Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ależ wspaniałe zakątki u Ciebie powstały! Podziwiam Cię i szanuję, że to wszystko ogarniasz i masz jeszcze tyle energii, żeby ładnie i z namysłem zaaranżować swój ogród. Z przyjemnością obejrzałam te letnie zdjęcia. :D
Oświeć mnie Ewelinko w sprawie hibiskusa. Czy ta roślina jest wymagająca? Czy atakują ją szkodniki i choroby? jeśli jest tak niekłopotliwa jak hortensje, to tak się zastanawiam, czy by jej gdzieś jeszcze u u mnie nie upchnąć.
Aha, i czy długo kwitnie, bo to też jest dla mnie istotne.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


W ostatnim czasie sporo u mnie padało i ziemia nareszcie jest prawidłowo nawodniona ;:215 . Wczoraj miałam prawie cały dzień na ogród więc zakasałam rękawy i wzięłam się do roboty. Przycięłam smętną lawendę, wykosiłam trawnik , wypieliłam trochę chwastów i zrobiłam troszkę porządków. Od razu zrobiło się lepiej . Jutro spodziewamy się gości więc zmotywowałam się do pracy ;:224 . Umyłam nawet okna chociaż powtarzałam sobie, że zrobię to dopiero po położeniu kostki bo i tak się pyli . Dzisiaj czeka mnie dzień przy garach ale to dopiero pod wieczór ;:131 .


Obrazek

Obrazek


Krysiu przyznam się szczerze , że coraz bardziej przebieram nogami w oczekiwaniu na tą kostkę ;:224 . Tyle czasu mieliśmy tak beznadziejny wjazd , że nie mogę doczekać się aż suchą stopą przejdziemy przez przedwiośnie i nie zakopiemy się autem w błocie ;:138 . Poza tym teraz będziemy mieli dostęp do drogi asfaltowej ;:138 . Perspektywa kolejnych rabat jest też bardzo przyjemna :lol: . Masz rację z tymi chwastami . Dziękuję i pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Aniu jeżówka Green Jewel ze zdjęcia jest jedną kępą . Wyrosła z małej sadzonki . O ile się nie mylę mają teraz trzeci rok ;:108 . Polecam tą odmianę bo póki co jest u mnie niezawodna i nie kaprysi . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek



Maćku ja też czekam na remonty bo mamy mieć układaną kostkę a potem ruszamy z wyrównaniem ziemi i z zakładaniem trawnika. Tego roku pewnie nie szarpnę się na nowe rośliny bo mam jeszcze sporo oczekujących . Na szaleństwo zakupów przyjdzie mi czekać do przyszłego sezonu . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Soniu faktycznie hortensje niewiele potrzebują żeby wyglądać świetnie . Tego roku ich nawet nie nawoziłam bo nie było czasu a mimo to sobie pięknie radzą. Kilka sztuk będę musiała wiosną trochę wyżej przyciąć bo chciałabym by były wyższe. Na pewno posadzę ich jeszcze sporo . Pozdrawiam :wit .

Obrazek


Obrazek

Marysiu w zeszłym roku hortensje miały chyba jednak trochę większe kwiaty ale faktycznie i tak nie mam co narzekać tym bardziej, że wiosną ich w ogóle nie nawoziłam. Hibiskus pełny biały to White Chiffon . Na razie stoi w donicy bo musiałam go wiosną ewakuować spod kół koparki i nie jestem pewna gdzie go posadzić . Dziękuję i wzajemnie, pozdrawiam :wit .


Obrazek

Beatko chętnie skorzystam ale może w przyszłym roku . Póki co mam jeszcze rośliny w donicach, które czekają na nowe miejsce. Musiałam kilkanaście krzaków wiosną ewakuować i tak do tej pory czekają . Jeżówki to świetne byliny,warto je sadzić. Pozdrawiam ;:196 .


Obrazek

Obrazek


Asiu dziękuję za pochwały ;:196 . Oj tak, ciężko jest stworzyć ogród mając tak wiele pomysłów . Jeszcze sporo rozważań przede mną ale już nie mogę się doczekać. Tak, te zielone kule to hortensja Annabelle . Planuję zrobić sobie z nią taki zakątek w cieniu z ławeczką . Ciekawe jak wyjdą mi te plany . Dziękuję za życzenia i pozdrawiam :wit .


Ewo dziękuję za informację, przeczytałam wszystko :wit .

Obrazek

Obrazek


Wandziu w sumie mam trzy hibiskusy z czego dwa aktualnie są w donicy bo czekają od wiosny na nowe miejsce. Według mnie nie są to jakieś wymagające rośliny. Co prawda podobno mogą przymarzać ale nigdy mi się to nie przytrafiło. Pierwszy rok okrywałam je włókniną ale już tego nie robię. Kwitnie dość długo ale ile dokładnie to zależy od wielkości krzaka. Ja mam raczej młode rośliny ale sąsiadka ma taki kilkunastoletni okaz, który zawiązał masę pąków i kwitnie już kilka tygodni i nie zamierza kończyć ;:oj . Jedyny problem jaki jest z hibiskusami to to, że uwielbiają go mszyce. No ale cóż, róże też przyciągają masę szkodników a jakoś je sadzimy . Pozdrawiam .



Pozdrawiam i udanego weekendu życzę :wit .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, jestem pod wrażeniem wstęgi jednej odmiany jeżówek. ;:215 Pięknie to sobie wymyśliłaś! ;:138
Narzekasz na słabsze kwiaty hortensji, a ja widzę ogromne ich baldachy. Wprawdzie oglądam zdjęcia w okularach na nosie i tak sobie myślę, że to może one tak mi obrazki powiększają.... ;:7
Bardzo mi się podoba ład i porządek w Twoim ogrodzie ;:63 ;:63 , w którym nie ma nic przypadkowego. Wielkie brawa i słowa uznania dla Ciebie. ;:433 ;:433
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Koncepcje na ogród zapewne jeszcze ulegną zmianie jeszcze nie jeden raz Ewelinko !Spokojnie,powolutku i z rozmysłem także nowy ogród nabierze blasku... Zdjęcie z cudowną dziewczynką podbiło moje ;:167 Obrazek

:wit ;:196
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Hej Ewelinko przepięknie działka wygląda :) hortensje i trawy bardzo ładnie wyglądają ;:108 Jak dla mnie hortensje bardzo ładnie sobie poradziły, a te jeżówki przed nimi w kolorze seledynowym bardzo fajnie się komponują :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko :wit
wypiękniał ten twój ogród i dojrzał .
Róże, hortensje śliczne.
Cudny widoczek https://www.fotosik.pl/zdjecie/25ac9bd6a481e4d2 .
Ten szpaler to z jezówki Green Jewel ??
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

"Podobają mi się ogrody od linijki z uporządkowanymi rabatami ale druga część mnie chce takiego kontrolowanego chaosu i bądź tu człowieku mądrym :lol: " - lepiej bym tego nie ujęła :D Ja mam troszkę łatwiej, bo moje podwórko jest długie, więc po prostu z przodu domu zostawiłam mój busz, a z tyłu rabatki są bardziej uporządkowane, w zależności od nastroju dnia czas spędzam tu, albo tu :lol: Ale takie kompletnie od linijki, to chyba jednak nie dla mnie, za dużo czasu trzeba im potem poświęcić... A przynajmniej tak mi się wydaje :wink:
Jeżówka Green Jewel podbiła i moje serce, muszę nadrobić to niedopatrzenie, że jeszcze u mnie nie mieszka :lol: Wcześniej średnio dogadywałam się z jeżówkami, dopiero w drugiej części ogrodu udowodniły mi, że warto w nie inwestować :wink:
Awatar użytkownika
andzia458
500p
500p
Posty: 702
Od: 19 sty 2014, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Łuków

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, tyle lat mnie u Ciebie nie było ale chyba nie odmówię sobie tej przyjemności i przeczytam Twój wątek od początku, wszystkie części. ;:108 Pięknie u Ciebie. ;:333 Podziwiam i zazdroszczę, bo przecież zaczynałyśmy w tym samym czasie...
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=91408" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko rabata z wierzbą, tawułam i berberysami piękna. ;:oj Jakoś jej nie zapamiętałam. :oops:
Hortensje już krzaczory Ci porosły. ;:215 Jak chcesz wyższe to spróbuj przyciąć krócej od strony płotu, a z przodu niżej, będą ładnie ukwiecone. ;:108 U mnie ten sposób się sprawdził.
Marcinek w cudnym kolorze. ;:oj
Pozdrawiam i spokojnego przygotowywania do nowego roku szkolnego. ;:168
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Jak widzisz, ja też mam coraz mniej czasu i coraz bardziej rozmyślam nad tym samym co Ty.
Bardzo dobry pomysł z zakątkami. Tylko trzeba je odpowiednio połączyć. Ty masz jeszcze możliwość zrobienia drugiej części ogrodu w takim mniej kłopotliwym stylu, ja musiałabym wszystko posadzić od nowa
Przecież nie wyrzucę tego co mam.Ale podejście do suszy i upałów mam takie samo. Jak wypadnie to trudno.
Ty jeszcze sadziłaś rośliny grupami. Ja mam całą masę roślin pojedynczych co stwarza po pierwsze bałagan, a po drugie problem jak wypadnie jakaś roślina. Co posadzić w jej miejsce? Czy to co prze nią rosło, czy to co za nią? Jak to będzie kompozycyjnie wyglądało?
Tak w nowym miejscu postaw na drzewa, krzewy, trawy i gdzieniegdzie byliny
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .



Znowu nie było mnie kawał czasu ;:131 . Przed nami ostatni weekend wakacji a od poniedziałku zacznie się szkoła ;:oj . W ostatnim czasie trochę odpoczywaliśmy i ładowaliśmy akumulatory na działce u teściów . Mieliśmy też czas na wypad we dwoje nad Solinę . Do tego przygotowania do nowego roku szkolnego i tak czas zleciał bardzo szybko . Od kilku dni mamy nowego członka rodziny ;:167 . Dołączyła do nas 6-tygodniowa sunia tej samej rasy co Cola ;:138 . Niestety jeszcze nie wybraliśmy jej imienia ale na dniach podejmiemy decyzję . Cola była zachwycona nową koleżanką ale teraz powoli wkrada się zazdrość . Staramy się okazać jej jeszcze więcej uwagi żeby nie czuła się odrzucona. Na razie różnica w gabarytach nie pozwala im się ze sobą bawić ale wiosną będzie wesoło :lol: . Do ogrodu powoli wkrada się jesień - rozkwitają astry, trawy pięknie prezentują swoje pędzelki. Miejmy nadzieję, że jesień będzie piękna.



Obrazek


Lucynko bardzo dziękuję za tyle komplementów ;:196 . Oj, jest sporo przypadkowych roślin u mnie w ogrodzie ;:173 . Nie umiem trzymać się konkretnego planu, zawsze posadzę coś spontanicznie. Już nie raz wyszłam z centrum ogrodniczego z jakimś nieplanowanym łupem ale chyba sama wiesz o czym piszę prawda ?? Pozdrawiam i cudownego weekendu życzę :wit .


Obrazek


Maryniu oj tak, jeszcze sporo wody upłynie zanim ukończę tworzenie swojego ogrodu a i tak potem ciągle będzie coś do poprawek i zmian . Chyba jeszcze nikt nie stworzył ogrodu raz a porządnie :;230 . Pozdrawiam .


Obrazek


Mariuszu seledynowe jeżówki są dla mnie numerem jeden tego roku. Nie podlałam ich ani razu a świetnie zniosły suszę i do tego te ogromne kwiaty jak na jeżówki . Polecam tą odmianę . Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Aniu tak to jest jeżówka Green Jewel ;:108 . Co prawda poprzeplatałam ją trawą ale coś nie bardzo wyszło. Trawa za malusia i w ogóle jej nie widać. Pewnie trzeba wymyślić coś innego. Pozdrawiam .

Obrazek


Małgosiu nasze podwórko jest takie trochę niestandardowe i sama nie wiem do końca jak to ogarnąć żeby miało" ręce i nogi" . Z reguły ma się przedogródek potem dom a za domem jest ogród a u mnie sporo ogrodu jest przed domem. Właściwie połowa włości jest przed domem . Co do jeżówek to zauważyłam , że nie wszystkie odmiany chcą u mnie rosnąć. Chyba jednak niektóre są bardziej wybredne a inne mniej. Green Jewel radzi sobie świetnie a np taka White Double Delight strasznie marnieje. Pozdrawiam .


Andziu super, że wróciłaś ;:196 . Nie martw się, zanim się obejrzysz też będzie u Ciebie busz :lol: . Powodzenia i zdrówka życzę ;:196 .


Obrazek


Soniu mało zdjęć Wam pokazuję, tak naprawdę tylko jedną część działki ciągle wałkuję :oops: . Dzięki za radę, na pewno skorzystam przy wiosennym cięciu. Dziękuję, przygotowania jeszcze trwają ale tak naprawdę jeszcze we wrześniu trzeba będzie dokupić różne rzeczy. Wszystkiego dowiem się po pierwszym spotkaniu z nową wychowawczynią. Emilka idzie do pierwszej klasy także czeka Ją spora zmiana. To już nie będą zajęcia edukacyjne i zabawy na dywanie tylko ławki i tablica . Ciekawa jestem jak sobie poradzi . Pozdrawiam .


Obrazek


Małgosiu-Margo2 oj tak, to są właśnie rozterki ogrodnika . Póki co nie myślę o rabatach bo mam mnóstwo innych zajęć na głowie. Urządzanie ogrodu zostawiam sobie na kolejne lata. Najpierw musi powstać trawnik a nie powstanie dopóki nie położą nam kostki. Niestety termin mocno się przesunął i nadal czekamy ;:222 . Pozdrawiam :wit .


Pozdrawiam i udanego weekendu życzę :wit .
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko
Piękne hortensje i jeżówki.
Ciekawie wygląda szpaler tych biało - zielonych raz z hortensją :D
Musiały Cię kosztować dużo podlewania.
Piesio bardzo fajny, ale czy ogrodu nie zniszczy :?:
Wyglądacie z E - Mem bardzo młodo, nie do wiary ,że takie dzieci duże macie :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Młodzi i piękni ! :D Miło widzieć tak sympatyczną młodą parę!!! Obrazek
Córci życzę dobrego roku szkolnego! Da radę!Obrazek
Pozdrawiam fantastyczną Rodzinkę!Obrazek

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”