Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju Irenka pisała ,ze kupiła pułapki feromonowe i są bardzo skuteczne ,a jest tych drani cała armia ;:202 .Mam nadzieję ,ze grzybki już sie suszą, słoiki też powoli są nimi zapełniane.Dzisiaj miałam soczyste podlewanie z przytupem ,aż mnie zwlokło z łoża na pierwszym śnie. Myślę ,ze u Ciebie również wreszcie porządnie podlało
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Trochę ogród podlało kilka dni temu, ale to kropla w morzu potrzeb :(
Teraz głównym zajęciem jest przeglądanie bukszpanów, a jest co robić :wink:
Zauważyłem, że ćmy w nich przesiadują, więc oglądam czy się od nowa nie zaczęło, a w jednym największym i najgęstszym oprysk musiał nie dojść we wszystkie miejsca i gąsienice grasują. Kilka dni temu znaleźliśmy ok 30tu i teraz każdego dnia przeczesujemy tą kulę. Codziennie 1-2 szt a wcześniej 3-4 znajdujemy. Na razie wstrzymuję się więc z opryskiem, ale widząc ćmy wiem, że za chwilę będę musiał pryskać.

Po raz pierwszy zauważyłem że grasują opuchlaki - do tej pory ich nie było :(
Tylko ta jedna róża była objedzona, gdzie indziej nie widziałem.

Obrazek

Róże nadal kwitną :tan

Jadziu - masz rację, teraz gdy ćmy mają nowe obloty, takie feromonowe pułapki są najlepsze - nie pomyślałem wcześniej.
'burgundy iceberg' jest najbardziej komentowaną różą przez przechodniów :)

Obrazek

Pytasz o grzyby ... w końcu zaczęły rosnąć, a jeżdżąc po lesie tak się za nimi oglądałem i szukałem, że z drogi zboczyłem i drzewo powaliłem ;:306

Obrazek

Aniu, przyznam szczerze, że pomału mam dosyć pomidorów - rano pomidory, w ciągu dnia pomidory i wieczorem pomidory ....
ale cieszą i już wydłubywałem nasiona by mieć je w roku następnym.
Róże ładnie kwitną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Joasiu,szkoda, że nie można dokupić czasu :wink: Ja już zacząłem wcześniej wstawać, by mieć dłuższy dzień i .... nic to nie pomaga :;230
Z braku miejsca róże wyprowadzam na dach ;:306
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A zauważyliście chyba na ostatnim zdięciu, że pomidory pozazdrościły różom i też wyciągają się do słońca niemal na dach zaglądając ;:306

Basiu na szczęście bukszpany uratowałem :tan i wszyscy dookoła się dziwią że mamy zielone bukszpany. Nie dość, ze o swoje nie zadbali to jeszcze mi mówią 'i tak nic nie pomoże i będą zjedzone" - niedoczekanie ich! Jeszcze im udowodnię jak się dba o rośliny ;:224

Obrazek

Tak jest Mariuszu, walczę z ćmą i choć wydawało mi się to trudne, to ... jednak nie za bardzo. Wystarczy chcieć. Opryski zrobiły swoje i gąsienice padły. Pozostały niedobitki ale te likwidujemy na razie ręcznie. Następne wylęgi przypilnuję i znowu chemią oczyszczę. Gdyby tak wszyscy robili to nie byłoby tej plagi.
Zobacz jak ślicznie zielone bukszpany są u nas - nic dziwnego, że inni nam zazdroszczą.

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających ten wątek :wit

Obrazek
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Brawo za efekty w walce z ćmą! Zdjęcie z rowerem i pomysł na nie ;:333 . U mnie z kolei pomidory nie podparte płożą się po ziemi. Róże ładnie powtarzają.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Gratuluje wygranej z ćmą . ;:63 Masz sporo energii bo takie drzewo powalić to nie lada wyczyn ,aż rower stanął dęba :;230 Rózyczki zachwycają.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Joasiu Andrzej to chłop nie lada krzepy i nawet takie drzewo nie stanie mu na przeszkodzie i z nim sobie poradził :;230 ,to co dopiero z ćmą .Burgundy iceberg cudnie kwitnie ;:333 moje róże też nie stoją w tyle i dają popis po ostatnich deszczach ;:167 ;:167 aż miło posiedzieć w ogródku .Grzybów za dużo nie ma z tego co widzę ,ale zawsze coś tam uzbierasz ,bo żaden nie umknie przed Twoimi oczami ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

To Miesierka różówka..Rodzaj ćmy która w wyciętych otworach z liści roślin składa jaja.Tak było u mnie na różach pod koniec czerwca.
Obrazek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzejku, świetne jest to zdjęcie z rowerem. ;:180 ;:215 ;:306
Róże wciąż u Ciebie pięknie kwitną.
Pomidorki też masz na bogato! Ładnie owocują.
Pozdrawiam bardzo serdecznie ;:3
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju powiedz proszę w jaki sposób zabezpieczasz róże pnące na zimę ?Czy okrywasz również pędy ?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Piękne te twoje róze.
I grzybki fajne.U mnie za sucho.Ale ten grzybek na drzewie też fajny, tylko padł ??Sezon cię zmęczył ? Czy upały ? :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

No chłopie po takiej robocie drwala to i siły odeszły ;:306
Ciekawi mnie ta kwitnąca na różowo bazia wielkanocna masz fotkę?
Jestem też po walce o bukszpan i chyba wygrałam. Natomiast teraz codziennie chodzę i zbieram zielone glisty na różach. To żarłoczne drobinki a niszczą okropnie. Ogryzły piękny pęd indygolette. Rapsody in blue czeka na Ciebie.
Czym robisz oprysk róż przeciw grzybom? Moje coś marnie w tym roku wyglądają.
:wit
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witam wszystkich mimo iż w upalny czas, to już jesienią zabarwiony.

Na wstępnie dziękuję wszystkim, komu podobała się fotka ze złamanym drzewem. Kiedy tylko takie widziałem, to zawsze miałem ochotę zrobić sobie takie zdjęcie. Ale ... a to bez roweru byłem, a jak z rowerem to sam i nie miał kto zrobić zdjęcia. W końcu się udało, bo wybrałem się rekreacyjnie do lasu i z aparatem mającym samowyzwalacz :)

Liście lecą z drzew, winogron dojrzewa
Obrazek

Ten słodziak już w butli mocno dla mnie pracuje :wink:
Obrazek

Zauważyłem ciekawostkę - na niektórych pędach winogron kwitnie powtórnie
Obrazek

Dereń już oberwany - pierwszy zbiór i było tylko 0.5kg ale smak nalewki poczuję :)
Obrazek

No i zarasta ogród, zarasta, że mało co widać :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Anido, ćmy fruwają, ale jeszcze nowe pokolenie gąsienic się nie wylęgło. Teraz mnie nie zaskoczą, a bukszpany pięknie rosną.
Obrazek

Joasiu, codziennie przeglądamy bukszpany , bo czasem jakaś zagubiona gąsienica sie trafiała. Od paru dni jest spokój ale ... znalazłem jedną którą przeoczyliśmy - już się w ćmę zmieniała.
Obrazek

Grzybów mało Jadziu, ale pomału zaczynają rosnąć i za każdym razem przynoszę więcej bo z ciekawości objeżdżam wszystkie swoje miejscówki.
Elmshorn, już trzeci raz kwitnie i ma jeszcze sporo pąków
Obrazek

dziękuję Magdo za podpowiedź - miesierka nawet ładnie brzmi nazwa i najważniejsze, że to nie opuchlaki, a owad z pszczółkowatych co zapyla kwiaty - niech jedzą na zdrowie :)
Nie zabezpieczam róż pnących - przez kilkanaście lat mego 'działkowania' tylko jednej zimy RU przemarzła. Czasem robię kopczyk nad korzeniami ale ... to też zaniedbałem od kilku lat. Może dlatego, że róże mają już kilka lat, bo młodziaki zawsze kopczykuję.
Obrazek

Beatko, oj kwitną róże, kwitną. Tylko odpuściłem już z opryskami i czarna plamistość się panoszy, ale wśród tylu już suchych liści na ogrodzie, te różane nie rzucają się za bardzo w oczy :;230
Obrazek

Obrazek

Aniu, mimo suszy i plamistości to róże nadal cieszą oczy.
Obrazek

Ewo, patyczki wierzby o różowych baziach przywiozłem od Beatki - Beaby w jej wątku wstawiała zdjęcia, znajdziesz je na str. 32, 33
Brawo ty - wiem jaka to trudna walka o bukszpany. Nie damy się ;:333
Różom robię oprysk późną jesienią i wczesną wiosną miedzianem, za jednym razem gdy pryskam brzoskwinie. W sezonie pryskam tym co mam pod ręką, a to mlekiem, a to drożdżami, różnymi naparami, czy wywarami np ze skrzypu ...
Cieszę się że pamiętasz o róży dla mnie - ten przysypany od wiosny pęd RU dla ciebie powinien mieć już korzonki :)
Musimy ustalić spotkanie.
A to RU którą wyciągnąłem do góry, bo ... miejsca nie było w tym ciemnym kąciku, a tak łapie słońce z poziomu dachów :D
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających wątek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

U Ciebie drugie kwitnienie róż w pełni, a u mnie, dopiero pączki. Biały winogron jeżeli słodki to poproszę o nazwę. ;:173
Awatar użytkownika
Emi22
200p
200p
Posty: 305
Od: 12 cze 2016, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj :wit

piękny ogród ;:167 Wielobarwny. Gratuluję, pięknie u Ciebie!
I róże urokliwe, i inne rośliny.
Będę zaglądać. Pozdrawiam.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”