostałaś super a i kwiatki w ogrodzie robią wrażenie ;:63 ;:63 ;:63 .
U mnie wczoraj cały dzień padało ale za to dzisiaj słoneczko od rana :tan ,a że dzień mam rozwalony zabiegami to pojechałam tylko po maliny ,pojadłam winogronu i wróciłam ,nastawiłam sok a jeszcze syna dziewczyna przywiozła mi czarnego bzu ,jutro jak się wyrobię będzie pyszny soczek a jak nie to jak wróce od kolezanki i tak trzeba go przemrozić .
Zdrówka życzę ;:168
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Nie wiedziałam że floksy mogą zakwitnżć 2-i raz bo u mnie kwitną póżno. Jak się wykopuje takie ogromne kamienie? Co to jest te cudne dzwonki :D https://www.fotosik.pl/zdjecie/fcec880594c12b8c
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Te cudne dzwonki to przepiękna datura.
Ja swoje floksy po kwitnieniu przycinam i właśnie kwitną 2 raz.
Marcinki pięknie już kwitną.oj jesienie się robi.Ale kwitnień masz sporo. fajnie ;:333
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Dzień dobry!

Za oknem pogodny koniec lata. Praca w ogrodzie postępuje, chociaż jest jej tak dużo że trudno wybrać kolejność. W dalszym ciągu trwają zbiory owoców i to dzierganie zajmuje mi najwięcej czasu. Dzień wczorajszy zakończyłam koszeniem i wielkim kacem...bo skosiłam M jedną winorośl...strasznie to przeżyłam i przeżywam dalej, mimo że stara się mi wybaczyć. Ja jednak byłam mniej wyrozumiała. :oops:

Aniu moje barbule też pierwszy sezon i czekałam na ich kwitnienie niecierpliwie. Dość późno budzą się po zimie i codziennie zaglądałam czy żyją. O tak, asterki kwitną i roznosi się ich zapach...zapach jesieni!

Iwonko 1 to był jeden dzień taki groźny, bo na drugi dzień jak gdyby nigdy nic wstał piękny słoneczny dzień. Pod tym względem zmiana klimatu na cieplejszy mnie cieszy, bo pamiętam kiedyś, kiedyś jak się zaniosło to lało do obrzydzenia.
Kamulce całkiem zarosły, niektóre rośliny mają moc ;:202
To smutne, bo mimo takich akcji i dwukrotnego w roku odbioru takich śmieci spod domu dalej widujemy w pobliskich lasach takie kwiatki! Porzucone opony, resztki po remontach a przecież wystarczy tylko dobra wola, bo chyba wszyscy płacą za wywóz śmieci, a jak nie to może warto zwiększyć ściągalność i wzmóc sprzątanie.
Barbule urzekły mnie na FO ...no i są :uszy
Pozdrawiam Iwonko z jesiennego ogrodu ;:196

Lucynko miło było dostać coś co pewnie nie kupiłabym bo nie były to moje wymarzone rośliny, a może okazać się inaczej. Kamienie odzyskane z niegdyś stworzonego kamieniska (skalniaka). Zarosły tak że były całkiem niewidoczne. Przez jakiś czas będzie inaczej. Dziękuję za pochwałę roślinek, a ta o którą pytasz to floks hortensjowy...tak go nazwał Starkl.
Jakoś tak nam się zmienił klimat, że pogoda zmienia się dość szybko...i dobrze, bo urozmaicenie lubimy my i kfiotki ;:306
Dziękuję i mocno ściskam ;:196

Tereniu bardzo proszę! jak miewała dużo pomidorków (w tym ograniczyłam liczbę krzaków) to wymyślałam różne sposoby zakonserwowania na zimę. Teraz żałuję że ograniczyłam, bo pomidorki się kończą. Lubię takie zdobycze zarówno te dostane jak i kupione lokalne pyszności. Nigdy nie robiłam soku z czarnego bzu. Za to zdecydowała sie jednak zrobić z jeżyn (bo szkoda ich) i oczywiście obowiązkowo maliny.
I Tobie zdróweczka ;:196

Igo widziałam w Roku w Ogrodzie jak ciąć przekwitnięte kwiatostany i dość szybko wypuściły takie nowe boczne kwitnące pędy ;:215 Kamienie były na dawnym skalniaku, ale zarosły i je odzyskuję.
Dzwonki a raczej trąby (anielskie) to datury pamiątka po nieżyjącej ;:118 już forumce dlatego je pielęgnuję.

Aniu pierwszy raz p;odeszłam poważnie do cięcia floksów i nie żałuję ;:215 Tak samo jak się obrywa przekwitłe kwiatki chryzantem to kwitną długo. Marcinków coraz więcej otwiera kwiatki ...nom i chryzantemy!

codzienne dzierganie z krzaczków...
Obrazek

Na drzewie niewiele redlove ...ale są!

Obrazek

a tu powtórne kwitnienie

Obrazek


Obrazek

Obrazek


no i na jesiennie...
Obrazek


Obrazek

Obrazek



Obrazek


Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Przed nami weekend więc udanego słonecznego życzę!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”