Bazylowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Beatko juz nie musisz uprawiać wężowego aerobiku, bo ogródek sam sie podlewa lepiej niż my byśmy to zrobiły ;:196 kusisz wciąż fotkami tego przecudnego liliowca w realu jest równie piękny. ;:196 ;:196 Gdzie się podziewasz już sierpień do drzwi zapukał, zaraz jego połowa a Ciebie niet myślę ,że u Ciebie wszystko OK
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Jadziu Kochana jestem, jestem. Staram się nadrobić stracony czas chociaż wklejając zaległe i aktualne zdjęcia.
Tzn. stracony na FO na rzecz pracy, rodziny, a szczególnie wnuków, działki i spędzonych na niej godzin podlewania. No i ten upał mnie wykańczał. Ale wydaje mi się, że wraz z nadejściem bardziej umiarkowanej pogody i mnie wraca większy wigor. Z czasem wolnym i tak w najbliższych tygodniach nie będę miała po drodze, bo zaczęła się ostatnia prosta przed ślubem syna, który jest z początkiem września tak więc już trzeba dopinać wszystko na ostatni guzik. Ale będę się starać bywać częściej zarówno u siebie jak i w Waszych ogrodach. Właśnie teraz nadrabiam zaległości.

Faktycznie z podlewaniem mamy teraz trochę oddechu i oby tak dalej, bo dość już tej suszy. Dziś po pracy prosto pojechałam na działkę, było bardzo przyjemnnie, nawet sobie poplewiłam bo ziemia po deszczu zmiękła.
Oglądałam też swoje bukszpany - wydaje się, że Mospilan zadziałał, ale dziś na budlei widziałam dorosłą ćmę, więc za jakiś czas będę musiała chyba jeszcze raz profilaktycznie prysnąć.

Jadziu życzę zdrówka i ślę moc ;:196

A to dzisiejsze fociszki

Obrazek

Obrazek

Tego zobaczyłam dziś pierwszy raz

Obrazek

Obrazek
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bazylowo

Post »

Widzę i czytam, że nie tylko ja mam spore zaległości ;:196 A do tego całe tygodnie nieobecności...
Fajnie, że już jesteś i do tego z dużą porcją zdjęć, fantastycznych zdjęć. Twoje liliowce przyprawiły mnie o szybsze bicie serca. Wszystkie cudne, wszystkie mi się podobają. Lilie masz naprawdę okazałe ;:oj Możliwość podziwiania ( i wąchania :wink: ) swoich cudnych kwiatów w dużym stopniu rekompensuje ogrodowe porażki i straty. W ogrodzie jak i w życiu nigdy nie jest idealnie, ani nawet tak dobrze jakby się chciało. Powoli idzie jesień, a z nią więcej czasu na FO. Pozdrawiam serdecznie i życzę samych sukcesów ;:196
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Bazylowo

Post »

Piękne liliowce Beatko ;:138
Ta druga róża to 'rosarium uetersen'
Pozdrawiam serdecznie.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bazylowo

Post »

Beatko podziwiam twoje piekne liliowce :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16498
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Bazylowo

Post »

Beatko, zgromadziłaś naprawdę pokaźną kolekcję pięknie kwitnących liliowców. ;:63 ;:63
Są też lilie, które najbardziej lubię. ;:138 ;:138
Piękny sierpień w Twoim ogrodzie!!! ;:215
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Bazylowo

Post »

Beatko no muszę Cię pochwalić :) działka się zmienia z roku na rok a kwitnień coraz więcej. Lilie piękne, ale liliowce które masz mnie zachwyciły ;:138 no co jeden to ładniejszy, a swoje piękno prawdziwe po około 3 latach od posadzenia pokazują, to czas jak się zaaklimatyzują w nowym miejscu, więc nie chcę wiedzieć co będzie później :) Pogoda w tym roku nas nie rozpieszcza susza u mnie straszna, ale nie podlewam niestety i ogród musi sobie radzić sam, co nie w każdym przypadku idzie mu dobrze. Zdrówka życzę i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bazylowo

Post »

Beatko musisz trzymać rękę na pulsie z tymi draniami .Z pewnością czytałaś u Irenki czym zadziałała przeciw tej fruwającej cholernicy. Ona nie ma zamiaru opuścić naszych granic, póki wszystkich bukszpanów nie zniszczy i na to nie można jej pozwolić ,przecież my waleczny naród :) Teraz z pewnościa nie masz głowy do działania na ogrodzie bo już żyjesz weselem syna . ;:196 i zdróweczka dla pana M również
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Bazylowo

Post »

Do mnie jeszcze ciągle ćma bukszpanowa nie doleciała. A może tylko ominęła jeden jedyny bukszpan jaki mam, bo szkoda jej było fatygi dla tego jednego :;230 ? Za to osobiście tak go wyrżnęłam, że nie wiem czy nie byłam gorsza od tej ćmy ;:306
Wesele tuż, tuż, to nie dziwota, że czasu Ci braknie. Trzeba się przygotować, suknie, fryzury, pazurki, pantofelki-będziesz tuz za Panną Młodą, na którą będą skierowane wszystkie spojrzenia. Zawsze na ślubach płaczę, chyba z żalu, że nie mogę popłakać sobie ślubie własnego syna. Ale on żyje jak kot....
Waniliowy liliowiec cudnyObrazek
Pozdrawiam i serdeczności wysyłam ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bazylowo

Post »

Śliczne masz Beatko te lilie i liliowce. Mają tak ciekawe kolory. Bardzo mi się podobają i te z falbaneczkami i te bez.
Wszystkiego dobrego życzę ;:168
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bazylowo

Post »

Beatko z trudem ale jakoś się przecisnęłam przez tą przecudnie zarośniętą bramkę jak marzenie. Mogłabym tak chodzić w te i wewte i podziwiać cudną różę i powojniki ją okalające. A za bramką kwiecia niemniej. Powojniki dobrze u Ciebie sobie radzą, liliowce, cudne róże i masa innych przyciągających wzrok.
Cudownie, że udało Wam się spotkać i razem pogawędzić. Ja już kolejny rok mam w plecy. No cóż zrobić. Zawsze jednak mogę do Ciebie wstąpić choć wirtualnie. Zaletą jest to, że nawet w zimie bramka jest do podziwiania.
;:196 ;:168
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Bazylowo

Post »

Beatko w sierpniu Ty się kajałaś że zaniedbujesz wątek a dzisiaj niestety ja to muszę zrobić. Lato sprzyja pobieżnym wizytom na FO i pójściem na łatwiznę...jest powiadomienie... zaglądam...nie ma ;:185
Ciesze się, że letnie dni upływały Ci na ulubionych zajęciach czyli wnusiach, działce i miłych spotkaniach zarówno rodzinnych jak i ogrodowych. Niestety upały, mimo że ja też uwielbiam ciepełko, trochę mnie wymęczyły i ogród też. Część roślin zniknęło, a część nie kwitło i wygląda niezbyt atrakcyjnie. Liliowce masz prześliczne...pajączek boski, a zapamiętałam jeszcze takiego białego obrzeżonego ;:333
Z gorczycą nie chce mi się wracać, ale to było w ogóle inaczej zmieloną gorczycę w miarę wrzącą wodą się zalewało, a Ty po prostu posiałaś poplon ;:306 Chodzi to, żeby się wytworzył gaz musztardowy. Ja tej metody nie stosuję, bo dziur mam dziesiątki i blisko roślin i mogłabym kilka ugotować. Jednak walka z podziemnym światem trwa, bo wyjątkowo rozmnożyły się w tym sezonie. Teraz testuję podpowiedziane przez Martę Koziorożec saszetki z żelem. To nowy przysmak i podłożony do dziurki znika błyskawicznie. Zjadają żel razem i saszetkę ;:306
A dźwiękowe odstraszacze u mnie w ogóle się nie sprawdziły...żadne!
Dobrze, że córcia mogła zaliczyć koniec roku i nawet pobyć na komersie, bo to jednak niezapomniane imprezki. ja pamiętam że tak się świetnie bawiliśmy i nie mogliśmy się rozstać, że poprosiliśmy rodziców o powtórkę. :D
Życzę Beatko dużo zdrówka Tobie i rodzince, bo dla nas ona jest równie ważna a może nawet ważniejsza!
Uściskaj wnuczęta i ciesz się nimi nie mając żadnych wyrzutów sumienia że FO zaniedbujesz, forum będzie a wnuczki tak szybko wyrastają ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bazylowo

Post »

Gratuluję wyróżnienia ;:167 !!!
Mam nadzieję, że wszystko OK. Odezwij się...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”