Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, skoro - jak piszesz - nie masz czasu dla swoich kwiatowych podopiecznych i one same sobie radzą, to muszę przyznać, że radzą sobie wyśmienicie. ;:215 Wszystkie cudnie kwitną i wyglądają bardzo zdrowo. ;:63 ;:63 Rozumieją Twój niedoczas i robią wszystko, by sprawić Ci jak najwięcej radości. Niech więc nie ustają w tym kolorowym spektaklu. ;:303
Tobie życzę dobrego i owocnego wypoczynku. ;:167 Ładuj akumulatory. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko piękne widoczki u Ciebie, oczy można nacieszyć :) A to coś wysokie do nieba z fioletowymi kuleczkami n górze coś pięknego :)
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko budleja sie ukorzenia, a nasionka wysieję jesienią, mam nadzieję, że będę miała tą cudną rutewkę ;:196 ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko popatrz to Twoja cudna zarówiasta dalia pomponikowa z daleka widoczna ;:196 ;:196 ;:180 Jestem ciekawa relacji z Hortulusa. Ciekawe czy burza i u Ciebie była dzisiejszej nocy bo u mnie było ostro nawet cudna Ferncliff leżała na ziemi od nadmiaru wody i podgryzania ślimaczych dziobów.Podwiązałam ją jak umiałam, ale nie wiem co z niej będzie czy dane jej będzie zakwitnąć to samo Cafe au lait ;:174

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

To dlatego tak cicho u Beatki - do 'Hortulusa' się wybrali :)
Brawo - będzie miała o czym nam opowiadać ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witam wszystkich prawie już pourlopowo :wit

Andrzejku, no nie mam pojęcia czemu motyle Was omijają, u mnie szaleją na budlejach i jeżówkach jak co roku. W tym roku nawet mam sporo przeróżnych motyli co mnie bardzo cieszy.
No szaleje, szaleje ta wierzba, ale jak zakwitnie tymi różowymi baziami to wow! Będziesz ją prowadził na pniu? Ona już zaczyna zawiązywać bazie, więc troszkę listków może jej zostaw ;:130
Dzisiaj w nocy wróciłam znad morza, o Hortulusie chcę szybko zapomnieć.... A tak to wyjazd był fantastyczny, pogoda przepiękna, sporo atrakcji, zero pośpiechu i smaczne rybki i ;:304 Nawet woda w morzu była bardzo ciepła. Bardzo spontaniczny wyjazd ale bardzo udany. ;:215
Myślę, że nie pogardzisz bursztynami na małą nalewkę ;:108


Beatko - ten liliowiec pająk i mnie zachwycił, nawet się nie spodziewałam tak wielkiego i pięknego kwiatu. ;:167
A ten pomarańczowy to z poczekalni się tak kłania, na pewno już niebawem dostanie dobrą miejscówkę - bo wcześniej nie wiedziałam jakim kolorem zakwitnie.
Wypoczynek nad morzem bardzo udany, nawet bardziej niż mogłam sobie zaplanować i pomarzyć.
Do Hortulusa jeszcze wrócę na wątku, ale muszę się po nim pozbierać emocjonalnie.
Motyli mam na szczęście mnóstwo w ogrodzie, ku mojej uciesze. Wierzę, że w przyszłym sezonie i Was będą koić i zachwycać (Ciebie, Jadzię, Andrzeja).
Również pozdrawiam milutko ;:168


Olu - ta moja brzoskwinia nie cierpi na kędzierzawość i nie muszę jej wiosną pryskać. Mam nadzieję, że odbije za rok, że tylko gałązki ucierpiały i w następnym sezonie wyda nowe. Liczę na to bo bardzo pasuje przy miejscu z ławkami i dawała fajny cień.
U mnie pod dereniem nic nie chce rosnąć, bo latem zabiera sporo miejsca, ale wiosną uwielbiają to miejsce tulipany, szafirki, hiacynty.
Motyle na szczęście odwiedzają mój ogród, zawsze czekam na te latające spektakle przy budlei...


Lucynko, dziękuje za miłe urlopowe życzenia, które się zrealizowały ;:196 Jestem bardzo zadowolona z pobytu nad Bałtykiem. Nie planowałam tego wyjazdu, ale słabsze zdrowie i zmęczenie zadecydowały, że wyjechać natychmiast po prostu muszę. Na szczęście miałam pokój, tam gdzie mi zależało.
Zabezpieczyłam rośliny w doniczkach na czas mojej nieobecności i wszystko w ogrodzie ok. - co mnie bardzo ucieszyło jak dzisiaj rano poszłam to sprawdzić, nawet niczego nie poprzewracało. Wielka ulga.
Teraz już czas będę mieć dla ogrodu, już się nie piszę na taką harówkę bo dobre zdrowie nie dopisuje mi przez to. Nawet jakbym miała utracić tę pracę - to trudno, 8 godzin na dniówce i basta. Będzie więc więcej czasu i sił dla ogrodu. No więc chwasty - zaczynajcie się bać ;:306
Bardzo dziękuję a wsparcie i pozdrawiam ;:196

Mariuszku - to do nieba nadal u mnie kwitnie, każdy z moich gości się tym zachwyca. Ja zresztą oczywiście też ;:167
Napiszę Ci na pw gdzie kupiłam tę Rutewkę, jest tania a taka piękna ;:215 Rośnie dość wysoka.

Iwonko0042 - na razie Rutewka mi się nie wysiewa, ale mam nadzieję, żę Ci się uda z tymi nasionami. Budleja powinna dać radę. mam taką nadzieję. Najsłabsza u mnie jest ta biała, ale te dwie fioletowe powinnaś wyprowadzić u siebie z nasion.
Patrz, ta wysoka dzwoneczkowa Rutewka nadal kwitnie jak gdyby nigdy nic - nie mogłam się dzisiaj po przyjeździe na nią napatrzyć, jest aż taka cudna. ;:167
Może sobie jeszcze dokupię ze 3... Tamtą wczesną strzępiastą próbowałam rozsadzić ale się nie przyjęła. Nasiona natomiast wydała sporo. Daj znać co i jak z nimi.
Tak jak pisałam, z Darłówka wskoczyłam na kawę do Szczecina, ale nie było sposobności na zwiedzanie tego miasta, bo drogi są tak rozkopane, że z kilku godzin jazdy robi się kilkanaście... Nawet przez spory odcinek na autostradzie można było maksymalnie jechać z prędkością 60 km/h.... I to stanie w korkach - i przez Częstochowę i przez Wrocław było tak samo mało przejezdnie...
Ale po drodze ze Szczecina zaliczyłam Świebodzin, czego też nie planowałam ;:215
Tak wiec jeśli miałaś wczoraj czkawkę to już wiesz, że to przeze mnie ;:306

Jadzinko - u mnie ta dalia była mocno bordowa. Teraz znowu przygarnęłam od sąsiadki prawie już wyrzucone i na pewno nie chciane dalie i jestem z nich bardzo zadowolona, mają ciekawe płatki. Jak się w pełni rozwiną to zrobię im fotkę. Nadal czekam na pozostałe dalie, liczę że jako kolejna zakwitnie moja niska biała.
Co do burzy to nie wiem jaka była u mnie pogoda, bo nad morzem to były takie super upały, że nawet w nocy były 24 stopnie. Ale nie czuło się tam tych ukropów tak jak u nas. Tam jednak ten nadmorski wiaterek pozwala to łagodniej przetrwać.
Byłam pewna, że te ogrody pokazowe mnie zachwycą, tyle pochwał słyszałam na ich temat, ale było inaczej. Chciałabym wierzyć, że trafiłam na ich najgorszy moment, i że w innych sezonach w tym czasie jest ciekawiej. Bardzo wąskie ścieżki są wyłożone bardzo nierównymi kamieniami - więc już miałam trudność w poruszaniu się tam. Pewnie gdybym miała zdrową nogę to inaczej bym na to wszystko patrzyła i wierzę, że w innych miesiącach jest tam dużo ciekawiej. po prostu miałam pecha co do tego miejsca i tak to sobie wytłumaczyłam. Na pewno mogłam podziwiać śliczne jednoroczne kwiaty i pięknie poprzycinane niskie bukszpany - ale znając Wasze piękne i dopracowane ogrody - dla mnie to było tam tego jednak za mało.
Ważne, że w sumie cały wyjazd nad morze uważam za niezwykle udany, nawet się nie spodziewałam aż tylu fajnych atrakcji w tak małym miasteczku. Mikołajki nadmorskie są tam teraz bardzo niziutkie, róże pomarszczone też - ale wyglądają ogólnie zjawiskowo na tych wydmach. Jadąc autem mijałam też przecudne wrzosowiska, tak przy drodze były piękne łany wrzosów przed lasem i jedno większe poletko krwawnicy - no miałam wtedy ogrodową ucztę, o tak. ;:167



Kilka wspomnień znad Bałtyku, tak na świeżutko. Trochę za szybko upłynął mi ten tydzień, no o jakiś miesiąc za szybko...
Nie chciało się wracać, oj nie chciało....


Ten śliczny piesio to główny gospodarz pensjonatu ;:167
Taką różę widywałam na ścianie za każdym razem jak przechodziłam korytarzem do i z pokoju - śliczna.
Tym zabytkowym czerwonym autobusem można się było dostać do Darłowa.

Obrazek



Pogoda cudna, i za dnia i o zachodzie Słońca

Obrazek

Obrazek

Obrazek



I jeszcze jedna odsłona z ogrodu z przemiłego Pensjonatu oraz migawka z Portu

Obrazek


I piękny rejs statkiem pirackim o zachodzie Słońca, wspaniała sprawa. Nawet była bitwa morska z wystrzałami i zakładnikami - a więc i wesoło i romantycznie było zarazem

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj w domu Beatko ;:196 ;:196 Szkoda ,że Hortulus Cię rozczarował ,ale pobyt nad morzem i wyprawa pirackim statkiem + superowe otoczenie pensjonatu chyba zrekompensowały ten wypad do Hortulusa. Najważniejsze ,ze wypoczęłaś i noga mniej boli ;:108 i humorek dopisuje .Teraz dopiero czekają Cię zmagania ogrodowe ale to sama radość ;:108 .U mnie ta dalia też jest ciut ciemniejsza nie wiem dlaczego aparat właśnie jej kolor przekłamuje, bo raczej mu sie to nie zdarza .Dzięki za sliczniusie wakacyjne wspomnienia
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

O! Darłówko! :)
Wróciły wspomnienia :D
Dobrze jest wypocząć i być zadowolonym Beatko, do tego tyle wrażeń. Szkoda tylko że Hortulus zawiódł :( Pieniądze za zwiedzanie biorą i to im wystarcza?
Chyba dzisiejsza burza i ulewa nie wyrządziły wam szkód?
Siedziałem na ogrodzie słuchając radia - Żywiec zalany, Czechowice, Pszczyna też - poprzewracane drzewa :(
Zaczęło wiać i pomrukiwać, Mirka poszła do domu a ja czekałem na długo oczekiwany deszcz.
Chmury przed nami zakręciły i błyskawice poszły dalej, dopiero na skraju chmur trochę pokropiło. Nie ma co wybrzydzać, chociaż dolistnie zaaplikowało roślinom wilgoć :wink:
Miłego odpoczynku.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Andrzeju, trochę tylko pod wieczór mocniej powiało i popadało. Teraz dzionek znowu pełen Słoneczka mamy.
Darłówko i Darłowo się bardzo ostatnio zmieniły, rozbudowały. Nawet nie przypuszczałam, że na nowo je tak bardzo polubię. Tylko wschodnia plaża mocno zabrana jest przez morze, bardzo się tam zwęziło. Te miasteczka znam od ponad 30 lat, więc mam porównanie i stąd aż tyle miłych zaskoczeń.
Liriope mi zakwitło. ;:215


Zdjęcia z Hortulusa, to co mi się tam podobało:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo miłego i pogodnego dnia życzę. ;:3
Spróbuję sprawić sobie wreszcie troszkę ogrodowej przyjemności i może uda mi się usunąć choć parę chwastów, z choć jednej rabaty.
Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko bardzo ci dziękuję za te piękne zdjęcia z pięknego miejsca.
To jest prześliczne https://www.fotosik.pl/zdjecie/c258a9a7bd03cb3c . Takie wakacyjne, pocztówkowe, ;:433 ;:433
Z przyjemnością je obejrzałam. Bo nigdy tam w tych ogrodach Hortulusa nie byłam. :roll:
pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Cudne kobierce utkane z jednorocznych kwiatów,Cudnie przycięte bukszpanowe obwódki niczym u naszej Irenki ,chata Wuja Toma :wink: i domek Baby Jagi :wink: też śliczny .Jednak Beatko było co podziwiać .U nas dzisiaj tylko 5 kropel spadło, a wczoraj tylko było słychać z dala grzmoty i ani kropli. Cóż wiec musiałam zabrać się za podlewanie nie było innej rady .Pink peace miała dzisiaj przypalone końcówki kwiatów i nie był to widok budujacy , a była taka cudna wczoraj .Dobrze ,ze zdążyłam jej zrobić foto
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Bardzo fajne wakacyjne wspomnienia Beatko, a w Hortulusie też bywałam, z babą jagą mam zdjęcie nawet, ale ona wtedy była dużo młodsza i ja też ;:306

Obrazek

Sorki, ale tylko takie mam baby jagi z młodosci zdjęcie ;:306
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, pięknie sobie wypoczęłaś, a teraz zapewne szalejesz w ogródeczku. ;:215
Urokliwe klimaty wyzierają z Twoich fotografii. ;:138 ;:138
Ochładza się, dzięki czemu dobrze będzie się pracowało wśród roślinek. Jesień jednak ma być ciepła, jest więc również nadzieja na relaks. ;:63
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”