W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Wszystkie floksy cudne :D
Dzielna jesteś niewiasta ,że rzuciłaś się na taką robotę z Synkiem. ;:196
Bardzo szkoda Twoich bukszpanów ,ale cóż począć.
Plaga tych ciem przyszła i pewnie do nas dojdzie.
Najbardziej szkoda tych starszych okazów.
Co posadzisz na tej przykrytej matą grządce :?:
Na zdjęciu z borówkami pod firankami widać rozmiar Waszych włości.
Właśnie mi Z. doniósł ,że mało jagód amerykańskich zostało a jeszcze niedawno było dużo zielonych kulek. :roll:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Brawa dla białej pelargonii, cudna Ci ona! ;:167
O i biały przegorzan też jest? Nawet nie wiedziałam. Jak się prezentuje na rabacie?
A zobaczymy czy i u mnie ta lobelia będzie taka chętna, na razie z tej jednej to mam dopiero trzy. Czyli przybywa jedna sztuka na rok. Ważne, ze dobrze zimuje i jest niezawodna w kwitnieniu.
Zatrwian śliczny.
Ja o bukszpanach już dawno musiałam zapomnieć. Już dawno te moje z tej samej konieczności wykopane...
Ciekawe jest co piszesz o tym bukszpanie variegata, ciekawa jestem czy rzeczywiście się utrzyma. Świetnie byłoby jakby była to jakaś alternatywa bukszpanów do naszych ogrodów.
Miłego tygodnia ;:3
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Ćma bukszpanowa w tym roku wyjątkowo atakuje. U mnie na razie spokój z ćma ale na jak długo? Po wielu komentarzach zastanawiałam się czy nie jest to zależne odo odmiany, skoro w szpalerze ćma zaatakowała tylko część krzaczków. Może coś w tym jest ;:173
Marysiu czy na "dobro" od kurek sypałaś wapno? Chciałabym w tym roku przygotować grządki pod warzywa i zastanawiałam się czy najpierw posypać wapnem a później obornikiem granulowanym, czy wszystko na raz.?
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Oj Marysiu, Marysiu takie cudeńka pokazujesz, a ja znowu chora, wiesz jak reaguje na widok floksów, no a tu taki cudny ;:167 , ciekawe czy go jeszcze mają, musze zobaczyć, a i hortensja śliczna, taka kolorowa, faktycznie jak sztuczna ;:215 , bukszpany czytam, że atakowane są w prawie całej Polsce, no to za chwilę bukszpanów nie zobaczymy wcale jak cos nie zrobią, nie znajdą lekarstwa na nią ;:185 dobrego tygodnia pracusiu ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Piękny ten zloty powojnik.Moj przesadzany na wiosen i nie zakwitł w tym roku.
Śliczny zatrwian fakt...ale u mnie to zwą statycja.
Rozwar pięknie kwitnie,,mój chyba w tych różach się dusi, mus go przesądzić.
Śliczne jezowki. ;:173
Fajnie,ze arbuzy masz.Ja ich jakoś nigdy nie siałam. :)
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu ale ostatnio się napracowałaś, aż mi wstyd.
Też musimy przygotować nowe grzadki.
Prawda, czuć już jesień w powietrzu, chociaż dzisiaj u mnie było gorąco i znowu poczułam lato. Ale to już ostatki, chyba trzeba wypuszczać wodę z basenu.
U mnie kornik zaatakował świerka, muszę iść po pozwolenie na wycięcie.
Wspaniałe masz wspomnienia z dzieciństwa z tymi daliami, jako poduszeczkami. Ja też mam takie wspomnienia, ale trochę inne ;:108
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu :wit . Ty to jesteś jednak kobieta z żelaza ;:138 . Ciągle coś robisz i nie potrafisz usiedzieć na ławeczce ;:303 . Szkoda bukszpanów ;:222 . Swojego czasu zastanawiałam się nad obwódkami z niego ale jak przyszła ta ćma to już sama nie wiem ;:oj . Niby u mnie nic się nie dzieje i w okolicy nie widzę jakiegoś pogromu ale jednak szkoda mi ryzykować. Ciężko znaleźć godny zamiennik tej zimozielonej rośliny - trzmielina zbyt pstrokata , cisa tak nisko to chyba nie da się prowadzić , tawuły japońskie piękne ale zrzucają liście na zimę ;:224 . Może jakaś propozycja :lol: ?? Pozdrawiam i udanego tygodnia życzę :wit .
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu,śliczne masz kwitnienia floksów i hortensji ,kwitnące ogrody zawsze bardzo mi sie podobają ,a czemu nakryłaś nową rabatę płachtą ,przecież pod nią zacznie pleśnieć i śmierdzieć przynajmniej tak mi sie wydaje ,ja bym to zostawiła do wiosny otwarte ,niech się rozkłada i oddycha ,u mnie duchota codziennie ogromna ,nie można nic robić w ogrodzie ,bo człowiek się rozpływa ,dobrze,że są przetwory do roboty ,a w ogrodzie na chwilę i trzeba uciekać ,teraz u mnie pada ,może jutro sie ochłodzi ,pokazałam u siebie to nakrycie nad borówką ,pozdrawiam i dobrej nocki ;:196
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Zaglądam co tam na szaliczku się dzieje i widzę że Ty dalej na pełnych obrotach, jesteś nie do zajechania ;:333
Ja mam tylko dwa bukszpany więc na taką mikro stołówkę ćmy się nie piszą, jak na razie.
U mnie w tym roku wszystko bardzo wolno idzie, co rok spadają mi obroty i jest coraz gorzej z wydolnością, ale się nie daję i kolejny raz, już nie sama tylko jako dyrygent, poganiam "operatorów szpadla", sama tylko mikrusie przesadzam.
Floksik też myślę że Sorbet, mam takiego samego.
Niech moc Cię nie opuszcza ;:172 Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam!

Dzisiaj szary poranek po hucznej nocy. W środku nocy obudziła mnie burza i nie wiem czy nawet gradu nie było, bo siewki nawozu zielonego leżą pokotem. Na większych roślinach nie widać szkód. Ostatnie dwa dni upału o wysokiej wilgotności były raczej spędzane w domu. Każdy wysiłek zalewał mnie potem ;:223

Dorotko fatalne skutki tej ćmy, ale tak bywa ze szkodnikami zawleczonymi, bo nie mają naturalnego przeciwnika. W miejsce wyciętych bukszpanów dumam nad zorganizowaniem kącika towarzyskiego, ale jeszcze go nie organizuję, bo 3 września przyjedzie firma przyciąć orzecha a szczególnie wszelkie suche gałęzie i czubki drzewa. Potem może coś zrobię albo zostawię to do wiosny...zobaczę!
Truskawki zakładałam kilkakrotnie i niestety wszyscy sprzedają po prostu odrosty, a przeczytałam że powinno użytkować jedynie ten pierwszy najplenniejszej rośliny, bo reszta nie jest plenna jak roślina mateczna. Udało się kupić fajne sadzonki i od tej pory jak będę odnawiać to tam się udam ;:215 Muszę swoje rozmnożyć według opisanej zasady, bo wąsów wypuszczają dużo.

Justynko jak to siewki nie wiadomo jakie będą, bo mogą powtórzyć cechy a mogą się skrzyżować Obrazek


Obrazek

Obrazek

Agnieszko czasem zapominam o metryce i rzucam się zamiast scedować na kogoś, a poza tym jakoś zawsze nie potrafię stać i patrzeć ;:223
Po latach walki poddałam się bo chemią należało psikać wielokrotnie a i to nie dawało skutki skoro dookoła nic nie robią a w każdym ogródku bukszpan...u mnie niestety było ich kilkanaście więc pełny wypas!
Nie wiem co posadzę na grządkach ale w tym roku zagospodarowałam takie wszystkie i jeszcze miejsca brakło ;:108 Włości są duże, bo co najmniej połowa to nieużytek. Byłoby pewnie inaczej gdyby nie kształt działki...poza tym część dostał synek już dawno jak nie miał zatrudnienia i myśleliśmy o KRUSie.
Floksy dla Ciebie

Obrazek


Obrazek

Beatko wzbogaciłam się i o inne pelargonie w tym roku Obrazek
Biały przegorzan jest jeden, bo miałam parę nasion ale jedna roślinę uzyskałam rok temu a w tym sprawdziła się w dodatku rośnie pod opieką a nie na rabacie.
Niestety klapa wczoraj zauważyłam że jak ćma wp... wszystkie bukszpany zabrała się za variegatę. Mam zamiar szybko zrobić sadzonki i zabrać do domu. ;:124
Dziękuję i życzenia odwzajemniam Obrazek
Ładna?

Obrazek


Joasiu niestety ! początkowo miałam różne odmiany bukszpanów i ćma omijała te o jaśniejszych listkach ale potem nie przebierała. Mało tego miałam zapomniane sadzonki w doniczkach w barwinku i też zjedzone. Variegata już też atakowana.
Jeden znajomy rolnik kiedyś tak mi poradził. Kiedyś kupiłam duży worek wapna do malowania kurnika i drzew i jak był u mnie kiedyś poradził, żeby nadmiar wysypać na pole...on tak robi. Do tej pory na kurzeniec sypałam dolomit a tym razem to wapno. Kazał to wszystko zrobić przed zimą.

Iwonko floks rośnie drugi rok i w tym jest ładniejszy Obrazek Teraz nie ma w ofercie, bo były w wiosennej. Zobaczę jak mój się rozrośnie, bo na razie na trzy roślinki są trzy pędy kwitnące :wink: Kiedyś kupiłam podobny u naszego Emila to po paru latach przepadł.
Będziemy w koszyczku do święcenia mieć barwinek jak dawno temu! Pozdrawiam Obrazek


Aniu to Bill McKenzie, długo nie chciał przyjąć się u mnie i dopiero przywieziony od Tereni Terdob został! nie szaleje ale pomalutku się rozrasta i jest.
Kiedyś u Starkla kupiłam coś o tej nazwie, ale wsadzona do gruntu nie zakwitła i po zimie nie wyszła ;:131
Aniu nie mam arbuzów mimo dwukrotnego sadzenia a to co na zdjęciu to melonik i jest jeszcze drugi.
Teraz jak podlewa to wszystko ruszyło!

Kasiu czego się wstydzisz? jestem przykładem pracowitości ;:168 Ja oprócz ogrodu nie mam obowiązków więc mogę się w nim wyżywać, Ty masz ich sporo!
Świerki zaatakowane wycięliśmy wiosną, ale pan który przyszedł na wizję powiedział że świerki w ogrodzie to takie chwasty ;:306
Mamy dużo taki wspomnień bo nasze pokolenia jeszcze bawiły się w naturze a nie przed ekranem komputera Obrazek

Ewelinko ha ha ha! ale mnie rozśmieszyłaś dziewczynko ;:168 Dość się nasiedzę przed komputerem na FO. Na ławeczce siadam jak muszę wyrównać oddech ;:219
Są różne trzmieliny, ja mam jednolitą ciemnozieloną i zimozieloną. Mam też niziutkie bluszcze. Bo niziutki berberys traci listeczki. Zrobię zdjęcie tej trzmieliny i bluszczyka. Mam nadzieję że żaden szkodnik na nie nie zostanie przywleczony.
Dobrego tygodnia i pozdrawiam Obrazek

Martusiu zrobiłam identycznie rok temu a potem sadziłam na tej agro truskawki....rosną rewelacyjnie. Sadziłam też pomidory i coś tam jeszcze i nie ma problemów nic nie pleśnieje ani nie śmierdzi. Przecież agrotkanina jest przepuszczalna :uszy
Aura nam nie sprzyja i ciągle pot mnie zalewa, a w domu lepiej i nawet wyobraź sobie wzięłam się za sprzątanie ;:306 Pomyślę o skromniejszej ochronie borówek, ale też muszę coś zmajstrować ;:219 Niewiele borówek udało nam się pozyskać przez szpaki ;:124
Posyłam serdecznościObrazek


Iwonko Zielona Jagódko jak miło, że nie zapominasz o wiejskim ogrodzie. Dopóki zdrowie jakoś dopisuje to staram się ruszać Obrazek Daleko mi do dawnej kondycji, ale niech tak zostanie jak najdłużej.
Dobrze, że do Was ćma nie dotarła bo skądś musimy w przyszłości pozyskać sadzonki Obrazek
Dziękuję za dobre życzenia, trzymaj się zdrowo i ściskam Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fauna w ogrodzie!
Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Miłego dnia!
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Piękne i różnorodne masz floksy ;:333 Fajnie że nam podlewa a dzisiaj wreszcie normalny dzien z normalną temp. bo wczoraj był piekarnik :roll:
Co to jest te śliczne https://www.fotosik.pl/zdjecie/75e6e6cb9bced348 i https://www.fotosik.pl/zdjecie/ec5b78886f9704a7
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Ciężko Cię Marysiu dogonić ;:oj Zaledwie kilka dni nie zaglądam, a potem mam tyyyyyyle zaległości ;:224
Floksy masz cudne i w miseczce widać, jak dużo ich zgromadziłaś. Niby wszystkie to floksy, a jaka róznorodność kolorów i wielkości. Niektóre są całkiem maleńkie, a inne całkiem, całkiem ;:108 Ten hortensjowy jest prześlicznyObrazek Zachęcona Waszymi sukcesami, kupiłam sobie w tym roku jednego, miał być cudny, a nie jest. Nie dość, że kwiatostany ma płaskie, to ciągle nie może do końca rozkwitnąć, część kwiatów usycha i ogólnie nie jest taki, jaki miał być. Poza tym wybujał strasznie wysoki i za bardzo wchodzi mi w oczy. Nie mam do nich szczęścia, tylko jeden z moich mi się podoba, ale i on w tym roku jest mniej dorodny niz zazwyczaj. Coś musi im u mnie nie pasować ;:222
Kupiłam sobie taką samą pelargonię, a właściwie cztery takie i są śliczne. Początkowo wcale mnie nie zachwyciły, bo zupełnie nie chciały rosnąć i ciągle były mikre, ale potem szybko nadrobiły i teraz są dorodne. Widzę, że już robisz sadzonki, to jest dobry czas? Zawsze robiłam na zimę, ale może teraz lepiej?
Ogród jak zwykle masz dorodny, w nim nie można się nudzić. zawsze znajdzie się coś do roboty, a jeszcze z Twoją energią ;:oj Nie dałabym rady ;:306
Smaka mi na truskawki narobiłaś, wyglądają na pyszniutkie ;:oj
Ściskam serdecznieObrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, masz mnóstwo kolorów na swoim szaliczku! Floksy są cudne, a dalie to teraz najpiękniejsze ;:215 Czerwone rudbekie śliczne, szkoda, że nie rozsiewają się tak jak żółte!
Pelargonia piękna! Ćma bukszpanowa jest i u mnie ;:14 Najgorsze jest to, że ludzie ją lekceważą, tak jak i ślimaki, to będzie to walka z wiatrakami! Są bukszpany przy opuszczonych domach, i na cmentarzach, gdzie bez przeszkód będzie się rozwijać. Ciekawe na co się przerzuci jak pożre bukszpan? Wyginie?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”