Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Adawi dalia Imperial Wine kolorem wchodzi w stronę ciemnego biskupiego - może Twoje zdjęcia przekłamują, bo tu jest zupełnie inny kolor, ale to już tylko Ty możesz ocenić. Ale Imperial Wine ma charakterystyczne rozdwojone końcówki płatków. Zdjęcia najlepiej oglądać u źródła - wtedy można być pewnym zgodności odmiany. https://www.dahlias.com/imperialwine-item498.aspx

Orchid Lace cudna ;:167
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

vimien :) - ależ napisałam, ze aparat nie radzi sobie z kolorem( i że go wyrzucę :evil: ) i że kolor jest dużo ciemniejszy- określenie ciemny biskupi jest bardzo trafne!
Dzięki za zainteresowanie moim " problemem" ( a rośnie ich jeszcze kilka :roll: )
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Lodziu,
najlepsze w tej operatywności Stanisława w ostatnich dniach jest to, że jest prawdziwa ;:303 Zdjęcia z wystawy w Trutnovie i z daliowego "poletka" Stanisława wskazują, że w tym roku ma się czym pochwalić. Inspekcja w Krakowie była tylko krótkim przerywnikiem przed wystawą w Rybniku. A wystawa w Rybniku bardzo udana, bardzo dużo pięknych dalii (ok. 300) - chociaż może ciut mniej niż w poprzednich latach... W równoległej wystawie mieczyków różnica w ilości wystawionych okazów była o wiele wyraźniejsza. Susza, susza, susza - to przyczyna wszystkiego.
Wielkie brawa ;:138 ;:138 ;:138 należą się wszystkim wystawcom, za to, że podjęli trud wyhodowania wszystkich daliowych piękności - nie było widać po kwiatach, żeby cierpiały z powodu braku wody ani czegokolwiek, co by umniejszyło ich urodę. Panowie wystawcy - czapki z głów :!: :!: :!: ;:167 ;:167 ;:167

Podaję wyniki z wystawy w Rybniku:

Dekoracyjne
1. Tartan - Surma Andrzej
2. Enyo - Sztymala Grzegorz
3. Spartacus - Surma Andrzej

Kaktusowe
1. Black Jack -Sztymala Grzegorz
2. Snoho Storm - Surma Andrzej
3. Vancouver - Surma Andrzej

Jeleniorożne
1. Wyn's Zodiac - Surma Andrzej
2. Nenekazi - P.... Jacek
3. Convoitise - Surma Andrzej

Pomponowe
1. Hapet Pom - P.... Jacek
2. Baby - Surma Andrzej
3. Fernclief Tango - Sztymala Grzegorz

Ball
1. Hapet Mystic- Surma Andrzej
2. Marble Ball - P.... Jacek
3. Edinburgh - Surma Andrzej

Grand Prix wystawy: Autumn Sunburst

Wybaczcie, że nie wstawię w tym roku żadnych zdjęć - jakość jest fatalna, więc nie będę krzywdzić dalii... Chroniąc dalie przed słońcem organizatorzy wystawy zasłaniają okna, i słusznie, ale to wyklucza zrobienie dobrych fotografii.
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Basiu dziękuję za wieści z wystawy ;:197
Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych ;:195

Summer Beauty piękna ;:167
Panie Stanisławie co to za odmiana na 3 zdjęciu z wystawy (licząc od góry), w drugim rzędzie (od góry), druga od prawej strony?
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Basiu,
dziękuję - tylko Mistrz, to potrafi :wink:

Wszystkim nagrodzonym, składam serdeczne gratulacje ;:138

Obrazek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Dziękujemy Basiu za podanie wyników. Po wystawie został jeszcze rozstrzygnięty konkurs publiczności na najładniejszą dalię:
1 miejsce - 'Bright Star' - Jacek P.
2 miejsce - 'Enyo' - Grzegorz S.
3 miejsce - 'Spartacus' - Andrzej S.

'Bright Star'
Obrazek

'Marble Ball' niezawodna!
Obrazek

i zwyciężczyni wśród pomponów - 'Hapet Pom'
Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Florianie,
jesteś, jak zwykle, niezawodny!
Twoje zdjęcia świetnie się udały - pokażesz więcej?
Bright Star oszałamiająca i cieszę się :tan , że publiczność ją doceniła - okazuje się, że małe dalie też się podobają...
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Wciąż zaglądam na wątek daliowy spodziewając się zdjęć Waszych kwitnących okazów. A tu zdjęć jak na lekarstwo... Czy to oznacza, że Wasze dalie jeszcze nie kwitną, czy że przebywacie w dalszym ciągu w Błogiej Krainie Urlopowej? Prowokacyjnie wstawiam więc parę zdjęć dalii, które u mnie kwitną, ale kwitnie zaledwie 1/3 mojego stanu posiadania, więc za dobrze nie jest... Część niekwitnąca ma już pąki, ale mam też takie, którym do kwitnienia jeszcze daleko...

Obrazek
Odo

Obrazek
Mingus Ida

Obrazek
Dolny Śląsk

Obrazek
Hapet Daydream

Obrazek
Hy Mom

Obrazek
Yume-Yama Zakura

Obrazek
Mingus Alex

Obrazek
Penhill Watermelon

Obrazek
Just Married

Obrazek
Cebu

Obrazek
Faberge

Obrazek
Kidd's Climax

Obrazek
Anna Jantar

Obrazek
Mick's Peppermint

Obrazek
Janny P.

Obrazek
Mura Kingyo

Obrazek
Big Terry

Obrazek
Umi -no- Haru

Obrazek
Hollyhill Electra

Obrazek
Caproz Jerry Garcia

Obrazek
Splendeur Noire

Obrazek
nn

Adawi

Co do Imperial Wine - nie mam odmiany i nie będę się sprzeczać - może to i ona tylko "zgubiła" ząbki
Żółta, której tożsamość do tej pory nie została ustalona to chyba jednak Wyn's Neon Dream
Typowana na Judy Meggos - teraz, po kształcie kwiatu i kolorach przed jej pełnym rozkwitem typowałabym Banshu no Mori
Natomiast ta, której pokazałaś dwie odsłony - w słońcu i bez słońca to będzie może Yamabiraki
Czy naprawdę tak wiele dalii otrzymałaś bez oznakowania?
Pozdrawiam
Barbara
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Basiu ależ z Ciebie prowokatorka :wink:

Freya's Paso Doble
Obrazek

Croydon Jumbo
Obrazek

Wyn's Pure Magic
Obrazek
Awatar użytkownika
Lipien
200p
200p
Posty: 499
Od: 21 lis 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ptaszków,dolnośląskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Jednym słowem - dolało.
Dalsze ciekawe siewki, namiary po uzgodnieniu z Peterem
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Marts Dr Mc muraj


Obrazek


Obrazek

wyns Mauve Mist


Obrazek


Obrazek

Wyns Radiant Star


Obrazek


Obrazek

Arthurs Delight


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Basiu! Faktycznie w daliowym wątku niewiele zdjęć. Chyba towarzystwo przeniosło się tu. Ja dodałam kilka, choć niewiele tu na forum bywam.
U mnie również wiele dalii nie rozpoczęło kwitnienia, choć pąków mnóstwo!
Stanisławie - dziękuje za przysłanie dalii wiosną! Piękne odmiany! Gratuluję Florkowi sukcesów!
A ja chciałabym się pochwalić, że dalie od Stanisława pokazałam na własnej wystawie dalii i kwiatów lata w domu parafialnym. Wspominałam kiedyś, że mam taki zamiar i dojrzewałam do realizacji kilka lat.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Basiu- z Twoich piękności to wszystkie ładne ale Mik's Pepermint najładniejsza...zakochałam się
A co do " pracy purystów nazewniczych u podstaw". :)
BarbaraR pisze:Co do Imperial Wine - nie mam odmiany i nie będę się sprzeczać - może to i ona tylko "zgubiła" ząbki
Żółta, której tożsamość do tej pory nie została ustalona to chyba jednak Wyn's Neon Dream
Typowana na Judy Meggos - teraz, po kształcie kwiatu i kolorach przed jej pełnym rozkwitem typowałabym Banshu no Mori
Natomiast ta, której pokazałaś dwie odsłony - w słońcu i bez słońca to będzie może Yamabiraki
Czy naprawdę tak wiele dalii otrzymałaś bez oznakowania?
Co do Imperial Wine - jeśli mają być ząbki to kwiat na "krzaczku" który miał numerek odpowiadający IW te ząbki ma, a kwiatki na krzaczku bez żadnego numerka ząbków nie mają... więc choć tak poza tym te kwiatki wyglądają tak samo co do kształtu, barwy, wielkości, to beznumerkowy będzie NN.

Domniemana Judy Meggos i drugi " w słońcu i bez" to ubiegłoroczne... "Judy" miała nr 670- Odo, a ten drugi nr 7 Tsuki Nori.... W tym roku numerki miały prawie wszystkie, problemem jest to, że wiele z nich kwitnie całkiem inaczej. Właśnie rozkwitła kolejna która pewnie pozostanie NN, choć numerek ma ...
A Odo/Judy/Banshu jest niesamowicie zmienna w wyglądzie i trudno za nią nadążyć...ale piękna jest
Co do żółtej - widziałam kilka zdjęć W.N.D i wyglądają identycznie, więc to przyklepuję i temat żółtej uważam za zamknięty :)
A co z tą 680 co jej płatki odbarwiają się? 680 wg." starych list" to Harvey Koop; sprawdzałam jak wygląd- w naszej bazie nie ma, w necie jedna fotka, raczej nie zgadza się. Zauważyłam jeszcze jedną cechę charakterystyczną dla tej odmiany - zrzuciła z pędu przekwitnięty kwiat, chyba niewiele odmian ma taką "praktykę". Rozwija się u niej kolejny kwiat - jak ten pierwszy czysta , głęboka czerwień/purpura.

Za wysiłek włożony w próby ponazywania. ;:180

Jeszcze jeden dopisek, bo wypatrzyłam u góry fotkę Wyn's Pure Magic-czyżby ta 680 nią była?...kształt podobny, nieco inaczej wyglądają te odbarwienia, ale słowo Magic sugeruje jakieś " magie " więc może ta zmienność wyglądu ta magią jest? Ale fantazjuję....
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.6

Post »

Miłko droga,
podziwiam Cię za ogrom energii i zaangażowania w działaniach na forach, blogu i do tego jeszcze ta wystawa w domu parafialnym! Skąd czerpiesz siły nie wiem, ale jestem pełna uznania i ;:180. Nie wiem, w które miejsce odeszli miłośnicy dalii - ale skoro odeszli to widocznie gdzieś im jest lepiej - ostatecznie każdy ma prawo prezentować się gdzie chce... Z ludźmi jak z daliami - bywają zmienni. Obejrzałam wszystkie dostępne zdjęcia z Twojej wystawy - ciekawe pomysły i piękne kwiaty. ;:333 Czy wystawa będzie kontynuowana w następnych latach? To super inicjatywa, bo akurat Wielkopolska w daliowe wystawy jest uboga. Powodzenia!

Stanisławie,
ta pierwsza siewka od Petera - żółto-różowa - cukiereczek :!: w dosłownym tego słowa znaczeniu - gdybym miała taką możliwość właśnie takie bym je nadała imię.
Do odmian Wyn'sa to ja zawsze podchodzę z wielkim nabożeństwem i wszystkie podziwiam.
Arthur's Delight jest w końcu biały, kremowy czy żółty? W amerykańskim spisie, który znam, jest opisany jako yellow, na zdjęciach zaś widzę go najczęściej w kolorze białym...

Kasiu Vimen,
jak sprawują się moje dalie? Czy nie pomyliłam odmian, bo mi się to ostatnio zdarza... Od Ciebie zakwitła mi dopiero Belle of Barmera i jest belle ;:167

Adawi,
ja już straciłam rozeznanie co i jak ... nie nadążam!
680 - to w dalszym ciągu Harvey Koop - czerwono-pomarańczowa, dekoracyjna
a nr 7 to aktualnie Koyo Kujaku - czerwona z żółtym środkiem, strzępiasta
Pozdrawiam
Barbara
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”