Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Z wakacji Beatko przywozi się dobre wspomnienia, co nie pasowało to się zapomina - dlatego pokazujesz nam ładne zdjęcia z Hortulusa :)
Ta Baba Jaga to strojnisia - stale się przebiera :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Aniu, anabuko1 - długo jeszcze będę mile wspominać ten wypad nad morze. No i oczywiście ten rejs statkiem pirackim o pięknym zachodzie słońca.
Ale zniknęły wysokie Mikołajki nadmorskie z prywatnych ogrodów, które pamiętam sprzed lat. Zdecydowanie królują róże i przeróżne hortensje. Dom przy domu ale przedogródki bardzo zadbane, podziwiałam je co krok.
Ważne, że cel tego wyjazdu został osiągnięty - zależało mi na wyleczeniu kolana i mam nadzieję, że mi się to udało.
Pozdrawiam ;:168

Jadziu, no właśnie czasami chwytamy chwilę w ogrodzie. Ja np. dzisiaj po raz pierwszy zobaczyłam duży pąk Eyes for You, ale nie mogłam sfotografować bo był spory cień, a jak już słoneczko zawitało to oczywiście kwiat się pięknie otworzył. Ale pąki ma cudne i takie wielkie. Dotąd zawsze podziwiałam już rozkwitniętą tę różę. ;:168

A widzisz Iwonko0042 - fajne są takie fotki z Babą Jagą. Ja też sobie oczywiście takową strzeliłam ;:172

Lucynko, odpoczęłam, odpoczęłam ale nadal nie poszalałam za wiele w ogrodzie, Dopiero dzisiaj mogłam coś niecoś porobić i pewnie znowu będzie spokój bo znowu będzie ciężko o wolne.... Ale ogród mnie nadal zachwyca, wiele roślin powtarza kwitnienie - ogród jakby zrozumiał, że to nie jest z mojej strony zaniedbanie tylko, że na prawdę nie mam możliwości się nim zająć.
Dzisiaj tylko przycinałam co trzeba było, może coś jeszcze jutro uda mi się poplewić.
Też mam nadzieję na piękną i ciepłą jesień. ;:168

O, fakt Andrzejku - nawet Baba Jaga zmienia ciuchy ;:215 A nawet się przemieszcza raz na prawą, raz na lewą stronę ławeczki.
Księciunio niebawem ponownie zakwitnie ;:138
Pozdrawiam ;:3


I kilka aktualnych fotek z ogrodu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Bardzo pogodnej niedzieli wszystkim życzę ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękne , okazałe trawy.I dużo różnych ładnych kwitnień.a co to jest na ostatnim zdjęciu ?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Aniu, anabuko1 - ta trawa przerosła moje najśmielsze oczekiwania, rozrosła się na dwa metry, nie spodziewałam się, że taka wielka będzie. Na fotce tego nie widać ale jest po prostu cudna.
A te dzwoneczki to Penstemony - moje wielkie odkrycie z ubiegłego roku, ładnie przezimowały.

Mam dwie trawy kupione jako Rubrum ale każda jest inna, więc nawet nie wiem czy to Rubrum, czy nie (ważne, że jest piękna i doskonale zimuje, to już czwarty jej sezon u mnie.

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Cudna ta trawa .Rubrum raczej nie jest.ale bardzo okazała i cudna.
A te Penstemony to ładniutkie.Dzięki za info . :D
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Aniu, no to może ta druga trawa to będzie Rubrum, albo też nietrafiony opis u sprzedawcy.
Niby ta druga też zimuje, i ciekawa jestem czy to prawda, ale jej jeszcze nie posadziłam bo jej nie zidentyfikowałam wiarygodnie.
W ogóle mnie jeszcze na jesieni sporo sadzenia czeka, mam nadzieję, że mi się to czasowo uda.

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko ;:196 widzę ,ze jednak szałwia Amistad zadomowiła sie u Ciebie i ma sie dobrze ;:196 Teraz z pewnością uda Ci się ją przechować przez zimę ,jeśli masz ja w donicy to dobrze ,a jeśli w glebie to wykop i wsadź w donicę i do przedsionka .Fajnie zakwitły kosmosy i rozplenica ,ale ona potrzebuje miejsca ,żeby wpadała w oko .Szkoda ,ze nie mam dla niej miejsca .Kosmosy też cudnie kwitną Błękitny Anioł i cudna dalia z szałwia tworzą fajny duet ;:196 moje Zimowity padły łupem ślimorów i niewiele się nimi nacieszyłam .Dzisiaj podczas prac porządkowych przy liliowcach zauważyłam ,że slimory nawet dopadły moją ropuszkę i biedna miała obgryzione łapki i wykrzywiony w grymasie pyszczek, a wkoło niej stado obrzydliwców różnej maści i wielkości. Zamiast ona ich ,to one ją ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Rozplenice u mnie się nie utrzymują, próbowałam dwa razy, może sadziłam je w nieodpowiednim terminie czyli np. na jesieni. Zimowity trochę się pokładają, czyżbym za płytko je wkopała?
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu, aż się boję co dalej z tą szałwią. Do maja jest okj a potem w maju jeden dzień i nie ma tej szałwii.
Tak, nadal mam ją w doniczce.
Ta rozplenica akurat jest taka wielka co powyżej, ale mam też inne malutkie w sumie, więc może na taką się skusisz?
Ależ Ci dają popalić te ślimory w tym roku ;:222 Coś niesamowitego co wyprawiają w Twoim ogrodzie. ;:168


Olu - no z trawami jest chyba troszkę kłopot, bo ja wolę wszystko sadzić na wiosnę a wtedy trawy dopiero startują i kupuje się jakby kota w worku. No chyba, że akurat trafiłaś na rozplenice, które u nas nie zimują w gruncie?
Zimowity mam na suchym stanowisku w pełnym słońcu, przy lawendzie i kocimętce. Może dlatego trzymają pion, że o nic nie walczą. Ależ one są śliczne!


Jednak jestem zadowolona, że mam tę różę RU, no i ten zapach!

Obrazek


Hortensja ogrodowa

Obrazek


Trzmielina oskrzydlona zaczyna się pięknie przebarwiać

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Roślinki przybierają cudne jesienne kolory , a za trawki Beatko bardzo dziękuję ;:196 Wystarczy mi Red Baron i Obiedka, a każda trawa powinna błyszczeć na rabacie wtedy to ma jakiś sens, a nie tak jak u mnie wciśnięta w kącie miedzy innymi roślinami .Ja jednak muszę wyeliminować tuje chociaż dwie, bo inaczej RU wciąż będzie chorować na mączniaka, a to żaden przyjemny widok. Miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko dziękuję za podpowiedź, to jest możliwa przyczyna, moje rosną między innymi wyższymi roślinami. Kiedy można je przesadzać? Czy czekać do przyszłego roku, aż zaczną kwitnąć i wtedy? Wcześniej są chyba trudne do zlokalizowania. Jak nazywa się się owa piękność różana RU?
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Jadziu, no teraz przez ostatnie kilka dni to są tak śliczne kolory w ogrodzie, że oczu oderwać nie można.
Nawet jesienną trzmieliną oskrzydloną wreszcie się mogę nacieszyć, bo zwykle się przebarwiała tuż przed gubieniem liści, a teraz na razie dzielnie się trzyma w pięknych bordowych barwach.
Te małe rozplenice świetnie się prezentują teraz w donicach, to taka sugestia ;:306 ;:oj - oczywiście na nic nie namawiam. Ale teraz te jej kolorki to wywołują tylko ochy i achy.
Obiedkę mam już od początku a dopiero w tym roku mi się wysiała. W takim razie to na pewno ona skoro się i u Ciebie wysiewa. Na razie ją w tym miejscu mogę zostawić bo jakoś tam będzie dobrze wyglądać.
Troszkę się bałam, że moja RU jest w za bardzo przewiewnym miejscu ale z tego co o niej piszesz to chyba jednak dobrą miejscówkę dla niej przeznaczyłam.
Milutkiego tygodnia ;:196

Olu, dostałam zimowity właśnie o tej porze, jesienią, w pełni kwitnące i takie je posadziłam i doskonale się przyjęły.
No ale wiosną też je można szybko zidentyfikować, bo dość szybko wychodzą im liście.
Ta róża RU to Rosarium Uetersen. Kwitnie mi pod samym oknem i zachwycam się nią jak na razie.

Szałwia Amistat (Andrzejku, Jadziu ;:180 )

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękna ta róża, hortensja i ciekawa ta Szałwia Amistat ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”