Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Oaza Spokoju

Post »

Miałem Krysiu pochwalić jeżówki, potem zawiesiłem się w różach a na koniec biegnąc za floksami, zagubiłem się wśród wielu innych roślin :;230
Cudowny jest ten twój ogród ;:138
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Piękne jezowki. A róże przepiękne ;:63
Folksy chyba pasują ze wszystkimi roślinami.
Zurawki z hostami też zawsze ładnie wyglądaja .
Urokliwe liliowiece. Szkoda ,że już nie długo tych kwiatów już nie będzie .
Ale jeszcze są śliczne trawki; dudleje,hortensje. .jato na bogato. Tylko deszczu mało.
Dobrego dnia :wink:
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu miło się u Ciebie spaceruje :) Czysty relaks ;:224
Jalitah u Ciebie wysoko w górze, moja niższa ;:224 Liliowce już niestety przekwitły ,a tak je lubię.Kilka zdjęć zrobiłam , na zimę do pooglądania jak znalazł :uszy

Pozdrowionka :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Paula mam studnie na swojej działce i podlewałam w czasie suszy moje roślinki, choć nie wszystkie, bo wiem że wody niestety mamy coraz mniej i tą ze studni też trzeba oszczędzać, bo napływu nie ma takiego szybkiego, aby uzupełnić zapas :(
Budlei nigdy nie rozmnażałam, ale Marysia Maska raz pisała coś o jej rozmnażaniu przez patyczki ścinane wiosną, może zapytaj u niej jak to robiła i czy z powodzeniem, to patyczki mogę wysłać :) Nie wiem czy to Budleja Black knight, bo kupiłam trochę lat temu bez nazwy i nigdy nie szukałam jak się nazywa :oops: Może jednak pokażesz nam swoją działeczkę, którą się teraz opiekujesz, na pewno masz na niej dużo ciekawych i pięknych roślin którymi mogłabyś się pochwalić ;:196

Martusiu Jeżówki teraz dają pokaz w ogrodach i Hortki już zaczynają, jest kolorowo i pachnąco dzięki Floksom, bo one jeszcze kwitną i Róże będą niedługo powtarzać, tak że lato jeszcze trwa, dziękuję za odwiedzinki i pozdrawiam ;:196

Marysiu Tak jest jeszcze kolorowo, a dziś wypatrzyłam rozwijającego się Dzielżana jak to bosko wygląda, uwielbiam je tuz przed rozwinięciem.
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Andrzeju raczej mój ogród jest za mały aby się w nim zgubić :;230 więc ja Cię szybko odnalazłam, dziękuję za odwiedzinki i pozdrawiam :wit

Aniu anabuko oj deszczu mało ja też bym chciała aby tak solidnie popadało, całą noc, można by było być wtedy spokojnym o roślinność, u mnie w weekend trochę popadywało, ale to wszystko mało, dalej sucho jak się kopie. Sierpień maluje się pięknymi kolorami i Róże też będą niedługo powtarzać, pozdrawiam ;:196

Aniu Annes w tym roku tak porosły Jalitah, obydwie które mam, kwiaty trzymają cały miesiąc cudowna różyczka i te kolorki, jedną mam przy tarasie i ciągle ją podziwiam. Dobrze,że klikasz zdjęcia masz piękne rośliny, będziemy w zimie podziwiać, pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Dzisiaj zachwycałam się tym ;:167


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek

Rutewka od Jadzi Jakuch ;:167

Obrazek

Pozdrawiam cieplutko odwiedzających :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Same pzryjemnosci w kwitnieniach u ciebie Irenko ;:63
I dzielazany, i horki, zawilce,hibiskusy i ciekawe rozchodniki.
I przepiękne jezowki ;:167
Werbeny patagońskiej zazdraszczam. U mnie sie nie wysiała i ie mam jej
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu kolejny raz podziwiam Twoje roślinki. Przepiękne masz jeżówki. Jak to się stało, że u mnie nadal nie ma ani jednej?.. :roll: Zdecydowanie musi choć jedna przybyć :wink:
Myślałam, że mam już zamkniętą listę róż, które planuję dosadzić... A tu uśmiecha się do mnie taka Fortuna ;:173 Możesz coś więcej o niej powiedzieć? Zwłaszcza interesuje mnie jak długo utrzymuje pojedynczy kwiat?
Cubanę mam pierwszy rok i też jestem nią zachwycona. Non stop kwitnie. Ciekawe tylko jak będzie z jej zimowaniem w moim regionie...
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj :wit
Piękny masz ogród - dopiero dzisiaj go odkryłam ;:167
Będę często zaglądać
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu,

znalazłam filmik o rozmnażaniu budlei.Można teraz, przez sadzonki półzdrewniałe, korzeni się szybko. Ale może w tym roku odpuszczę ukorzenianie. Zrobiłam już sadzoneczki z bukszpanu, trzmieliny, lawendy. Teraz czekam na wyniki.
Na działce już muszę się ograniczać, męża nie namówię na usuwanie trawy.
A wątek? Jak zaczniemy nowy etap, nowy ogród. Jeśli nie masz nic przeciwko, załączę fotkę moich jeżówek.


Obrazek
:wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu ja też lubię wiele roślin w takim stanie jak dzielżan...ładnie wygląda tak jeżówka i kilka róż w tzw. niewinnym pączku :;230 o paprociach nie wspomnę.
Pisałaś o rozmnażaniu budlei, tak wiele krzewów tak pozyskałam, ścinając późną zimą nim ruszą soki patyki i trzymam je w wilgotnym piasku do kwietnia. W kwietniu robię rozsadnik z lekkiej gleby, wtykam pod skosem patyki (można z ukorzeniaczem) i podlewam od czasu do czasu. Późnym latem są ukorzenione i albo do doniczek (jak małe) albo bezpośrednio na miejsce gdzie mają róść.
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, czy ten czerwony floks / płomyk ma rzeczywiście taki czerwony czerwony kolor? Na zdjęciu prezentuje się wspaniale!
Dzielżany mam teraz dopiero pierwszy raz, kupiłam je na wiosnę. I bardzo mi się podobają, lepiej kupić takie rośliny późno niż wcale :uszy
Twoje jeżówki to cudeńka! ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Jalitah cudna jeżówki również a ta nowa urocza widzę ,ze u Ciebie również kwitną dzielżany u mnie jakoś nie mają ochoty zatrzymać się na dłużej to samo z zawilcami japońskimi juz parę razy przywlekałam je od koleżanki i nic .Czasem pokażą sie ze dwa liście i to wszystko a u koleżanki szaleją i wciąż ich sie wyzbywa i nie umie wyzbyć jak na złość. .Niby takie pospolite to powinny wszędzie rosnąć a tak nie jest .Mam nadzieję Krysiu ,ze u Ciebie również ogród soczyście podlany, bo u mnie nawet wczoraj była burza i sporo wody spadło, widzę to po pojemnikach postawionych pod okapem altanki.Róże po tych deszczach dostały powera chwasty również się rozszalały na całego . ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, jeszcze więcej pięknych jeżówek ;:oj
cudnie kwitnące róże! Dzielżany, rozchodniki i zawilce zwiastują jesień, a pierwiosnki kwitną wiosennie ;:138
Piękne funkie nietknięte ślimaczą paszczą i śliczne hortensje!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”