Ogródek-moje początki cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

anabuko1 Aniu :wit
Jeżówka, która Ci się spodobała jest na prawdę fajna. Kolor mało spotykany, jakby ognisty (?) Niestety nazwy nie znam, kupiłam ją w sklepie ogrodniczym, ale tam nie wysilili się na podpisy odmian i roslinki sprzedawali tylko pod nazwą "jeżówka"
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Anna11 Aniu :wit
Aniu w weekend zajrzę do Ciebie i obejrzę Twoją jeżówkę , ciekawa jestem co to za odmiana o której piszesz ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do zobaczenia w weekend :wit słoneczka życzę ;:3

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Witaj :wit . Śliczne późne lato u Ciebie ;:215 . Dalia o różowych kwiatach przepiękna ;:oj . Moje tego roku to takie biedule, że nawet im fotek nie robię :oops: . Niestety nie przyłożyłam się do opieki nad nimi i tak mi się odwdzięczają :oops: . Ach i róże ;:131 . One spędzają mi sen z powiek bo takie piękne ale równocześnie kapryśne. Powtarzam sobie, że nie będę ich gromadziła ale czasem znowu chcę zaszaleć i zamówić kolejne ;:224 .Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Tym razem zachwycam się licznymi asterkami.Ja ich w tym roku nie posiałam i nie mam.
Piękne róże, floksy, aksamitki ;:215
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Asiu, Twoje szarłaty są inne niż te, które się u mnie sieją. Znacznie niższe i mają piękny pełny kwiat. ;:333 Warto zaryzykować, wszak zawsze można nadmiar wyrwać i wyrzucić. ;:108
Nowy wiciokrzew bardzo ładny, chyba podobny do mojego, nie znam niestety nazwy odmianowej, dostałam go wraz z informacją, że to wiciokrzew podolski.
Pięknie kwitną Twoje dalie, śliczne jeżówki, różyczki, ;:138 ;:138 ;:138 a kosmosy rurkowe u mnie wyrosły jak choinki i dopiero dzisiaj zauważyłam pierwsze pączki na samym czubeczku. Może nareszcie pokażą się z tej bardziej kolorowej strony. ;:218
Twoje tak cudnie ukwiecone! ;:215
Dobrego słonecznego weekendu życzę. ;:196 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Ewelinko :wit
Dalie u mnie nie wszystkie się pokazały...chyba zmarzły, zgniły (?) sama nie wiem. W sumiem mam tylko 2sztuczki. Mało ale dobre i to :wink:
Róże kapryśne są, wiem coś o tym , nie rosna jakbym chciała i marzyła sobie ;:173 ale jak TY, przyciagają mnie i chciałabym mieć ich wiele, każdą odmianę :;230
Może coś na jesieni dokupię, ale na razie nic mi po głowie nie chodzi... ;:218
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta róża nie wiem jak się nazywa, kupiona w balocie jako wielkokwiatowa. Mąż sam zasadził, wybrał miejsce i teraz nazywa się "róża meża" :lol: Dumny jest z niej, że kwitnie, że pachnie i że taka ładna, że się przyjęła i , że rozrasta. Super.
Fakt uroku na żywo jej nie brakuje, kolor jakby porcelanowy, ecru . Pięknie pachnie iliczę,że przezimuje i bedzie z nami na długo. Dziwne też, że tak rośnie, bo zasadził eM przy sośnie... chyba to nie jest najlepsze miejsce dla róży ?

Obrazek

Obrazek

Aniu Anna11 :wit
Byłam u Ciebie w ogródku, ale nie znalazłam jeżówki, o której wspomniałaś u mnie ... może nakieruj mnie na to zdjęcie.

Jeżówek w tym sezonie dokupiłam, mało 3 szt. Zdjecia nie robię, są małe zielone i nic na razie nie widać. Ogólnie ten sezon jeżówkowy wypadł chyba średnio. W zeszłym lepiej mi rosły i kwitły. Chyba było za sucho...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu anabuko1 :wit
Asterków też praktycznie nie mam , ten jeden ze zdjęcia, czekam jeszcze "Marcinków" ale nie kwitną, chociaż już są w dołkach startowych :;230 :;230
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko :wit
Szarłaty skasowałam ;:185 ...przestraszyłam się, że opanują mi ogród, a u mnie ziemia idealna ! ;:131

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłej niedzieli życzę :wit

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Asiu :wit dobrze że skleroza nie boli, tylko trzeba się nachodzić :;230 przekręciłam nazwę, chodziło mi o Rudbekie. Mają pełne kwiaty, a może to coś innego? Liście były podobne do innych Rudbekii.
Jeżówki też mam, dwie odmiany...najpopularniejsze, kolor biały i różowy. Więcej nie posadzę, brakuje miejsca na te rośliny.

Patrzę z zachwytem na kolor Twoich Dalii, wyglądają na niską odmianę? Dużo fajnych roślin u Ciebie kwitnie ;:333
Na zdjęcia jeżówek poczekam do nowego sezonu...lubię oglądać jak rosną u kogoś na rabacie ;:167
Narzekasz na suszę , też narzekam...najgorzej wyglądają dwie hortensje, zaczynają usychać.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Biało-czerwona różyczka cudo prawdziwe. ;:138 ;:138 ;:138 Barwy narodowe kocham nad życie nawet w ogrodzie. ;:167 ;:167
Mieczyków zazdroszczę wszystkim, Tobie Asiu również, ale jednocześnie trzymam kciuki, by dalej pięknie kwitły, ;:215 dzięki czemu mogę je sobie pooglądać. ;:219 U mnie nie chcą być ładne. ;:185 Trudno. ;:108

Pozdrawiam cieplutko. ;:196 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Asiu ale u ciebie pięknych kwitnien mnóstwo ;:215
Mueczyki piękne, róże też. Cudne dalie i liliowce ;:167
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Obrazek

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Aniu Anna11
:wit
To te rudbekie widziałam u Ciebie, są niesamowite ! Takie pełne , pierzaste , śliczne. Trzymam kciuki, żeby Ci przezimowały ;:333
Aniu, dalia czy jest niska ? raczej nie, jedna sięga mi do pasa, jak nie wyżej, a druga i trzecia powyżej kolan, to ta

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Lucynko :wit
Mieczyki i ja lubię, szkoda ,że nie pachną :cry: Różyczka w narodowych barwach, to Nostalgia, przyciąga wzrok w ogrodzie :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu anabuko1
dziękuję ! Staram się i uczę od najlepszych :wink:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego dnia ! :wit

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Mieczyki kwitną Ci naprawdę wspaniale! I widzę, że nie stosujesz żadnych podpórek, a one same ładnie stoją na baczność, w ogóle się nie przewracają. U mnie byłoby to nie do pomyślenia. Czy cebule sadzisz Asiu jakoś wyjątkowo głęboko?
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Wandziu wanda7 :wit
Mieczyki to swego rodzaju wyzwanie ;:306 . Sadzę dosyć głeboko. Te ze zdjęć miałay małe cebulki. Kupowałam w internecie 50sz różnych tzw. mix. sadziłam w "kółkach" po 5 . Trochę się przewracały ale zakładałam ten jeden na jeden ;:306 Jasne wyrosły duże, ciemne były ( czy są jeszcze pojedyńcze sztuki ) cieńsze i niższe . Wszystko się jakoś wyrównało. Tu zdjęcia z telefonu

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”