Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Oj faktycznie cuda ;:oj Maslomis, Masurao, Hapet Wow i Spartakus Purpur. I jeszcze Mas Marie. Jakby co miejsce mam :D - muszę tylko dopracować walkę z chwastami... Basiu u mnie też jeszcze ani widu ani słychu Islandera - a posadziłam chyba 5 karp. Nie pamiętam, zeby to była jakoś specjalnie późna odmiana, ale chyba mocno reaguje na złe warunki i pewnie w tym roku susza mu dopiekła. Moje niektóre dalie mają moze z 5 cm wysokości i wygląda na to, ze nie mają zamiaru więcej rosnąć. A kilka ma tak ogromne kwiaty, jak nigdy dotąd. A wszystkie są na jednym poletku, wiec warunki niby takie same.
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Kasiu,
u mnie to samo - niektóre kwitną całkiem inaczej niż w ubiegłych latach, a niektóre stoją w miejscu jak zaklęte... Może rzeczywiście jest to kwestia przystosowania do upałów - jedne znoszą gorąc lepiej inne gorzej - najniższa dalia u mnie ma w tej chwili wysokość 5 cm i nie może się wykokosić ani o centymetr w górę - to trzeba będzie chyba na straty odpisać, bo przecież nie jest w stanie zbudować żadnego systemu korzeniowego... Takich mam kilka. Inne zbudowały jakiś krzaczek, ale nie zakwitną na pewno ;:185
Kasiu, jeśli kwitnie Twoja Coriallo Bonne Etoile to proszę wstaw zdjęcie

Danusiu,
pierwsze zdjęcie - Mingus Harry L.
drugie - Erato
nr 38 - nie wiem, co to jest
a ta ode mnie to chyba jednak Shiranui
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Nasz Mistrz po raz kolejny zadziwił Czechów swoimi daliami, które nie mają sobie równych ;:180 A takiej wystawy jak w Dolni Roveń k/Pardubic możemy tylko pozazdrościć. Pomimo koleżeństwa i zażyłości między kolekcjonerami jest też zdrowa rywalizacja i dążenie do perfekcji, zarówno w dziedzinie uprawy dalii, tworzenia nowych odmian jak i prezentacji, wyboru tych najpiękniejszych. A oto wystawa widziana z mojej perspektywy:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Florku przedostatnia to Polka?

Basiu moja Coriallo Bonne Etoile zginęła już jakiś czas temu. A kwitła tak:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Kasiu,
wydaje mi się, że tak - to odm. Polka, ale może niech Florian to potwierdzi, bo widział na żywo.
Szkoda Coriallo Bonne Etoile - nie wiem, czy Stanisław jeszcze ją ma - ja lubię francuskie odmiany, a tych teraz jak na lekarstwo - coś się załamało we francuskiej hodowli dalii - a ja wciąż liczę na to, że pojawi się gdzieś u kogoś odm. Idylla ...
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Jakie bukiety... jakie cudne dalie ( dobrze ,że daleko ode mnie- odchorowałabym taką wystawę bardzo 8-)
Nowinki z wystawy cudne, zwłaszcza Hapet Wow i ta pierwsza liliowa.. nawet nie śmiem sobie marzyć o nich ( bo i z miejscem w ogrodzie zrobił się kłopot...)
A w międzyczasie rozwiązałam swoją zagadkę...

Ta rozwijająca się piękność na razie bez imienia - ... już z imieniem" Normandy Orange Fluf" - 512... bardzo się ciesze, pasują mi takie postrzępione w subtelnych kolorach...
Obrazek
Pozdrawiam
Wiesia
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Wystawa przepiękna chyba bym tam padła na zawał i od razu wszystko chciała bym mieć u siebie :D ale Spartacus purpur powalił mnie na kolana podobnie jak Hapet wow.
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Faktycznie było, co oglądać w Dolni Roveń. Środkowa ekspozycja robi spore wrażenie. Przemyślana i pomysłowa.
Maslomis ;:167 ;:167 ;:167

Tymczasem u mnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta odmiana zaskakuje mnie w tym roku. Miewa kwiaty różniące się od wzorca, ale teraz to już przesadziła! :roll: Jestem ciekawa czy zgadniecie co tak ciekawie się wyrodziło ?

Obrazek

https://photos.app.goo.gl/hTR8MJWif4iGF2ep9
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Narine,
a jak duży jest kwiat?- może to Alauna Double Jeu?
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Podpowiem, że nazwa odmiany zaczyna się na H :wink:

Wysokość: 120 cm
Wielkość kwiatu: 15 cm
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Kasiu tak, to 'Polka'. Przepiękna odmiana!
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Narine,
jeśli na H to mnie się tylko z Hapetami kojarzy - Hapet Austria Lace? Ale ona bardziej strzępiasta jest...
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Zakwitło ostatnio dużo tegorocznych nowości , niektóre zgodnie z odmianą jaką zapowiadał numerek, a niektóre są zagadką..
A najtrudniej się szuka w necie "japonek" - prawie nic na temat się nie pojawia..
Ale do rzeczy... trafiła mi się w paczce tegoroczna nowinka
Obrazek
wygląda tak:

Obrazek

trafione? ciekawa forma i kolorystyka..
Z druga "japonką" pudło...szukam właściwej nazwy... ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... :roll:

Obrazek

Obrazek

Ta była bez numerka, niewielka ( ok. 10-12 cm) niewysoka i taka jakby mało pełna, ale pewnie jeszcze się wyrobi. Ciekawa kolorystyka. Ktoś coś wie o niej ?
Obrazek

Chyba jednak nie Sugar Lips... dziś, bardziej rozwinięta , wydała mi się identyczna z Chloe Janae...ale może są jakieś bardzo podobne... ( znowu kolor kiepsko oddany, jest fioletowo-biskupia)
Obrazek

Obrazek

Tu nie mam wątpliwości, choć kropeczek i kreseczek jak na lekarstwo..ale na pewno się poprawi ;:172
Obrazek

Praha ... z tych których mój aparat nie lubi
Obrazek

Match... śliczne maleństwo...
Obrazek
Obrazek

Też niewielka, albo tak u mnie wyszła ( trudno mi znaleźć w necie jakiś jej opis)
Obrazek


Obrazek



A teraz będzie dłuższa opowieść o przeżyciach początkującej wielbicielki dalii...i o mocy jaka może w tych niepozornych bulwach być ukryta....
To roślina z ubiegłego roku, z mojej debiutanckiej paczki od P. Stanisława..myślałam , że ją straciłam - kiepskie miejsce jak na suszę spowodowało, że jesienią , zamiast ładnej bulwy, wykopałam zmurszałe resztki :( .Spróbowałam przechować ( oczywiście "pod specjalnym nadzorem"). Wiosną jakieś resztki życia przy szyjce, reszta zbutwiała... wysadziłam do skrzyneczki z kilkoma podobnymi niedobitkami NN, a Ona jedna z etykietką... ale etykietka poleciała sobie w dal, a w skrzynce tylko jedna bulwa, ale nie wiadomo jaka, podjęła wegetację, i to dość energicznie. Wysadziłam do gruntu, ale znowu błąd... szybko zaczęły zacieniać ją marcinki, do tego część pędów zaczęło padać.. Wykopałam, oczyściłam, wymoczyłam w p-grzyb. wysadziłam na lepsze miejsce, ciągle nie wiedząc co ratuję - a może taką moją odwieczną, " nie do zdarcia liliową bombkę? A, znalazłam pałętająca się etykietkę, to wetknęłam, bez nadziei, że to będzie to, ale żebym wiedziała, ze to z tej skrzyneczki...

No i zakwitła!

Obrazek

Kazusa-Shiranami ;:167 ;:167 ;:167
Pozdrawiam
Wiesia
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”