Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Adawi Wyn's Pure Magic ma inny kształt kwiatu, więc odpada.

Basiu na razie zakwitł nienazwany pompon od Ciebie. Ja też się boję o zgodność, bo na jesieni moja mama koniecznie chciała mi pomagać. I tak np. znacznik Wyn's Pure Magic znalazłam w jednym pakunku razem ze znacznikiem Nadine Jessie... A Wyn's Pure Magic posadziłam jako nn, bo nie miała żadnego.
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Basiu, tak wygląda 680 u mnie- faza pełnego rozkwitu
Obrazek

Obrazek

A tak wygląda nowy, rozwijający się kwiat - czerwień trochę " zażółcona" późnym słońcem, jak na razie żadnych jasnych plam na płatkach...
zobaczę co będzie w kolejnych dniach...w każdym razie to nie jest Harvey Koop, choć ma jego numer...

Obrazek

a z nr. 7 otrzymałam tę którą typujesz jako Yamabiraki ..
Tak mysle, ze szczególnie trudno zidentyfikować takie dalie- kameleonki, a przecież nie wszystkie takie są, niektóre mają stabilny wygląd

Kilka moich
Gitt's Perfection - prześliczna.. W ub. r. trafiła na złe stanowisko -za suche i była mocno " taka sobie" Wpadło mi w oko Twoje, Basiu zdanie, ze to jedna z najpiękniejszych dalii, więc posadziłam ją w tym roku w najlepszym dla dalii miejscu w moim ogrodzie ( niestety- zbyt małym :( )- no i pokazała na co ją stać !
Obrazek

Clearviev Magic - nowinka tegoroczna

Obrazek

Glory of Waldvijk - piękna w kolorystyce, choć to zdjęcie niezbyt złapało te fioletowe refleksy na zewnetrznej stronie płatków
Obrazek

Kolejna do identyfikacji..kwiat niezbyt duży, ok. 15 cm, czerwień z fioletowym nalotem po zewnętrznej stronie płatków, co ślicznie wygląda na pąku . Numerek ma jak na zdjęciu...
Obrazek

Obrazek

Mingus Alex - czarujący w tej fazie...

Obrazek
i w tej

Obrazek

Bartosz ciągle ładnie kwitnie...
Obrazek


Obrazek

Tego też nie sposób pominąć w sesji foto, choć już był - łatwy do rozponania Mingus Leroy T
Obrazek

Obrazek

To też zaczyna być dla mnie zagadką- jest z ubiegłego roku, nazwa przypisana w ub. roku to Hi Ace - teraz nigdzie takiej odmiany nie mogę znaleźć, dziwi mnie jej wygląd, bo ubiegłoroczna Hi Ace kwitła jakoś inaczej..( nie mogę odnaleźć zdjęć), wykluczam pomylenie karp, a w ogóle wydaje mi się niezwykle podobna do Hollyhill Electra ( mam taką , ale po wydaniu jednego kwiatu odpoczywa, jest z tych co ma problem urosnąć odpowiednio wysoko


Obrazek
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Miłko gratuluję realizacji planów ;:138 Świetna sprawa :D

Basiu Niezmiennie zachwyca mnie Twoja Mingus Ida ;:173 Mick's Peppermint przebija jednak nawet ją.
U mnie kwitnień jeszcze niewiele. Rozumiem, że w tym wątku prezentujemy tylko Stanisławowe?

Obrazek

Obrazek

Holland Festival dostał najlepszą miejscówkę i w tym roku szaleje. Kwiat ma prawie 25cm ;:173

Obrazek

Zmienność HOLLYHILL SIX IN ONE ;:224

Obrazek
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Narine - piękne daliowe portrety . Dobrze widzieć też czego się spodziewać po H. 6 in1 ... mam ją od tego roku, jeszcze nie kwitnie, to żebym się nie zfrustrowała jak będzie biały kwiatek ;:oj

A może by tak ogłosić wątkowy konkurs na najbardziej zachwycający portret Mingus LeroyT? ( tudzież innych co popularniejszych odmian) W nagrodę...bulwka danej odmiany :roll: tylko nie wiem kto byłby fundatorem tej nagrody...
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Adawi,
właśnie trzeba dokładnie czytać numerki - znaczek v przy numerze odmiany jest oznaczeniem nowej dalii, której często nie ma jeszcze w spisie - w tym przypadku 22v to numer dalii Red Flamboyand - czerwona półkaktusowa o wielkości kwiatu ok. 20 cm - co do Twojego pomysłu na konkurs to obawiam sie, że wszyscy mielibyśmy inne propozycje na nr 1 kolekcji Stanisława
Na dzień dzisiejszy u mnie I miejsce dla odm. Yume Yama Zakura

Obrazek
średnica kwiatu - ok. 30 cm

ale i Penhill Watermelon mógłby być nr 1

Obrazek

Dziś nieźle się też prezentowały:

Obrazek
Apelsini Sniega

Obrazek
AC Dark Horse

Obrazek
Philothea

Obrazek
Salzburg 122

Obrazek
Kenora Wildfire

Obrazek
Boogie Woogie

Obrazek
Myrtle's Brandy

Obrazek
Mingus Joshua

Obrazek
Wyn's Zodiac

Obrazek
Hapet Goliath

Obrazek
Big Terry

Obrazek
Dzivite

Ale jutro - któż to wie, która mnie zachwyci?
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Droga Basiu -ależ ja to już wiem, dlatego przy tej odmianie nie zająknęłam się nawet nazwą która przypisana jest numerkowi 22- Veras Elma / choć bardzo mi się ta Veras na fotkach spodobała/- co do tej z "v"- wielkość u mnie to góra 15 cm- ale może się wyrobi...
A konkurs miałby dotyczyć tylko głosowania na " najładniejszy portret spośród tych często tu pokazywanych... to zawęża pole wyboru. Bo wybór najładniejszej dali P. Stanisława to zakończyłby się jakimiś 50 pozycjami z równa liczbą głosów. 8-)
Pozdrawiam
Wiesia
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Niekoniecznie...bo ja bym się nie mogła zdecydować na tę jedną. Sama pewnie miałabym z 50 propozycji :lol:
Awatar użytkownika
Lipien
200p
200p
Posty: 499
Od: 21 lis 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ptaszków,dolnośląskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Labirynth

Obrazek


Obrazek

Hallwood Envoy


Obrazek


Obrazek

Sandia Comanche


Obrazek


Obrazek

Pramie XVIII


Obrazek


Obrazek

Englands Glory


Obrazek


Obrazek

Audacity


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Wiele pięknych dalii pokazujecie ;:180 Ja nie wyrabiam z czasem i wpadam tu sporadycznie :oops: Teraz dopiero podziwiam nowe siewki od Hapeta czy piękne dalie Wynes'a!
U mnie znów kilka zagadek.
Kaktusowa, żółtopomarańczowa z lekko zaróżowionymi końcami, ok. 18cm średnicy:
Obrazek

Półkaktusowa, biała, bardzo napakowana płatkami, że wygląda jak pompon, 25cm średnicy:
Obrazek

Biała z lekkim nalotem różowym, dekoracyjna ale w kształcie kuli, 15cm średnicy:
Obrazek
Ta miała nawet numerek - 430 ale ja pod tym numerem znam Hapet Daydream, a to jest coś innego.
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

No, no! Coraz to ciekawsze piękności zakwitają u Ciebie Stanisławie! Hallwood Envoy wymiata ;:172 . Już od dawna jej szukam, ale nigdzie i u nikogo nie znalazłam. Cieszę się, że wróciła do Twojej, Stasiu, kolekcjii. Labyrinth też interesująca i Sandia Comanche - co prawda w tradycyjnych kolorach - ale warta uwagi. Ciekawe co tam jeszcze skrywają Twoje "pola daliowe"?

Przepraszam wszystkich za pomyłkę - w ostatnich prezentacjach pokazałam dalię Mingus Joshua, a podpisałam Encore. W sumie podobieństwo jest, ale nie za duże i powinnam to zauważyć. Odmiany Encore nie mam więc w dalszym ciągu - może ktoś posiada i zechce się wymienić na którąś z mojej kolekcji...

Z dzisiejszej wizyty na działce:

Obrazek
Hapet Highlight

Obrazek
Inca Vanguard

Obrazek
Silver Wedding

Obrazek
My Pride

Obrazek
Aitara Majesty

Obrazek
Wyn's Farmer John

Obrazek
Hy Mom

Obrazek
???

Florianie - strzelam...
nr 1 - Grenidor Pastelle
nr 2 - Kenora Spirit
nr 3 - Inge Wehling

ale...
ten delikatny róż dostrzegam także na odmianie nr 2, a to może sugerować odm. Magic Moment
Pozdrawiam
Barbara
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

A już myślałam, że ja coś pomieszałam, bo moja Encore inaczej wyglądała... ;-) Nie wiem czy jeszcze mam - może w niedzielę uda mi się zrobić inwentaryzację. Susza załatwiła mi kilka odmian - to już wiem na pewno.

Labirynth niesamowita - mam nadzieję, że jej nie straciłam. Ale Pramie XVIII trafia na moją listę chciejstw. ;:167
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Obrazek

Obrazek
Shogun
Obrazek
Chloe Janae
Obrazek
Sombrero

Obrazek
Mingus Aleks

Obrazek
Aroldessa

Obrazek
Red Flamboyand w pełni rozkwitu

Kolejny kwiatek jakby niezgodny z nazwa odpowiadająca nr. wg. katalogu -malenstwo, ok. 10 cm; ktoś kojarzy co to może być?
Obrazek

Obrazek

Trafiłam na taki katalog ( zapewne świetnie znany uzytkownikom tego wątku 8-) http://www.dahlie.net/dyn/einzel.php?lang=en#
Prezentowane tam fotki Banshu No Mori idealnie odzwierciedlają rózne oblicza tej dali, łącznie z tym ciemny , cynobrowym - także Basiu - strzał w "10" ;:167
Pozdrawiam
Wiesia
stecedanuta57
50p
50p
Posty: 68
Od: 25 sty 2016, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Witam po dłuższej przerwie.
Gratulacje dla zwycięzców wystawy dalii w Rybniku.
Kolejne odmiany dalii, które zakwitły w moim ogrodzie:

Obrazek
750 Let Hradec Králové

Obrazek
Gatsby

Obrazek
Malibu

Obrazek
Express

Obrazek
Galaktika

Obrazek
Light Music

Obrazek
Elke C

Obrazek
Alauna Grizzly

Obrazek
Wanda's Aurora

Obrazek
Skiply Grande

Pozdrawiam
Danuta K.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”