Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Upał ,wiec ręce do roboty raczej się nie garną, jednak trzeba wężowy aerobik uprawiać, bo szkoda roślin .Róże szybko przekwitają niektóre płatki popalone od słońca ,szkoda, bo zapowiadało się cudne kwitnienie.Jednak i tak nie narzekam, bo co mają powiedzieć rolnicy jak im popaliło całe zbiory ;:174 Do ogródka idę dopiero o 16 jak już się ochłodzi. Wczoraj spadło 5 kropel i to wszystko i dobrze ,że podlałam ogródek ,a zapowiadało sie na oberwanie chmury ,jednak wiatr je przegonił ;:174

Obrazek

Obrazek

ANIU oczywiście zaklepane masz i Ostrogowca tylko już teraz muszę dać go do doniczki ,bo ona ma korzeń palowy, a takie rośliny źle znoszą przesadzanie .Najlepiej gdy od młodości są w danym miejscu .Dzięki za pochwałę moich ogrodowych roślinek i fotek ;:196 ;:180

Obrazek

Obrazek

IGUŚ tyle komplementów chyba niezasłużenie :oops: nie mniej cieszą i to bardzo ,ale zarazem motywują . Ja tam nie jestem żadnym różanym ekspertem :oops: częściowo ścinam róże na zimę ,żeby nie były zbyt wysokie a i robię też sadzonki [patyczkuję]. Ubiegłej jesieni ścięłam większość róż i nie ucierpiały z tego powodu, wiosną tylko je docięłam. Nawet pnącą LO ścięłam calutką na jedno oczko jej młode przyrosty na koronie .Natomiast żywokostu użyłam pierwszy raz miałam go zmieszany z drożdżami, ale rozcieńczyłam pół na pół ,a czytałam ,żeby nawet 1:10 czy czy 1:5 rozcieńczać .Jednak nie miałam odmierzonej gramatury żywokostu tylko tak na oko, wiec i na oko rozcieńczałam bo wydawało mi sie ,że jest wiecej wody niż wsadu :;230 Czytałam ,ze ma dużo azotu ,więc chyba teraz już nim nie podleję a łodyżki powolutku zaczynają drewnieć, więc jest dobrze

Obrazek

Obrazek

BEATKO kochanie wróciłaś z zasłużonego urlopu ;:196 Wiesz ,ze kropelki to mój bzik wiec wciąż je pstrykam na czymkolwiek .Dzisiaj ten biedny pająk uciekał przed kropelkami zraszacza :;230 i dzisiaj jest bez kropelek .Cieszę ,sie ,że moje biedoty nabywają u Ciebie ciałka i cieszą kwiatami Twoje oczy czyli poszły w dobre ręce . Z krokosmii jestem bardzo zadowolona szkoda ,ze jeszcze Acidanthera nie zakwitła, a tak uwielbiam jej kwiaty .Chyba za mało je dokarmiłam ;:174

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

życzę wszystkim potrzebującym zbawiennego deszczyku
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Różany spektakl.. nie widać letniej suszy u Ciebie Jadziu, może zagęszczenie kwiatów ratuje cokolwiek przed wysuszeniem. U mnie jakoś marnie a do tego nie mam za dużo czasu na ogród no i ten ten upał przez całe lato ;:223 Jestem osłabiona i chcę wyjechać do zimnych krajów ;:219 Jakoś nie zachwycam się pająkami gdy oblepiają mi twarz podczas zbierania pomidorków ale ta fotka jest konkursowa ;:167
Zachwycacie się z Andrzejem familokami z cegieł więc może odwiedzicie Rybnik-Paruszowiec gdzie wspaniałe pofabryczne budowle oraz odrestaurowane mieszkalne familoki. Do tego pooddychacie w tężni nad małym zalewem.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Ha! Do Jadzi zaglądam, a tu Ewa podpowiada mi miejsce na wycieczkę ;:224
Podjedziemy, zobaczymy :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Zdjęcie pająka na miarę mistrza ;:333 .Bordure Champagne śliczna różyczka ,jak wygląda w pełnym rozkwicie? Pomidorki na bogato. Ja mam w szklarni prawie wszystkie odmiany typu alpinista, bogate w liście. Jadziu czy Aurija jest to mięsisty pomidor czy raczej z przegrodami?
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7935
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu
Podziwiam soczystość i barwy Twojego ogrodu mimo suszy :D
Róże cudne, jakoś ostatnio morelowe mi się podobają - ''Bordiure Champagne'' - cudna :!:
Ale pomidorki najfajniejsze :D
W takiej dżungli wyhodowane , z paszcz ślimaczych wyszarpane :lol:
Miłej niedzieli ;:3
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Pająk w diamentach! Takie cuda tylko u Jadzi! ;:196 Piękne zdjęcia ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jestem już padnięta od tych upałów ;:222 calutki dzień dzisiaj siedziałam w domu i dopiero pod wieczór wyszłam sie trochę dotlenić .Kurcze ciśnie mi spadło, a głowa pijana, więc wolałam odpuścić .Dobrze ,ze Amelka była z rodzicami dzisiaj, bo nie wiem jakbym się nią zajęła.Wczoraj było to samo aż musiałam się na chwilkę położyć w ogródku i dobrze ,że Meli bawiła się w piasku.Jutro jej wielki dzień zostanie przedszkolakiem uffffff tylko mam nadzieję ,ze jej się spodoba.Róże w szybkim tempie przekwitają aż żałość bierze ,gdy patrzy się na przypalone końcówki płatków, a mogły jeszcze długo cieszyć swoimi kwiatami

.
Obrazek

Obrazek

BASIU dziękuję ;:196 za uznanie to miło sie zawsze czyta wszelkie pochwały byle tylko woda sodowa nie uderzyła mi do głowy :;230

Obrazek

Obrazek

AGUSIU pomidorki nie rosną w dżungli one maja sporo miejsca[no powiedzmy :wink: ], ale jak w dobrym sąsiedztwie muszę inne roślinki podzielić sie z swoim miejscem :D Snow white ma za podpórkę łodygi róży a ta ma pergolę, więc nikt nikomu nie zawadza tylko czasem wspiera ,albo podpiera :;230 Powoli dojrzewają moje pomidorki są na bieżącą konsumpcję uwielbiam takie wprost zerwane z krzaczka

Obrazek

Obrazek

JOASIU Bordure champagne Nie wiem czy to właściwa jej nazwa bo nigdzie jej nie znalazłam czy na Rooseboku czy HMFie ,ale pod taką nazwą ją kupiłam Aurija [tzw. fiutek] nadaje się na suszone pomidorki ma mało soku ,a obficie owocuje .Dziękuję za pochwałę mojego brylantowego pająka ;:196

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJUTy z pewnością odwiedzisz to miejsce w niedługim czasie znając Ciebie to jestem tego nawet pewna :D Z pewnością pokażesz nam te cudne familoki

Obrazek

Obrazek

EWCIA mnie też juz te upały dają w kość nie lubię takiej temperatury a co dopiero rośliny.Też już bym chciał trochę chłodu . Przy takim upale każda rslina potrzebuje wody i potem jest walka kto ma lepszy system korzeniowy ten wygrywa

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

:wit Jadziu, jak zwykle serwujesz fotki pięknych roślin na które nie mogę się napatrzeć :D Abrahama uchwyciłaś w tej właśnie pozie co lubię bo niby taka skromna, a taka piękna niepowtarzalna, ach te Róże maja w sobie tyle uroku ;:167 na Pink Peace też patrzę i patrzę może dlatego że kiedyś ją miałam i ten jej cudowny zapach cały czas czuję, a kolor też ma przyciągający, pięknie zakwitła tyloma pąkami na raz, chyba ma dobrą miejscówkę i zielone rączki o nią dbają ;:108
Upały podobno już odchodzą i ma być duże ochłodzenie, to i róże dużej potrzymają kwiaty. Oj chyba wszędzie dziś było nie do wytrzymania, ciężki dzień, ale już mamy go za sobą. Nie będzie Ci smutno za Amelką, jak ona szybko urosła?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

KRYSIU kochanie Amelkę i tak będę zaprowadzać i odbierać, a potem do powrotu rodziców z pracy będzie u mnie. Będę mieć trochę więcej czasu dla ogródka .No cóż dzieci zbyt szybko dorastają, a my mamy coraz mniej sił dla nich ;:174 . Po nocnej burzy przyszło wreszcie ochłodzenie ,ale w środę znów zapowiadają upały ;:222 Rano oczywiście było zbieranie tych oślizłych drani a było ich znów dosyć sporo .Jednak na razie odpuściły mi pomidory co mnie cieszy ale zabrały sie za chryzantemy ;:222


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu jestem i podziwiam. ;:167
Cały ogród tętni życiem i cieszy kolorami.
Czy mi się wydaje, że u Was często padało bo nie widać po roślinach, żeby cierpiały od suszy.
Mój ogród jakoś omijały deszcze nawet gdy w okolicach padało i tylko to palące słońce było niezawodne w tym roku.
Na szczęście już teraz pada i ziemia się nasączy ku mojej radości. ;:138
Serdeczności ślę jak zwykle. ;:168 :D
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu. ;:196
Nareszcie dotarłam, dobrze że się ochłodziło bo też padałam na twarz z upału. Rośliny chyba odżyją w tej wilgoci bo nagle mamy jej sporo. Na balkonie zaczyna się meterologiczna jesień, gwałtownie schną liście passiflory i wilca.
Amelka pewnie dumna że jest przedszkolakiem, to przeciez taka ważna dama.
Pozdrawiam. ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Piękne róże z kroplami deszczu ;:63 ;:63
Ciekawy kolorek tej ta szałwii .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Dzisiaj po wczorajszym deszczu nastała ładna pogoda ,ale ślimory nie odpuszczają mają używanie ;:222 .Gdy rano szłam z Amelką do przedszkola trzeba było iść na chodniku slalomem ,żeby się nie pośliznąć ;:222

te cholernice bukszpanowe nawet na korytarz przylatują fotka trochę niewyraźna

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ANIU niestety ta szałwia nie zimuje w gruncie ,a kolor jest taki jak na fotce .Trzeba ją przezimować w chłodnym miejscu jak dalie. Wsadzę parę sadzonek do doniczki jeszcze w tym roku nie robiłam sadzonek z niej sadzonek, a też muszę w razie czego mieć coś na zabezpieczenia gatunku

Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKO Amelka jest bardzo zadowolona i jak na razie z radością idzie do przedszkola ma na razie niedosyt ,ale to dobrze .W tym roku szybciej zawita jesień ,a dzisiaj zbierałyśmy kasztany i nie są zbyt duże przy takiej suszy jaka była,. One są wspaniałym lekarstwem na żylaki czy stłuczenia czy opuchnięcia,mają mnóstwo heparyny zalane alkoholem. poprawiają krążenie Moja mama twierdzi ,ze lepiej na nią działają niż Voltaren czy inne p/bólowe maści

Obrazek

Obrazek

ELUSIA wreszcie zajrzałaś do nas ;:196 Kurcze zapomidorowałaś się na całego :;230 ,ale masz ciekawe odmiany .Czy ja wiem czy często u mnie padało też była susza i latałam z wężem 2x dziennie czasami, a i tak na niewiele to pomagało na moich piaskach.Teraz rosliny mają przesyt wody, ale niech się porządnie napoją przed zimą, bo nie wiadomo kiedy przyjdzie i jaka będzie

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”