Nasze 1500m2 - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu,

wcale nie dziwię się, że czas szybko płynie przy "słoiczkowaniu".
Wiem coś o tym :D .
Muszę podzielić się z tobą dobrą wiadomością: wszystkie floksy ładnie zakwitły, choć susza u mnie okropna. Staram się dbać o działkę, jak tylko mogę.
Mam nadzieję, że chryzantemki też będę cieszyć twoje oczy za jakiś czas. Pierwsza powinna być żółta, u mnie już zaczyna kwitnąć.

pozdrawiam
:wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj :wit . Oj gdybym ja dostawała takie dary to pewnie też siedziałabym w kuchni :lol: . Masz rację, ogórki kupne to nie jest to samo , kompletnie inny smak i chrupkość ;:222 . Ja też lubię wyłamywać przekwitnięte liliowce , jakoś tak odstresowuje to zajęcie :;230 . Warto je mieć w swoim ogrodzie i ja na pewno też z czasem będę dokupywała nowe odmiany. Fajnie, że je sobie oznaczasz bo wiesz co masz a ja nigdy tego nie robiłam. Próbowałam oznaczać niektóre rośliny ale te znaczniki gdzieś mi znikają, albo dzieci albo pies się nimi bawią ;:131 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11513
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu jednak M się przejął warzywnikiem. ;:138 Ogórki obrodziły pięknie. ;:oj Chwal M, niech co roku opiekuje się warzywnikiem. ;:173 Smak warzyw i owoców doceniamy, jak same zrobimy do słoików, lub ugotujemy na bieżąco. ;:108
U mnie dwa razy w tygodniu leczo z cukinii lub zapiekana z farszem. :)
Twoje liliowce piękne, wyszukane odmiany. ;:215
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Przy takim eMie, to nudzić się nie będziesz :;230 On zapewni ci rozrywkę w postaci coraz to nowych skrzynek z dobrami wyhodowanymi własnoręcznie. Brawo On ;:63 Gdyby tak mój chciał podziałać na działce ;:224 Już to widzę :;230
Niektóre z tych liliowców, to prawdziwe piękności ;:oj
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu widzę, że zbiory dopisują, a i przetworów będzie sporo :)
Liliowce masz przepiękne ;:63 co jeden to ładniejszy i tak ładnie kwitną ;:108
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu to znaczy że eM zapewnia Ci ciągłość zajęć w kuchni ;:306 , ale zimą wszystko będzie jak znalazł, super, no a liliowce masz śliczne ;:215
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu liliowce to same falbankowate śliczne , ja mam raczej proste , a wiesz jeśli to ma być Pastela zaobserwuj czy przy końcu nie różowieje , ale tylko tyko , bo tak mają pastele lubię je , według mnie to są najpiękniejsze jesienią kiedy nie ma takiego słonka , i mają wtenczas piękny kolor /środeczek/ mam 2 krzaczki pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16959
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

ale trafilam na przepiękny pokaz liliowcowy i u ciebie ;:108 ;:108
Dla wszystkie one piękne.
Carpet Bagger zachwycający. ;:215
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Jestem zachwycona tymi zdjęciami, same cuda... Motywuje do dalszej pracy w ogrodzie ;)
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Paulinko no niestety wszystko co pyszne zabiera nam czas, o wiele szybciej wziąć coś ze sklepowej półki, ale... Cieszę się, że floksy się spisały. Chryzantemy też bardzo ładnie się u mnie zadomowiły ;:108

Ewelinko problem w tym, że ja wolę siedzieć w ogrodzie niż w kuchni :wink: Ale fakt faktem, że zimą takie zapasy się przydają. Ja staram się już pilnować nazw odmian, przy grupach roślin, które kupuję już na zasadzie "takiej jeszcze nie mam" jest łatwiej nad tym wszystkim zapanować :lol: Przy nowych nasadzeniach staram się robić prowizoryczne plany rabat na kartkach, wtedy nawet gdy psy się poczęstują znacznikiem, łatwo sprawdzić.

Soniu wiadomo, że swoje najlepsze, ciekawe tylko czy w przyszłym roku em też będzie miał tyle zapału :wink: Cukinie też lubię, nawet takie zwykłe panierowane i upieczone na patelni. Liliowce dziękują za pochwały.

Iwonko 1 oj tak, rozrywek to mam teraz pod dostatkiem :lol: Dobrze, że puste słoiki się powoli kończą, bo inaczej bym z kuchni nie wyszła :lol:

Mariusz nigdy nie sądziłam, że będę wypatrywać choroby na ogórkach :lol: A one jak na złość ani myślą chorować i nadal owocują w najlepsze :wink: Już po rodzince rozdajemy. Liliowce dziękują za komplement.

Iwonko 0042 a żebyś wiedziała :wink: gdybym musiała przerobić każdego ogórka i wszystko pozostałe, to do jesieni bym z kuchni nie wyszła :;230 Na szczęście em też trochę pomaga, a nadmiar zbiorów można podrzucić rodzince.

Inka każdy liliowiec ma swój niepowtarzalny urok, więc ja żadnego nie dyskryminuję :wink: Nawet zwykłego rudzielca, który rośnie niemal w każdym ogrodzie. Skoro masz u siebie Pastellę, to pozwolisz, że wstawię inne zdjęcia tej mojej róży:
Obrazek
Obrazek
I jak myślisz? To ona?

Aniu anabuko dopiero co zachwycałam się twoimi liliowcami, cieszę się, że moje podobają się tobie :D

Evii91 witam serdecznie i dziękuję za miłe słowa ;:196
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Powojniki już niemal kończą, a ja nadal ich jeszcze nie pokazałam :oops:

Błękitny Anioł
Obrazek

Obrazek

Etoile Violette ? jak zawsze bezkonkurencyjny ;:167
Obrazek

Obrazek

M-me Julia Correvon
Obrazek

I wszystkie razem
Obrazek

Emilia Plater
Obrazek

Viola
Obrazek

I trochę różności
Róża Schneewitchen w towarzystwie szałwii Purple Rain
Obrazek

Inne szałwie
Obrazek

Obrazek

Firletki kwieciste
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedna z moich budlei w tym roku przeszła samą siebie, chyba poszła w ślady rosnących u sąsiada świerków :;230
Obrazek

Em z warzywnika przynosi ogórki, cukinie itd., a ja mniej konwencjonalne zbiory :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16959
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu, przepiękne powojniki ;:180 ;:180
Firletki kwieciste śliczne.Nie wiedzialam,ze i biała jest.
Twoja ta wielka budleja jest taka sama jak jedna moja.Wielgachna i taki sam kolorek.
Moze mamy taka sama odmianę.Znasz może jej nazw ??
Prześliczne mieczyki ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Nie jesteś sama, ja też wolę spędzać czas w ogrodzie niż w kuchni ;:224 . Gotowanie to jeszcze bajka ale robienie przetworów nie należy do moich ulubionych zajęć :oops: . Powojniki masz boskie ;:oj . Taka ściana mi się marzy ;:224 . Jeszcze trochę poczekam na efekt jak u Ciebie ale warto ;:215 . Budleja robiąca za świerka też niczego sobie :lol: . Na ten moment nie mam ani jednej a przecież miałam tylko musiałam przesadzić i niestety nie przyjęły się. Na pewno posadzę sobie nowe tylko nie wiem czy czekać do wiosny czy jeszcze we wrześniu zdążą się ukorzenić takie z doniczki ? . Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”