Nasze 1500m2 - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu ale ta budleja wielka i piękna.Może ją posadzę?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu jak oglądam Twoje powojniki, ;:oj to mam ochotę znowu swoje przesadzić. Nie chcą kwitnąć w nowym miejscu. ;:222
Dołączam do grona, któremu szkoda w kuchni marnować czas. ;:173 W ogrodzie zdecydowanie przyjemniej. :D
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Gosieńko ;:196 widzę że i Ty kucharzysz na całego, mnie już słoików zabrakło, rodzinka ma przesyt a warzywka nic sobie z tego nie robią, tylko nadal te dobra produkują. ;:oj Zimą po tych smakowitościach będziemy paluszki oblizywać. ;:92
Masz cudowne, ale zupełnie inne liliowce niż ja a powojniki rewelacyjne, widać, że darzycie się wzajemną miłością. ;:215
Fajne szałwie a firletkę mam tylko czerwoną. Patrząc na budleję aż dziób otwarłam ;:111 takiego giganta jeszcze nie spotkałam. ;:63 ;:63
Twoje koszyczkowe zbiory też są miłe memu sercu, dziękuję za malowniczą fotkę. ;:1 ;:cm
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Czy Etoile Violette, to jeden powojnik, czy masz ich tam kilka ;:oj ? Jest nadzieja, że i u mnie będzie taki cudny? Na razie nie szaleje, a nawet powiedziałabym, że się ociąga, ale skoro taki żywotny, to i u mnie w końcu zrozumie, po co go mam ;:306 Piękna ta powojnikowa ściana, robi wrażenie. Nie wiem czy kiedykolwiek taką widziałam ;:218 ;:215
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Prześliczne powojniki. Moje to szkraby, może na drugi rok pokażą chociaż jak wyglądają :wink:
Pozdrawiam - Justyna
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Takie zbiory, że aż oko cieszą.. Mi zawsze szkoda ciąć kwiatów.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu jakie piękne powojniki ;:oj jeden kwiat na nich :) coś pięknego. Budleja chyba oszalała hehe jaka ona wysoka wow :shock: moja w tym roku słabo i późno odbiła :)
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu takie cudne kwitnienia powojników a Ty je przed nami ukrywałaś ;:oj , piękne kwitnienia ;:215 Budleje swoje przycinam dość mocno wiosną, ale w tym roku nie wszystkie przycięłam i też poszły do góry jak szalone , ale bardzo je lubię za ich zapach i motylki, które je oblegają ;:215
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Aniu anabuko to właśnie te powojniki sprawiają, że wciąż mam ochotę na kolejne :D Niestety nie znam nazwy tej budlei, dostałam ją w czasie, gdy za swój sukces uważałam to, że w ogóle wiedziałam iż to budleja 8-)

Ewelinko w przetworach najbardziej nie lubię pasteryzowania, te które tego nie wymagają idą mi o wiele lepiej :D Powojniki dziękują. Ja też czekam, bo dalej posadziłam młode, które jak wiadomo troszkę czasu potrzebują. Budleje koniecznie posadź, dziewczynkom z pewnością spodobają się chmary krążących wokół nich motyli ;:173 Ja właśnie dla tego widoku dokupuję nowe, choć nawet bez tego to urocze krzewy. Z pewnością zdążą się jeszcze ukorzenić, ja zawsze dosadzam nowe rośliny tak długo jak tylko pogoda na to pozwala i wszystko żyje ;:108

Aniu Annes budleja sama w sobie ładna, ale z tymi kolorowymi chmurkami krążących wokół niej motyli to już w ogóle niesamowity widok ;:173

Soniu a ile mają twoje powojniki? I z której odmiany? Te moje to w większości włoskie i wielkokwiatowe późnokwitnące. Przekonałam się, że one najbardziej odwdzięczają się za miejsce w ogrodzie i moim sercu :wink: Cieszę się, że nie jestem osamotniona w niechęci do kuchennych wyczynów :D

Stasiu ja też już wykorzystałam niemal wszystkie słoiki, na szczęście ogórki to zrozumiały i przestały owocować :D Oj tak, te powojniki w dwójnasób wynagradzają mi kapryszenie co niektórych... Budleja w tym roku zaszalała na całego, też jej jeszcze nigdy w takich rozmiarach nie widziałam :D

Iwonko 1 Etoile Violette to jedna sadzonka, na dodatek kupiona kiedyś w biedronce za parę złotych :D Jak sobie przypomnę te cieniutkie blade badylki, które wtedy przyniosłam do domu, to nie mogę uwierzyć, że mógł tak wyrosnąć. "to i u mnie w końcu zrozumie, po co go mam" - świetnie powiedziane :;230

Justynko duju powojniki troszkę czasu potrzebują, ale z pewnością i ty będziesz się cieszyła tymi cudami ;:108 A jeśli wybrałaś z grupy viticella, czyli włoskie stanie się to całkiem szybko :wink:

Evii91 witam serdecznie ;:7 Kwiaty są dla dwóch ważnych osób w moim życiu, których już obecnie nie ma z nami :( A ponieważ i babcia i tata lubili kwiaty, a już nigdy nie przyjadą do mnie, to kwiaty jeżdżą do nich...

Mariusz powojniki dziękują za pochwały. Budleja u mnie już któryś rok z rzędu nie przemarzła w ogóle, trochę słabiej ją też przycinałam, więc skrzętnie to wykorzystała :wink:

Iwonko 0042 zaraz tam ukrywałaś :D musiały poczekać tylko na swoją kolej :wink: No właśnie ja też swoją budleję aż tak mocno nie przycięłam, to pokazała na co ją stać... Za to motylki mają używanie ;:173
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

O rany, nawet nie wiem od czego zacząć ;:24 W ogrodzie tyle się dzieje, że nawet zdjęć nie nadążam robić, chwasty rosną na potęgę, wszędzie pełno do zrobienia, a tymczasem życie zafundowało mi przymusowy odpoczynek... może nie tyle życie co wredna nornica kopiąca pode mną dołki, w które wpadła moja stopa :? Myślałam, że lekko skręcona kostka szybko wróci do normy, a tu zonk - tydzień już minął, a ona boli nadal :roll: Dobrze, że chociaż ogórki się skończyły :lol:

Na początek kilka dziwaczków:
To że ciemiernikowi mylą się pory roku wiem nie od dziś
Obrazek

Ale żeby sasanka poszła w jego ślady widzę po raz pierwszy :shock:
Obrazek

Liliowiec Flava nic nie robi sobie z tego, że wszyscy jego koledzy zeszli już ze sceny i kwitnie w najlepsze :D
Obrazek

Fiołek Rebecca kwitnie chyba po raz trzeci
Obrazek

W tamtym roku na przygotowywanej dopiero rabacie posadziłam rośliny nie zimujące w gruncie, jesienią wykopałam wszystkie sumienne jak Pan Bóg przykazał (i znane mi prawidła ogrodnicze :lol: ), a na ich miejsce posadziłam byliny. Plewiąc wiosną ku mojemu wielkiemu zdziwieniu ukazały się pojedyncze listki do złudzenia przypominające dalie ;:oj . Nie wierząc własnym oczom zostawiłam je z czystej ciekawości. W tej chwili te ?listki? wyglądają tak ;:224
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do tej pory zachodzę w głowę jak to się mogło stać, ale nie mogłam nie docenić ich wielkiej woli życia i mimo, że to nie było dla nich miejsce pozwoliłam im rozwalać się tam w najlepsze :wink:
Obrazek

Lato w pełni
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



A tymczasem do ogrodu zakradło się już sporo jesiennych nut...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Biorąc pod uwagę wyżej pokazane: ciemiernik, sasanka i niżej powtarzający kwitnienie powojnik atragene mogę śmiało powiedzieć, że w moim ogrodzie spotkały się obecnie trzy pory roku ;:173
Obrazek

Ale dopóki nie zjawi się ta czwarta, którą zapowiadają poniższe jegomoście nie jest źle :wink:
Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu, lubię liliowce więc chętnie je u Ciebie obejrzałam. Masz sporą kolekcję. ;:63
Czym Ty pasiesz powojniki, to giganty ;:7

Masz bardzo ciekawą odmianę firletki, jeszcze takiej nie widziałam. Motyli krzew zachwyca. wyobrażam sobie co tam się dzieje :-)
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

To naprawdę zadziwiające, że wiosenne kwiaty kwitną teraz. A dalie się wysiały, czy przezimowały kłącza?
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu masz wyjątkowy ogród pod każdym względem. ;:138 Dalie się wysiały. :shock:
Piękna, słoneczna chryzantema. ;:oj
Mam trzy włoskie powojniki i dwa wielkowowiatowe, ale solidnie przygotowane dołki się im nie spodobały. Lepiej miały na piasku przy podbudowie tarasu. ;:306
Miłego ogródkowania. ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”