Ogród na wzgórzu

Zdjęcia naszych ogrodów.
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Na zdjęciu tego nie widać, ale jest okropna, połączona z kilku, brudno biała, zardzewiala i robi taki dziwny pokoik w koncie działki.Tam gdzie przekonałam. Przy słupku jest stary winogron który dał dwie miniaturowe kiście, jeszcze owoce zielone. Więc on zostanie, ale już go na oko na razie zredukowalam. Coś ładniejszego zrobię ale nie na całość. Drażni mnie to na żywo. Zrobię zdjęcia i wam pokaże, jak to szpeci.. Lubię lekko naturalistyczne rozwiązania.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Glicynię i inne zielono-listne najlepiej przesadzać gdy już/ jeszcze, nie mają liści. Czy odżyła? Co innego rośliny z bryłką ziemi wokół korzenia, albo miniaturki, takie nie odczują zbyt szoku po przesadzaniu, ale wolny korzeń to ciężka sprawa.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Witaj!
Duża, działka, duży potencjał.Fajnie!
I hostki już są. ;:333
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Witaj anabuko1, host mam więcej, czekają aż skończę szykować zacieniony zakątek ;)

Witaj Bufo Wisteria Żyje, ale nie puszcza na razie nic a nic, pień po zadrapaniu jest zielony pod spodem. Tak wiem o przesadzaniu, ale po powrocie z wakacji, nie wiem czemu, ale leżała ona bokiem, blisko ziemi, dlatego postanowiłam ja przesadzić. Byłam pewna, że będzie miała bryle korzeniowa w obrębie starej doniczki jak inne rośliny( musiałam powykopywac i ratować większość roślin, bo pod moją nieobecność za mało rośliny były podlewane, wszystkie miały ta bryłę ). A fakt, że z mojego ogrodu została częściowa pustynia przyspieszył decyzję o wysadzaniu roślin z poprzedniego ogródka.

Domek już stoi, ale nie ta strona, co miał stać. Na razie może być, bo i tak będę stawiała go nad ziemią i przy tych nogach sądziła drzewka (imitacja domku na drzewie). Posadzilam w ten róg co ostatnio przekopałam thuje z żółtymi końcówkami i na placyku borówki i jagody. Później przekopałam zacieniony zakątek i na następny raz będę wybierać korzenie i wyznaczać ścieżki. Dosadzilam 4 kwiatki, udało mi się dorwać i już nie jest tak lyso, teraz trzeba czekać aż się zagesci. Pomalowalam impregnatem też jeden plotek, zostały jeszcze 3, następny dzień w jaki wybieramy się na działkę to czwartek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Fajniutki masz już domek .Jest gdzie odpocząć.
Host jestem ciekawa. ;:108
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Fajny ten domek. Dziewczynki pewnie zachwycone?
Niedługo i mnie czeka przekopywanie trawnika, bo wymyśliłam sobie żwirową ścieżkę...
Skąd ja znam te wielogodzinne rozmyślania pt "Gdzie by to wsadzić?.." ;:224
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Witaj :D . Wpadłam z rewizytą i widzę, że fajnie trafiłam na nowo powstający ogród. Działka kształtem podobna do mojej, częściowo już zagospodarowana, więc nie musisz zaczynać od przysłowiowego zera :wink:
A czemu chcesz się pozbywać tej kraty? Nie lepiej odmalować i obsadzić czymś pnącym?
Na widok "sąsiadki" aż parsknęłam śmiechem :;230 Choć przyznaję, że u mnie pierwszym gościem była wiewiórka :D
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Anabuko1 Ten domek to jest taki do zabaw dla dzieci 280x250 cm.

Narine Tak zachwycone domkiem, szczególnie Emi, bo to jej prezent urodzinowy. Mam nadzieję, że w tym roku go jeszcze na nogi postawimy... Poprzedni weekend nawet na noc zostaliśmy i spalisly w nim na materacach.
Co do ścieżki, to jestem ciekawa. Ja planuje w zacienionym zakątku wyspać trocinami, bo widziałam zdjęcia takich ścieżek, więc spróbuję. A ty jaki żwir planujesz?
U mnie na razie pozostałe grzadki średnio wychodzą, więc ich nie pokazuje. Może jak się rośliny rozrosna. Ale z tym myśleniem to faktycznie, chociaż dziś byliśmy i poszło jak burza, tyle wsadził am...

Clem3 Witaj, po prostu ta krata na prawdę szpeci i przecina ten fragment działki, a w tamtym miejscu bym coś dosadzila. Wolę coś innego zrobić. Tylko winogron zostanie przy tej rurze a podepre czymś innym. Jakoś źle na mnie takie kraty działają... Mam odczucia jak bym była na jakiś slamsach hehe.

A tu trochę zdjęć. Ale oceniony zakątek przy zdjęciach się tak oswietlil, że słabo widać rośliny. Chowam w nim też przywiezione rośliny, żeby mi nie uschły zanim przyjadę za tydzień. Jest tam przyjemny mikroklimat, odkąd powstał płot. Hydrozel sprawdza się rewelacyjnie... A bardzo mało go idzie.

W szklarni rośliny szaleją. Myślałam że nie uda się w tym roku warzyw, ale zaryzykowalam i chyba się uda...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jezyn ponad 3 litry, wiaderko, pudełko i jeszcze na krzaku zostało. Już są w sloikach.

Obrazek

Ognisko z zeszłego tygodnia

Obrazek

No i zacienionym zakątek, ale zdjęcia srednie

Obrazek

Obrazek

Do tego kupiłam cebulki przebisniegow, białe irysy, masę tulipanów, narcyzow, kilka hiacyntow, krokusow i innych cebulowych. Ale zapomniałam zrobić zdjęć opakowań.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Ja też w tym roku zbieram co raz sporo jeżyn. Są pyszne. :)
Hosty widzę są. Co roku będzie tylko piękniej. ;:108
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Dziś mało pisania, bo dużo zdjęć. Ostatnio byłam 3 dni. Rzędu na działce, dość sporo zrobiłam, chociaż w niektórych miejscach efekt jest na razie byle jaki, to na przyszły rok powinien być super. Ale są miejsca, które od razu lepiej wyglądają.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze pod płotem z obu stron stoi dużo sadzonek z poprzedniego ogródka. Dużo jeszcze do zrobienia i poprawienia.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Witam następny rok na pewno będzie bardzo kolorowy , widzę że wsadziłaś ładne duże sadzonki liriope , bardzo ładne pozdrawiam ;:3
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Świetnie sobie poczynasz, ogród pięknieje w oczach ;:215 Cienisty zakątek uroczy, a ławeczka z pewnością będzie dawać wytchnienie w upalne dni :D
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ogród na wzgórzu

Post »

Coraz kwiecisciej się zapowiada. Zakątek z ławeczką taki 'zakamarkowy' w moim stylu. Jak zarośnie to będzie pięknie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”