Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, a co to za pomidory hodujesz o takich kształtach :;230
Kropelki dorwałaś zachwycające ;:oj
Róże się starają i dalie dodają kolorów Twojemu ogródkowi. Śliczne masz te mieczyki drobnokwiatowe, budleja i ketmia to krzaczory! Gdzie Ty to mieścisz ;:215
Nie wiem czemu sobie myślałam, że będę mieć czas na ogród przy starszej wnuczce, a tu nic z tego! Nie chce się bawić w ogrodzie tylko włóczyć po okolicy ;:124
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witam serdecznie wieczorową porą wszystkich miłych gości ;:196 .Zaległości nadrobione, ogródek porządnie podlany przez Matkę naturę, nawet trochę zapasu wody zostało po dzisiejszej nocnej burzy.Szkód żadnych nie narobiła w każdym razie u mnie .Nie wiem jak w innych rejonach ,bo groźnie to wyglądało .Lepiej to niż te upały, tylko ślimaki mocniej się rozbisurmaniły .Dzisiaj na daliowym krzewie znalazłam ich chyba z 20 szt oślizłych i winniczków, pomidora też znów mi zaliczyły. Zerwałam go posoliłam ciekawe czy im zasmakował jutro sie przekonam. Im wszystko smakuje floksy, lilie, rozchodnikami też nie gardzą ani różami ;:222


Obrazek

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU mój ogródek mały ,ale pojemnościowy :;230 Widzisz ile tego dobra się mieści .Jednak w tym roku muszę sie wyzbyć połowy floksów, bo oszalały wszystkie .Ketmia podpiera płot sąsiada ,to samo wielka budleja która ma zaledwie 3 albo 4 lata wyhodowana z patyczka od koleżanki, druga patyczkowa od Beatki [Beaby] też fajnie sobie poczyna, a ma dopiero roczek .Dalie dopiero powoli nabierają wigoru, tylko te doniczkowe już kwitną, a tak w glebie Convoitise szaleje tylko w tym roku nie ma tych cudnych pastelowych kolorków jest bardziej lilowym różu .Zakwitła od Ciebie Liriope postarała sie i ma 2 kwiaty ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKO oczywiście ostatnie deszczowe dni zaowocowały rozszaleniem się róż ,a także chwastów i różnego kalibru ślimorów. Buziaczki oczywiście przekażę Amelce, teraz tydzień jest z rodzicami, bo mają urlop ,a babcia ma chwilkę oddechu .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ANIU te chryzantemki od Tereni [Ter-dob] zawsze szybciej zaczynają kwitnąć, mam jeszcze różowe ale jakoś się ociągają w tym roku. Ta budleja od Beatki jest wyraźniejsza od mojej i powinna zajmować bardziej miejsce w pierwszym rzędzie. Jednak coś wymyślę jesienią ;:180 za pochwałę róż Aphrodite też powinnaś sobie kupić bo to cudowna róża chętnie kwitnąca

Obrazek

Obrazek

Obrazek

LODZIU ten czerwony pąk jest mrs. Lincolna bardzo lubię ten typowo różany układ płatków, dlatego mam więcej róż właśnie takich klasycznych . Ta pelargonia jest cudna kwiaty jak wiatraczki w bieli z leciutką nutką różu gdzie nie gdzie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

IWONKO ta moja to z ubiegłorocznego patyczka od Beatki i fajnie sie rozrosła przez rok.Beatka z pewnością już wysłała Ci jej patyczki .Dzięki za pochwałę moich kropelkowych fotek bardzo mnie do nich ciągnie i muszę nawet gdyby nie chciała, to po deszczu zaraz lecę pstrykać :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek

DAYSY dziękuję za tyle pochwał chyba w głowie mi sie przewróci od nadmiaru ,ale czyta sie miło że komuś się podobają ;:196 Ciężko idzie mi ta pelargonia, ale może gdy już zrobiłam z niej następną sadzonkę pójdzie lepiej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim udanego tygodnia i radosnego świętowania
;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, dobrą masz duszyczkę - nie dość, ze ślimory wyjadają ci rośliny, to ty jeszcze im pomidorka solisz dla smaku ;:306
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, znowu jesteś kropelkowo zakręcona ;:138 Podziwiam Cię bardzo, bo ja nie cierpię wychodzić na ogród po deszczu! Róże pięknie kwitną, nawet moje biedne coś tam pokazują.
Śliczne dalie, a już te z ciemnymi listkami ;:215 Już Ci zakwitła liriope?Chyba ta jasna, bo ta ciemniejsza
jeszcze ani myśli pokazać kwiatków!
Jadziu, Twoje śliczne floksy z całą pewnością zmieszczą się w moim ogrodzie ;:108
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Przepiękne deszczowe kropelkowe zdjęcia ;:180 ;:433 ;:433 ;:433
róże śliczne. A róże Aphrodite sobie zapisałam. Dziękuje za polecenie.
Podziwiam te dalie o ciemnych liściach, że tez o nich na wiosnę zapomniałam. Jak na razie nie mam żadnej takowej. ;:219
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu jestem, jestem i podziwiam zarówno ogród, kwiatuchy jak i zdjęcia - kropelkowy domek i dymiący dach rewelacja.
U mnie runda walki z ćmą jakby wygrana, ale wcale nie jestem przekonana, czy wygram całą walkę. Wczoraj na budlei widziałam znowu postać dorosłą tej małpy.
Ślimory nadal dokuczają tym bardziej, że ostatnimi dniami częściej pada. Trochę mączniaka mi się pokazało tu i ówdzie.

Pozdrawiam serdecznie ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu u Ciebie jak zwykle pięknie i kolorowo , nawet gdy jest susza, pięknie kwitnie dalia , ta od Ciebie również jest piękna , moje pomału się zbierają , ale jeszcze nie , Twiggys Rose u Ciebie kwitnie moja z wiosny ledwo dwa kwiatki były myślę ,ze będzie lepiej pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Musiałam sypać niebieskimi granulkami bo pełno oślizgłych żarłoków się pojawiło.
Jadziu nie rozpieszczaj ślimorków smakołykami bo pozostaną u Ciebie na zawsze :)
Evelyne Dheliat śliczna i jaki pastelowy kolorek. Czy kwiat utrzymuje cały czas taki kolor?
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7937
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu
Wszystkie różyce cudne ,ale ''Jacques Cartier'' najpiękniejszy :D
Zdjęcia z kropelkami ,jak zwykle przecudne :D
Cieszę się ,że Bozia dała dużo wody :D
U nas przekropi delikatnie ,ale jest bardzo ciepło i sucho.
Miłej niedzieli ;:196
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Kropelkowe zdjęcia cudowne! ;:167 Piękne kwitnienia róż... lubię ich drugi rozkwit, wydaje mi się, że kolory są wtedy inne... ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu piękne zdjęcia, zresztą jak zawsze :) Kropelki dodały uroku roślinkom, przydały by się u mnie hehe bo susza doskwiera :) Róże pięknie kwitną, moje w tym roku jakoś słabiej powtórzyły kwitnienie, ale to chyba wina suszy.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Tak Jadziu, już mam patyczki i się ukorzeniają :tan , a Ty jesteś niesamowita z tymi kropelkami Jadziu ;:215 , u nas to nawet za bardzo nie ma jak pstrykać takich zdjęć, bo podlewanie wężem to nie to co z nieba, a deszczu u nas niewiele niestety ;:185 pozdrawiam Jadziu i dobrego tygodnia bez ślimorów życzę, może już w koncu wszystkie wyzbierałaś ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witam serdecznie wszystkich miłych gości ;:196 ;:196 i podczytywaczy :wink: Trochę mnie nie było i narobiło się znów sporo zaległości .Byłam u mamy na weekend, no cóż trzeba teraz będzie częściej znikać w tamte strony nie ma innego wyjścia.W ogródku nic ciekawego Pink peace jako jedyna złapała rdzę jak na razie ,więc tylko obrywam liście.Możliwe ,że jeszcze opryskam mlekiem czy drożdżami .Teraz zaczyna lekko podlewać ,ciekawe czy długo to potrwa. Róże maja powtórkę jedne przekwitają inne dopiero w pąkach więc do jesieni zapewniony kolorowy ogródek

Obrazek

Obrazek

IWONKO w Twoich łapkach wiadomo nie mają prawa sę nie ukorzenić patyczki.Ślimaków z pewnością jutro będzie o wiele więcej niż dzisiaj ,bo nieśmiało podlewa z nieba

Obrazek

Obrazek

MARIUSZU kropelki zawsze dodają uroku roślinkom ,byle nie za długo sie utrzymywały na nich .Ze względu na panującą suszę to dziw ,że i tak fajnie róże powtarzają to samo floksy czy Ostrogowce bo znów są obsypane kwiatami

Obrazek

Obrazek

BASIU niektóre róże w drugim rzucie mają ciekawsze ostrzejsze kolory ,a niektóre są o wiele brzydsze i mniej trwalsze mają kwiaty ;:180 lubię kropelki ,możliwe jutro będą świeże kropelkowe fotki,bo coraz mocniej podlewa

Obrazek

Obrazek

AGUSIU parę dni było sucho, a dzisiaj znów trochę podlewa ,oby tak calutką noc chciało kropić ,ale nie wiem czy ,moje pragnienie się spełni .Cartiera sama sobie ukorzeniłam i jestem z niego rada .Ma przecudne kwiatuszki z wałeczkami w środku i była to jedna z pierwszych moich ukorzenionych róż a przywiozłam sobie patyczki od Nelusi [Alionuszka ]szkoda ,ze nie zagląda do nas ;:174

Obrazek

Obrazek

JOASIU z pewnością kwiat Evelyne Dheliat cudny, jednak to królowa jednej nocy i nie warta zachodu, bo przy tym nawet nie pachnie,ale zdrowa.Może tylko u mnie tak sie zachowuje, to samo mam z Cream abundance obie rosną niedaleko siebie i obie nadawałyby się do wyautowania za kwiat.No cóż na razie do tego jeszcze nie dojrzałam ,ale kto wie

Obrazek

Obrazek

TERENIU Twiggy's musi dojrzeć ona potrzebuje czasu .Jednak z pewnością u Ciebie będzie cudownie kwitła tylko musi się zaaklimatyzować .Moja jest z wiosny 2013 to u Ciebie za taki okres czasu bedzie brylować na rabacie .Jednak jej kwiaty w drugim kwitnieniu są o wiele ładniejsze w kolorze

Obrazek

Obrazek

BEATKO kochana biedna wciąż zagoniona ;:196 U mnie na razie jej nie widać możliwe ,że szybko zadziałałam ,albo moje bukszpany jej nie odpowiadają :wink: U Ciebie są ogródki i bukszpanów wszędzie pełno to tak szybko sie jej nie pozbędziesz .U mnie tylko ja je mam więc sytuacja jest inna i w miarę szybko zareagowałam jednak walka z pewnością nie jest wygrana bo to może być kwestia czasu.Dziękuje za pochwały wszystkie są budujące

Obrazek

Obrazek

ANIU Happy days Lemon z pewnością będzie do podziału jesienią, tak samo jak i Sunshine.Oddam nawet w dobre ręce tego niesfornego Black Jacka, bo on u mnie dopiero we wrześniu zaczyna kwitnienie i przez to mnie drażni .Wszystkie te dalie mają ciemne liście ;:180 za pochwały bardzo miłe dla mnie motywujące do dalszego doskonalenia kropelkowych fotek

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU jestem calutki czas kropelkowo zakręcona to mój bzik. :;230 U mnie wszędzie chodniki i nie muszę sie przedzierać wśród drzew czy krzewów to mam lepiej i mogę szaleć z aparatem.Możliwe ,że to jasna bo druga kępka jeszcze nie pokazała kwiatów.Jeśli będę wycofywać większość floksów będę o Tobie pamiętać czy np chodzi o jakieś konkretne czy tak jak lecą :D

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU i wiesz ,ze te cholerniki nawet tego posolonego wszamały ;:202 szok nie pozostało po nim nawet śladu.Wiem ,ze mam dobre serce i nie rozsypuję granulek i niektórzy to wykorzystują :wink: Kurcze dzisiaj wyrywałam szczawiki spod Opuncji i tego harpunowca do teraz nie umiem powyciągać pozostałości i nawet rękawice nie pomogły, no chyba ,żeby były żelazne :;230 Gdy zaczęłam pisać posta zaczął padać deszcz teraz kończę i już po deszczu .Cóż dobre i to może chociaż trochę sie ochłodzi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jutro odwiedzę Wasze wątki dzisiaj już idę w objęcia Morfeusza ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”