Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Wszystko ładnie u Ciebie kwitnie.Ja nie wiem co u mnie na działce.Nie byłam już kilka dni.Chciałam wykopać rowek i zakopać papierówki.
Była po prostu skała i właśnie to przypłaciłam bólem kręgosłupa i niestety pogoda nie sprzyjała. ;:223
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Maryniu, no właśnie mam wszystko wywrócone do góry nogami! Muszę kłaść się wcześnie, to nad ranem jestem wyspana. Przygotowuję wtedy obiad, żeby dzień poświęcić wnuczce, to wieczorem padam i tak koło się zamyka. ;:306
Goryczka posadzona wiosną rośnie i kwitnie :tan a czy przetrwa to się zobaczy! Bezłodygowa jeszcze nigdy nie dotrwała od wiosny do jesieni!

Marysiu, nawłoć faktycznie zapowiada jesień, której nie lubię, ale ją lubię. Wszystko już trochę podsycha, a ona świeżutka! I kochają ją owady!
Też kiedyś wysiałam goryczki i właśnie stąd mam nawłoć pospolitą, bo tylko ona mi wykiełkowała z mieszanki goryczek. :;230
Żółty milin miał się u mnie fantastycznie na jabłonce, ale mój eM pożałował mu podpory i usiłuję go odbudować na drągu, ale on ma dłuższe i mocniejsze pędy i zdecydowanie lubi samowolkę ;:306 Na drzewie tworzył obłędną fontannę kwiatów. Nie daje na razie odrostów, tak jak czerwony,ale bardzo łatwo się ukorzenia, to przyłożyć pęd do ziemi?

Danusiu, no to się załatwiłaś ;:124 U mnie też susza bezlitosna, nawet jak leje, to upał natychmiast wysuszy!
Kuruj się szybciutko, bo szkoda lata ;:196

Jeszcze coś kwitnie, chociaż więcej przekwita ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój powojnik barszczolistny, wydawało mi się, że pachnie, ale to nie to samo co Cassandra na Wawelu ;:oj

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłej niedzieli wszystkim :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marta teraz już wiem, że większość czasu poświęcasz wnuczce, a ja myślałam że wyjechałaś.
Ogród masz dalej pięknie kwitnący. Dla mnie również kwitnąca nawłoć inaczej zwana mimoza jest zapowiedzią nadchodzącej jesieni. U nas na nieużytkach tego rośnie bardzo dużo, każdego roku kilka gałązek zrywami i przynoszę do ogrodu, mimo że jest to roślina ekspansywna we flakonie, wiadrze ja toleruję.
Marto co to za roślinka https://images90.fotosik.pl/231/142e0c4ebe0a0d7amed.jpg
Przyłóż żółty milin ziemią, widziałam ostatnio w Krakowie na Kazimierzu pięknie uformowane miliny na drzewka, super wyglądały. Dostałam ostatnio sadzonki milinu, planuję nimi obsadzić miejsce najbardziej paskudne w ogrodzie , moją kompostownię, Na razie myślę, co wyjdzie i kto mi zrobi zobaczę ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Powojnik nie pachnie?Wnet hosta babkowata zakwitnie to będzie zapach! Moja też się zbiera ale ostatnio nie kwitnie spektakularnie... Najlepiej kwitła mi w donicy w słonecznym miejscu..teraz rośnie w cieniu i chyba niezbyt polubiła to miejsce, ;:131
Wnuczkę w jakim wieku masz? Ja już wyrosłam z opieki nad wnukami ale miałam też bardzo intensywny ten czas ! Ale to już historia i miłe ;:167 wspomnienie !

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Załatwiłam się na cacy,ale dziś wpadłam na chwilę żeby zobaczyć co się dzieje.W nocy u nas padało więc na szczęście nie trzeba podlewać.
Marto może wiesz jaką ma nazwę kwiatek na 5 zdjęciu?,bo ja mam taki sam i biały ale zapomniałam nazwę. :evil:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Widzę ,ze też masz niebieska lobelię bardzo ja lubię i nie trzeba zabiegać o nią tak jak o inne kwiaty.Ciekawe jak sąsiad pozbył się tego rdestu .Przez jakiś czas gdy za ogródkiem wycieli cały drzewostan i przekopali to długo był spokój jednak on jest nie do zdarcia.Ciekawe czym sąsiadowi udało się go poskromić ja calutki czas z nim walczę a teraz dochodzą siewki akacji ,klonów i jesionów normalne szaleństwo .Za siatką też usuwałam i te siewki jednak między rdestami również jest ich multum ;:222 Strach się bac ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Piękna ta biała lilia i cudnie pachnie z daleka.I u mnie zaczyna kwitnac.

ciekawy powojnik. ;:108
Lande kolorki floksowe,
Moj guzikowiec już przekwita.Ciekawy ten zolty miln.Ja mam czerwony. ;:173
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dorotko, wnusi wystarczyłoby dać tablet albo smartfon i nie byłabym Jej do niczego potrzebna, ale nie mogę na to pozwolić, więc sama też nie mogę się bawić ;:185
Ta roślina to lobelia bylinowa, a ta akurat rosła całkiem niedawno w ogrodzie, który odwiedzasz w realu,
u Martusi :D
Milina przysypię ;:108 Właśnie ubiegły weekend spędziłyśmy w Krakowie i widziałam mnóstwo fontann milinowych przy ulicach! Ten czerwony mam na kratce przy tarasie, wiosną obcinam równo z kratką, a i tak ma dwa metry szerokości! Musisz na niego mieć trochę miejsca! A nie boisz się, że odrosty zajmą Ci kompostownik? Będą tam miały jak w raju!

Maryniu, mój pachnie, nawet bardzo, przynajmniej tak mi się wydawało! Widziałam w tv Cassandrę, ale myślałam sobie, że co tam mój jest ok. Ale jednak odmiana pachnie obłędnie!
Nie dodałam komentarzy do zdjęć, przepraszam, ale ta funkia z pąkami, to ma mieć różowe kwiaty i czekam niecierpliwie ;:65 , a babkolistna w ubiegłym roku już kwitła, a w tym nie śpieszy się do kwitnienia.Wypatrzyłam 1 pęd kwiatowy zaledwie pięć cm nad karpą ;:124 A tę na następnym zdję6ciu kupiłam pod nazwą Lakeside paisley print ;:202 Chciałam w żółciach, ale to mi wygląda na oko węża, może być, bo takiej nie mam, ale to nie to co zamawiałam!
Wnusia ma 9 lat i raz jest już bardzo dorosła, a raz dziecinka do niańczenia ;:168

Danusiu, to jest lobelia bylinowa.
Dobrze, że Ci podlewa, to oszczędzisz swój kręgosłup, a jesienią będzie Ci potrzebny ;:196

Jadziu, ta lobelia właśnie ma być mi pociechą po ciągłych próbach z czerwonymi! Śliczne są, ale strasznie chimeryczne ;:14 Ta ma być niezawodna!
Pytałam sąsiada o ten rdest, wyniszczył go koszeniem, ale nie do końca. Ciągle ma go, ale w jednym rzędzie. Jest mu potrzebny jako schronienie przed słońcem dla kur. Wygląda na to, że trzeba go polubić ;:131

Aniu, lilia cudna, zwłaszcza, że reszta już przekwitła ;:145 Guzikowiec też już przekwita, jakoś go omjałam do tej pory.
Ten powojnik jest bylinowy o formie krzewu, bardzo fajny i pachnący, ale żałuję bardzo, że to nie jest Cassandra i coś z tym muszę zrobić ;:108

Wszystkim Wam życzę bardzo miłego tygodnia ;:196 i lecę pojeździć na hulajnodze :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto dzisiaj smartfony, laptopy zniewalają dzieci, uzależniają, dobrze że są mądrzy dziadkowie, którzy pokazują inny sposób spędzania wolnego czasu ;:138
Lobelia jest piękna, widocznie jak byłam u Marty to ona nie kwitła, na pewno zwróciłabym na nią uwagę.
Nie pomyślałam o stworzeniu raju dla milinów, muszę przemyśleć, chcę czymś zakryć to nieciekawe miejsce. Jak widziałaś w Krakowie rosnące miliny, to wiesz że można się ich widokiem zauroczyć, ja tak bym chciała, ale tam nie widziałam żadnych odrostów. A można je łatwo w szybki sposób powyrywać, podpowiedz.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dorotko, odrosty milinu są nie do wyrwania! Korzeni się głęboko, próbowałam odkopywać, bez szans!
Przestałam się z nim szarpać i tylko dwa razy w roku wycinam. Miliny mam od ponad dwudziestu lat, raz je przesadzałam i tam ciągle się pojawiają! Nie zwróciłam uwagi jak te miliny w Krakowie rosną, może są w pojemnikach? Mnie już tak nie kręci bo go mam. Odrosty nie pojawiają się od razu, dopiero po kilku latach. A może już nowe odmiany ich nie dają, tak jak nowe aralie i sumaki? Milina posadź na środku trawnika, wtedy odrosty po prostu będziesz wykaszać, a do osłony kompostownika może bluszcze? Są zimozielone, zawsze ładne, o różnych kształtach liści, tylko trzeba im jakąś konstrukcję zrobić ;:196
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Podziwiam obfite kwitnienie Twojej Ligularii ;:138 Z mojej do niedawna ślimaki robiły sito... Po przesadzeniu
liście ma zdrowe ale nie wygląda aby chciała zakwitnąć ;:oj ..Potrzebna będzie eksmisja bo tam zrobił się głęboki cień. ;:108
U mnie grzmotnęło ze 3 razy dobrze szurnęło deszczem i spokojnie poszła burza dalej. Teraz też jest niewyraźnie i niezdecydowanie... ;:131
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Maryniu, właśnie wróciłam z ogrodu, gdzie utłukłam ślimaka pod języczką i zastanawiałam się nad tym! Od wiosny ślimaki się nad nią pastwią, dużo liści jej wycięłam, bo zostały tylko nerwy, a one i tak kwitną obficie! Najwyraźniej te paskudy nie żrą pędów kwiatowych, to miło z ich strony! Ta z ostatniego zdjęcia rośnie w słońcu, a ta wyżej jest inna, ma zielone liście, jasnożółte kwiatki i rośnie w cieniu. Twojej chyba przeszkodziło w kwitnieniu przesadzanie, a nie cień, może będzie później kwitnąć ;:108
U mnie chyba też będzie nieciekawa pogoda, bo dziecię jeszcze smacznie śpi ;:138
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Po mojej języczce też niestety pozostały tylko łodygi parasole maja tylko nerwy i jak na razie kwiatu nie widać.Chyba bedę sie z nią musiała rozstać, a ma tak cudne błyszczące liście ;:174 .Martusiu ta lobelia jest wieczna nie łapią jej żadne choroby i nawet ślimaki trzymają się od niej z daleka .Też miałam tę szkarłatna i taką o różowych kwiatach niestety tylko jeden sezon a ta jest juz parę lat ze mną .Dzisiaj znów zauważyłam wychodzącą łodygę tej szkarady i chyba bedę musiała usunąć z tego miejsca Munstead wood, bo nigdy mi nie zakwitnie jak powinien ;:174 zakwitła u mnie Liriope od Ciebie ma cudne kwiatki w kształcie kolb ;:180 ;:196 ;:196 Wnusie niestety muszą nas wykorzystać, bo przecież nie mają nas na co dzień co innego Amelka
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”