Moja działka 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moja działka 8

Post »

Fajnie wygląda kwitnąca szczeć - jakby miała sukieneczki na sobie :D Fajny owadzi pokaz, bez nich nasze ogrody były zdecydowanie uboższe. Floksy nawet niższe kwitną jednakowo pięknie ;:215
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6314
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 8

Post »

Witam po dłuższej przerwie.

Jurku - Locutus moje siewki akantów strajkowały i od kilku lat wcale nie kwitły, ale w tym roku aż trzy pokazały kwiaty.
Dziewięćsiłów mam kilka ale wszystkie, które kupiłam i otrzymałam w prezencie to podgatunki łodygowe. Nadal więc poszukuję bezłodygowego. Jednorazowo miałam też dwuletniego dziewięćsiła pospolitego i liczyłam, że się rozsieje, co jednak nie nastąpiło. Bardzo podoba mi się też popłocholistny...
Jeżeli chodzi o mikołajki to życzyłabym sobie powrotu na działkę m.alpejskiego, który rósł na niej około 20 lat temu. Okazało się jednak, że to wcale nie takie proste, bo pierwszy z kupionych wyrósł na m.olbrzymiego, a drugi okazał się być m.płaskolistnym. Zaś tylko w sferze marzeń pozostaje sprowadzany już dwa razy ze szkółki mikołajek nadmorski, który pomimo, że posadzony w sporym dołku wypełnionym piaskiem morskim nie podjął współpracy.
Dziękuję za pochwałę owadzich zdjęć.

Ewuniu - Evii91 witam nowego gościa na mojej działce i w imieniu roślin dziękuję za pochwały.

Iwonko - iwona0042 o tak, floksy pięknie pachną, szkoda tylko że w tym roku zakwitło ich tak niewiele.
Rośliny dziękują za pochwały.

Marysiu - Maska moje nowe rojnikowce, rojniki i rozchodniki rosną na razie w małych chryzantemówkach. Jeżeli nie zdążę przygotować dla nich odpowiedniego stanowiska spędzą zimę zadołowane w inspekcie pod szybą. Te rośliny raczej zimna się nie boją, ale wilgoci zimą nie tolerują. Myślę, że Twoje w tunelu będą bezpieczne.

Aniu - anabuko1 dziękuję za pochwałę floksów, chociaż mogło ich być więcej, bo kilka odmianowych wcale ni zakwitło.
Cieszę się, że owadzie fotki zwróciły Twoją uwagę, dziękuję.

Małgosiu - clem3 szczeć pięknie się rozsiała i zakwitła w kilku miejscach, jej kwiaty są niesłychanie miododajne i ściągnęły na działkę całe chmary pszczół, trzmieli i innych pszczołowatych.
Floksy zakwitły bujnie tylko na jednej rabatce, która położona jest w dole działki i ziemia na niej tak szybko nie wysycha. Pozostałe miały za sucho i kilka odmianowych wcale nie zakwitło.
Owadzi pokaz postaram się kontynuować, a za pochwałę dotychczasowego dziękuję.


Z siedmiu odmian moich dzielżanów zostały tylko trzy, w tym jeden w szczątkowej formie. Z najładniejszymi rozprawiły się ślimaki i to tak skutecznie, że nie pozostawiły nawet korzeni.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Tegoroczne lato zdecydowanie przypadło do gustu szkarłatce amerykańskiej.
Obrazek Obrazek

Przegorzan o białych kwiatach znacznie pokonał wysokością przegorzan ruski.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Przepiękna pysznogłówka 'Jacob Cline' zadziwia długością kwitnienia.
Obrazek Obrazek

Ślimaki nie dosięgły jeszcze gazanii lśniących rosnących w pojemniku.
Obrazek Obrazek

Roskea purpurowa rozpoczęła kwitnienie.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja działka 8

Post »

Z tą pospolitością dziewięćsiła pospolitego nie jest chyba tak łatwo.Dwukrotnie próbowałem i nie udało się a znam miejsce gdzie rośnie całymi łanami.To miejsce
jest słoneczne,ziemia gliniasta z dużą ilością okruchów wapiennych.Nasiona zbierałem pod koniec sierpnia.Sadzonkami dziewięćsiła bezłodygowego i mikołajka
alpejskiego służę tylko muszę je przenieść do doniczek.U mnie rozsiewają się.Siewek mikołajka nie ma dużo ale dziewięćsiła jest kilkanaście.W tym roku rozdałem
ponad dziesięć.Nasion nie zbieram. Wysiewają się same.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42087
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja działka 8

Post »

Lidziu czytam, że i u Ciebie ślimaki dziesiątkują rośliny. Czy szkarłatka Ci się nie rozsiewa, bo ja po paru latach goszczenie jej mam las siewek! Dziękuję za instrukcję obsługi rojnikowców, zaraz pójdą do tunelu bo ostatnie deszcze im nie służą ;:oj
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6314
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 8

Post »

Janku - magry szczęściarzem jesteś, bo rozsiewają Ci się takie ciekawe rośliny. Naprawdę podarujesz mi siewkę dziewięćsiła bezłodygowego i mikołajka alpejskiego? To wspaniała wiadomość. Tylko czym ja się zrewanżuję? Przecież Ty wszystko masz.
Mam jeszcze pytanie. Jakie warunki zapewnić skalnicy trójdzielnej?

Marysiu - Maska na temat ślimaków wolę się nie wyrażać. W tym roku, szczególnie po deszczu, nie ma gdzie nogi postawić. To istna masakra. Mam Ferramol ale boję się go użyć, bo ostatnio po działce pętała się ciężarna jeżyca. Wczoraj widziałam ją już szczuplutką, a więc gdzieś w pobliżu jest gniazdo z maluchami.
Szkarłatka amerykańska rozsiewa się mocno, staram się obcinać nasienniki, ale przeważnie ptaki są szybsze. Zajadają się jagódkami, a potem...ochoczo rozsiewają nasiona. Siewki po prostu wyrywam, gdy ziemia jest wilgotna łatwo je usunąć.


Ku uciesze owadów zakwitł czarcikęsik Kluka
Obrazek Obrazek

Aster 'Golden Sunshine' już przekwita.
Obrazek Obrazek

Coraz więcej kwiatów pojawia się na astrze żeniszkolistnym 'Asram'.
Obrazek Obrazek

Mój ulubiony powojnik barszczolistny w tym roku nie zawiódł.
Obrazek Obrazek

Powojnik Praecox szczelnie okrył płot.
Obrazek Obrazek

W kępie białego, najstarszego z moich floksów wiechowatych pojawiły się dwie śliczne siewki.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Po wielu latach powróciła na działkę dostojna rudbekia 'Herbstsonne'.
Obrazek Obrazek

To dobry rok dla powrotów. Przywędrowała dawno temu utracona trojeść krwista 'Ice Ballet'.
Obrazek Obrazek

Oraz wieczornik damski, który po kilkunastu latach odrodził się z nasionka prawdopodobnie przyniesionego z kompostem.
Obrazek Obrazek

Miechunka rozdęta w tym roku wcześnie zaczęła się przebarwiać.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działka 8

Post »

Lidziu :wit
Ale bogactwo kwitnień. ;:215
Piękne floksy, rubdekie ciekawe.
Powojniki śliczne. A trojeść krwista Ice Ballet śliczna.
Dużo już asterkow ci kwitnie.
Miechunka ładnie się rumieni.Kiedyś ja miałam i przepadła mi . :evil:
Oj nuty jesienne się wkradają.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Moja działka 8

Post »

No tak? Każdy ma swoje sukcesy i porażki?

Tymczasem zachwycam się Twoimi gazaniami (u mnie ciągle tylko liście, zero kwiatów) oraz Roscoeą? Miałem, ale wypadła bardzo szybko?

Gratuluję powrotów? Trojeść piękna, cieszy też wieczornik (białej trojeści nie mam, a wieczornik jakoś mi znikł w tym roku, choć do tej pory co roku cieszył oczy)?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6314
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 8

Post »

Aniu - anabuko1
anabuko1 pisze:Oj nuty jesienne się wkradają.
Bardzo ładnie to ujęłaś. Niestety lato powoli się kończy.
W imieniu roślin dziękuję za pochwały.

Jurku - Locutus obie gazanie kupiłam na wyprzedaży w kwiaciarni. Wyglądały dość marnie, ale po wsadzeniu do dużej donicy ze świeżą ziemią ruszyły i nawet kwitną.
Towarzyszy im haberlea, która jest dla mnie zagadką. Mam ją trzeci sezon i jeszcze nie zakwitła. Czy masz, a może miałeś kiedyś tę roślinę? Chętnie poznam Twoje zdanie na temat jej uprawy.
Powroty ulubionych roślin, które zginęły przed laty, niezmiernie mnie ucieszyły.
Spróbuję zebrać nasiona trojeści 'Ice Ballet', pytanie tylko, czy siewki powtórzą cechy rośliny matecznej.


O tej porze roku działkę opanowały rudbekie.
Przedstawiam dzisiaj rudbekię trójklapową, która rozsiała się obficie tworząc całe łany kwiecia.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Łoboda czerwona już w fazie nasion.
Obrazek Obrazek

Zaczynają pokazywać się pierwsze kwiaty ciemiernika wschodniego.
Obrazek Obrazek

Tojad ogrodowy Bicolor kończy kwitnienie.
Obrazek Obrazek

Sadziec konopiasty jako jedyny oparł się atakom ślimaków.
Obrazek Obrazek

Po przycięciu, przymiotno białe świetny wypełniacz rabat bylinowych, powtarza kwitnienie.
Obrazek Obrazek

Kwitną ostatnie róże:
'Mount Shasta'
Obrazek Obrazek

'Bonica'
Obrazek Obrazek

nn
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

pomarszczona
Obrazek Obrazek

okrywowe nn
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

W cieniu, pod jabłonią zakwitła lobelia wielka.
Obrazek Obrazek

Kwitną powojniki:
włoski - gatunek
Obrazek Obrazek

tangucki nn
Obrazek Obrazek

bylinowy 'Rooguchi'
Obrazek Obrazek

Rożnik przerośnięty, jak co roku, wspiął się pod same obłoki.
Obrazek Obrazek

Nasiona zawiązały:
ciemiężyk czarny
Obrazek Obrazek

trojeść amerykańska
Obrazek Obrazek

Daszeńka ponura i rozbawiona.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja działka 8

Post »

Ta boni a wygląda jak kwiatuszek z tortów. Kolejne wspaniałe rośliny. Kotki też mamy dwa ;)
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Moja działka 8

Post »

Haberlei nie miałem, więc się nie wypowiem niestety? Choć długie oczekiwanie na kwiaty i mnie się w niektórych wypadkach zdarza? Na przykład w tym roku po raz pierwszy zakwitł mi hibiskus bagienny, którego mam już od lat?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja działka 8

Post »

Większość skalnic posadziłem na górce,która w najgorętszej porze dnia,jest ocieniona krzakami.Słońce dociera tam tylko najwyżej do godziny 9.00.Takie miejsce
ma też skalnica o którą pytasz.Nie jest to jednak stanowisko głębokiego cienia.Skalniak jest duży i nie jest obsadzony nawet małymi krzewami ani wysokimi
bylinami.Kilka skalnic posadziłem w słońcu od strony północnej bez zabezpieczenia od południowego słońca .Te trochę ucierpiały w tym roku ale chyba zbyt mało
dawałem im wody.Zimą wszystkie mają szklany daszek.Podobny problem, jaki masz z haberlęą,ja miałem z ramondą.Po podzieleniu i przeniesieniu w inne miejsce
zakwitły dopiero w trzecim roku.Może haberlea reaguje podobnie ? U mnie rosną obok skalnic pomiędzy kamieniami i prawie na pionowej ścianie.Na zimę dostają
daszek aby woda nie gromadziła się wokół szyjki korzeniowej.Kwitły bardzo ładnie.Dziewięćsił i mikołajek jest już w doniczkach.W przyszłym tygodniu mogę wysłać.
Rozliczymy tylko koszty wysyłki ponieważ nie mam już miejsca na cokolwiek nawet gdyby to był wielki rarytas.Trudno rozstawać mi się z tym co mam.Teraz
zakładam ogród doniczkowy.Zimowity u mnie już zakwitły.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42087
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja działka 8

Post »

Lidziu dziwię się gdzie u Ciebie znalazła aż tyle miejsca rudbekia trójklapowa :;230
Haberleę nabyłam chyba też 3 lata temu i nie zakwitła, ale chyba u Marysi Motyczki widziałam kwitnącą. Mało tego... tego suchego lata wyschła na wiór i już się z nią pożegnałam, ale daje znaki życia i wychodzą małe zielone listeczki. Cieszy widok wesołej Daszeńki, wygłaskaj ją proszę ode mnie :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka 8

Post »

Liduś, często podglądam, co w Twoim ogrodzie słychać, czas więc zostawić jakiś ślad.
Pięknie i bogato u Ciebie, mnóstwo roślin mało bądź wcale mi nieznanych, a ślicznych, ogrom Twojej pracy wkładany w utrzymanie tak cudnego ogrodu podziwiam i gratuluję wytrwałości w ich uprawie oraz znajomości gatunków tudzież odmian. ;:433 ;:433 ;:433
Niech więc dalej wszystko pięknie Ci rośnie i zachwyca ku Twojej i naszej radości. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”