W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Ojej, jeszcze nie miałam przyjemności posmakować wędzonego karpia. Ten Twój, Marysiu, wygląda niesamowicie apetycznie, pięknie uwędzony. ;:303
I kolejne miłe forumowe spotkanie za Wami ;:215 , pogoda chyba też dopisała. ;:3
Pozdrawiam bardzo serdecznie. :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu :wit
ale wam dajnie, takie wspaniałe spotkanie z ludźmi pełnych pasji ogrodowych.Szkoda,że mam tak daleko do was.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Dorotko - korzo
Marysia nie chce zdradzić dokładnego składu mieszanki będkowickiej :lol:
A może spróbuj uprawy ziół w doniczkach :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Ale super spotkanie
Bardzo lubię takie kameralne spotkania.
Wędzarnia wyszła rewelacyjnie
Czytam, że w lipcu miałaś jakąś niemoc, ale teraz to chyba jakiejś nowej energii dostałaś. Ciągle coś robisz i robisz. Może jednak w przyszłym roku zrobisz tę rewolucję, na którą teraz nie masz siły?
Czy możesz mi powiedzieć co to za roslinka na przedostatnim zdjęciu z 13 sierpnia? Przypomina orlayę, ale przecież ona już przekwitła, a ja bardzo lubię takie baldaszki
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu spotkania oczywiście zazdroszczę,ale tak pozytywnie ;:108 ,pierwsze wędzonki wyszły pyszne więc następne będą jeszcze lepsze ;:63 .
Pozdrawiam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Dzień dobry!

Upał trwa! Wczoraj przeszła burza i podlała ogród. Niestety woda z gliny raczej spłynęła, ale mam nadzieję że na grządkach było lepiej. W ogrodzie nic się nie dzieje, bo jakakolwiek praca powoduje zalewanie potem. Jedynie dwa dni temu wykopałam parę niewielkich dołków i skończyło się palpitacjami i kąpielą w zimnej wodzie. Zebrałyśmy tylko z córką jeżyny, które ona przerabia.

Agnieszko o tak! szkoda bo na pewno uświetniłabyś spotkanie swoją obecnością ;:4
Ja też nie wierzyłam, że można takie duże i takie pyszne arbuzy mieć z własnej uprawy.
Muszę Martę zaatakować o przepis!
Wcale nie chcę zatrzymać dla siebie składu mieszanki, ale większość ziół mam nn :wink: Nawet kępki są niewielkie dlatego moje córki ciągle mówią, że dałam im przyprawy za mało.

Ewciu to faktycznie niezapomniane chwile i bardzo lubię gościć coraz to nowe osoby bo wiele wnoszą w te spotkania...oprócz arbuzów ;:306

Basiu bardzo mi miło, że przyjechałaś i jeszcze przedstawiłaś nam swojego M . Jeżówki wsadzone i błagałam je żeby chciały róść, bo są śliczne. Zapomniałam o czymś, ale myślę że jeszcze będzie okazja. ;:196

Dorotko tak! czasem to nasi cisi bohaterowie ;:306
Nie narzekam na wizerunek ogrodu, jedynie urągam nad swoim charakterem i czasem nad pogodą...ktoś musi być winien :uszy Z pewnością na lżejszej glebie przekop już byłby niewidoczny, a tu dwukrotnie wywalana żółta glina szybko nie zniknie. Mam nadzieję że więcej razy nie będzie ruszana, a kanalizacja była przez nas szczególnie upragniona. Dorotko przyprawa skomponowana w połowie przez zioła, które przysłała mi Julcia (np. majeranek trwały). Nie ma w niej ziół które wymieniasz, ale każdy komponuje własny zestaw. U mnie macierzanki, tymianki i ten majeranek. Gotowców prawie wcale nie kupuję, bo oprócz wymienionej mam własny suszony czosnek czy paprykę. Moje córki ciągle zabierają mi będkowicką i stwierdziłam że muszę rozmnożyć moje ziółka, tylko one rosną na skalniaku. ;:131
Pysznogłówka jest w doniczce, a róża dalej czeka na miejscówkę ;:196 Koleżanka łapnęła kule bardzo szczęśliwa i dziękuje! ;:180

Beatko nie widziałaś szałwii?
Koniecznie spróbuj przy okazji karpia, bo warto! Pogoda dopisała chyba pierwszy raz, a może zmieniła się passa! I ja Ciebie pozdrawiam serdecznie ;:168

Aniu bo ogród bez ludzi jest jakiś niepełny, dla mnie rośliny są równie ważne jak ludzie ;:162 Z nikim tak nie porozmawiasz o kwiatkach jak z ogrodnikami.

Gosiu lubimy spotkania, bo we własnym gronie czujemy się najlepiej. Nikt tak nie zrozumie naszych pasji. dziękuję za pochwały pod adresem wędzarenki. Widzisz wszyscy pewnie przeżywamy co jakiś czas niemoc i niechęć do czegokolwiek, aby w końcu nadrobić zaległości... a potem znowu padamy ;:306
Muszę prze aranżować pewien zakątek a to wymaga dużo wysiłku więc mobilizuję się.
Gosiu to jest orlaya i warto ją siać w różnych terminach wtedy kwitnie później i zdobi ;:215

Tereniu doskonale Cię rozumiem! Musimy zdobywać doświadczenia i dążyć do doskonałości :D
Ściskam serdecznie ;:4

a w ogrodzie kwitną róże


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzymajcie się w ten upalny dzień!
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu macierzanki u mnie pod dostatkiem, zarosła skalniak, że chyba trzeba ja będzie likwidować. Zapomniałam, że mam też oregano, coś muszę pomyśleć i podziałać, a może i jakieś ziółko dokupię. Mam też w doniczkach rozmaryn i bazylię, czyli nie jest tak źle jak na początku pisałam, tylko trzeba było dobrze myśleć ;:124
U nas wczoraj tylko zagrzmiało z oddali, przyszedł mocny wiatr i wszystko przegonił. Sucho jak diabli od nowa ogród zwiędnięty, wieczorne podlewanie obowiązkowe.
To dobrze, że koleżance kule się podobały, a z której wikliny zabrała brązowej czy czerwonej.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3653
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu idąc za Twoim przykładem i ja ziółka mieszam, mam niewiele, ale zawsze to coś.
Że spotkania zazdroszczę, ale tak pozytywnie, to wiadomo.
I u mnie róże powtarzają, kobea szaleje, no i cynia meksykańska zarosła wszystko.
Ile Ty masz tych jeżyn, że taki zbiór?
Pozdrawiam, i ochłodzenia życzę, no i deszczu, u mnie właśnie popadało może ze 3 minuty.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Pięknie Ci Marysiu kwitną róże.
I ja w tym roku mam urodzaj jeżyn. Coraz obrywam. Soczek i nalewkę robię. Twoja brzoskwinia podobna do mojej. Jeszcze nie w pełni dojrzala ?
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Wiem, wiem ;:224
Każdy ma swój ''sikret'' :lol:
Ależ urodzaj jeżyn :!:
Co z nimi zrobisz :?:
U nas też dużo jest.
Nalewek mam dość, jakoś nie za smaczne są \wiem, że to lekarstwo\
Czasem kompoty do słoików wraz z gruszkami robię lub podobnie ciasto.
Te gruszki wtedy smakują ,jak ananasy czy inne wykwintne owoce :D
Co to za morelowa róża :?: Pachnie ,jak herbaciana :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam we wrześniu! Obrazek

Powitałam nowy miesiąc skoszoną trawką :D

Dorotko no to susz i komponuj a na pewno coś Ci przypadnie do gustu. Własne zioła są zdrowe, inaczej suszone i bardziej aromatyczne. Wiem to po melisie...moja pachnąca, cytrynowa a kupna to siano!
Ja co jakiś czas macierzankę kupuję, bo po paru latach znika mimo przygotowania ziemi z piaseczkiem. Najlepiej czuje się na skalniaku koło tarasu.
Ogród mam podlany, a zbiorniki napełnione i coś mi się zdaje że trudno je będzie opróżnić przed zimą.
Ela dostała ciemne kule, bo jednak pierwsze są bardziej widoczne na rabatce ;:333

Kasiu widziałam cudną kobeę! Jeżyn mam dużo, bo je wszyscy lubimy a i sporo mamy miejsca w pełni nasłonecznionego bo tam rosną najlepsze. Jak chcesz mogę wysłać odrosty :D Miałam Ci wysłać rośliny ale susza przeszkodziła a potem SKS!
Deszcz dwukrotnie podlał ogród a i ciut jakby chłodniej ...a może przyzwyczailiśmy się ;:218 Poza tym w godzinach południowych nie wychodzę na dłużej i nie wykonuję prac bo pot oczy zalewa ;:306

Aniu jeżyny zbiera córka i przerabia, bo jak mam pełną spiżarnię różności więc tylko zjadam co jestem w ogrodzie. Brzoskwinia po kilku deszczach nabrała ciała i powoli dojrzewa bo były niewielkie kulki :D
Przerabiam ją z pektyną z odrobiną cukru, bo pasuje do owsianki która je codziennie rano.

Agnieszko ależ nie ja jestem taka gosposia...wszystko na oko. Znasz moje przepisy...biorę to i to a ilości mam w oczach i w głowie ;:306
Uwielbiam jeżyny od zawsze tylko kiedyś jeździliśmy na jeżyny rosnące dziko. Na ogół zebrane zasypywałam cukrem na dobę i lekko podgrzewałam odcedzałam (sok) a pozostałości przecierałam na pyszną marmoladkę ;:215 teraz przerabia je moje Aga i robi tak samo. Gruszek w ogóle nie mam, bo i u mnie i w okolicy wszystkie ostro chorują na rdzę ;:223
Jeżeli masz na myśli pierwszą różę to jest Casanova śliczna, o dużych kwiatach, pachnąca róża ;:333


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Taka śliczna dalia zakwitła
Obrazek


Obrazek

przed deszczem tak słońce zachodziło
Obrazek

dzisiaj wschodziło nieskazitelnie więc upał murowany!


Obrazek


Dobrej niedzieli!
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Super spotkanie ,fajnie jest porozmawiać i wymienić się doświadczeniami. Arbuz ;:180 jak wyhodować o takich rozmiarach? ;:224
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu :wit . U mnie również upalnie i ani jednej chmurki na niebie ;:oj . Piękne zakończenie wakacji trzeba przyznać ;:108 . Trzmielina jak do tej pory kojarzyła mi się z tą pstrokatą . Nie wiedziałam, że jest zielona . Dobrze, że mnie oświeciłaś ;:173 . Świetna sprawa z tym spotkaniem ;:215 . Twój ogród przepięknie wygląda mimo upałów. Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”