Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju to tak jak u mnie ja walczę ze ślimakami, a moi sąsiedzi w ogóle i co samemu się na walczy :( Wczoraj miałam gości z gminy Zabierzów, tam nie ma już w ogóle bukszpanów, wszystkie pożarte przez tą ćmę, jest to straszne.
Masz piękne Hortensje i Róże, tym trzeba się cieszyć, pozdrawiam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witam miłych gości :wit
Zanim odpowiem, to opowiem ...
Po ROD spacerowałem i bukszpany oglądałem ... tragedia :(
Pisząc wcześniej, że co najmniej 4 sąsiadów nie walczy z tą zarazą, myślałem o tych najbliżej mnie, a po obejrzeniu kilkudziesięciu ogrodów, tylko na 4 (+nasz) widziałem zielone bukszpany ;:223

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak Aniu, pękającą plastikową doniczkę owinąłem starymi ręcznikami maczanymi w kleju do płytek.
Obrazek

Karolu, opuncje zostają na zimę w ogrodzie - nad nimi robię daszek z szyby - choć śnieg czasem nawieje, to deszcz nie napada.
Oj zadbane, zadbane - lubimy spędzać czas w ogrodzie, a coś trzeba robić :wink:
Obrazek

Joasiu, u nas też nie za bogato z jabłkami do tego spadają z powodu suszy, tylko jedna mała jabłonka jako tako obrodziła, na szczęście od Beatki - Bazyli wróciliśmy z wielką torbą papierówek i mamy zapasy w słoikach na szarlotkę :)
Lilii troszeczkę mieliśmy i sporo w tym roku dokupiliśmy :)
Obrazek

Ed, ta róża o którą pytasz to Händel
Obrazek

Krysiu, aż nie chcę myśleć co będzie dalej z tymi bukszpanami - widziałaś jak wygląda to na naszych ogrodach :(
Hortensje kwitną i róże weszły już w drugie kwitnienie - jest na czym oko zawiesić :wink:
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich gości odwiedzających mój wątek, żegnając się aktualnym kwitnieniem róż :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
ewineko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 5 paź 2016, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pforzheim.

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju zdjecia bukszpanow strasznie smutne, znam to z wlasnego doswiadczenia. U mnie sasiadka co tydzien pryskala wszystkio zostalo pochloniete przez ta gasienice, wygladalo to strasznie gole patyczki tylko zostaly. Ale na wiosne powolutku zaczely sie jej bukszpany zielenic. I bardzo, bardzo powoli sie regeneruja. Ja niestety zareagowalam za szybko i nasze kule bukszpanowe usunelam. Najlepsze jest to ze w centrach handlowych mozna kupic bukszpan z tymi potworkami w gratisie :? Siedza sobie w srodku i zajadaja. Sliwek zazdrosze takich ilosci ze jeszcze sasiedzi skorzystali :) same pysznosci, ja w tym roku o wlasnych sliweczkach nawet pomarzyc nie moge co sie zawiazalo to juz dawno spadlo. :( Roze przepiekne , lilie sliczne, masz serducho do tego kawalka ziemi i dlatego tak sie wszystko odwdziecza ;:333 Przyjemnego pobytu na dzialeczce. Pozdrawiam serdecznie. :wit
Pozdrawiam Ewa.
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

W tym wszędzie atakuje ćma ,ja czekam kiedy u mnie się pojawi. Mam tylko jeden krzaczek ale też szkoda. wyobrażam sobie co czują Ci którym ćma zjadła całe szpalery ;:145 Drugie kwitnienie na bogato u siebie dopiero czekam na drugie kwitnienie. Biała różyczka śliczna, mam słabość do pastelowych kolorów. :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju tragiczny widok pokazałeś umarłych bukszpanów no tak gdyby wszyscy dbali to ćma by się tak nie rozmnażała .Dziwię się dlaczego nie palą tych pożartych krzewów, przecież w nich dalej przepoczwarza sie ta ćma. Kurcze jacy ludzie są nietomni ,a to ogrodnicy chyba z bożej łaski ;:222 To samo gdy oglądałam będąc u mamy takie same widoki i też nikt nic nie robił z tym i tak się panoszy ta ćma ;:222 na pocieszenie róże i hortensje umilają nam ogrody u mnie juz raczej hortensjowy szał minął ,jedynie pozostały bukietówki które za chwilkę zaróżowieją
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju straszne te widoki bukszpanowych cmentarzysk. U mnie mospilan dał efekt, ale na budlei dzisiaj widziałam dorosłą ćmę, więc są i będę musiała powtórzyć profilaktycznie, ale jeszcze chwilkę poczekam.

Śliczne masz kwiatuchy. Bardzo się cieszę, że jabłuszka trafią do Waszej szarlotki, ja mam zapasy jeszcze z zeszłego roku.

Mam nadzieję, że i u Ciebie ogródek podlewa z nieba tak, jak u mnie. Aż trawnik odżył, a i roślinki nie takie omkłe.

Pozdrawiam serdecznie ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Andrzejku,ogród bardzo piękny i bardzo zadbany masz,ćma i u mnie się teraz pojawiła ,i ją pryskam ,ale nie wiem czy uratuję bukszpany ,a tak je lubię ,owoców masz troszkę ,nie ma jak swoje owoce i swoje przetwory ,ja też zapełniam moja spiżarnię ,teraz przerabiałam brzoskwinie ,jeszcze mam sporo na drzewach ,pozdrawiam i znowu zaglądnę jak cudnie wyglądają Twoje róże :wit :wit
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dzieje się, oj dzieje. Do tego czas odwiedzin i spotkań w pełni i jak tu znaleźć czas na FO :(
Staram się zaglądać do was, by wątków nie tracić ale z odpisywaniem już jest problem.
Dzisiaj mam 3 godz. wolnego więc jestem z wami :)

Poruszyłem temat bukszpanów i wielu z was odpowiada mi w tym temacie.
Zgadzam się, że walka jest trudna, bo niestety sąsiedzi nie niszczą swych już zniszczonych bukszpanów, wylęgarni nowych ciem. Opryski robię co tydzień i codziennie oglądam swe bukszpany. Od czasu do czasu znajduje pojedyncze sztuki i unicestwiam ręcznie. Niestety zauważyłem też że ćmy latają - pewnie znowu składały jajeczka i wszystko zacznie się od nowa :(
Pociechą jest, że bukszpany ślicznie się zazieleniły i gdy ja patrzę na nie z radością, to przechodnie patrzą z zazdrością.
Jak kto dba, tak ma ;:224

Najważniejsza wiadomość - w końcu i u nas padało :D wczorajszej nocy mocno podlało i napełniło wszystkie beczki, a i dzisiejsza noc była deszczowa :tan
A róże nadal kwitną ;:138

Tak Ewo, kocham ten mój różany ogród i powiem ci, że to już chyba wszyscy wiedzą :wink:

Obrazek

Obrazek

Joasiu, dla ciebie róże białe i pastelowe :wink:

Obrazek

Obrazek

Jadziu ... jest już 'elżbietka węgierska' z patyczka :)

Obrazek

no i te od ciebie, które wprawiają w zachwyt wszystkich przechodniów (bo widać je z alejki)
'burgundy iceberg' oraz 'olimpic palace'
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak Beatko, w końcu podlało i rośliny żyją, tylko maliny owocujące aż do mrozów, pomału kończą owocowanie - nie dały rady zawiązać więcej owoców.
Mówią, że nie da się bukszpanów uratować, ja twierdzę inaczej - jest trudno, ale można. Pewnie gdybym miał jednego, czy dwa to bym odpuścił, ale przy takiej ilości na całym ogrodzie (do tego sadzonki tego b.variegata od ciebie) - nie pozwolę ich zjeść byle robalom :wink:
'lichtkonigin lucia'
Obrazek

'golden parfum'
Obrazek

Owoce też muszą być na ogrodzie Marto, a nie tylko róże :) Winogron już podskubujemy, maliny pomału się kończą ale jeżyny owocują i te kilka jabłek też już konsumujemy na bieżąco. Na węgierki musimy jeszcze poczekać.
'jubile du prince de monaco'
Obrazek

'arthur bell'
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających ten wątek :wit

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Przecudna para ;:167 Olympic z Burgundem wprost szaleją inne równieź.Co znaczy trochę podlewania z nieba a i róźane łapki gospodarza no i wielkie serce dla nich ;:180 Fiutki czerwienieją a u mnie jeszcze zielone ale dadzą radę dojrzeć. Dzisiaj znów podlewało a ja wybywam do niedzieli ;:196 dla Mirki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Przepiękne portrety różyczek,
I apatycznych pomidorków.
Az i ślinka leci do tego przedostatniego ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Olympic z Burgundem ładnie skomponowany kolorystycznie.
Pomidorki apetyczne ;:63
Andrzeju ja również mam bardzo mało czasu na forum i każda wolną chwilę spędzam z wami, to już chyba uzależnienie :;230
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzejku, ja miałam jeden bukszpan, miałam do wczoraj. Poszedł pod sekator i do ogniska. ;:222 Przez dwa tygodnie mojej nieobecności, został zjedzony dokumentnie. A całość doslownie się trzęsła od larw. Żal mi było, bo ładna kula, ale cóż... Miejsce mam na coś innego.
Pomidorki ślicznie dojrzewają! Ślinka cieknie na widok takich smakołyków! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Andrzeju widzę, że ćma dotarła i do Ciebie, u nas jeszcze nie ma ale pewnie to kwestia czasu dobrze, że walczysz z tym dziadostwem, choć wiem, że to niełatwe. Kwitnienia piękne, zestawienie róż super ;:333 Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”