Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani, sierpień prawie dobiega końca, w ogrodzie Róże powtarzają, trochę późno w porównaniu z tamtym rokiem, długo się zbierały, ale mają sporo pąków i te ich kolory teraz są takie bardziej nasycone :) Hortensje bukietowe im wtórują, do tego Dzielżany, Jeżówki, Budleje, jest cały czas kolorowo. Przez ostatnie dwa tygodnie, pogoda była w kratkę to słońce, to deszcz, więc trawsko zaczęło się panoszyć na rabatach :evil: plewienie jest cały czas bo jak skończy się jeden zagon to idzie się do następnego a w tym wyplewionym już nowe rośnie i tak w kółko. Ja jeszcze zbieram borówki amerykańskie, na trzech krzakach mam jeszcze ciągle dojrzewające, pięknie w tym roku obrodziły,a wczoraj na cienistej rabacie znalazłam Maślaki :D


ObrazekCDN
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Zazdraszczam tego deszczu ,U mnie ostatni deszcz jaki miałam to 14 sierpnia.
A to fajne miejsce znalazły sobie grzybki.
Czekam na te fotki ogrodowe.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Aniu Anabuko ;:196 Ty zawsze jesteś szybciutko :D fotki będą tylko odpowiem na posty, oj szkoda że u Ciebie nie pada, u mnie sierpień był bardziej deszczowy, bo lipiec i czerwiec to upały i brak opadów, to wiem ile się napodlewałam roślinek, pozdrawiam i dziękuję za odwiedzinki ;:196

Martusiu Jeżówki kwitną cały czas, a nowości też pokazały już kwiatuszki, ślimaków trochę przez suszę wyginęło, choć jak deszcz poleje to wychodzą, a ja je tępię :twisted: bo to paskudy straszne, niektóre Hosty są niestety przez nie podziurawione :( ale nie jest to w takim stopniu jak parę lat temu, pozdrawiam ;:196

Jadziu Jalitah znowu nowe kwiaty produkuje, bardzo fajna z niej królewna, z czystym sumieniem można ją polecać i te muśnięte płatki na końcach różem, uwielbiam tę Różę. Sierpień u mnie przeplatany, raz ;:3 raz deszcz, dopiero wczoraj wyciągnęłam węża i podlewałam, ale dziś znów popadało, właśnie unicestwiłam przed chwilą parę obślizgłych ;:134 Moje Róże dopiero teraz w ostatnich dniach dostały powera i mają dość dużo pąków, więc będzie na czym oko zawiesić, pozdrawiam ;:196

Beatko tak ten Floks ma taki intensywny czerwony kolorek,w ogóle to jego nazwa mówi sama za siebie, jeśli byś chciała to mogę kawałek wysłać daj znać :) Dzielżanów ja też nie mam dużo bo tylko trzy rodzaje, ale to bardzo piękne kwiatki, więc warto je posiadać, po za tym fajnie prezentują się razem z kwitnącymi Hortensjami bukietowymi, pozdrawiam ;:196

Marysiu ja właśnie bardzo lubię podglądać kwiaty w tej początkowej fazie jest w tym coś magicznego ;:173 dziękuję za informację o rozmnażaniu Budlei ;:196, może i ja na przyszły rok spróbuję ja rozmnożyć, Hortensje bukietowe się udaje to może i z budleją pójdzie gładko, pozdrawiam serdecznie ;:196

Paulo masz piękne Jezówki, ja tych akurat nie mam, Marysia Maska napisała również jak rozmnożyć Budleję więc możemy próbować. wiem jak to jest ciężko z tym usuwaniem trawy, ale z drugiej strony, mój M dość na to nie narzeka, a chyba dlatego ze jak przychodzą znajomi, to zawsze podziwiają nasadzenia i trud włożony w tworzenie ogrodu, a on ma w tym swój udział i widzę że też go to cieszy. To czekam na wątek jak już będzie ten nowy etap, pozdrawiam ;:196

Róże powtarzają, zaczyna się znów ten magiczny czas :D

Novalis

Obrazek

Ghita Renaissance


Obrazek

Fortuna cały miesiąc kwitnie ;:167



Obrazek

Graham Thomas

Obrazek

Elfe


Obrazek

Munstead Wood


Obrazek



Obrazek

Princes Anne


Obrazek



Obrazek

Hot Chocolate



Obrazek

Doctorek powtarza i ile batów powypuszczał ;:167


Obrazek



Obrazek

Dzielżan Siesta

Obrazek

Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek

Jalitah ;:167


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Pozdrawiam odwiedzających :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Muszę przeprosić dwie osoby bo chyba mi umknęły jak pisałam odpowiedzi, ale już to szybciutko nadrabiam ;:180 ;:180

Werka dziękuję za odwiedziny i pochwały mojego ogrodu, zapraszam częściej ;:196

Narine Fortuna kwitnie u mnie cały sierpień, pojedyńczy kwiat chyba około dwóch do trzech tygodni, rośnie od północnej strony, nie ma pełnego ;:3 , dopiero popołudniowe, zakwita później niż inne róże ale chyba właśnie ze względu na miejscówkę, bardzo lubię te jej puste kwiatuszki, trochę widzę że włazi na nią krzewuszka i muszę ją przyciąć. Jeżówki kwitną nadal :) Cubanę kopczykuję i okrywam gałązkami jodłowymi, na razie wystarczało, pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Mojemu Munstead chyba jednak będę musiała poszukać inne miejsce, bo nawet za 20 lat nie będzie tak cudnie kwitł jak Twój ;:167 Jalitah wciąż cudna ;:167 i hortensje również, a moje w tym roku słabiutko po mimo lania ogromnej ilości wody. ;:174 Co to znaczy dobra gleba nawet dzielżan bryluje ;:333 u mnie nawet nie chce rosnąć to samo zawilce japońskie.Fajne podlewanie z nieba u mnie też czasem sie zdarza ,ale rzadko pozostaje wężowy aerobik. Krysiu cudne kwitnienia szczególnie wśród jeżówek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

No i sa zdjęcia.I to jakie piękne.
Fajnie,ze miałaś trochę deszcze u mnie 3 razy w cały sierpniu .A wcześniej też skąpo.
Ech te twoje piękne zjawiskowe róże.Z przyjemnoscia je obejrzałam. ;:108
Podoba mi się ta Fortuna skoro tak długo kwitnie . :D
A i hortensje piękne.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Moja Jalitah miała w tym roku chęć wystrzelić jak i Twoje, ale w pół drogi zrezygnowała i tylko jeden bacik wyższy wypuściła. Jest raczej średniego wzrostu, ale cudna bez dwóch zdań. Dopiero co zakończyła pierwsze kwitnienie, ale już zbiera się do następnego ;:63 Piękne masz różyczki, Cubana mnie kusi kolorkiem, ;:108 Munstead Wood i green Jewel tworza bardzo zgraną parę, pasują do siebie jak dwie połówki. Same super jeżówki sobie kupiłaś ;:63 Jest ich teraz tyle odmian, że nie wiadomo którą wybrać, a wszystkiego mieć nie da rady. Teraz już zaczynają przekwitać, ale są takie, które ponownie tworzą nowe pąki, ale nie wszystkie są takie wyrywne. Aloha miała mnóstwo kwiatów, ale nowych już raczej nie chce wypuszczać. A szkoda, bo dłużej byłaby piękna. Ostatnio ścięłam jej kilka najstarszych, licząc że to zmobilizuje ją do dalszej pracy, ale czy się kapnie o co mi chodziło ;:224 ?
Z podziwem patrzę na Twoje hosty ;:oj Są takie soczyste, że zieleń aż z nich kapie. Moje podziurawione przez ślimaki, dawno przestały być ozdobą.
Dawno mnie tu nie było, ale dzięki temu mogłam dłużej spacerować po tak wyjątkowym ogrodzie.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu dziękuję za odpowiedź ;:196
Swoją Cubanę chyba agrowłókniną dodatkowo okryję. Tak ładnie się rozrosła, że szkoda by było gdyby wymarzła do podstawy. Z większością róż tak u mnie jest, dlatego nie mogę doczekać takich olbrzymów jak u Was.

U którejś już osoby widzę podpis pod różą Doctorek :roll: Nie śmiej się.., ale co to za odmiana? ;:131
Hot Chocolate ma wyjątkową i niespotykaną barwę. Właściwie wszystkie róże piękne, ale ta ostatnia tygrysia dama, to dopiero ślicznotka ;:167 Chyba, że to gentelmen?... :wink:

ps. Nie masz ćmy bukszpanowej na bukszpanach?
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit Nastał wrzesień, dziś był bardzo upalny dzień, ale w czwartek i piątek popołudniami przeszły w mojej okolicy burze z ulewnymi deszczami, więc ogród podlany :D Rośliny pięknie się prezentują i nawet róże które lubią łapać plamistość, to w tym roku spoko wyglądają, jakieś tylko pojedyńcze listeczki poobrywałam.

Jadziu pierwsze kwitnienie Munstead Wood nie było takie super bo chyba za bardzo przycięłam tą róże, za to teraz ma nie dość że piękne duże kwiaty to jeszcze jest ich sporawo, Jalitah to tylko zachwyty zbiera ode mnie jest numer jeden ;:167 Dzielżany podobno sadzi się nie za głęboko i lubia wilgoć, a z zawilcami to sama nie wiem rosną jak szalone, może wyślę Ci sadzonkę i ten się zatrzyma u Ciebie na dużej :) Hortensje niektóre maja sporo kwiatów inne mniej np.Sunday Fraise którą się tak zachwycałam w tamtym roku, w tym jest marna, ale zakwitła mi jej tamtegoroczna sadzonka, więc będę miała jeszcze jedną :D pozdrawiam ;:196


Obrazek

Aniu Róze się wzięły i pięknie powtarzają, Fortunę polecam, ciągle tworzy nowe kwiaty i tak zwykle jest do późnej jesieni. Deszcz nawiedził znów mój ogród, rośliny zadowolone i ja bo nie trzeba podlewania urządzać. Pozdrawiam ;:196
Sadzoneczka Pelargonii Angielskiej zakwitła :D

Obrazek

Iwonko i u mnie Aloha kończy swój spektakl, ale miała piękny pokaz, teraz jest już bledsza, jest tych odmian Jezówek a co inna to piękniejsza, właśnie te dwie nowości pokazały już kwiatki :D Munstead Wood ma niespotykany kolorek, bardzo ja lubię i właśnie w tym połączeniu, wygląda to obłędnie, Jeżówka podkreśla kolor róży, a Róża jezówki. Cubanę kupuj jeśli tylko masz miejsce, ja mam trzy krzaki posadzone na jednej rabacie, zawsze któraś z nich kwitnie, idąc z garażu do domu podziwiam tę grę kolorów jaką ta Róża urządza ;:167 Jalitah to róża u mnie nr 1, cały czas słyszy ode mnie ochy i achy, pozdrawiam serdecznie ;:196
Cubana i Łubin od Martusi Koziorożec

Obrazek

Narine możesz okryć jeśli się boisz o nią ja tylko kopczykuję i gałązkami okrywam, ale one są na dobrej wystawie, południowe, więc tam zawsze cieplej, ja na zeszłą zimę okryłam agro Eden Rose i Elfe i faktycznie ładnie kwitły nie musiałam ciąc, aż tak dużo ;:108 Sauvenir du Dr. Jamain to ten Doktorek, tez kiedyś tego nie wiedziałam. Nie mam na razie ćmy bukszpanowej i nie chciałabym aby się u mnie pojawiła, nie bardzo mam czas na walkę z tym paskudztwem dlatego pewnie wycięłabym bukszpany i spaliła, aby się to nie szerzyło :twisted:
Tygrysek na ostatnim zdjęciu to pan Hekcio :D pozdrawiam ;:196
Gertrude Jekyll czaruje

Obrazek

Będzie powtórne kwitnienie Liliowca :tan

Obrazek
Hortensje pięknieją

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Jeszcze Liliowiec otworzył kwiat

Obrazek

RU powtarza

Obrazek

Garden of Roses cały czas tworzy kwiaty


Obrazek

Acropolis


Obrazek

Cler R

Obrazek

Języczka pomimo że ślimaki ją ciupią to udało jej się zakwitnąć


Obrazek

James Galway

Obrazek

Dziękuję odwiedzającym i pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu kochanie ;:196 bardzo dziękuję jeśli one potrzebują sporo wilgoci to dlatego nie mają zamiaru u mnie rosnąć.Wszystkie rośliny potrzebują sporo wilgoci ,a u mnie jej brak po mimo moich starań ;:174 dlatego też nie wszystko chce u mnie rosnąć.Nocą znów przeszła burza waliło ostro, ale mniej deszczu spadło niż w poprzednie dni.U mnie po ostatnich deszczach ostro chwyciła plamistość Evelyne Dheliat tak z dnia na dzień ale już nie pryskam niczym moze tylko mlekiem ,ale i nad tym się zastanawiam. Jednak pomidorowe krzewy muszę jeszcze nim opryskać, więc któraś z róż jeszcze sie załapie. Fajnie mieć o tej porze kwitnące liliowce
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu hortensje, róże pięknie się prezentują, widać że deszczyk był im potrzebny.
I u mnie dziwny łubin zakwitł, coś mają pomieszane miesiące, po takich upałach trudno się dziwić.
Wrzesień to miesiąc zwiastujący jesień, oby tego roku była piękna.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękny ten liliowiec.
U mnie dwa jeszcze sobie kwitnie.
Róże przepiękne, zdrowe, obficie kwitną. ;:215
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani, wrzesień czaruje kolorami, jest po prostu pięknie...



Obrazek

Aniu moje Róże w ogóle w tym roku nie pryskane, jedynie na mszyce, bo na wiosnę było zatrzęsienie, obrywam pojedyńcze liście które łapią plamistość, jest jedna Capri która stoi goła, już tak ma drugi rok, reszta dość okej. Dziękuję za odwiedzinki i pozdrawiam ;:196

Hot Chocolate
Obrazek

Dorotko ten Łubin dostałam sadzonki od Martusi, na spotkaniu, mówiła że może zakwitnąć późnym latem :D ma śliczny kolorek, to moje pierwsze kwiaty, tej rośliny nie miałam jeszcze w ogrodzie. Wszystko potrzebuje deszczu wtedy piękniej i obficiej pokazuje swoje piękno, a Hortensje i Róże w szczególności. Dziękuję za pochwały i pozdrawiam ;:196

Acropolis

Obrazek

Jadziu ten Liliowiec mnie bardzo zaskoczył, widocznie jest z tych co powtarzają :D U mnie też jest róża która pogubiła juz wszystkie liście, właśnie ostatnio pod nią sprzątałam wybierając wszystkie porażone liściory, jest to Capri ma tak już drugi rok, ja w tym w ogóle nie pryskałam na grzyba bo niestety czasu brakło, ale inne róże są ok, tylko ona, ma śliczne kwiaty, choć w tym kwitła marniej, ale rok był trudny;upały :( zobaczę jak się będzie zachowywać w przyszłym. Dziękuję za odwiedzinki i pozdrawiam ;:196

Jubile Celebration ;:167

Obrazek

Hortensje są bajeczne ;:167

Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek

Barbula ile ona przyciąga pszczółek, wspaniały krzew ;:167


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek

Trochę żółtego kolorku :D


Obrazek


Obrazek

Capri
Obrazek

Obrazek

Soul ;:167
Obrazek

NN

Obrazek


Floks Aureole
Obrazek

Green Jewel z Mustead Wood

Obrazek

Boscobel ;:167

Obrazek

Dalijka Edinburgh


Obrazek

Jalitah ;:167 ;:167

Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających i życzę pięknych chwil we wrześniowym ogrodzie :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”