Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.II (2018-2020)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Łukasz, ja zamykam powoli sezon :)
Plac wyczyszczony ze wszystkiego, zaczynam dogrywać oferte na 2020 :)
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Florysta1114
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 sie 2019, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Podzielcie się proszę informacjami jak rosną wasze chryzantemki, bo czytalem wasze wpisy i są naprawdę pomocne, więc jestem ciekaw czy wszystko robię dobrze
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Witamy w wątku :uszy Wstaw jakieś fotki, wtedy możemy coś zasugerować, chryzantemy nie są trudne w uprawie :uszy
Florysta1114
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 sie 2019, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Ok zrobię fotki dziś i wstawię wieczorem, ale mam pytanie odnośnie wielkokwiatowych, zacząłem sterówkę tak jak jest w katalogu i po jakim czasie pokażą się pąki? Gdzie niegdzie pokazują się jakieś malutkie, a z nawozów to teraz wielkokwiatowe dostają kristalon żółty i niebieski
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Czyli wszystko jest OK, u mnie też pączki są malutkie. Kristalon żółty i niebieski to też zalecenie katalogowe, może być, choć są lepsze. Na ten moment Fertiplant 10-20-30 lub Peters Profesional 10-20-30 :uszy :uszy :uszy
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

U mnie w odmianie komodo czuć pączek już pod palcami w zeszłym roku były wieksze o tym czasie ale też za wczas wyszły. Jak na ten czas wydają się ok. Z Kristalonu niebieskiego zrezygnowałbym ponieważ to już nie faza intensywnego wzrostu i aż tyle azotu nie potrzeba mogą się pojawić przerosty. Żółty jest ok a najlepiej 10-30-20 żeby mocno nabudować pąka. Te 10 azotu będzie ok.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Florysta1114
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 sie 2019, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Ok dziękuję za informacje, zrobiłem w końcu zdjęcia swoich chryzantem to wstawię jak będę miał chwilę usiąść do komputera, miło się patrzy i podziwia twoje zdjęcia i hodowlę :D :D

-- 25 sie 2019, o 18:42 --

Mam jeszcze pytanie odnośnie wrzosów, czytałem sporo na temat produkcji i proszę powiedz forestis ciężko się uprawia wrzosy i kiedy je najlepiej sądzić i skąd najlepsze sadzonki?
Florysta1114
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 sie 2019, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a tu na zdjęciach poniżej nadprosukcja, sam robiłem sadzonki z zeszłorocznych chryzantem
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wielkokwiatowe

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
i po troszku żurawki oraz sukulentów zakupionych z ciekawości podczas dni otwartych Vitroflora


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
i pomału dziobię bratka i stokrotkę, siane z nasion samemu, ciekawe co z tego będzie

Obrazek
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Wrzos mam w tym roku pierwszy raz. Sadzonka posadzona 1 kwietnia na dwór. Nikt mi nie pomagał i myślę że jest ok jak na 1 raz. Czy trudno nie wiem. masa chemii poszła i jeszcze więcej wody. Chryzantemy masz ładne duże. Co do wielkokwiatowej zmieniłbym system cieniowania. No i zdecydowanie odstaw nawozy azotowe. Wydaje mi sie wysoka jak na ten czas. Skarlałeś ja? a może nie uszczykiwałeś?
Florysta1114
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 sie 2019, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

A co byś zmienił w cieniowaniu? Bo boki są zaslaniane i Góra też, tylko do zdjęcia nie zasnąłem góry, bo tak to jest ciemno po całości, a co do wielkokwiatowej to raz ze za wcześniej zamówiłem sadzonki a po drugie z braku czasu na sadzenie to zniszczylem sadzonki od początku, za długo przetrzymalem w palecie i po posadzeniu uszypalem za wysoko i uszczypywalem drugi raz, skarlane były chyba 5 razy. Odstawiam nawóz z azotem i mam pytanie skarlac je jak już widać pąka żeby boczne odnozki przy pąku go nie zarosly czy da sobie radę. A wrzosy masz naprawdę extra, narobiles mi ochoty i napewo za rok sam posadze
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Jak dobrze rozumiem to cieniujesz cały tunel na całej jego wysokości. W takie pogody jak teraz masz pewnie bardzo gorąco po zacieniowaniu i bardzo parno. A to bardzo sprzyja wybieganiu chryzantem. Ja cieniuję każdy zagon osobno czarna mata flizelinową kładę ją bezpośrednio na rośliny. Mogłeś spokojnie skrócić je o 3/4 byle 2 liście zostały. Co do skarlania czym skarlasz? Może słabo działa. Możesz na pączku skarlać b-nine. Rozumiem że będziesz je jeszcze czyścił żeby został jeden największy pąk.
Florysta1114
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 sie 2019, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Tak cieniuje cały Tunel od 18 do 6 rano, a na dzień wszystko zwijam, roboty przy tym gromade, a skarlalem b-nine i będę czyscil na jeden pąk, ale właśnie te odnozki przy pąku rosną ponad pąk, to pewnie właśnie przez te moje cieniowanie
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

ja cieniuję od 18-8 rana
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”