Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Wszystkie zdjęcia cudne - i te wyjazdowe, i te domowe. Adenium pięknie rośnie.

Najbardziej zachwyciło mnie chyba drzewko-różanecznik. Cudo.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Igo - Moniko - Basiu - Joasiu

Dziękuję bardzo za odwiedziny ;:180 cieszy mnie fakt,że w tak gorącym ;:3 ;:3 ;:3 i to dosłownie okresie wakacyjnym znalazłyście czas by odwiedzić mój wątek ;:138
Pozdrawiam serdecznie Was,Forumowiczów i Gości :wit i zapraszam do kolejnych odwiedzin mego wątku.

Igo - Jak sama piszesz doczekaliśmy się czasów,że przed tropikalnymi upałami w naszym kraju trzeba przed nimi uchodzić na Kanary :;230 :;230 :;230
Pytasz jakie mieliśmy wrażenia podczas pobytu na Kanarach zimą?Otóż po wylądowaniu w Las Palmas doznaliśmy dziwnego uczucia bo jeszcze przed ponad czterema godzinami kuliliśmy się z zimna aż tu nagle słonecznie i upalnie i z ciepłych ubrań trzeba się było rozbierać w autokarze,który wiózł nas do wspaniale usytuowanego ośrodka wypoczynkowego,do którego potem trzeba było kawałek dojść na nogach mijając po drodze rozłożyste palmy,drzewa oliwkowe,kwitnące różaneczniki,hibiskusy,strelicje i wiele wiele innych.Poczuliśmy się jak w raju i żałowaliśmy,że jesteśmy tutaj po raz pierwszy ;:223-polecam ;:108
Dzięki za życzenia udanych eksperymentów kwiatowych ;:196

W dzisiejszym poście też o jednej z wielu kwitnących tam roślin a dokładnie o odmłodzonym Joćcu wspaniałym,którego pokazywałem w ostatnim poście przygotowującego się do kwitnienia do którego można powiedzieć doprowadziłem siłą :tan po szeregu zabiegach anty mszycowych,które upatrzyły go sobie jak tylko pojawiły się u niego młode pędy-główny pęd ukorzeniony w wodzie.
Raczyłem je wywarem z pokrzywy ale jak się okazało nie jest to zabieg skuteczny,stosowałem go nie chcąc stosować środków chemicznych.Mimo to udało mu się rozwinąć pędy kwiatowe i dzisiaj prezentuję kilka z nich a ma ich w sumie ok.siedemnastu.Mam nadzieję,że zakwitną wszystkie,zwłaszcza,że dziś spryskałem go uniwersalnym środkiem chemicznym-nazwy nie podaję bo przywieźli nam go Przyjaciele z Wielkiej Brytanii.Zależało mi na jego istnieniu i kwitnieniu bo to moje oczko w głowie.

Wklejam również zdjęcia Aloesa pstrego,którego kwiaty dawno już przekwitły i nadal ma się dobrze.Wklejam zdjęcia i piszę o nim,żeby poinformować o tym Olę,której aloes padł po przekwitnięciu.

Z moich nowości Aloes bez polskiej nazwy,której rzekomo do tej pory jeszcze się nie doczekał ;:185 zamieszczam cytat ze strony internetowej-CHLOROFILOWY DZIENNIK:.....Niestety nie doczekał się żadnej chwytliwej polskiej nazwy, więc muszę go przedstawić oficjalnie po łacinie - Aloe mitriformis, znany także jako Aloe perfoliata.....Jeżeli Ktoś z Forumowiczów zna już jego nazwę proszę o podanie za co z góry stokrotne dzięki ;:180

Na koniec postępy jakie ostatnio czyni mój krasnolud a dokładniej Sansewieria cylindryczna o takiej nazwie.

Jociec wspaniały - Aeschynantus speciosus

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Aloes pstry - Aloe variegata
Bufo-bufo pisze:Jeśli dobrze pamiętam to w przeszłości mój doniczkowy aloes (zwykły) po kwitnieniu zamarł, ciekawe czy Twój przeżyje ;:218
Olu - przeżył i ma się dobrze o czym wspominam powyżej a na dowód wklejam jego zdjęcia.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Aloe mitriformis/perforliata - nazwy polskiej brak?Jest u mnie od trzech miesięcy.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Na zdjęciach jego maleństwa coraz urodniejsze.


Obrazek


Obrazek


Sansewieria cylindryczna krasnolud - Sansevieria cylindrica Boncellensis


Takie było jego siódme "ramię" w ostatnim poście.


Obrazek


Obecnie jest już takie.


Obrazek


Takie były młode pędy w miesiąc po zakupieniu krasnala.


Obrazek


Teraz są już takie.


Obrazek


Dziękuję za uwagę i raz jeszcze pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku, pięknie rośnie ;:138 Służy mu Ciebie.
A wycieczka super. Piękna roślinność, zwłaszcza bugenwille.
Pozdrawiam - Justyna
Jakub_
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 sie 2009, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: GDYNIA

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Zdjęcia z wycieczki zapierają dech. Wspaniałe widoki egzotycznych roślin w pełnej krasie!

Te domowe również piękne. Nic tak nie cieszy jak wszelkie nowe przyrosty i odrosty :D A tak poza tym to piękne zdjęcia jeśli chodzi o jakość.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Podziwiać zdjęcia Twoich roślin i tych wycieczkowych to czysta przyjemność. ;:333
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Justynko - Jakubie -Grażynka

Miło Was było gościć w moim wątku ;:138 dziękuję bardzo za odwiedziny oraz komplementy pod adresem moich roślinek i zdjęć ;:180 ;:180 ;:180 :oops:
Pozdrawiam serdecznie Was oraz Forumowiczów i Gości :wit i zapraszam do kolejnych odwiedzin.

Na moich parapetach nadal się dzieje co pokażę w innym terminie a dzisiaj dla urozmaicenia proponuję spacer po Ogrodzie Botanicznym w Maspalomas na Wyspach Kanaryjskich,gdzie spędziliśmy czternaście wspaniałych dni w czerwcu tego roku,był to już drugi nasz pobyt na wyspach-pierwszy w styczniu również tego roku.Urzekło nas położenie Maspalomas,krajobraz,ocean a przede wszystkim roślinność.Ku naszej uciesze zlokalizowaliśmy tamtejszy Ogród Botaniczny nie za duży i nie za mały,taki w sam raz a roślinności jest tam wcale nie mało dlatego spacer po nim i fotorelację podzieliłem na dwie części.Drugą część fotorelacji z tegoż ogrodu zaprezentuję przy okazji w kolejnym swoim wątku.
Zapraszam do obejrzenia pierwszej części.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam raz jeszcze :wit i życzę miłych wrażeń
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku wspaniała relacja z Ogrodu Botanicznego. Już nie mogę się doczekać drugiej części.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Śliczne kwiaty kwitnące Południowej Półkuli :) Murki też całkiem ładne. Również czekam na cd.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Urzekła mnie ta sprekelia w glinianej donicy :) Oczywiście wszystko ładne ale sprekelia prezentuje się po prostu rewelacyjne :wink:
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Przepiękne widoki, w tym również kaktusowe ;:138 . Aż zaczynam zazdrościć :lol: .
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

"Róża Templariuszy" jest niesamowita.
Piękne zdjęcia. ;:333
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Cudna roślinność a zdjęcia jak zwykle super po prostu ;:333
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Jakub_
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 sie 2009, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: GDYNIA

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Kolejne przepiękne zdjęcia. Cudowne kolory i ilość zieleni :)
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”