Zakątki na Dębowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu ;:196
Jak zobaczyłam Twoją rutewkę, to sobie przypomniałam, że też zamierzałam ją posadzić w ogrodzie. :lol:
Ślicznie dodaje lekkości rabacie i podkreśla urodę liliowców.
Chyba lubisz takie słoneczne klimaty, bo Twoje rabaty wręcz kipią od takich kolorów.
Piękny bukiet wyszedł z tym krwawnikiem. ;:oj
:wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Witaj :wit . Twoje dalie wyglądają zjawiskowo ;:oj . Masz mnóstwo kwitnących o tej porze i ogród jest bardzo kolorowy. U mnie aktualnie stonowane barwy ;:131 . Jeżówki są wspaniałymi bylinami a Ty masz ich mnóstwo ;:303 . Rutewka jak chmurka kwiecia, bosko ;:138 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu, masz takie bogactwo roślin, że nie wiadomo co pochwalić. Jeżówki, cudne, tyle odmian, kolorów. I liliowce, dalie...Cała gama barw ;:215
Ale jak zobaczyłam krzaczki z pomidorami to ślinka mi pociekła. Te, żółte, w kształcie gruszki są niesamowite. Co to za odmiana? Czy są smaczne? Słodkie?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Ignis05-Krysiu Ta rutewka to bardzo sie ciesze, jest taka delikatna, inna od wszystkich kwitnień.Taka śliczna. ;:167
Bardzo lubię kolorki. ;:167
Dziękuję za pochwale mojego bukieciku krwawnikowego .Lubie je, i to różne.
Obrazek
Rutewka Delavay'a ;:167
Obrazek

ewelkacha88-Ewelinko Dalie to lane rośliny.Ale bardziej ciekawe i piękną maja te różne kwiaty.Polowa zuj daliowych kwitnień jest w ogrodzie.A na druga polowe , jeszcze czekam.
Jeżówki sa wyjątkowe, śliczne.Zarażają swoim pięknem.I jak magnes przyciągają.
Zawsze jeszcze jakiś nowych się chce. A może tylko ja tak mam ??
Rutewka jak wyjątkowa, urokliwa,Masz racje jak chmurka. ;:173
Hortensja bukietowa Kyushu- od niej zaczęło się moja miłość do hortensji.To ona jako pierwsza z hortek zawitała do mojego ogrodu. ;:173
Obrazek
Lilia Henry'ego
Obrazek
liliowiec kwanso
Obrazek
Dorotko350 Bardzo sie ciesze,ze mnie odwiedziłaś.
Ją łubie i jezowki i liliowce i to bardzo. I tych juz mam sporo.I dalie.I różne kwitnace rośliny. ;:167
ale warzywnik tez mam.I pomidorki smakowite tez.Swoje i ciesz i lepiej smakują.
Te żółte cytrynowe są bąrdżó smaczne, winne, kwaskowate.Moje ulubione.Ale odmian nie znam.
Jeszcze bardzo lubie te ciemne.Niby czarne nazywaja.Ale one takie bordowo- brązowe.Tez pyszne, mięsiste.
Dzis wyrwałam pierwsza fasolkę szparagowa.A w jej miejsce posiałam szpinak. mnie ciągle coś tam jest.

Hibiskus bylinowy i ogród
Obrazek
Liliowiec Catherine Woodbury
Obrazek
Liliowiec Ed Muray
Obrazek

Obrazek
Obrazek


Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu, przepiękne liliowce. Tyle ich u Ciebie, że nie sposób się nimi nie zachwycić. Ten ogromny żółty robi wrażenie, ale i inne, szczególnie te ciemniejsze wodzą mnie na pokuszenie ;:108 Mam kilka, ale takie bardziej rozmyte i jakoś za nimi nie przepadam, ale muszę dać im jeszcze z rok szansy, bo one jeszcze młodziutkie.
Rutewki są piękne, jak mgiełki, teraz brylują na rabacie. Twoje wyjątkowo porosły w pierwszym roku, moje aż tak nie poszalały. Ładnie je pokazujesz, a to też sztuka, bo te maleńkie kwiatuszki nie chcą się wyostrzyć w obiektywie, a przynajmniej ja nie potrafię zrobić im zdjęcia.
Jakie masz smakowite pomidorki, krzaczki wprost oblepione owocami ;:oj Widzę, że chyba swoim zostawiłam zbyt dużo liści i pewnie dlatego wolniej dojrzewają, ale też już zjadam. Pycha.
Całe szczęście, że ja lubię wszystkie kolory, nie mam wtedy problemu, że coś mi pasuje, a inne nie. I mogę spędzić wiele miłych chwil, w Twoim tak bajecznie kolorowym ogrodzie. Miłego weekendu, Aniu ;:196
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu, piękne dalie Ci kwitną. Czy drzewka hibiskusowe sama formowałaś?
Pozdrawiam - Justyna
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu a ja mam problem z odmianami hortensji. Mam ich kilka ale tak to wszystko do siebie podobne, że już nie wiem co tak na prawdę mam . Poza tym nie jestem pewna czy odmiany były zgodne z opisem. Dlatego nawet nie podpisuję zdjęć bo po prostu nie wiem jakie hortensje mam. Odmiany takie jak Tardiva czy Kyushu są charakterystyczne ale np Silver Dollar czy Polar Bear są dla mnie identyczne . Może bardziej fachowe oko znajduje różnice :;230 .Ostatnio byłam w kilku szkółkach na zwiadach i widziałam sporo odmian o których nie miałam pojęcia. Z jeżówkami jest tak,że co widzę nową odmianę od razu chcę ją mieć. Ostatnio w markecie budowlanym kupiłam za pól ceny Meringue ;:138 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu codziennie podglądam cudne zdjęcia, ;:138 od razu poprawiam sobie humor. :)
Hibiskus idealnie uformowany, pięknie wygląda. ;:oj Moje w tym roku straszne drapaki. ;:222
Żółte, małe sopelki pomidorowe to Ildi?
Jak Ci deszczu zazdroszczę. U mnie nadal sucho.
Miłego ogródkowania. ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

kochani moi Bardzo dziękuję wam wszystkim za idwuedziny i wpisy. Mam chwilę wolną I przeczytałam.
Ale już jutro odpowiem....mam jeszcze syna corcie do jutra.Także odpowiem już jutro. ;:108
Obrazek

Obrazek
Jeżówka alba
Obrazek
Jeżówka green Twister
Obrazek
Obrazek
Jeżówka Cranberry Cupcake
Obrazek
Obrazek
Hot Lava
Obrazek
NN
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hosty ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dobrej nocki wam życzę :wink:
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Mnie także urzekła rutewka. Mało znana roślina, a taka ujmująca.
Zachwycam się jeżówką Green Twister. Jedno z moich ulubionych połączeń kolorystycznych. Do tego Butterfly Kisses fajna, taka niziutka.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Aniu jeszcze tyle host Ci kwitnie, bardzo lubię te kwiatostany, ale u mnie już zawiązują nasiona :wink: Ślicznie kwitnie rutewka, a bukiecik polnych kwiatów przecudny ;:333
Życzę miłych chwil z pociechami i wspaniałej niedzieli! ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym

Post »

Witam niedzielnie. W nocy znowu popadało.a teraz słoneczny, gorący dzień. ;:142
Iwonko1 Dziękuję w imieniu liliowców.Juz ich tylko kilka kwitnie.Po niektórych to już badylki powycinałam.
Żółtych , rożnych mam chyba z 6.A ciemnych tez kilka. U mnie tez jest dużo mlodych.Także w następnych latach powinno bardziej się rozkręcić, wypięknieć.
Rutewki są przepiękne, wciaz pięknie koronkowo kwitną. Tak, są jak mgiełki ;:167
Dziękuję, staram sie pokazać ładnie te roślinki, które mam, które u mnie kwinta. ;:173
Pomidorki są bardzo smakowite.
Ja jestem może taka nie poprawna ogrodniczka. wszystko mi się podoba, dużo różnych kolorów i połączeń.
A ta daliea, ktora ci sie podoba, to nowa tegoroczna dalia.
Dziękuję i milej, dobrej niedzieli życzę. ;:196
duju-Justynko Dalie się rozkrecaja.Jeszcze nie wszystkie kwitną.
Tak, ten 1 hibiskus sama formo walam i prowadzę jako drzewko hibiskusowe ;:108
cyma2704-Snieczko Dziękuję za wizytę i ciesze się,ze moje zdjecia ogrodowe ci sie podobają. ;:196
Jeden hibiskus prowadzę jako drzewko.
Żółte , cytrynowe pomidorki bardzo lubię, to moje ulubione.
Ostatnio u mnie co parę dni pada.A jak tam u ciebie, był deszczyk ??
Narine Mnie rutewka zachwycali, 2 lata temu jak ja zobaczyłam w necie.Tak ja zapragnęłam i kupiłam na allegro.
Jeżówki tez bardzo lubię.Gren Twister jest inna, ciekawa. mam ja od ubieglego roku.A Butterfly Kisses kupiłam w ógródńićżym, jako nn.Ale udało mi się ją zdefiniować. Jest niska, kępiasta, śliczna.Na drugi rok spróbuję ja trochę podzielić i posadzić w szpalerku.
Maska-Marysiu
Jak więcej host, to i trochę host jeszcze kwitnie.Tez zauważyłam,ze kwitną różnie zależy od odmiany i stanowiska.
Rutewka jest cudna.Bardzo mnie cieszy jej tegoroczne , pierwsze kwitnienie.
Bardzo lubię takie bukieciki z polnych,łąkowych kwiatów :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ed Muray
Obrazek
Liliowiec Kwanso
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dobrej niedzieli wam życzę ;:3
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”