Tamaryszek (Tamarix)- pielęgnacja, cięcie,ukorzenianie pędów

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Tamaryszek -żywopłot FORMOWANY :)

Post »

Na osiedlu w pobliskiej wsi jest taki żywopłot, tylko, że ma może 60 cm. Jest bardzo gęsty, ale nie wiem jak sadzony. Jeśli będę w okolicy, to zrobię zdjęcie :wink:
Mkrmmm
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 3 sie 2019, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tamaryszek -żywopłot FORMOWANY :)

Post »

Oh, to byłoby super! z góry dziękuję!
Maja
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Tamaryszek (Tamarix)- pielęgnacja, cięcie,ukorzenianie pędów

Post »

Zdjęcia wcześniej wspomnianego żywopłotu, robione na szybko komórką :wink:
Obrazek

Obrazek

Jest bardzo, bardzo gęsty. Przycinany pewnie kilka razy w roku.
Mkrmmm
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 3 sie 2019, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tamaryszek (Tamarix)- pielęgnacja, cięcie,ukorzenianie pędów

Post »

Przepiękny !

OK...muszę taki mieć! nie mam pojęcia jak szeroko sadzić, ale trudno: spróbuję na "wyczucie" -i faktycznie, trzeba często przycinać... ale wart tego!

Maja

ps. DZIĘKUJĘ :)
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Tamaryszek (Tamarix)- pielęgnacja, cięcie,ukorzenianie pędów

Post »

Niestety ja mam nadal problem. Widzę na zdjęciach, że one różnią się pokrojem, wielkością, formą kwiatu...ale na moim nie było napisane jaka to odmiana :(. Teraz się zastanawiam czy nie urośnie większy niż 2 metry :? I po czym poznać teraz? Może jak będzie różowe gałązki miał w przyszłym roku, to wkleję zdjęcie i ktoś z Was mnie oświeci? Bo teraz nie wiem kiedy i jak ciąć i formować :(
labeo
100p
100p
Posty: 131
Od: 15 sie 2015, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tamaryszek (Tamarix)- pielęgnacja, cięcie,ukorzenianie pędów

Post »

Mam mały kłopot z Tamaryszkiem, zasadzony w ubogiej glebie, dość piaszczystej. Ma dużo słońca ale po dwóch latach mało co przyrasta i po słabym kwitnieniu dość szybko żółkną mu listki i opadają. Latem znów się nieco zbiera ale generalnie rośnie licho. Może trzeba by go jakoś jednak nawozić albo podlewać mimo że generalnie w opisach raczej ta roślina tego nie wymaga?
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Tamaryszek (Tamarix)- pielęgnacja, cięcie,ukorzenianie pędów

Post »

Jeśli rośnie na słabym stanowisku to obowiązkowe jest podlewanie. Zwłaszcza w pierwszych latach po posadzeniu.
anubis
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 sty 2012, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tamaryszek (Tamarix)- pielęgnacja, cięcie,ukorzenianie pędów

Post »

Właśnie jestem na Krecie, niby pospolita roślina w Polskich ogrodach ale nie doceniana. To drzewo rośnie na pustyniach, w Europie południowej i w Polsce. Wziąłem kilka szczepek z Greckiej Krety, tu pnie tych drzew mają konkretne rozmiary, pospolita czy nie będę mieć pospolitego tamaryszka z słonecznej krety :)

-- 30 lip 2021, o 19:40 --
labeo pisze:Mam mały kłopot z Tamaryszkiem, zasadzony w ubogiej glebie, dość piaszczystej. Ma dużo słońca ale po dwóch latach mało co przyrasta i po słabym kwitnieniu dość szybko żółkną mu listki i opadają. Latem znów się nieco zbiera ale generalnie rośnie licho. Może trzeba by go jakoś jednak nawozić albo podlewać mimo że generalnie w opisach raczej ta roślina tego nie wymaga?
Podlewać i nawozić .
Ja trochę przesadzam w ogrodzie, podsypałem obornikiem w granulacie i ketmia syryjska w drugim roku po posadzeniu mniej kwitnie ale pędy są o połowę lub więcej wyższe niż w pierwszym sezonie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”