Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu 65 hortensji. :shock: Mnie wszyscy znajomi trują, że mam za dużo. Zabieram się za sadzenie kolejnych. :;230
Jakie ładne ozdoby z turkusem i czerwienią. ;:oj
Masz rację, że hosty to świetne zadarniacze i jeszcze piękne. Muszę swoje średnie podzielić i podsadzić nimi krzewy. Dużych już się boję, wykopywanie to mordęga.
Pozdrawiam ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Ile. ile ty masz hortensji Wandziu ??
Wszystkie dla mnie są piękne. A zwłaszcza w twoim bogatym, dojrzałym, dobrze zaplanowanym i dopieszczonym ogrodzie. ;:180
I dalie piękne.
I pięknie wkomponowane trawki. ;:215
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

ewelkacha, dziękuję za wizytę i słowa wsparcia w kwestii tej niemiłosiernej suszy. Hortensje rzeczywiście wyglądają nieźle, ale tylko dlatego, że je bez przerwy podlewam. Nie wyobrażam sobie, bym mogła gdzieś teraz wyjechać - byłoby już po nich. Miałam nadzieję, że chociaż w sierpniu będzie lepiej, ale niestety nadal u nas nie pada.

Narine, mam sporo hortensji w donicach, ale muszą one (donice znaczy się) być duże. Zimuję na dworzu, niczym nie okrywam. Niektóre odmiany jednak przesadziłam już do gruntu, bo wyjadły wszystko co było w donicy i zaczęły się jakby cofać w rozwoju.

cyma, ja hortensje uwielbiam, dlatego mam ich aż tyle. Ale podlewanie tego wszystkiego to istna mordęga. Jakby jeszcze tego było mało, to wiosną kupiłam różaneczniki i azalie, więc możesz pewnie sobie wyobrazić, że wycieczkom z konewką lub wężem nie ma końca. Podlewanie kropelkowe absolutnie nie wystarcza.

anabuko, hortensje to moja miłość. Ciągle mi ich mało. Z roku na rok są coraz większe i pewnie niedługo z krzaczków zmienią się w drzewka. Może drabinka bedzie potrzebna :D

Obrazek

Myrtle's Folly
Obrazek

Radiance
Obrazek

Colorado Classic
Obrazek

Nescio
Obrazek

Obrazek

Diamant Rouge
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Patrzyłam na Twoje hortensje i przypomniało mi się, że wiosną widziałam gdzieś w okolicy cały szpaler w donicach. Muszę sobie przypomnieć gdzie to było?... Teraz musi być piękny widok.
Sadzisz je w donicach z powodu braku miejsca?
Myrtle's Folly przepiękna odmiana. W tamtym roku na olsztyńskiej wystawie publiczność dała jej drugie miejsce :D
Na Colorado Classic czekam z niecierpliwością, bo pierwszy sezon u mnie.
Co do deszczu, to ja z kolei zastanawiam się kiedy nie będzie "padać", bo muszę opryskać bukszpany. To "padanie" trwa codziennie kilka minut. Roślin nie nawodni, ale oprysk zmyje.. Tak i tak nie dobrze.
Życzę Tobie prawdziwego deszczu :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu, bardzo przyjemne wrażenie sprawia zestawienie bieli i zieleni, wrażenie takiego spokoju, równowagi. ;:333
Hortensje podziwiam. Piękne! ;:138 A podziwiam tym bardziej, że ja mam zbyt mało miejsca i nie zaproszę ich do siebie. ;:131 Nic to jednak, skoro mogę nacieszyć oczy ich widokiem w Twoim ślicznym, zadbanym ogrodzie. ;:138
Dalie też masz ładniutkie. ;:303 U mnie tylko niskie z siewu, jako że nie mam warunków do przechowywania karp, ale one też ładne. Cóż, jak się nie ma, co się chce.....itd.
Pozdrawiam cieplutko i dobrego tygodnia życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Każdy wychwala Hortensje, a dokładnie ich białe kwiaty...tylko na początku kwitnienia są białe ;:333 O tej porze tracą biały kolor, zaczynają się wybarwiać.
Wandziu koniecznie pokaż na jakie kolorki wybarwiają się różne odmiany? Mam zaledwie kilka sztuk, z przyjemnością obejrzę inne odmiany :D Dalej zachodzę w głowę, gdzie Ty to wszystko mieścisz :;230
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Narine, Jak się ma mały ogródek, to trzeba kombinować i uprawiać piętrowo. Dlatego są te wszystkie donice u mnie. Część roślin donicowych z czasem wędruje w końcu do gruntu, bo zimą zdarza się, że to czy owo wypadnie i nagle się zrobi miejsce na rabacie. Tak czy owak to z donicami zawsze istnieje pewne ryzyko. Kto wie, jaka będzie następna zima? Kiedyś wymarzły mi zimą wszystkie hosty w donicach, ale to już było kilka lat temu.

plocczanka, ale Lucynko, mój ogródek też jest mały! I jakoś mi się na szczeście udało umieścić te wszystkie hortensje. No ale ja nie mam trawnika, może to dlatego. Mam tylko małą namiastkę trawniczka, taką że zmieści się kocyk i leżak. :;230

Anna11, hortensje są rzeczywiście najładniejsze do momentu, kiedy są białe. A potem to już różnie wyglądają, w zależności od odmiany. Niektóre ładnie różowieją, a inne sprawiają wrażenie brudnych. U mnie w tej chwili zupełnie biale są Polar Bear i Silver Dollar oraz Limelight. Inne już dostają kolorków.

Obrazek

Pinky Winky
Obrazek

Silver Dollar
Obrazek

Limelight
Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

To niesamowite mieć o tej porze jeszcze białe hortensje ;:oj A te pozostałe ci się pięknie przebarwiają :) Robisz sobie z nich suche bukiety?
Jakie pachnące hosty byś poleciła, pytam bo właśnie szukam takich. ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandziu bardzo dziękuję ;:196 za obrazkowe przedstawienie Host, właśnie zawitały do mojego ogrodu jakieś dwa tygodnie temu niektóre te piękne odmiany, których jesteś posiadaczką, zobaczę jak będą u mnie się sprawowały, najbardziej się cieszę z Color Festival. Piękne kwitnienie Hortensji, ale podlewania nie zazdroszczę, jest to męczące. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Igala, czy ty na pewno pytasz o pachnące hosty? Bo prawdę mówiąc, nawet nie wąchałam tych swoich, czy pachną, ale wiem, że niektóre podobno mają jakiś zapach. Nic tu Ci niestety nie poradzę. Ale może to o hortensje ci chodziło? Bo one rzeczywiście niektóre pachną i przyciągają owady.

Krychna, cieszę się bardzo, że moje sugestie co do host jakoś Ci się przydały. Bardzo lubię te byliny. I ta ich długowieczność jest wręcz fantastyczna! Krysiu, czy wsadzisz te nowe hosty od razu do gruntu?Ja to bym chyba nakjpierw podhodowała w donicach i te donice na zimę zadołowała. Myślę, że tak byłoby bezpieczniej. Podzielasz moje zdanie?

Dalie u mnie w tym roku mają dużo pąków, ale kwiaty rozwijają się jakoś powoli i niemrawo. Chyba ta wysoka temperatura tak je hamuje, sama nie wiem. No i susza oczywiście, bo choć słyszę, że tu i ówdzie pada, to u mnie jak zwykle - trochę pogrzmi, pobłyska, lecz prawdziwego deszczu mieliśmy nocą raptem 5 minut. Ale są wyjątki, kilka dalii kwitnie nawet ładnie, a ponieważ nie padają deszcze, to i pędy się nie łamią. No cóż, zawsze trzeba szukać dobrcy stron każdej sytuacji. :wink:

Carribean Fantasy
Obrazek

Orange Fubuki
Obrazek

Explosion
Obrazek

Obrazek

Hapet Isabelle
Obrazek

Wyn's Neon Dream
Obrazek

Show n'Tell
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Obrazek


Wandziu, bardzo podobają mi się kulki z trawami ;:138 . Tak pięknie je falują między nimi. Ja też lubię hortensje, najbardziej te białe lub lekko różowe. Hosty u mnie póki co nie maja dobrych warunków, jest zbyt otwarta przestrzeń i za dużo jest słońca. ;:174
Wandziu, lubię Twój ogród, emanuje spokojem i dystynkcją. ;:215
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Witaj Wandziu
Piękne widoczki nam serwujesz :D
Hortensje sprawiły ,że ogród tchnie świeżością i nie znać po nim suszy oraz schyłku lata.
Dalie cudne.
Piękna nawierzchnia z drewna i kamienia przy domu.
A sam budynek mieszkalny trochę kojarzy mi się z Toskanią :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Róże, hortensje i dalie pod dębowym okapem. 18

Post »

Wandeczko zgadzam się z Tobą, Hostusie siedzą w donicach, a na zimę zadołuję tak jak radzisz ;:180
Daliowy pokaz cudny, co jedna to piękniejsza nie mogę się napatrzeć, Exsplsion ;:167 prawdziwie eksploduje tym swoim fantastycznym kolorem.
Pozdrawiam niedzielnie :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”