Zieloni podopieczni Agnieszki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Jakubie dziękuję za odwiedziny :) Niektórym lepiej u mnie, innym gorzej, różnie. Ale uczę się metodą prób i błędów :wink:

Basiu tak się zapatrzylam na Sansevieria u ciebie, że tak się skończyła wizyta w sklepie na B :;230
Obrazek

Żal było ich nie brać, 8zł bez grosika za sztukę :wink: Z ziemi wygrzebałam dziś, posadzkę dziś lub jutro, ładne, zdrowe korzenie mają.

Przy okazji zakupów w B wpadła mi też Zielistka do koszyka. Przypomniało mi się jak babcia miała na regale i wisiały pędy z roślinkami, cudnie to wyglądało. Będzie rosła potem w salonie jeśli sobie z nią poradzę, na kwietniku.
Obrazek


A to hmm przyszło w tygodniu, taka mała paczka :;230

Drugie podejście do Senecio rowleyanus i Ceropegia woodii variegata. Pierwsze zdechło mi z mojej winy, pokazał się wełnowiec cholercia wie skąd, za mocny oprysk naturalny zrobiłam. Ceropegia zaś też szybko zeszła nie wiem czemu, chwilę rosła a potem nagle zaczęły jej schnąć pędy nisko nad bulwami, bukwy zdrowe, korzenie jakby suche. Chyba ją ususzyłam wtedy.

Senecio zamówiłam duże. Jeśli znowu je ubije weźcie mi wybicie z głowy pomysł zamawiania dużej rośliny. Po przesadzeniu "rozmnożyła się", nie umiałam jej upchnąć nawet w 2 doniczkach, wyszły 3 o takie i jeszcze dwie malutkie bez korzonków. Choć i tu korzonki słabe i mi sie pourywały lub wina mokrego podłoża w jakim przyszło.
Obrazek

Senecio herreianus
Obrazek

Ceropegia woodii variegata - zrobiły się dwie doniczki po przesadzeniu.
Obrazek

Epiprmenum Happy Leaf
Obrazek

Philodendron scandens Brasil - tu mam mieszane uczucia :wink:
Obrazek

O jeszcze Ceropegia woodii Silver Glory, sadzonka nieco zmaltretowana przyszła, ale mam nadzieję, że się przyjmie u mnie :D

Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Biedronkowe nabytki absolutnie na tak ;:138 i wcale nie czuję się winna ;:170 .
A dlaczego Brasil pomieszał Ci uczucia?
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Następne nowości ;:180 , zielistka urocza..w końcu zbliżają się jesienno zimowe dni i czymś trzeba się zająć ;:oj . Epiprmenum Happy Leaf, bardzo podobne do mojego N-Joy..choć twoje ładniejsze ;:108
Awatar użytkownika
Charlie30
200p
200p
Posty: 216
Od: 31 gru 2013, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Inverness

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Piękne nowe nabytki.
https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 36&t=72351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Emi22
200p
200p
Posty: 305
Od: 12 cze 2016, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Jacqueline :wit
ta Twoja monstera V. - pięęęknaaa! ;:167
Niech szybko Ci przyrasta.

Jak przyjdzie czas na cięcie - odezwę się ;:138

Eleganckie masz roślinki!

Zapytam jeszcze o podpórkę do Ceropegii.
Szukałam takiej ostatnio w Obi.
Nie wiem, gdzie można dostać?

Pozdrawiam
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Charlie dziękuję za odwiedziny i miłe słowa ;:196

Basiu sama nie wiem, spodziewałam się chyba czegoś innego, choć może musi ta kupka liści nieco podrosnąć żeby mnie do końca do siebie przekonać.

Zuizu mam i to drugie, nabyłam mniej więcej w tym samym czasie tyle, że drogą wymiany. Jak i par einnych roślin, ale nie mam czasu pokazać :wink:

Emi podpórka nabyta w hmm jeśli dobrze pamiętam w Patio, coś jak Obi tylko w mniejszym rozmiarze i bez działu roślinnego domowego. U nas te podpórki były na wieszakach przy przejściu na rośliny ogrodowe. Ceropegie w sumie pocięłam ostro, 20-25 cm długości zostawiłam, po rozwinięciu miała 3m najdłuższe pędy. Dwa pędy na wymianę, resztę pociachałam i ukorzeniam. A monstere na razie modlę się co by jej nie ubić. Ten najmłodszy listek nieco czubek zżółknął i podeschnął, ale odorbinke, najstarszy liść jakby się zawijać coś ale widzę, że to do okna się wykręca. Aż zajrzałam w korzenie, ale było ok, powiększały się. Mam cykora o nią hahhaa bo ceny astronomiczne teraz za takie sadzonki w ogóle już.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Wszystkie zielone nowości ładnie prezentujące się ale nadal jestem pod urokiem Twojej monstery to moja ulubiona roślina-moja dawno temu urosła do monstrualnych rozmiarów ;:oj
Niech nadal zdrowo rośnie ;:138 pozdrawiam :wit
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Arku mam taką nadzieję. Hmm nieco najmłodszy listek żółty czubek i troszeńke dosłownie obeschnął, ale może za sucho czy za młody no nie wiem, bo zaglądałam w korzenie i było ok.

A teraz... Sansevierie :heja
Za sprawą kochanej Basi dołączyło do mnie kilka ślicznotek
Obrazek
Są tam jeśli dobrze piszę z pamięci: Whitney(moja wymarzona :heja Sansiam Moto, Masoniana i Fernwood.
Była też moc gratisów, choć myślałam, że tylko 1 co najwyżej, ale Basia zaszalała ;:215

Wpadło też parę Sansevierii z pewnego sklepu :;230

Black Gold
Obrazek
Tam jest 5 rozet w tym 1 z przychówkiem, dwie rozetki jeszcze poszły osobno do doniczki dla córki.

Futura Superba
Obrazek

Zeylanica - no ona powiedzmy średniej jakości, chodzi o stan korzeni, dwie poprzednie super.
Obrazek

I jeszcze taki śliczny Philodendron scandens micans, liście są przecudownie aksamitne.

Obrazek
Obrazek

Tymczasem wczoraj stacjonarnie, za parę groszy, wpadła do koszyka taka mała Calathea music Network

Obrazek
Obrazek

Jeszcze paru gości mam do pokazania pozyskanych między innymi drogą wymiany, ale to innym razem jak córka (mniejsza) pozwoli ;:173
Awatar użytkownika
Emi22
200p
200p
Posty: 305
Od: 12 cze 2016, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Witaj :wit
zaglądam co i raz.

Zielistka - czy potrzebuje specjalnych warunków do wzrostu?
Senecio - chyba trudny w uprawie? Ja ze 2 razy zamordowałam ;:145
Ale jego kuleczki prezentują się oryginalnie. Zawsze mnie fascynują.

Hoje cudne. hoja hellwigiana - jej unerwienia na liściach - piękne ;:167
Podobnie H. sp. Gunung Gading czy hoja sp. Kalimantan.
Trochę tych hojek jest u Ciebie.
Co jedna to bardziej zachwyca swoim urokiem.
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

:wit Śliczne nowości ;:167. Trzymam kciuki za senecio- roślinka warta uwagi. ;:108
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Agnieszka, ale tempo ;:215 . Niedługo konieczna będzie rozbudowa - ogród zimowy niezbędny :lol: . Niech wszystkie nowości dobrze rosną ;:333 .
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Emi zielistka była u mnie w domu hmm 20 lat temu, także nic nie mogę powiedzieć na temat uprawy. Zapadła mi w pamięć jak wisiało mnóstwo pędów z "bejbikami". Senecio to moje drugie podejście, szalenie podobają mi się te kulki a poprzednie ukatrupiłam "naturalnym opryskiem" na wełnowca. Hoi zaś trochę mi ubyło, brak czasu na opiekę i efekt taki, że dwie przelałam, trzy zasuszyłam, kilka sprzedałam bo co innego chciałam kupić. Nie bardzo mam teraz fundusze na rośliny i chcąc coś innego musiałam skubnąć sadzonki lub sprzedać co innego.

Maćku i na to liczę, że tego nie zamorduje, te kulki są rewelacyjne. A kiedyś zrobię sobie wiszące miejsce specjalnie dla niego ;:215

Basiu kto wie, może się kiedyś doczekam ;:224 Przez głowę przeszedł mi nawet szalony pomysł biznesu z roślinami domowymi, na horyzoncie pojawiła się możliwość dofinansowania, ale znajoma siedząca w tych papierach skutecznie wybiła mi z głowy ten pomysł, bo działalność trzeba prowadzić 5 lat, inaczej trzeba zwrócić całą kasę. Ale może kiedyś, kto wie.
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Zdjęcie na szybko robione, tuż po posadzeniu, bo i potem krucho u mnie z czasem w najbliższych dniach, ale musiałam :heja

Takie oto cudeńko dziś do mnie zawitało :heja

Sansevieria aubrytiana - dla porównania standardowe krzesło :;230

Obrazek

Rozeta ogromna, liście niemal metr wysokości i najszersze jak szerokość dłoni, donica średnicy 30cm dostała. Chyba nie zdawałam sobie sprawy jakie to monstrum ;:oj Ma kawał pokaźnego kłącza z dwoma odrostami w drodze :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”