Pierwsze koty za płoty V

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Narine, oczywiście, że masz rację ;:oj ;:196 Mam obie i nazwy mi się poplątały. Na chwilę musiała mnie ogarnąć popularna kiedyś"pomroczność jasna" :;230
Podpis zmienię, ale dopiero wieczorem, bo teraz jestem w pracy. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Ja jestem tą co pieje z zachwytu ;:303
Jak pokazałaś zdjęcie Alohy to wiem, że dokonałam dobrego zakupu.
Przypomniałaś mi o postrzępionych aksamitkach, pysznogłówce cytrynowej, poszłam od razu poszukać, mam jeszcze nie kwitną ale przeżyły.
Ślimaków mam dość, po każdym deszczu zbieram i wynoszę do lasu, a może im stworzyć takie warunki jak mają u Ciebie ;:306 żartuję.
Chciałabym mieć takiego teścia, który uprawia tak pyszne pomidory.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko, widzę, że i ciebie zafascynowały jeżówki. Masz już ich dość sporo. Zdjęcia jak zwykle piekne.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko oczywiście to niebieska Lobelia Lobelia siphilitica jeśli dobrze odszukałam gatunek, bo nigdy jej nie podpisywałam pełną nazwą.Trzeba będzie to zmienić dla poprawności. Moja Akita nie przeżyła a też ja miałam. Nic to za to mam sporo innych cudeniek. Jeżówki czarują i to bardzo ;:108 szczególnie wielkie kepy, których chyba nigdy się nie dochowam ;:174 Chyba jednak bedą musiały być w doniczkach zakopcowanych wtedy lepiej rosną i łatwiej dbać o podlewanie bo chyba tylko w tym tkwi problem na moich piaskach.Po ostatnich porządnych opadach ogrody ożyły z czego wszyscy sie cieszymy, chwasty również no i ślimaki oczywiście nie te domowe. Wciąż podziwiam Creme de cassis w tym półrozkwicie ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Ślimaków nie będę komentować, blee..
Jestem zachwycona twoja roznorodnosci roslin i poukladanym pieknym ogrodem.
A tym widoczkiem jest zauroczona https://www.fotosik.pl/zdjecie/97d9f0b55fc56af5
Rutewkę chyba masz inna niż moja.
Jeżówki piękne. Hortki tez ślicznie sie prezentuja.
Lilia z dzielzanami wygląda zjawiskowo .Piekny kadr ;:63 ;:63
I jeszcze bogactwo pomidorowe. Umm, mniamus na pewno wszystkie są pyszne. A najbardziej te cytrynowe, :D
Cudna ta dalia Myrtle's Folly ;:333
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Myrtles Folly to jedna z ładniejszych dalii. Szkoda że moja wyrosła bardzo wysoko i po deszczu łamią się łodygi. W daliach chyba to właśnie mnie najbardziej do nich zraża.
Rutewkę też muszę pochwalić. Nie mam żadnej i żałuję.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko ależ mnie dziś nogi bolą od długiego spaceru po Twoim królestwie - za to przyjemność przednia i sam miód dla moich oczu. No zwyczajnie nie mogłam, a raczej nie chciałam przebiec ekspresem lecz delektować się nie tylko widokami, ale też lekkim słowem.
Bardzo mi się podobają zdjęcia poglądowe całej działeczki, ale i roślinne też super.
Szczególnie zachwyciły mnie te dwie fotki:
" daj buziaczka" https://www.fotosik.pl/zdjecie/5a82e91633851450
" klejnoty królewskie " https://www.fotosik.pl/zdjecie/fdf3b79bbb00daae

Roślinki też piękny spektakl dają, jeżówek nie mam, ale podziwiam u Ciebie. Kosmos czekoladowy obłędny, podobnie jak naparstnica rdzawa, dalie: Verone's Obsidion, Tartan - te szczególnie mi wpadły w oko.

A czy możesz mi powiedzieć, jak nazywa się ta lilijka:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/c0ced4805b7ba54b

Czy Twoja Elusive też wyrosła na giganta, moja śmiało miała ze 2,5 metra.

Panu eMowi życzę zdrowia - niby tylko paluszek, ale jak to mówią, żeby dobrze funkcjonowała cała maszyna to każda śrubeczka musi być sprawna :wink:

Iwonko udanego, świątecznego czwartku życzę i serdecznie pozdrawiam ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Hej Iwonko :wit
co tam słychać ?Co w ogrodzie ??
Popadało u ciebie ??
Pozdrówki zostawiam :wink:
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko tym razem najbardziej zachwyciłaś mnie "światem zaklętym w kropelce deszczu" ;:173 Pięknie odbijało się w nich otoczenie, jak w mini lusterkach :D
Plejada jeżówek świetna, rozbudza mój apetyt na nie ;:224
Pomidorowy zbiór bardzo imponujący, a dziwaczek faktycznie dziwaczny, jeszcze w życiu takiego nie widziałam, jak w filmie "Obcy" :lol:
Ślimaczki fajne ;:108
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko, moje jeżówki jeszcze młodziutkie, a już je dzieliłam w ubiegłym roku dla forumowej koleżanki i w tym sezonie muszę je oszczędzićObrazek Ale może w następnym coś uda się im podebrać? Będę pamiętać i w miarę możliwości przygotuję kilka sadzoneczek, to zabierzesz jak się spotkamy. A jeśli nie będziesz mogła przyjechać, to przygotuję i wyślę paczuszkę.
Pysznogłówka cytrynowa niestety nie zimuje, nawet łagodne ostatnio zimy są dla niej zbyt ostre. Co roku ją wysiewam, bo już nie mogę jej nie miećObrazek Inne pysznogłówki aż tak mi się nie podobają, poza tym często łapią mączniaka i pewnie dlatego żadnej nie mam, ale dla cytrynowej zawsze mam miejsce w moim ogrodzie.

Obrazek

Obrazek

Dorotko, to już przynajmniej wiem na jaką jeżówkę się zdecydowałaśObrazek Na pewno" Będzie Pani zadowolona" Kupiłam ją jako Big Kahunę, chociaż od początku wiedziałam, że to nie ona, ale sprzedająca je kobietka zupełnie nie chciała mnie słuchaćObrazek
Skoro Twoja Fantastic jeszcze nie kwitnie, to może nie zdążyć wytworzyć nasion, daj wtedy znać to Ci je wyślę. Tych zawsze mam sporo, bo to moja ulubiona aksamitkaObrazek
Działkowe ślimaki nie mają ze mną tak dobrze, nie mam dla nich litości. Ostatnio zebrałam ponad dwadzieścia bezwstydnych i wszystkie poszły do solnego basenu. Są obrzydliwe i żadnemu nie przepuszczę. Skorupkowe za to się pochowały i prawie ich nie widuję, albo jestem tak nakierowana na te bezdomne paskudy, że innych nie widzę.
Teść spisuje się na medal, już zdążyłam przerobić kolejną skrzynkę pomidorów, a dzisiaj znowu dostałam 3/4 skrzyneczki. Oj, mam ja z nim dobrze, oj mamObrazek

Obrazek

Obrazek

Ewuniu, trochę ich już zebrałam, chociaż chyba nigdy nie doczekam się tylu gatunków i takich ogromnych kęp jak TwojeObrazek Miejsca mam coraz mniej, chociaż mam kilka siewek różowych, to w te miejsca mogę kupić sobie odmianoweObrazek Ale to wszystko do przemyślenia, bo te zwykłe też są piękne. Jeśli jednak jakaś mnie zachwyci do tego stopnia, że będę musiała ją mieć, to miejsce na pewno znajdęObrazek

Obrazek

Obrazek

Jadziu, sama nie wiem skąd ta lobelia się u mnie wzięłaObrazek Miałam kiedyś czerwoną, ale nie przeżyła zimy i chyba świadomie bym jej nie kupowała obawiając się takiego samego losu. Od wiosny przyglądałam się co to też takiego mi rośnie i byłam prawie pewna, że to będzie jakieś dorodne chwaścisko ;:306 Całe szczęście, że ostudziłam swoje porywy i nie wyrwałam jej. Jestem zadziwiona jej wigorem, jak na tak młodą roślinę jest już całkiem spora. Mam nadzieję, że się opamięta i trochę zwolni.
Ostatnio Akita odsłoniła mi jeszcze więcej swoich wdzięków i jestem nią oczarowana. Zupełnie nie spodziewałam się takiego efektuObrazek Muszę na nią bardzo uważać, bo z jakiegoś powodu jej pokrój jest nie taki jaki powinien być i łatwo może mi się uszkodzić.
Jeżówki wcale nie są takie kępiaste, one tylko potrafią się pokazać najlepszej strony. W nóżkach są cieniutkie, ale nadrabiają ilością kwiatówObrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu, o moim ogrodzie można wszystko powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest poukładanyObrazek Mam za mało miejsca na ład i porządek. Nic się nie trzyma kupy, a nowe rośliny sadzę tam, gdzie aktualnie mam miejsce. Na szczęście mi to pasuje, może i w życiu też jestem taka niepoukładana?
Rutewek jest kilka rodzajów, mam cztery i każda jest inna :tan A właściwie powinna, bo jeszcze powinna zakwitnąć biała, ale ta jest ciągle maleńka i mam poważne obawy, czy na pewno okaże się zgodna z zamówieniem. Jakoś lekko różowieje, ale jest tuż przy ziemi, to może i źle widzę. Może już jutro uda mi się zobaczyć jej kwiatki wtedy prawda wyjdzie na jaw.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wandziu, moja Myrtles Folly na szczęście trzyma się wyznaczonych ram i nie szalejeObrazek Zazwyczaj udaje się jej utrzymać kwiaty prosto, czasami jedynie po deszczu przesiąknięte wodą łamią się pod ciężarem. Z innymi daliami nie mam takich kłopotów, wszystkie są karne i stoją na baczność.
Rutewkę kup sobie koniecznie, w zależności od koloru, biały lub różowy obłok. Mam je od niedawna i sama się dziwię, że zaprosiłam je do siebie tak późno
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Beatko, cieszę się, że moje widoczki znajdują uznanie w Twoich oczachObrazek W tej chwili już coraz o nie trudniej, bo ogród wyraźnie stracił rozpęd, nic nowego się nie pojawia, powielam cały czas to samo. Niestety już wyraźnie widać, że lato ma się ku końcowi. Na dodatek zapomniałam o astrach i o nie moja jesień będzie uboższa.
Pyszczek naparstnicy był tak uroczy, że nie sposób było nie cyknąć mu fotki. Naparstnice stanowczo zbyt szybko przekwitły, zresztą jak wszystko i nie mogłam cieszyć się nimi dłużej. Jeśli chcesz nasionka rdzawej, to tylko szepnij słówko, to Ci je wyślę. W jeżówki koniecznie musisz się zaopatrzyć, są cudne i w takim wyborze, że ciężko zdecydować się na konkretnąObrazek
Elusive w tym roku zabawiła się w gigantomanię i bujała się wysoko nie tylko ponad rabatami, górowała nawet nade mnąObrazek Miała grubo ponad dwa metry i wzbudzała zainteresowanie wśród innych działkowiczów.
Niestety ta lelijka nie jest znana mi z imienia, pochodzi ze starych moich zasobów, a wtedy nie bardzo jeszcze zwracałam uwagę na nazwy. Zresztą akurat co do lilii, to niestety większość jest bezimienna, albo podpisy mi się zatarły, albo wtykałam oryginalny woreczek z nazwą i w krótkim czasie naklejkę trafiał szlagObrazek
EM już wrócił do zdrowia i do pracy, Twoje życzenia na pewno się do tego przyczyniłyObrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu, deszcz tylko w prognozach się pojawia, ostatnio na działce musiałam już rozkładać węże. Na szczęście jeszcze nie można mówić o suszy, ale ktoś w górze zdecydowanie zbyt wcześnie przykręcił kurkiObrazek W ogrodzie spokojnie, zarazę ZZ udało się nam zdusić w zarodku i dalej możemy cieszyć się smakiem pomidorków prosto z krzaka.

Obrazek

Obrazek

Małgosiu, chociaż Tobie spodobały się nasze ślimakiObrazek Te akurat wcale nie są takie wstrętne, nawet kładę je sobie na ręce, jak się chcę im bliżej przyjrzeć.
Jeżówki pięknie kwitną i cieszę się, że kiedyś stanęły na mojej drodze. Jest ich tyle, że na pewno każdy znajdzie te najpiękniejsze dla siebie. Mam je w każdym zakątku, po kilka, albo i pojedynczo, ale każda zwraca na siebie uwagę. Zawsze zostawiam kilka siewek ciągle mając nadzieję na jakąś fajną krzyżówkę, ale jak na razie wszystkie są różowe, czasami trafi się biała ;:108
Mimo iż pomidorów nie mam zbyt dużo, bo zaledwie czternaście krzaków + cztery na balkonie, to owców w zupełności nam wystarcza. Te na przetwory dostaję od teścia, ale one też prawie moje, bo sama wyhodowałam je z nasion i obdarowałam teścia i tatę ;:306

Obrazek

Obrazek

Nareszcie udało mi się w miarę uporządkować działeczkę. Sporo czasu mi to zajęło, nie powiem, ale najważniejsze mam zrobioneObrazek Oczywiście, że chwasty też mam, bo one tylko czekają aż się obrócę i szybciutko wyrastają ponownie.
Dwa notorycznie łapiące uwiąd powojniki zastąpiłam nowym, ale jakim nie mam pojęcia, bo szkółka nie potraktowała mojego zamówienia poważnie i nie zamieściła etykiet ;:222 Może znajdę gdzieś w zapiskach co to może być, a jak nie to będę miała niespodziankę. Zresztą jak najbardziej tak może być, bo już jeden okazał się pomyłką i w ten sposób stałam się posiadaczką Błękitnego Anioła. Jak na razie to mnie nie zachwycił, a końcu mógłby skoro dostał się do mnie podstępem. Miałby wtedy miejscówkę zapewnioną, a tak będzie musiał sobie na to zapracować. Jeszcze muszę posadzić jednego i już nawet wiem gdzie, ale wiąże się to oczywiście z przesadzaniem, zmniejszaniem gabarytów, kopaniem dołów i innych wiążących się ze zmęczeniem i potem zalewającym skronie, czynnościamiObrazek Może jutro się tym zajmę, jeśli inne pomysły nie staną mi na drodze.

Obrazek

Obrazek

Ostatnio dorwałam się do narządka do przycinania krzewów i zrobiłam straszna demolkęObrazek Moimi ofiarami zostały świerk Conika i ogromny bukszpan posadzony jeszcze przez teścia. Conicę już kiedyś formowałam, miałam ją wyciąć zupełnie, bo któraś z zim spowodowała w niej spustoszenie, ale sąsiadka doradziła mi właśnie ostre cięcie. Jeszcze jej nie dokończyłam, bo miałam niespodziewaną wizytę, ale wiem, że za jakiś czas będzie wyglądać zupełnie znośnieObrazek Natomiast bukszpan wygląda tragicznie. Był już ogromny, część gałęzi była gruba jak palec, teraz biedaczek jest łysy i straszy wyglądem. Na szczęście prawie nie jest widoczny z drogi, to może nie będzie mu tak wstyd i może uda mu się odbudować. Musiałam coś z nim zrobić, bo był już zbyt potężny i zasłaniał mi piwonię majową, dawał w tym miejscu za dużo cienia i piwonia zaczęła robić się coraz mniejsza. Teraz mi przyszło do głowy, że to może nie cień jej zaszkodził, a korzenie bukszpana pochłaniające wodę i nawozy? W każdym razie mleko już już się wylało i teraz pozostaje mi tylko czekać na efekty moich niszczycielskich działańObrazek

Obrazek

Obrazek

Wczoraj pojechałam na działkę jak zwykle po nocy. Noc była byle jaka, dlatego tez miałam w planach szybciutkie spalenie świerkowych gałęzi i udanie się na spoczynek. Pierwszą część planu udało mi się zrealizować, ale z drugą miałam już kłopot. Nie pomogło nowe łóżeczko, przyjemna podusia i miły kocyk, przewracałam się z boku na bok aż w końcu wstałam nie zmrużywszy okaObrazek Zebrałam pomidory, zabrałam się za pielenie, ale zaraz porzuciłam tę czynność, bo zobaczyłam, że trawnik zarósł już jak łąka i najwyższy czas zająć się koszeniem. Niestety kosiarz, czyli mój młodszy potomek jeszcze nie wrócił z Holandii i musiałam zająć się tym sama. Mocno musiałam się uwijać, bo ktoś ostatnimi czasy wymyślił, że w niedzielę nie można kosić pomiędzy godziną jedenastą a szesnastąObrazek A czasu nie miałam zbyt wiele, bo została mi zaledwie godzinka. Mimo usilnych starań, oczywiście nie zdążyłam, ale obok mnie sąsiad też jeszcze kosił, to się umówiliśmy, że sobie nawzajem nie przeszkadzamy i kończymy co zaczęliśmy ;:108 Wypompowało mnie to zupełnie i miałam nadzieję, ze teraz to już na pewno zasnę. Chyba znacie powiedzenie o nadziei? No, to już wiecie, czy udało mi się zasnąć ;:306 Za to miałam czas, żeby zająć się podlewaniem, bo już zaczęło robić się sucho, sporo wody wlałam w dynie, bo jeszcze rosną i potrzebują jej sporo. Szczególnie, że rosną w ogromnym ścisku i muszą walczyć o każdą kroplę.
Do domu wróciłam przed osiemnastą i wystarczyło mi już tylko sił, żeby zjeść i się i umyć i niedługo po dobranocce padłam spać.


Obrazek

Obrazek

Miłego tygodnia :wit ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko, jestem pełna podziwu dla Ciebie. ;:303 Ja po nieprzespanej nocy wprawdzie w dzień nie zasnę, ale do żadnej roboty się nie nadaję. ;:222
Jak pięknie kwitnie Twoja działeczka! ;:333 Różyczki takie zdrowe ;:63 , hortensje olbrzymie ;:63 , lelijki piękniuśkie ;:63 , takoż i dalie ;:63 , jeżówki, ;:63 kosmosy ;:63 tudzież wszelkie inne kwiecie. ;:138 ;:138
Dobrego tygodnia. ;:167 Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

O ;:224 ;:224 ;:224
Wszystko mi się u ciebie podoba Iwonko
I piękne jezowki, i dorodne dalie, i powojniki.Nawet aksamitki u siebie wygladaja wyjatkowo.
Czytam ,że trudny dzień wczoraj miałaś.Po nocy,, to na-pewno. ;:168
Ale ogrody i roślinki rekompensują nasze niedomagania.
Fajnie,że masz 4 rutewki.Twoja jest inna niż moja.Też piękna.
Mój guzikowiec już przekwitł.
Dali śliczne.Akita bardzo ładna , ciekawa.
No a przy hortensjach to już oczy wielkie się robią.A ta Pinky Wikny to już cudniasta.Sama ją tak prowadzisz ? Czy taka kupiłaś ??
Świetnie fotografowałaś kobeę ;:63 ;:63
Dobrego tygodnia życzę :wink:
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Pierwsze koty za płoty V

Post »

Iwonko działeczka w pełnym rozkwicie... hortensje to teraz królowe ogrodów i jeżówki u ciebie prezentują się pięknie. ;:138 Kochana jak te nietoperki sprawią się dobrze to byłabym chętna na kilka nasionek kobei ...
U mnie to jednoroczna i bez potomna roślinka , ale tak mi się podoba :) A ty tak nie szalej bo zdrówko masz tylko jedno...
Ślimaczkowe chłopaki wyrośnięte i całkiem sympatyczne ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”