Zakątki na Dębowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu i u nas nocą popadało, podlewanie odpada i my i roślinki się cieszą.
Masz tak pięknie wymuskany ogródek, Twoje rabatki kipią kwieciem i kolorami. Zazdroszczę.
Czytam, że smakują Ci pomidorki żółte, czy masz nasionka z aukcji pomidorów pod nazwą Janek. Rewelacyjna smakowo odmiana ;:215 polecam na pewno nasiona będą na kolejnej AWN ( a jak coś to ja na pewno będę z tych pomidorków nasiona wybierała, także daj znać).
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu trochę mnie nie było, był czas,że wcale mi się nie chciało wchodzić na forum ,ale już nadrabiam i zaglądam oczywiście do Ciebie. I co widzę wspaniale kwitnący ogród, mnóstwo kolorów i pięknych ozdób. U Ciebie wszystkie roślinki mają się wspaniale, a co jedna to ładniejsza.
Pięknie je komponujesz wstawiając róże ozdoby. Jest na co popatrzeć i się czym inspirować. Masz rękę do roślin więc Ci się odwdzięczają kwitnieniem. Ładnie wygląda ten milin z kroplami deszczu.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/60e88601bf0916df super widoczek. Zresztą zdjęć robisz mnóstwo, chyba po kilkadziesiąt dziennie, naprawdę przepięknych. Zresztą już się chyba powtarzam.
Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Piękny bukiecik na ostatnim zdjęciu.W nocy padał u nas deszcz,a teraz jest gorąco.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu, jak na pierwsze kwitnienie rutewki - to ta Twoja spisuje się rewelacyjnie! ;:215
Hosty w tym roku i ja sobie bardzo chwalę, nadal wiele z nich kwitnie, są świetne.
Dalie mi troszkę strajkują, ale pewnie dlatego, że późno wysadzane. Nawet nie wiem czy wszystkie zdążą u mnie zakwitnąć.
Chyba z każdej perspektywy Twój ogród wygląda zachwycająco. Od szczegółu do szczegółu i efekt powala! ;:180
Bukieciki cudne! ;:167
Miłego tygodnia. ;:3
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu ogród pełen kolorów, bardzo lubię takie ogrody. Lemon Drop śliczna i zapisana do kajetu. Hosty cudne. Moje hosty albo karpy cos podgryza albo jakaś choroba. Liście usychają :(
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

I znowu się cudowności naoglądałam u ciebie wszelakich ;:173 Im tak nie sposób wymienić wszystkiego, więc nawet nie próbuję :D Świetne to zestawienie liliowców ;:215
Dobre są te pomidorki w kształcie gruszki? Em kupił kilka różnych sadzonek i wśród nich też są takie jak twoje, a w ogóle ich nie znam. One będą kiedyś czerwone, czy je się żółte?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

korzo_m-Dorotko To prawda i my i roślinki bardzo sie cieszymy z tego deszczu.Nawet w stawie wody trochę przybyło.
Dziękuję bardzo za te słowa jakże mile, ale i motywujące, do dalszych i lepszych działań ogrodowych.
O tak bardzo łubie pomidorki żółte.Maz malinowe .Ale i wszystkie są dobre i smaczne.ale czasami te są lepsze.
Dorotko, nigdy nie kupowałam nasion z żadnej aukcji.A o co tu chodzi i gdzie takie akcje. ?
irpam-Irenko Ciesze się,ze zajrzalas do mnie.Rozumiem,ze mamy różne sprawy, życie , brak czasu,i rożne kłopoty.
Ja bardzo lubię kolorki i kolorowy ogród,Od lat staram sie ,aby w nim byli stale soc kwitnacego. ;:108
A ozdoby tez lubię.Trochę urozmaicają ogród, rabaty i roślinki.
Z kroplami deszczu dużo roślin wygląda pięknie.Ale ja nie zawsze mam czas na to fotografowanie w takim momencie.
Cieszę sie też ,ze ten widoczek tarasowy ci się podoba. ;:196
O, nie, codziennie zdjęć nie robięA czasami tak, bo coś rozkwitnie..itp.,. Ale dość sporo.Lubie fotografie.I wciaz jej się uczę.
Dziękuję i pozdrawiam ;:196
danuta z-Danusiu Dziękuję bardzo i ciesze się,ze moje bukieciki ci się podobają. :)
Baby-Beatko Tak, rutewka kwitnie mi po raz pierwszy .I bardzo cieszę się ,że ją mam i z jej wyjątkowego, innego ale jakże pięknego kwitnienia. ;:167
Hosty , wiadomo - kocham te roślinki.Fajnie,ze u ty z nich się cieszysz. ;:333
Ja w tym roku też tak wcześnie nie posadziłam dali.A jeszcze nie wszystkie mi kwitną.
Oj dziękuję, dziękuję bardzo za te pochwalki mojego ogrodu i bukiecików.
Dziękuję i pozdrawiam ;:196
jonatanka-Asiu Cóż ja zrobię,że ja lubię takie kolorki w ogrodzie.Jak jest ich dużo, to wydaje mi się ,ze ogród tętni i żyje pełną piersią. ;:173
Jeżówka Lemon Drop jest śliczna .Mam ja od ubiegłego roku A hosty zawsze są śliczne.
a moze toje hosty mj za sucho ??
Na wszelki wypadek podlej obficie.a jak coś to zajrzyj pod korzenie, czy faktycznie coś ich nie podjada.Bo szkoda byłoby ję stracić.

Moje dwie budleje Davida .Pierwsza to Black Knight
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Horrtensjowo
Obrazek

Obrazek
Pinky Winky
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Słoneczniczek szorstki Loraine Sunshine
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

clem3-Malgosiu Cieszę sie,że mnie odwiedziłaś .Dziękuje ,ze podobają ci sie moje roślinki i ogród. ;:173
Liliowce z roku na rok są ładniejsze,
Pomidorki mam różne .Te żółte, koktajlowe mam też w kształcie gruszki.Świetne do podjadania i do sałatek.
One już takie sa.Takie koktajlowe, male mam ciemno-bordowe, nazywane czarnymi , czerwone i żółte.
Dzisiaj w końcu wypróbowaliśmy kociołek, kupiony w marcu.Cały czas do tej pory stał w pudełku. Z racji,że był i syn i córcia i goście w końcu został wykorzystany.
Obrazek
Pyk i pokrywa zamknięta
Obrazek
Obrazek
Pychota
Obrazek
Idę pozaglądać do was. ;:173
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu mnie chodziło o naszą forumową akcję nasienną, na pewno o niej wiesz bo nie tylko tam można pomidorkowe nasionka zdobyć, są też akcje nasion kwiatów, dyni tu można śledzić viewtopic.php?f=11&t=117323
Tu się nie kupuje, wszystko na zasadzie dobrych życzliwych osób, wysyłamy nasiona, a później świstak odwala kawał dobrej społecznej roboty.
Ja preferuję pomidory malinowe, ale innymi też się zajadam, tego sezonu sadziłam 40 różnych odmian.
Kociołek przepysznie wygląda, w naszych rejonach nazywamy prażonki.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu ale apetyczny kociołek, smaka na noc mi narobiłaś ;:306 , na szczęście ala kociołek dziś M w domu, w piekarniku zrobił, też pysznie smakuje ;:215
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu, kociołek apetyczny.A co jest jeszcze pod pomidorkami ?
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

No mniam, mniam narobiłaś smaku. Na pewno był bardzo smaczny.
Budleje przyciagaja mnostwo motyli. Nie na darmo mowią na niego motyli krzew.
:heja
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu, mini pomidorki dodałeś do kociołka ;:215 moje zapakowałam do słoików w zalewę słodko-kwaśną ;:108 jakie wyszły nie wiem, bliżej jesieni otworzę słoik ... zobaczę czy warto w takiej postaci przetwarzać:D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”