Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Tak się przyglądam Twojej Double scoop rasbery i to może być jedna z moich NN. Ma duże kwiaty i skłonność do pokładania, chociaż już teraz bardzo się stara, żeby się tak nie pokładać. Początkowo bardzo mnie wkurzała, była wiotka i ciągle wylegiwała się na ziemi, ale w tej chwili już się pozbierała do kupy i nie odstawia mi takich numerów. Dość szybko zbudowała solidny krzaczek i pięknie kwitnie, chociaż ma miejsce mocno zacienione. Właściwie to miała, bo pod topór poszła wiśnia, to teraz cienia nie ma, ale będzie jak urośnie gruszka. Ale zagmatwałam ;:306
I chyba mam lobelię niebieską, bo coś mi wyrosło, a nie wiem co to może być. Nie pamiętam, żebym ją kupowała, albo dostała ;:185 Dopiero zaczyna kwitnąć, to jeszcze jej nie pokazywałam, ale za kilka dni powinna już być na moim wątku, to wtedy poproszę Cię o rozpoznanie ;:168
Ślimaki tak pożerają pomidory ;:202 ? Byłam pewna, że dotyczy to liści, a nie owoców. U mnie co jakiś czas przemykają pod krzaczkami, ale na owocach ich nie widziałam.
Parfume star ciągle kwitnie? Moja już dawno przekwitła, ale nasienniki też pięknie wyglądają, to je zostawiłam :tan
Dalie cudnie kwitną, żal tylko tych zeżartych przez ślimaki. Może Cafe au lait jeszcze się pozbiera, szkoda jej. Ogród podlany, to szczęśliwy ogród. Ale we wszystkim potrzebny jest umiar, a tego w tym roku jakoś mało. Pozdrawiam i miłego dzionka życzę ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Podlewało calutką noc z czego bardzo się cieszę ale , rano ślimaczy pogrom było ich zatrzęsienie ;:222 obie z Amelką zbierałyśmy je do wiaderka .Niektóre lądowały za siatką [dla podtrzymania gatunku :wink: ] Inne poszły do pojemnika BIO niech jadą w daleką wycieczkę, byle gdzie byle nie byłyby u mnie. Oczywiście aparat był w ruchu bo kropelek było mnóstwo wiec troche sobie poszalałam :) Witam milutko wszystkich gości i mam nadzieje ,że nie tylko u mnie podlewało, bo sporo z nas oczekuje tego zbawiennego dla roślin płynu.Na jutro znów zapowiadają upały 28* ,więc grzyb będzie szalał ze zdwojoną siłą;:174
takie było wczorajsze wieczorne niebo przed burzą

Obrazek


Obrazek

Obrazek

IWONKO jak zachowuje sie Raspberry musisz zapytać Krysię [krychna ],bo to od niej dostałam sadzonki tej cudnej jeżówki.U mnie w doniczce ładnie stoi nie ma zapędów do spania :wink: Iwonko w moim ogródku wszystko im smakuje nic na to nie poradzę .Te cholerniki jednak uwzięły sie tylko na jeden krzew pomidorowy, bo obok rośnie Snow white żółty koralik tego się nie imają.Moja Parfume później zaczęła kwitnąć od Twojej ,dlatego jeszcze bryluje, a druga rzecz to taka ,że to juz wieloletni krzewik .Licze na kwiaty Cafe au lait bo idzie w górę jednak najważniejsze ,ze żyje ,bo obiecałam karpę chyba Joasi .Dla ciebie oczywiście Ferncliff też pamiętam ;:108 jednak ona dopiero zawiązuje pąki, ale fajnie sie rozkrzewiła

Obrazek

Obrazek

DAYSY moja ketmia to drzewko w tym roku bardzo obficie zakwitło,ale wiosną sporo je ścięłam, zresztą tnę je każdej wiosny dosyć ostro. Mogę parę patyczków wsadzić do ziemi myślę ,ze sie ukorzenią. Twiggy's rose w drugim kwitnieniu ma tak cudne kwiaty, bo przy pierwszym kwitnieniu miała dużo jaśniejsze i mniej pofalowane kwiaty.Ten jej kolor właśnie o tej porze uwielbiam ;:167 Ćmę chyba miałam, ale dzisiaj nie sprawdzałam bukszpanów zbyt mało czasu ,bo Amelce spieszyło sie iść na plac zabaw :) Jednak jutro muszę sprawdzić wszystkie, a Zwiot też sie pokazał drugie pokolenie ,chociaż za pierwszym go nie widziałam.U mnie pomidory tylko do konsumpcji bo na więcej miejsca brak

Obrazek

Obrazek

ANIU ;:180 a ja zaś uwielbiam Twoje fotki i te wszystkie kolory jakie masz w ogródku i cudne stolikowe bukieciki z polnych kwiatków których u mnie nie doświadczę .Patyczki budleji do ukorzenienia moja też jest z patyczka, a jaki wielkolud wyrósł przez 3 ,albo 4 lata Róże jak na razie zdrowe oby tak dalej ,ale muszę znów zrobić mleczny oprysk , a potem drożdżowy


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim kolorowych snów
;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Aha!
Schowałaś wędzoka, by sąsiad nie widział :;230
https://www.fotosik.pl/zdjecie/00a4f94d02299b08
Wspaniałe zdjęcie ;:138
U nas niestety nadal bez opadów :( bieganie z konewką uprawiam codziennie.
Na jednym bukszpanie w gęstwinie, gdzie pewnie oprysk nie dotarł, znalazłem dzisiaj kilka gąsienic :( Chyba będzie trudno je utrzymać, a tak ładnie rosną nowe przyrosty.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, ależ cudne kropelkowe fotki zrobiłaś ;:180
Ta chyba najpiękniejsza...
Obrazek
I domek widać w kropelce. Majstersztyk ;:63
U mnie też w nocy padało. Wczoraj i dzisiaj. Tak się cieszę z tego deszczu :tan
Twoja Aphrodite poszalała. Cudnie zakwitła. Moja jak na razie ma jeden kwiatek, ale pąków sporo, więc też będzie na co popatrzeć.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu :wit
Te wszystkie kropelkowe zdjecia są coraz piekniejsze. ;:63 ;:63 ;:63
Ale już nie będę cytować,za Dorotka.ale to z domkiem jest Mistrzowskie ;:180 ;:180 ;:180
Dobrej soboty ci życzę ;:196
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Ja też powtórzę za Dorotką i Anią REWELACYJNE zdjęcia z kroplą, w której można zobaczyć domek. Naprawdę super. Jesteś mistrzynią kropelkowych zdjęć.
U nas też fajnie popadało. Bardzo się cieszę, bo miałam kuzynce podlewać ogród, a tu już podwójnie natura za mnie podlała i to dosyć porządnie. Wreszcie nadrobiłam u Ciebie zaległości ( a było ich trochę ;:224 )
Jak dotarła do Ciebie ćma bukszpanowa, to pilnuj bardzo swoich bukszpanów. My pryskamy co 2 tygodnie, a dużo jest podjedzonych. Sąsiad już wykopuje.
Sama się zastanawiam czy i nas to kiedyś nie czeka. Bo wieczorem do światła widać mnóstwo latających motyli ćmy. Z tego co wiem to jest też już na północy. Znajoma dzwoniła z Świnoujścia. Tam też zaatakowała.
Róże już Ci znowu zakwitły wspaniale , nie mówiąc o innych jeżówkach, liliach, liliowcach i floksach. ;:333
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu jesteś Kropelkową Mistrzynią.Róże w pełnym rozkwicie a Aphrodite to perełka. :) Pomidorki jeszcze zielone , oby zdążyły się zaczerwienić. u mnie na pomidorach zauważyłam stonkę. :( Pomidorek bardzo ciekawy kształt :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witam jeszcze niedzielnie wszystkich miłych gości. Dziękuje za tyle miłych słów za kropelkowe fotki. Uwielbiam je robić ,a dzisiaj rano znów poleciałam do ogródka ,żeby je uwiecznić po nocnym podlewaniu .Jednak tak pięknej nie znalazłam, ale były inne nie mniej ładne.Oczywiście po nocnym podlewaniu pojawiły się oślizłe rozbójniki ,szczególnie na daliach ,te teraz są wręcz przez nie oblegane ;:222 Róże tez zaczęły szaleć wypuszczać nowe pędy koszmar gdy patrzę na nie, ale z drugiej strony się cieszę ,ze tak zaszalały.Oby tylko młode pędy zdążyły zdrewnieć do zimy ;:174

Obrazek

Obrazek

Obrazek

JOASIU no cóż zdarzają się takie giganty jak ten pomidorek :;230 Aphrodite powinna być w każdym ogródku, bo na to zasługuje za całokształt .Pomidorkami sie nie martwię zdążą dojrzeć w ubiegłym roku miałam do października oczywiście jak będzie pogoda

Obrazek

Obrazek

IRENKO ta ćma to zaraza skąd ona do nas przywędrowała chyba tam gdzie była nic nie pozostało do żarcia więc znajduje nowe tereny i niszczy wszystko.Oby udało Ci się wygrać tę nierówną walkę ze ćmami ;:180 za pochwałę fotki czasem uda się takie unikatowe zdjęcie zrobić.Jeżówki kwitną dzięki Krysi[Krychna], bo właśnie od niej je dostałam .U mnie nie bardzo chcą sie mnożyć i cudownie kwitnąć nad czym bardzo boleję ;:174 a tak mi się podobają

Obrazek

Obrazek

ANIU tak jak i my wszyscy wciąż sie uczę i czasem lepiej czasem gorzej wychodzą fotki.Gdy uda sie takie cudo bardzo sie cieszę a przy okazji motywuję innych do działań :) ;:180 ;:180


Obrazek

Obrazek

DOROTKO gdy uda mi sie zrobić fajna fotkę kropelkową to cieszę się jak dziecko :) .Nie zawsze można wyczarować takie cudo chociażbym się mocno starała, a staram się zawsze Dzisiejszej nocy też podlewało i również bardzo sie cieszę bo na moich piaskach to i tak wszystko przelatuje jak przez sito

Obrazek

Obrazek

ANDRZEJU no widzisz trzeba sie kamuflować żeby sąsiadowi nie podpaść :wink: U mnie znów dzisiejszej nocy podlewało z czego niezmiernie się cieszę.To tak jak Irenka pisze u niej też sie mnożą, bo nie każdą dojrzysz i nie wszędzie wejdzie oprysk ,żeby je zatruć.Szkoda wszystkich bukszpanów bo tyle lat trzeba było czekać na takie efekty jakie stworzyłeś to samo Irenka.U mnie tylko 5 szt ale też byłoby mi ich szkoda

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Cudne kwiaty, róże jak malowane a zdjęcia , to już pisałam, ale powtórzę mistrzowskie ;:138 ;:138 ;:138
Przyglądałam się tej roślince i gdyby nie podpis, nie domyśliłabym się, że to pelargonia, po prostu bóstwo ;:167
;:167 https://images85.fotosik.pl/710/4980ffa4c8a06dc9.jpg
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu no medal należy Ci się za kropelkowe zdjęcia jak nic, to zdjęcie z odbiciem domku jest cudowne ;:215 , piszesz, że ślimory znowu atakują, nie odpuszczają wcale widzę, nie dobrze ;:185 pelargonia śliczna, a budlejka bajka, uśmiechnęłam się do Beatki o nią też :tan
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, dzisiaj zachwyciła mnie czerwona klasyczna róża, chryzantema,która już wystartowała
i niespotykana pelargonia, na którą zwróciła uwagę również daysy.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jak chryzantemki już Zaczynaja to już takie jesienne klimaty się wciskają. :wink:
Piękny kolorek budleji. Taki wyrazisty. Moje z daleka nie są widoczne.
Róże jak zawsze piękne ;)
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

U Ciebie tak soczyste kolory jakby susza nie panowała. Ale dzisiejsza burza nocna i deszcz do rana na pewno jest zbawienny dla Twoich pięknych róz i nie tylko. ;:196
Całuski dla Amelki przesyłam. ;:167
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”