BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Fasolki zebrałeś sporo, ziemniaki też są ok.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Zbiory niezłe ;:333 Też uwielbiam fasolkę. Ziemniaki próbowałeś? To zdjęcie z ogórkami rozśmieszyło mnie bo to olbrzymi kontrast z tymi wiadrami co pokazywałeś do tej pory :D Ale nawet taka symboliczna ilość cieszy :tan Jak tam twoje słoneczniki sie mają? Moje obżarły ptaki a teraz dobierają się do winogron skubańce jedne :lol: Nigdy do tej pory nie bylo u mnie takiej ilości ptaków.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Grażyna Fakt, fasolki nawet sporo zebrałem i sam byłem w szoku. :D Co do ziemniaków, to akurat tej odmiany zebrałem jeden krzak, który rósł z boku i naprawdę obficie obrodził. :)

Na dniach planuje kolejny przegląd ziemniaków.


Iga Też uwielbiam fasolkę. Dlatego żałowałem, że nie wysiałem jej wiosną. A taka z bułeczką, jest dla mnie super dodatkiem do obiadu. Dlatego też w przyszłym roku rezygnuje z fasolki ozdobnej na suche, właśnie na korzyść szparagówki.

Ogórki już są skasowane. Zostały już tylko ogórki giganty ale do gigantów im daleko. Jednak jest jakiś progres, bo dotychczas, to w ogóle była klapa. :D

Słoneczniki również obżerane przez ptaki. W większości są wyjedzone ale lubię sobie usiąść i popatrzeć na sikorki, które śmiesznie gimnastykują się na nich, wydziubując ziarna. ;:173

Natomiast do winogron dobierają się szpaki chyba, bo tylko szeleści wśród liści i zaraz czmychają jak podchodzę.

A to wspomniany słonecznik.

Obrazek

Wczoraj przyuważyłem jednego orzeszka, co wskazuje że jednak coś w tym roku zbiorę. :heja

Obrazek

Natomiast Cyklantera, którą praktycznie skazałem na śmierć, sadząc pod wysoką thują, w sam piach, nic sobie z tego nie zrobiła i weszła już na sam czubek sześcio metrowej thuji. ;:306

Obrazek

A tu widok z dachu.

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Poranny zbiór fasolki.

Obrazek

Kilka marchewek do obiadu.

Obrazek

Nawet ładna jak na te straszną suszę w tym roku ale przez to jest w większości długa i cieńka lub gróba z przypalonymi końcówkami. Może nabierze jeszcze troche masy.

Obrazek

Kilka pietruszek również wyrwałem. Ale tu zrobiłem błąd, że nie przerwałem. ;:14

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Wybrana część ziemniaków. Kolejna część może jutro. ;:173

Obrazek

Troszkę pomidorów z działki, głównie dwarfy. Pogoda straszna dla nich w tym roku, po strasznej i.długiej suszy, mocne ochłodzenie i jeden mocny opad deszczu, spowodował ogrom pękających i gnijących pomidorów na krzakach. ;:14

Obrazek
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Błażej,co to za ziemniaczki po lewej ?Podobne do Topinambura. Jak smakują ?
Czy wśród tych Dwarfów masz jakiegoś faworyta?
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Ela Te ziemniaczki podłużne, to odmiana Purple fingerling, którą prezentowałem wyżej. Jeszcze ich nie próbowałem i sam jestem ciekaw.


Co do dwarfów, to raczej będe z nich rezygnował, niż szukał faworyta. Będe zmniejszał ilość krzaków, a także skupiał się bardziej na czerwonych odmianach. Ten rok był straszny dla dwarfów u mnie. Tak jak w tamtym roki nie mogłem się nachwalić bezproblemowością w ich uprawie, tak w tym jest zupełnie odwrotnie.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Zbiory fasolki i ziemniaków masz super :) ;:333 Miałeś stonkę? U mnie właśnie zaczyna atakować bakłażany mimo że w pobliżu nie widzę aby ktos miał ziemniaki.
Stonka i ślimory to coroczny pewnik uprawowy u mnie. :wink: Purple fingerling to na rozsadę zostawisz czy do konsumpcji? Podobno dwarfy dobrze rosną w doniczkach co jest dobrym pomysłem bo zawsze odblokuje kawałek miejsca w warzywniku. Miałeś jakieś w pierścieniach może?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Stonki jest ogrom ale występuje jakoś tak dziwnie w tym roku. Tak stopniowo w różnych miejscach się pokazuje. Na części ziemniaków nie ma, aż tu nagle plaga w jednym miejscu. :lol:

Ziemniaki planuje spróbować jutro na obiad, bo dziś zbyt wiele pracy było, a i pogoda nie dopisywała.

Co do dwarfów, a tym bardziej uprawy pojemnikowej, to właśnie w tamtym roku doceniłem je za bezproblemowość, że wsadziłem na działce, zapomniałem i tylko sobie zbierałem. A uprawa w pojemnikach i te podlewanie, to chyba w tym roku by mnie dobiła. :D

I tak za dużo tego było, bo jak już słyszę, że znów pomidory przywiozłem itd to chyba samo za siebie mówi, choć sałatki z pomidorów wszyscy pałaszujemy równo. :wink: Z tym że ostatnio to same popękane przez te pogode. Ale taka aura i nic się nie poradzi.

Wczoraj zebrałem jeszcze dwa arbuzy, a jednego zebranego wcześniej zjedliśmy. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zebrałem znów troszkę pomidorów i już jest z nich sok zrobiony.

Obrazek

Zebrałem też drugą odmianę ziemniaków, by jutro wypróbować obie.

Wczoraj zebrałem połowę, a dziś resztę.

Obrazek

Obrazek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Baedzo jestem ciekawa Twojej opini o nich bo wyglądają extra.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

O,jakie piękne te różowe ! ;:215 Też jestem ciekawa jak smakują. W ubiegłym roku miałam trochę tych fioletowych ( truflowe ? ) ,które Błażej pokazał wcześniej ,na zdjęciu obok tych podłużnych. Były bardzo plenne,w smaku niezłe,ale ginie ten fioletowy ,intensywny kolor po ugotowaniu,i ziemniaki są szaro-bure. Jednak warto je jeść,bo mają dużo antocyjanów,które mają właściwości przeciwnowotworowe .Podobno zapobiegają rozwojowi raka jelita grubego. W tym roku też zasadziłam parę krzaków,ale jeszcze niewykopane,bo było sucho i twardo.

Odnośnie Dwarfów,to ja zamierzam je w przyszłym sezonie wypróbować na większej liczbie odmian. W tym roku miałam tylko jedną odmianę,nawet nie znam nazwy,miałam nasiona z akcji ,miał być jakiś orange,a wyszły malinowe ,okrągłe, wielkości piłeczki ping-pong. :uszy . Dobre w smaku.

Dotychczasowe doświadczenie w uprawie pomidorów ( olbrzymiej liczba odmian :wink: ) nauczyło mnie,że nie należy skreślać danej odmiany po jednym sezonie.
N.p. w tym roku wróciłam do dwóch odmian,które uprawiałam parę lat temu i wtedy mnie nie powaliły: Krymska Rosa i Florida Pink. W tym roku obydwie odmiany tak dały czadu,że nie mogę wyjść z podziwu. Bardzo plenne,bardzo zdrowe i bardzo smaczne ;:215
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Mam trochę biegania od rana, bo dziś wjeżdzają w kukurydzę, która okala moje poletko i musiałem zebrać większość arbuzów. Został tylko jeden krzak bodajże Orangeglo i same giganty.

Reszta arbuzów zebrana. :)

Ziemniaczki chciałbym dziś spróbować. :D
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Dziś w pracy otrzymałem informacje, że muszę się z gigantami wynosić z zapożyczonego poletka, więc już w pracy pełen stres, a po pracy ostra mobilizacja i transport dyni, tykwy i arbuzów gigantów na podwórek. ;:134

Obrazek

Tykwa przebiła mój zeszłoroczny rekord Polski i choć zapewne będzie nieoficjalnym rekordem, to jestem mega zadowolony z wyniku. :heja

Obrazek

Obrazek

Arbuzy giganty też fantastycznie. :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy arbuzach gigantach zaplątał się też przepiękny Janosik. ;:7

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”