W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu miałam nadrabiania 4 strony i na każdej naoglądałam się cudności. Różany spektakl przeplatany ostróżkami, cyniami, floksami. Eteryczne oczko wodne, hortensje, trawy, szczególnie Majesty, lilie, liliowce i to wszystko na ślicznych zdjęciach.

O braku czasu nawet nie będę pisać, bo to teraz towar bardzo deficytowy.

U nas się nieco ochłodziło, szczególnie porą ranną i wieczorną, a do tego co jakiś czas przechodzi ulewny deszcz, więc można złapać trochę oddechu od podlewania.

Mam nadzieję, że Mamcia wraca sprawnie do zdrowia, czego z całego ;:167 życzę.

Życzę też postępów w remoncie i serdecznie pozdrawiam ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Och i ja uwielbiam ten magiczny czas hortensji ;:167
Kwitnące lilie w oczku wygladaja ślicznie.Musze i ja o nich pomyśleć .Ale to już może na drugi rok.Fajnie wyglądałyby w moim stawie.Moze ryby niezjadlby ich ??
Trawki masz prześliczne. Wielkie .Może kiedyś i ja doczekam się u siebie takich.
.Piękna ciemna rudbekia.Moja po sezonie padła. :evil:
Rabaty, ogród wygląda imponująco ;:63 ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu oczko magiczne, nic dziwnego, że lubisz się przy nim zadumać.
Rudbekię Twój aparat pokazuje pięknie, właśnie taki ma kolor. ;:215 U mnie na zdjęciach jakaś czerwoniasta wychodzi.
Róże oczywiście popodziwiałam specjalnie. ;:oj
Życzę smakowitych, zdrowych pomidorów.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, masz rację. Czas hortensji i traw to cudny czas w ogrodzie.
Oczko magiczne ;:333 Miałam kiedyś małe oczko i raz mi zakwitła lilia. Jak ja do niej wzdychałam :D Ale oczka nie mam, to pozachwycam się Twoim.
Ta rudbekia to z siewu? Śliczna jest.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu ogród sobie radzi niesamowicie :) przepięknie się prezentuje, a hortensje i trawy w tym okresie dodają niesamowitego uroku, szczególnie hortensje na pniu :) Zdrówka życzę i wytrwałości :)
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu przykro mi z powodu mamy :( To nie koniec świata, ale kilka tygodni uziemienia w te upały to nic przyjemnego...
Tym bardziej, że traci również takie cudne widoczki z działki ;:173
Co to za trawka tak malowniczo przewiesza się za Pinky Winky?
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Hej wszystkim?.mamy już prawie końcówkę sierpnia aż trudno w to uwierzyć ;:oj
W znanym dyskoncie na literę B pojawiły się cebule tulipanów.Żądna cebul zaczęłam szukać w kartonowym pudełku skarbów do przydomowego ogródka.Kupiłam kilka paczek tulipanów i krokusy oraz jedną paczkę hiacyntów.Teraz mają nadejść jeszcze upalne dni, gdzie przetrzymać te paczki? W międzyczasie kupiłam hortensję na pniu Mega Pearl, która będzie przed wejściem rosła.Muszę tylko nawieźć jej dobrej ziemi.Klon Seiryu też stał się w moim posiadaniu.Także ostatnio troszkę kupiłam nowych nabytków.W sklepach pojawia się coraz więcej cebulek, znowu mnie kuszą.

Beatka miło, że mnie odwiedziłaś.Przykro mi, że ja nie wyrabiam i nie mogę na bieżąco odwiedzać .Na pewno to nadrobię, może w październiku na tygodniowym urlopie?
U nas też ostatnio popadał solidny deszcz i roślinki są bardzo zadowolone.Teraz mają przyjść gorące dni ,ale już noce chyba będą chłodniejsze.
Mamcia moja kochana daje radę, za tydzień może ściągną gips.Jest dzielna, ale momentami sobie popłakiwała w chwilach słabości, kiedy np.tęcza była za oknem, a ona jej po prostu nie mogła zobaczyć.Przeczytała za to stos książek, a czytać lubi i po ostatnim zabiegu na oko widzi jeszcze lepiej.Oby do przodu?.
Remont za to też idzie do przodu ,mamy już mały taras z kostki i ścieżkę do furtki.
Czekamy jeszcze na wykończenie łazienki, zaczną w połowie września :uszy

Obrazek

Aniu w moim oczku też są rybki i nie skubią lilii.Jak jest chłodno to kwiaty tak fajnie się zamykają, a jak jest ciepełko to całe się otwierają.Trawy mają kilka lat i z roku na rok są coraz większe, trochę z nimi pracy na wiosnę.Moja mama stwierdziła, że na jesień będzie je ciąć.Nie wiem, czy to dobry pomysł? ;:224
Rudbekia Charry Brandy na zdjęciu pięknie wygląda, ale moja jedyna w rzeczywistości się pokłada, ale i tak się cieszę, bo zakwitła i mogłam zobaczyć jak wygląda kwiat.

Obrazek

Soniu właśnie oglądając Twoją rudbekię myślałam, że moja to coś innego.U Ciebie taka czerwonawa.Szczerze mówiąc Twoje wersja bardziej mi się podoba:)
Pomidory dojrzewają, a ja czekam na jednego, dużego malinowego mniam?

Obrazek

Gosia ja też wzdychałam do lilii, w tym roku różowa miała ze 3 kwiaty.Potrójna radość ;:108
Czemu nie masz już oczka? Rudbekiii nasiona mam od Sonii, posiałam i wyszło mi kilka siewek, po czym tylko jedna się utrzymała. Ma intrygujący kolor?.

Obrazek

Mariusz hortensje na pniu bardzo polubiłam ,w ogóle lubię rośliny na pniu, ale ta grupa roślin trochę słono kosztuje.Muszę spróbować sama z krzaczka wyprowadzić pęd :)
Dziękuję za życzenia zdrówka, na pewno się przyda.

Obrazek

Gosiu przynoszę na zmianę z moim tatą bukiety kwiatów z działki, żeby chociaż troszkę mogła zobaczyć co kwitnie .Robię zdjęcia i na smartfona przesyłam :)
Trawa za Pinky Winky ?nie znam jej nazwy, kiedyś jedna forumowiczka mi wysłała, a ja nie zapisałam nazwy.

Obrazek

Gartentraume ponownie zakwitła...

Obrazek

Hortensjowy czas...

Obrazek

Obrazek

Widoczek...
Obrazek

Bardzo pyszne winogronka...

Obrazek

Ostatnie ogórki i pomidorki...
Obrazek

Cebulowe ...
Obrazek

Hortensja Mega Pearl czeka na wywiezienie...
Obrazek

Dzbanek czerwoniasty...i klon Seiryu...
Obrazek

Jeszcze takiego słonecznego dzielżana w odmianie kupiłam tak jakby słoneczka brakowało...

Obrazek

Na działce taki złoty rudas rośnie...

Obrazek

Miłego weekendu :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

:wit Aniu
Piękna ta nowa hortka.
Ogólne widoczki, pokazują jak msz elegancki, dojrzały cudny ogród.
Hortensje brylują. Piękne je masz.
Kolejne dalie też piękne.
Ja tez mam kilka nowych i małych traw. Wiem, ze z roku na rok będą ładniejsze i bardziej widoczne.
Ja ich cięcie zostawię na wiosnę. U mnie zimy bywają zrobię. Nie chce aby mi podmarzły.
To dobrze rybki nie ruszają lilii. Musze na drugi rok o nie się postarać.
Róże, jeżówki śliczności. ;:167
Czerwony dzbanuszek śliczniutki. Taki zostanie, czy na niebiesko go przemalujesz ??
Dobrego weekendu. ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

To narobiła sobie mama kłopotu na same lato ;:168 Dobrze chociaż, że wraca do zdrowia, miejmy nadzieję, że już wkrótce zostanie po tym zdarzeniu tylko złe wspomnienie.
Rudbekię Charry Brandy bardzo lubię właśnie za ten jej kolorek ;:63 Piękna ta nowa hortensja ;:oj ale ja już nie ulegam hortensjowym pokusom, nie mam miejsca. Co innego inne pokusy ;:306
Jeżówki, dalie, dziełżany tworzą piękny, kolorowy ogród. Fajny ten słoneczny dziełżan.
Miłej niedzieli ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu smakowicie wygląda winogrono i koszyk ogórkowo-pomidorowy. ;:215
Biały aster śliczny. ;:oj Hortensje w kole piękne, a w zestawieniu z olbrzymim miskantem wspaniale się prezentują. ;:138
Piennej hortensji zmień w przyszłym roku mocowanie pnia. Szybko przyrasta, już się przekonałam na jednej, której wrosła taśmia i hortensja się złamała w tym miejscu. ;:174
Rudbekia strasznie kapryśna w hodowli. Zastanawiam się, czy będę znowu wysiewać w domu, może rozsypię nasiona na rabacie i zobaczę, czy wykiełkuje. ;:218
Świetnie że prace postępują i mama zdrowieje, skoro już planuje prace jesienne. :)
Ja się oparłam cebulkom w B. :roll:
Uściski ;:168
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

I znów powróciły upały?Wczoraj pojechałam na działkę i tylko weszłam za furtkę usłyszałam w dali gdzieś daleko grzmoty.Mimo wszystko zabrałam się za podlewanie, bo rośliny całkiem by Nam wyschły.Hortensje i dalie smętnie wyglądały.
Szkoda, że właśnie teraz zrobiło się tak gorąco, bo róże kwitną i znów ugotują się im kwiaty na krzakach. Rosenfasznation jak zwykle szaleje, ma mnóstwo pąków.Lady of Schaloot czaruje ponownie.Hortensje i trawy zdominowały ogród.Takie cynie potrafią dać mi wiele radości, są w różnych kolorach. Czekam jeszcze na jedną spóźnialską dalię, która coś pąków nie może rozwinąć.

Warzywnik dobrze sobie radzi, marcheweczki wczoraj wyrwałam, por i pietruszkę. Będzie jak znalazł na rosół.Pomidory dojrzewają w ekspresowym tempie.Sporo mam też papryczek, po raz pierwszy siałam i jestem bardzo zadowolona, pewnie je ususzę, a potem zmielę.

Iwonko mama jeszcze trochę musi się pomęczyć, dzisiaj jedzie do przychodni na kolejne zdjęcia i lekarz zdecyduje, czy ściągną gips ;:224
Wyobraź sobie, że kupiłam ostatnio w szkółce Vanilię Fraise,a pan z giełdy mi powiedział, że to są różne hortensje.Vanilia i Vanilia Fraise. Czy to możliwe? Mam takim sposobem dwa nowe egzemplarze. Posadziłam, ale boję się, że w tym upale padną.Codziennie jeżdzę i podlewam. Limelight stała w donicy ze zwieszonymi liśćmi.
Wykopałam dół i dałam lepszej ziemi ;:215

Rosenfaszination

Obrazek

Soniu dziękuję za wskazówki jak postąpić z hortensją nową.Zrobię tak jak radzisz :)
Tak się cieszę, że chociaż jedną rudbekię wyhodowałam, spróbuję zebrać nasiona.Tylko czemu ona mi się tak pokłada?
Cebule zakupiłam do przydomowego ogródka.Po raz pierwszy zakwitną wiosną w nowym miejscu.Już nie mogę się doczekać:)

Lady of Schalott jak mandarynka soczysta

Obrazek

Aniu zobaczymy jak sobie poradzi nowa hortensja na pniu ,ma ogromne kwiaty ;:108
Trawy się strasznie rozrosły, mam wrażenie, że całkowicie się rozpanoszyły.
Dzbanek jest w idealnym prawie stanie, na początku chciałam go przemalować, ale jednak zostanie w kolorze czerwonym :D

Pompadoure ma ogromny kwiat

Obrazek

Chopin i jego waniliowe kwiaty

Obrazek

Eden Rose na jesieni różowieje

Obrazek

Charles Darwin
Obrazek

Rosenfaszination

Obrazek

Agnes Schilinger
Obrazek

Charles Austin
Obrazek

Hot Chocolate
Obrazek

White Meilland
Obrazek

Maria Theresa
Obrazek

Moja ulubiona Limelight
Obrazek

Obrazek

Lilia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dalia czerwona co roku rośnie w innym miejscu i ma się dobrze

Obrazek

Z całej paczuszki nasion tylko kilka mam panienek...
Obrazek

Biedronkowa dalia...
Obrazek

Pomidor na kanapkę żółta odmiana...
Obrazek

Cynia jak pomidor
Obrazek

Miłego dnia :wink:
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Przepiękna ta twoja Limka.
Róże śliczności, obficie ci dalej kwitną.
Pomidorek na pewno pysznie smakował.Chyba dla całej rodzinki te kanapki .
Ja do kanapek bardzo lubię koktajlowe.
Piękne te dalijki.Ja jakoś nigdy w biedronce dalii nie kupowałam.Ale na wiosnę jakieś sobie kupię.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj :wit . Boska ta Twoja Limeligt ;:oj . Ile ona ma lat ?? Ja mam w zasadzie młodą roślinę i mocno ją przycięłam tego roku. Kwiaty ma duże ale jakoś tak mało ich jest. Róże i dalie dają niezły popis ale faktycznie szkoda, że trafiły na upały ;:222 . Czy White Meildiland jest bezproblemowa jak The Fairy ?? Zastanawiam się nad różami okrywowymi na niewielką skarpę ;:131 . Może coś podpowiesz ?? Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”