Kolekcje Floriana cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Loki, ja też się cieszę z każdego deszczu ;:136 Generalnie mamy deficyt wody, podlewanie to działanie doraźne, zresztą też do podlewania potrzebuję deszczówki, by napełniły się zbiorniki. U mnie obecnie sytuacja pogodowa i ilość wody dobra.
Zantedeskie kwitną w donicach:
Obrazek

Obrazek

Jadziu, u nas w ub. sobotę było sucho, jak u was lało ale już w niedzielę mieliśmy i my ulewę. Póki co sytuacja bardzo dobra i wegetacja jest dynamiczna. Widzę to zwłaszcza po daliach, które nareszcie pną się w górę.
Hortensje ogrodowe kwitną we wszystkich odcieniach od różowego do niebieskiego:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florian
My się też cieszymy z każdego deszczu. :)
Nie wiedziałam ,że masz takie wypasione hortensje :D
Czymś podlewacie ,że taką kosmiczną barwę mają :?:
U mnie dopiero kulki pąków dalii się tworzą.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Niesamowite te hortensje Florianie ;:333 Takie cuda widuję w ogródkach sopockich, gdzie kwitną jak oszalałe. Klimat im służy. Mój klimat za ostry, więc próbuję w tym roku po raz kolejny z ogrodowymi, ale tym razem zimować będą w donicach.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Agnieszko, deszcz to największe dobro dla ogrodnika. Anglia ma najpiękniejsze ogrody bo nie dość że łagodne zimy to dużo opadów.
Hortensje u nas w naturalny sposób są niebieskie. Taką mamy glebę. Przynamniej w jednym miejscu, bo 15m dalej ta sama odmiana jest różowo fioletowa, a jeszcze w innym czysto różowa. Ale w wielu śląskich ogródkach są jaskrawo niebieskie hortensje i nikt ich nie nawozi.
Mówisz Twoje dalie zawiązują pąki? A moje rozpoczęły wojaże na wystawy. W sobotę wróciłem z międzynarodowej wystawy w Bytczy na Słowacji, skąd przywiozłem kilka dyplomów i pucharów za moje podopieczne :tan
Największe wrażenie zrobiła dalia półkaktusowa, która osiągnęła średnicę prawie 30cm (I miejsce w swojej kategorii) :
Obrazek

Niezawodna i ciągle nr1 wśród dalii kulistych (dawniej jako 'Lajkonik'):
Obrazek

Dziękuję Małgosiu. Te hortensje kwitną na pąkach jednorocznych więc nie sprawiają problemu. Ale wrażliwsze białe też uprawiam w doniczkach i chowam na zimę.
Wyjątkową okazała się też ta odmiana. Zajęła III miejsce wśród dalii dekoracyjnych:
Obrazek

Nagrodę grand champion wygrał 'Spartacus'. Co prawda nie mój ale pokażę ze swojego ogrodu na tle hortensji:
Obrazek
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Faktycznie trudno nie zwrócić uwagi na tak niebieskie hortensje. I jeszcze szczęściarz jesteś, ze nie musisz o to zabiegać. :D
Leonidas i El Desperado wspaniałe liliowce. Uwielbiam je za obfitość kwitnienia.

Jeszcze raz gratuluję sukcesów ;:215
Ac Dark Horse postarała się. Pewnie na żywo to dopiero był widok.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florianie to dla nas także wyróżnienie bo jesteś z nami na Forum a dalie masz rzeczywiście przecudnej urody .Moje gratulacje ;:168 30 cm to dopiero okaz kwiatu ;:333 .U mnie niestety niebieskości w ogródku nie ma tylko różowy kolor dominuje wśród hortensji ogrodowych
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Jak spędzasz z wężem pięć godzin na dwustu metrach kwadratowych, to to podlewanie wcale nie takie znowu doraźne jest i na parę dni potrafi wystarczyć? No ale ile czasu zżera, to szkoda gadać?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Witaj :wit .Zazdroszczę tych niebieskich i fioletowych hortensji, są piękne ;:215 .Dalii masz całe mnóstwo i każda wyjątkowa ;:215 . U mnie w nocy popadało i ziemia trochę odetchnęła ale to nadal za mało ;:222 . Pozdrawiam i pięknej niedzieli życzę :wit .
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florianie
Gratuluję zdobycia tylu nagród ;:196
Sama nie wiem ,kiedy tak Ci się kolekcja rozrosła ;:oj
Ale to Twoja ciężka praca i pasja.
Ziemia musi być dobra skoro takie okazy możesz wyhodować :D
Co to za czarna dalia o małych kulistych kwiatach a zdjęciu we flakonie :?:
A co dzieje się później z tym obciętym kwieciem po wystawie, zostaje tam i ludzie podziwiają :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Ja też gratuluję sukcesów i tak się cieszę, że mam namiastkę Twoich dalii w swoim ogrodzie.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Narine, bardzo dziękuję. Ja też bardzo lubię liliowce, które wymieniłaś. 'El Desperado' masywny i wielkolud wśród liliowców. Obecnie kwitną ostatnie kwiaty liliowców. Hortensje też dość szybko przekwitły z powodu upałów i suszy ale teraz ładnie się przebarwiają i zasuszają.
Obrazek

Jadziu, dziękuję! Ja bardzo lubię niebieski kolor w ogrodzie i brakuje mi go wśród liliowców czy dalii. Dlatego cieszą mnie niebieskie hortensje. Powojniki też ładnie kolorują na niebiesko ogród:
Obrazek

Loki, szok i niedowierzanie ;:202 Mam nadzieję, że Twoje kłopoty z brakiem opadów już się skończyły. U nas stabilizacja pogodowa, czyli deszcze i burze przeplatają się z upałami lata. Daliom i innym kwiatom to odpowiada ;:108
Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Florianie moje gratulacje ;:333
Dla mnie wszystkie dalie są cudne i chyba bym nie potrafiła wskazać tej naj naj naj. ;:224
Jeśli znasz nazwę tej hortensji to zdradź proszę. Skoro kwitnie na tegorocznych co jest dla mnie zaskoczeniem to może spróbuję :uszy
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.2

Post »

Dziękuję Agnieszko. Powoli przybywało dalii aż się ich trochę zebrało - ponad 500 odmian ;:173
Kwiaty po wystawie lądują w większości na śmietniku. Chyba, że się komuś coś spodoba, to jeszcze będzie ozdobą u kogoś w domu.
Ten niemal czarny pompon z wystawy to 'Tisa'. Zwyciężyła w kategorii pomponów. Nie moja ale mojego serdecznego kolegi. U mnie też kwitnie, jednak pierwsze kwiaty zostały ścięte do bukietu ślubnego. To też było dla mnie wyróżnienie ;:3
Obrazek

Dziękuję Ewelino. Już dawno postanowiłem uprawiać tylko to, co u mnie dobrze rośnie bez nadmiernych wysiłków typu zmiana odczynu gleby, opryski czy okrywanie. I tak się sprawa ma z hortensjami - dobrze rosną, są mało wymagające i w dodatku na mojej glebie przybierają takie kolory. Natomiast dalie mają specjalne prawa więc dla nich jestem w stanie się trudzić i poświęcać obecnie każdą wolną chwilę ;:170 I sadzić zamiejscowo, bo u mnie już się nie mieszczą ;:223
Obrazek

Obrazek

Anido, dziękuję. Niech dalie u Ciebie dobrze rosną :wit
Obrazek

Małgosiu, dziękuję. Hortensja, o którą pytasz, to 'Altona'.
Powiem szczerze, że dla mnie też wszystkie dalie są piękne ale z czasem trzeba nauczyć się krytycznego podejścia, oceny i dokonywać wyboru.
Ta odmiana już zdobywała wyróżnienia na wystawie (Rybnik 2017) ale w tym roku kwiaty ma jeszcze okazalsze:
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”