Preparaty i środki polecane na komary

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7587
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

Zgadza się
Ten środek Antybbbzz Ziaji tez był relatywnie bardzo dobrze działający i nie miał żadnych skutków ubocznych, tyle że jak się skończył i chmary coraz większe komarzysk uznałem że MUGGA będzie lepiej działał. Stąd tez zmiana. Tak więc bardzo przychylam się do opini ori17
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7497
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

Nie tylko u was komary, kleszcze, meszki i muszki. Tutaj nie sposób wyjść na ogród , no masakra. żadne off-y nie dają rady. Używałam nawet takich dla wędkarzy. Syn podpytał pracownika z firmy opryskującej ogrody na komary. Dowiedział się , ze jest to Talstar. Jednorazowy oprysk ogrodu (pół akra) kosztuje 50 $. Zrobili zrzutkę we trzech na opryskiwacz plecakowy ( 300 $ czyli po 100 na osobę), taki który zamgławia, kupili maseczki i opryskują sobie ogrody, drzewa, krzewy, trawniki (w trawniku siedzi mnóstwo jakichś muszek, które włażą do oczu i nosa), Jeśli nie popada to jest spokojnie około dwóch tygodni. Przez pól godziny nie można chodzić po trawniku.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

Oooo, to dobra wiadomość. Pogrzebię w szafce i powinienem znaleźć Talstar. Pytanie tylko, czy nie jest przeterminowany.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Natan29
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 sie 2019, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

Brat zamawiał coś w tym roku, rozcieńczał i pryskał dookoła domu, bo nie dało się z domu wyjść. Ale nie znam niestety nazwy. Ja się zastanawiam natomiast nad tym czy takie lampy (babeczka w sklepie mi ostatnio polecała) faktycznie spełniają swoją rolę? Próbował ktoś z was?
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7587
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

Lampy u mnie zupełnie nie zdały egzaminu. Zadziałał znakomicie "Ultra Brutal"
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

Testowane od lat bardzo dobre to: MUGGA, ULTRATHON, Blusap.

MUGGA i ULTRATHON są to środki zawierające w swoim składzie w dużym stężeniu wiązek chemiczny o nazwie N,N-Dietylo-m-toluamid, zazwyczaj używany pod nazwą DEET.
Środków na komary zawierających DEET nie powinny używać dzieci ani kobiety w ciąży, powinny być używane nie częściej niż dwa razy na dobę, a po powrocie do domu należy zmyć pod bieżącą wodą.
Mogą reagować z syntetykami na ubraniach, potrafią odbarwić lub zmatowić.
Stosowałem obydwa środki wielokrotnie, przekonując się o ich skuteczności przez wiele godzin. Zarówno ja jak i moi znajomi nie mieli żadnych objawów skórnych.
Blusap z kolei jest środkiem bezpieczniejszym od poprzednich i nie zawierającym DEET - jest to płyn na bazie alkoholu skutecznie odstraszający owady. Nie wywołuje uczuleń, co jest potwierdzone badaniami dermatologicznymi
Po ukąszeniu bardzo dobrm środkiem jest balsam kojący KOKODA (stosowany na ukąszenia owadów i poparzenia roślinami, meduzami)

Cała reszta:
Dobre: OFF, AUTAN, MOSKILEX, FORESTA, PANKO
Średnie: BROS, AROX
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

Dla dzieci Chicco robi dobry preparat zarówno zapobiegający jak i potem na ugryzienia.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Preparaty i środki polecane na komary

Post »

Można użyć elektroniki np. THERMACELL MR150 Bardzo skuteczny, ale i niestety nie tani.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”