Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Wandziu :D hortensje to jedne z krzewów, którym nie trzeba poświęcać dużo czasu. Wiosną dostają po garści nawozu wieloskładnikowego...uschnięte kwiatostany trzeba wyciąć , raz w roku...nieraz wyrwać chwasty pokazujące się obok krzaków ...no i tyle, rosną, kwitną i zdobią...przez cały rok. Zresztą sama wiesz jak trzeba się nimi opiekować, U Ciebie dochodzi jeszcze podlewanie. U mnie teren jest nierówny, od czasu do czasu przechodził niewielki deszcz...woda stała kilka godzin w obrębie krzaków. Nic złego się z nimi nie działo, widocznie lubią takie warunki. Podlewać nie musiałam w tym roku.
Wiosną sekator poszedł w ruch, gałęzie z przekwitniętymi kwiatami zostały nisko wycięte...drobniejsze gałązki zostały nietknięte. Kwiaty tak jak widać, są w tym roku ogromnie. Co do kolorów jest różnie, czerwień Dalii aż kłuje w oczy :;230
Dalie do ziemi powędrowały pod koniec Maj-zapomniałam posadzić, wcześniej :oops:

iwwa, Liliowiec jest śliczny...płatki kwiatowe są bardzo długie, jak zakwitł nie dowierzałam...jeszcze jedną ciekawostkę wyczytałam...kwiaty rozchylają się późnym popołudniem,,, liliowiec nocny'', inne odmiany zaczynają rozchylać kwiaty przed południem. Mam na oku jeszcze jednego pająka...kupię na sto procent ;:172
Pysznogłówki rosną na stanowisku półcienistym, rano jest cień...w godzinach południowych jest słonko.

Aniu, Liliowiec Bella Lugosi tak był podpisany na opakowaniu, na grafice kolory są różne...są też takie jak na foto w wątku. Żywokost szukaj, jeśli nie znajdziesz ...wiosną mogę wykopać kępkę.

Liliowiec ogrodowy LONGFIELDS PEARL
Obrazek

Stopowiec 'Spotty Dotty'
Obrazek

Hemerocallis 'Spacecoast Freaky Tiki'
Obrazek
RÓŻA PNĄCA INDIGOLETTA
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu jaki piękny duet hortensji z odętką. ;:oj
Też mocno pracował u mnie sekator w hortensjach. Kwiaty ogromne. Pewnie też mokry maj dał im impuls do wzrostu, na moich piaskach wilgoci za dużo zwykle nie mają.
Biała dalia się postarała, tyle kwiatów. ;:215
Pozdrawiam ciepło. ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

I ja pochwale ten piękny duet hortensji z odętka. ;:215
Liliowiec LONGFIELDS PEARL bardzo ładny, i chyba taki sam jak mój nn. :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród przy domu

Post »

Indigoletta - co za piękny kolor!
Czy odętka nie za bardzo Ci się rozłazi odnogami? Ja nie mogę jej zwalczyć już od kilku dobrych lat. ;:oj
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu :wit to u mnie pysznogłówki muszą poczekać. Jeszcze za mało cienia... Odętka urosła Ci wspaniała ;:oj Jaka duża, znaczy wysoka :;230 Chyba mam podobny kolor u siebie, ale moja sięga mi nad kolano, to szału nie ma. W duecie z Hortensją ;:167 ;:167
... hmm ciekawa jestem jakiego liliowca "upolowałaś" w chciejstwach ;:224 Taaaak, liliowce potrafią rozkochać się w sobie :wink: :wink: Róża Indiogoletta śliczna, zapowiada się na uroczą jak podrośnie.

Miłego weekendu Aniu :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Niektóre liliowce jak i irysy nie spieszą się z kwitnieniem i ja to przerabiałam. Liatria jest chyba dość zawodną rośliną, u mnie jakoś nie mogę jej utrzymać. Liliowiec Longfields śliczny :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród przy domu

Post »

Kuklik cudowny, gdzie można go kupić?
Liliowiec Helix bardzo ciekawy...
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Soniu, podziwiam że w słabej ziemi rosną Hortensje. Doskonale wiem że susza im szkodzi, kilka sezonów wstecz...hortensje myślałam że nie przeżyją. Podlewałam, dosłownie wiadrami z wodą dwa razy dziennie...nie za wiele to pomagało...kwiaty zbrązowiały, długo nie kwitły. Za to w tym roku jest co podziwiać :D

Hortensja Bomoshell rośnie pod Jarząbem szwedzkim...kwiaty są duże, ilość taka sobie...jednym słowem kwitnie skromnie.
Obrazek

Hortensja Phantom

Obrazek

Hortensja Sundae Frais...szybko zakwitła i się przebarwia...
Obrazek

Dalii jest kilka...karpa nie była w całości, odłamały się kawałki...posadzone w jednym miejscu, wymieszane z innymi rosną i kwitną...
Dalia kaktusowa Playa Blanca

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu, liliowce mam dwa podobne, niskie...różnią się odcieniem...jeden jest rażąco żółty NN drugi ten na foto kolor ma ciemniejszy ,,spokojniejszy''bardziej kremowy. Na fotografiach koloru nie mogę uchwycić :roll:

Wandziu, odętka rozrosła się we wszystkie strony...wiosną wykopałam dużo odnóg. Tą rośliną się nie martwię, obok posadziłam w donicy Miskant...wymsknął się z donicy, zaczyna przerastać rośliny w pobliżu. Wykopać go i wyrzucić ? szkoda go likwidować, liście ma ciekawie wybarwione. Sadzonkę dostałam nie ma nazwy. Zobacz z boku uchwyciłam jak wygląda liść...
Obrazek

Splecione kłosy...tak zaczyna kwitnąć...
Obrazek

iwwa ;:3 Odętkę jedną mam nie za wysoką...tę na fotce dostałam jako gratis z wysłanymi roślinami...rośnie jak szalona, widocznie miejsce jej odpowiada.
Liliowców upolowałam kilka :;230 jak zamówię i posadzę do ogrodu to się pochwalę. Jakoś trudno mi się oprzeć, uschły mi przesadzone wiosną iglaki...miejsce fartem się znalazło.
Róża kojarzy mi się ze sztucznymi różami, dodawanymi do wiązanek na święto zmarłych...kolor siny prawie jak denaturat.
Dostałam w prezencie, więc niech sobie rośnie...róża pnąca, powtarzająca kwitnienie...opryskana od grzyba, ma zdrowe liście, nie szpeci...jestem zadowolona ;:215

Bufo-bufo ;:3 sprawdziłam w archiwum fotografie...Liatra została posadzona w 2014 roku, nic z nią nie robię...jak przekwitnie i zbrązowieje kwiaty tylko są usuwane. Miejsce jest w miarę zaciszne, podczas opadów roślina nie stoi w wodzie...widocznie nie lubi wilgoci. Wiosną dostaje garść nawozu wieloskładnikowego, w obrębie 1 m.
Liliowce wiadomo, nie ma brzydkiego...wszystkie odmiany są ładne ;:108 każdy czymś kusi.

Evii91 :wit kuklik nie pamiętam skąd mam...poszukaj w wątku sprzedażowym , tutaj na Forum...dużo roślin kupiłam od miłośników ogrodów ;:167

Wiosenne sadzonki- Trójsklepka owłosiona 'Raspberry Mouse' Tricyrtis hirta...
Obrazek

Trójsklepka owłosiona Tricyrtis hirta...nazwa może być nieprawidłowa....
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu :wit
Prześliczne te twoje horki. ;:167
Phantom zachwyca.Tez ja w tym roku kupiłam.Ale jeszcze malutka,Nawet nie ma co pokazywać.
Trójsklepka juz ci kwitnie.Moje jeszcze nie. Twoje śliczne. :D
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Trójsklepki kupiłam trzy, jedna nie wiem czy przetrwała suszę...posadzone były razem, blisko siebie.
Teraz boję się że nie przetrwają zimy, czytałam opinie że trudno je przetrzymać w ogrodzie?
W ogrodzie rośnie jeszcze jedna, w żółtym kolorze...dawno już przekwitła...została wycięta...odrasta od korzeni. Ta jest niezniszczalna, rośnie od kilku lat w zacisznym miejscu.

Kwiat z 17 czerwca...
Obrazek
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Rudbekia???

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród przy domu

Post »

Powiem więcej. Bardzo ładna rudbekia ;:108
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Rubekie,,,i jakie piękne. ;:215
Ciekawa jestem jak przezimują
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”